Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 508

Tema: kako odabrati sušilicu

  1. #51

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    imas za kupiti mirisne salvete/gaze koje se stave u susilicu, a iste se mogu staviti i u ladice sa robom pa ljepo mirisi. Ne znam doduse gdje ih ima za kupiti...
    Mozda da probas namociti jedan mali rucnik sa omeksivacem pa stavi to sa robom za susenje.

  2. #52
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    ima ih za kupit u mullera na trgu, od lenora su.

  3. #53
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Imam Candy Alise perilicu i susilicu u 1, dakle pere 6kg, susi 3kg. Kupljena u veljaci 2006. 3x zvala servis jer nije susila ves, samo je puhao hladni zrak. 4x su je odnijeli i promijenili dio za susenje (u 8mj 06.) i od tada susi. E sad, cini mi se da susi jaaaaaako dugo. Npr: jucer sam oprala masinu vesa, dio izvadilia i stavila susiti: 6 potkosulja, 4 pidjame (gornji i donji dio), 4 bodica dugih rukava. Sve od H, dakle mali komadi vesa. Stavila na program za susenje pamuka, (to je valjda najjaca temp) na program extra suho. I susila je od 21h do 1 ujutro - dakle 4h. Meni se cini da bi ja za 4h to sve osusila i s fenom, za primjer. Da li je normalno da tako dugo susi???? Kada sam pitala servisere, rekli su naravno da je to normalno - da je ne bi valjda trebali opet nositi u servis. Sada susi 1 jednostruku deku (50% pamuk, 50% sintetika) vec 2h i ko zna jos koliko. Inace, ima pokazivac koliko do kraja, odbrojava 120min, 90min,30min.., ali ova moja radi puuuno vise od tih 2h. Odnosno, ako susi i po 4h, zar onda brojac ne bi trebao i kretati od 240min, ak me kuzite.

  4. #54
    barbie1

    Početno

    Moja sogi kupila prije 2 tj. od Gorenja,neznam koji model,ali prezadovoljna je-za sad. MM i ja si isto planiramo uzeti,ali tek nakon renoviranja kupaonice,imat cu mjesta,perilicu vec imam,a i od kuma koji radi u Gorenje servisu dobili preporuke da su pojedinacne varijante bolje od 2u1.(puno bolje).

  5. #55
    Šuška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    318

    Početno

    Citiraj barbie1 prvotno napisa
    ...od kuma koji radi u Gorenje servisu dobili preporuke da su pojedinacne varijante bolje od 2u1.(puno bolje).
    Barbie, možeš li pitati kuma postoje li sušilice širine 55cm (ako ti nije prevelika gnjavaža) jer ih na netu nigdje nema.

  6. #56
    barbie1

    Početno

    Mogu,nije problem,javim ti cim saznam na ovaj post.Pozdrav!

  7. #57
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj Nika prvotno napisa
    a jel moze susilica na balkon i onda samo crijevo prebacim preko ograde ?
    Može. Čak i jako dobro suši. Svakako je dobro samu sušilicu zaštititi od sunca jer plastični dijelovi nisu zaštićeni od UV i hoće postradati. Mi smo tako imali par godina dok ju nismo stekirali na vešmašinu u kupaonici.

  8. #58
    petarpan avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb-Trnje
    Postovi
    2,136

    Početno

    Davore, a s čim si je zaštitio?
    Ja se isto već danima bavim idejom da je puknem na balkon jerbo za stakiranje nema mjesta, s obzirom da će perilica biti 40 cm dubine, jer je kupaona veličine taman za Mickey Mousea...

  9. #59
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    Stavila sam ju na balkonu, imam rolete pa mislim da ce joj to biti dovoljna zastita.
    I da, susi super, no vlage se u stanu nismo time rjesili, al je to prica za drugi topic.

  10. #60
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno Re: RE:

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Npr: jucer sam oprala masinu vesa, dio izvadilia i stavila susiti: 6 potkosulja, 4 pidjame (gornji i donji dio), 4 bodica dugih rukava. Sve od H, dakle mali komadi vesa. Stavila na program za susenje pamuka, (to je valjda najjaca temp) na program extra suho. I susila je od 21h do 1 ujutro - dakle 4h. Meni se cini da bi ja za 4h to sve osusila i s fenom, za primjer. Da li je normalno da tako dugo susi???? Kada sam pitala servisere, rekli su naravno da je to normalno - da je ne bi valjda trebali opet nositi u servis. Sada susi 1 jednostruku deku (50% pamuk, 50% sintetika) vec 2h i ko zna jos koliko. Inace, ima pokazivac koliko do kraja, odbrojava 120min, 90min,30min.., ali ova moja radi puuuno vise od tih 2h. Odnosno, ako susi i po 4h, zar onda brojac ne bi trebao i kretati od 240min, ak me kuzite.
    meni se cini da je to uzasno puno za susenje. moja susi max 80 min tu kolicinu robe i bude skroz suha.
    a i to mi se ne cine isplativo, stvarno bi to i fenom mogla osusit, a potrosnja je ogromna.

  11. #61
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno Re: RE:

    Citiraj lara26 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Npr: jucer sam oprala masinu vesa, dio izvadilia i stavila susiti: 6 potkosulja, 4 pidjame (gornji i donji dio), 4 bodica dugih rukava. Sve od H, dakle mali komadi vesa. Stavila na program za susenje pamuka, (to je valjda najjaca temp) na program extra suho. I susila je od 21h do 1 ujutro - dakle 4h. Meni se cini da bi ja za 4h to sve osusila i s fenom, za primjer. Da li je normalno da tako dugo susi???? Kada sam pitala servisere, rekli su naravno da je to normalno - da je ne bi valjda trebali opet nositi u servis. Sada susi 1 jednostruku deku (50% pamuk, 50% sintetika) vec 2h i ko zna jos koliko. Inace, ima pokazivac koliko do kraja, odbrojava 120min, 90min,30min.., ali ova moja radi puuuno vise od tih 2h. Odnosno, ako susi i po 4h, zