Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: Roh-bau i troškovi

  1. #1
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno Roh-bau i troškovi

    Ajmo ekipa, račune na sunce.....
    Svih vas koje ste u zadnje vrijeme kupili stanove ili etaže koji su roh bau molim da mi ugrubo napišete koliko vas je što koštalo (a posebice one koji imaju stanove od cca 100m2), dakle podovi, zidovi, grijanje.....Mi smo opasno blizu odluci da kupimo takav stan pa me čisto zanima....

  2. #2
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    U prosjeku oko 400-500 eura po kvadratu. Normalno sve ovisi o kvaliteti i "luksuzu".

  3. #3

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da, ja isto mislim da je tak ngdje. ovisi i o visini roh baua, a koliko sam skužila u vašem slučaju treba sve, znači i instalacije i žbukanje....
    čekaj da ti se apri javi

  4. #4
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Da, treba sve, mi smo računali (bez namještaja) da bi nam trebalo nekih 15000 eura za to, uključujući i centralno na plin (to su iskustva naših poznanika), pa sad....

  5. #5
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    mi ćemo na jesen preuređivati vikendicu od staraca i ja dovodim radnu snagu iz Slavonije.
    Puno su jeftiniji od ovdašnjih, a budući da dečke znam, znam da će mi napraviti kako treba.

    Ovisi o stupnju uređenosti, cijene se kreću od 300-500€.
    Ne znam jesu li sanitarije i keramika/parketi tvoji...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    :/ ne znam baš...ak je stan 100m2... kad počeneš, lova ti se samo topi, soma eura sim, soma tam i odeeeee

    moraš kupiti bojler, koji je dosta skup, pa sve instalacije, radijatori, a di je kupaona, parketi...

  7. #7
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Čekaj, Točkice, vi ste kupili stan u roh-bau izvedbi i sad ga uređujete do "ključ u ruke".

  8. #8
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,504

    Početno

    Mi smo kupili roh-bau od 140m2, doduše prije 4 godine, ali otprilike da ti usporedim.
    Gledali smo svakave stanove, nama je bilo bitno da ima 3 spavaće sobe (jer je baka s nama).Htjeli smo stan u novogradnji i da nije baš neki neboder sa stotinu stanova. Na kraju smo kupili kuću u nizu od 140m?, čisti roh-bau (znači, gotova samo fasada i vanjski prozori i vrata).
    Imamo 90m2 životnog prostora, a ostalo je garaža i jedna neiskorištena soba.Kad smo malo računali troškove uređenja izračunali smo da bi nas toliko koštao stan u nekoj manjoj zgradi ( tzv.urbanoj vili) i bez garaže.
    Stvar je u tome što se ljudima ne da zafrkavati sa uređivanjem, traženjem majstora i svih gluposti koje idu uz to.
    Moram da sam i ja bila skeptična kad smo to kupili :/ , ali prednost je u tome što sve sam odabireš, i ako ne kupuješ neke skupe stvari za uređenje može se dosta uštedjeti.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    Evo, mi smo prije 5 godina uređivali stan 105 kvadrata od žbuke. Znači pločice, parketi, žbuka, centralno na plin (uključujući Buderus kotao koji se nalazi u podrumu koji služi za grijanje i toplu vodu), električar, vodoinstalater. U to ti ulazi i nutarnja stolarija, pločice, sanitarna keramika, znači sve bez namještaja. Mi smo kupovali kvalitetno da ne kažem luksuzno, tj. unutarnja stolarija hrastova po narudžbi, hrastov parket prve klase, dado keramika na podovima i zidovima, dolomite sanitarije + colpa san masažna kada, grohe slavine i to bi bilo to koliko se sjećam. Tu su još (uz ovih 105 kvadrata) dva balkona koja je trebalo opločiti ( 10 + 5 kvadrata) Cifra 60 000 dem, što ako djeliš sa 105 kvadrata (znači bez balkona) ti ispada oko 305 eura po kvadratu. Naravno to je bilo prije 5 godina, ali mislim da ono što kupuješ nije previše otišlo sa cijenama gore, otišle su cijene radova ako se ne varam.
    No da smo išli na jeftinije varijante, mogli smo proći skoro upola jeftinije.

  10. #10
    Točkica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Postovi
    978

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Čekaj, Točkice, vi ste kupili stan u roh-bau izvedbi i sad ga uređujete do "ključ u ruke".
    Nismo još, ali smo blizu konačne odluke da ga kupimo.
    Želimo ga sami srediti upravo zbog toga da bude sve po našem guštu i to doslovno radimo sve, od parketa, sanitarija. Prednost je što znamo dosta kvalitetnih majstora koji bi nam išli ispod cijene, onda mali wc ne bi ni sređivali, nek bude ostava za sada.
    Ono što je već u stanu je aluminijska stolarija.
    Raspolažemo s nekom lovom za uređenje ali se upravo bojim da će se otopiti ko sladoled kad krenemo, a gdje je još i stambeni kredit na 30 godina.....
    Međutim, to je 117m2, miran kraj nekih 11 km od centra grada, idealno....

  11. #11
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Aha, tebi treba razlika od roh-bau, do kraja.
    Pa, možeš proći sa 150-200€ po kvadratu.

  12. #12
    nelitza77 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Tresnjevka u srcu, srce 2500 km sjevernije
    Postovi
    242

    Početno

    Bok!
    Ja ti mogu navesti svoj primjer. Kupili smo kucu u nizu cca 100m2, u visokom roh bau za 800E/m2. Ugovor je sklopljen u jesen 2004., s tim da je prodavatelj sa svojim dijelom radova trebao biti gotov do kraja 8 mj. 2005. (sto naravno nije bio).
    Prema ugovoru njegov dio poslova ukljucivao je kompletno uredjenje vanjskog dijela kuce (stolarija, izolacija, fasada) no onda smo se jos morali natezati oko uredjenja balkona jer je on tvrdio da to nije dio fasade. Na nas trosak ide i uredjenje okolisa (terasa i ulazne stepenice, njihovo oplocivanje, vrt, oplocivanje parkirnog mjesta itd.)
    Od unutarnjih radova njegovo je bilo priprema zidova do pred bojenje i podova do pred postavljanje obloga (dakle glazure), grijanje, instalacije i razvod struje i vode, uredjenje jedne kupaonice. Naravno i tu smo se oko nekih stvari morali svojski natezati (npr. prema njemu u uredjenje kupaonice ne spada i silikoniziranje, stepenice unutarnje nam nije oblozio glazurom, ostavio nam je otvore krivih dimenzija za unutarnju stolariju itd.)
    Sve u svemu, mi smo "jedino" morali financirati drugu kupaonicu, unutarnju stolariju, dovrsenje stepenica (imamo drvena gazista), farbanje zidova i ograde za unutarnje i vanjske stepenice te parkete i to nas je sve do sada kostalo cca 15 000E (s tim da nam je ograde radio moj tata jer smo od majstora dobili predracun na cca 40 000 kn; gazista za stepenice nam je radio susjed inace su oko 100 E komad i sl.)
    Zakljucak, usparali smo oko 15 000 E (jer je cijena kljuc u ruke bila 1100 E/m2), a nagnjavili smo se stostruko vise pa ak se fakat ne kuzite puno u gradjevinu (ko mi :/ ) ili nemate nekog pouzdanog tko bi to sve kontrolirao mozda bi bilo ipak pametnije kupiti kljuc u ruke. Ja slijedeci put dajem najvise para za dobar nadzor - da imam nekog kome cu reci kak hocu da to izgleda i kad dodjem tamo da je sve napravljeno kak ja hocu, a ne da se moram s majstorima prepucavati oko sitnica (npr. on me uvjerava da je lakirao parkete mat lakom, a parketi ko ogledalo!)
    Iako niti kuzenje u gradjevinu nije uvijek garancija da necete popljugati - moji frendovi su kupili stan koji im je zbog lose izolacije vec prvu zimu postao "uzgajaliste" gljivica, a inace imaju svoju gradjevinsku firmu...

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj apricot prvotno napisa
    Aha, tebi treba razlika od roh-bau, do kraja.
    Pa, možeš proći sa 150-200€ po kvadratu.
    super, pao mi je kamen sa srca.

  14. #14
    Nice avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    572

    Početno

    Evo da se i ja javim !
    Mi upravo krećemo u obnovu našeg stana (cca 100m^2) i to u ponedjeljak nam dolaze prvi majstori pa svi koji žele mogu pratiti troškove uređenja.
    Uređujemo SVE - to znači : komplet struja, voda, plin, komplet novo centralno, sve nove pločice (kuhinja, kupaona, hodnik), sve nove sanitarije, nova velika kuhinja, nova garnitura za sjedenje, rušenje zidova, zidanje novih zidova, rušenje kamina, klimatizacijski sustav (podžbukni), uređenje zidova(struganje, gletanje, impregniranje, maljanje)...i tko zna što još...
    Ponuda koju smo dobili za sistem ključ u ruke (tu nije uračunano dosta materijala kao kreamika, sanitarije, bojler, radijatori i sl.) bila je oko 180.000,00 kn :shock:
    Odlučili smo to raditi sa više majstora (i po jeftinijoj cijeni) jer toliki kredit nismo u stanju otplačivati
    Za sada smo došli do cifre od nekih cca 120.000,00 kn i ja se nadam da će to biti to

  15. #15
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    i računaj barem 10% VTR-a.

  16. #16
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    vidim da se razumijete u građevinske radove pa da se
    ubacim sa jednim pitanjem
    naime nama majstor traži po m2-10eura za zidove a 15e za strop
    za inkartavanje/žbukanje naravno bez materijala
    meni se čini malo puno :/

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •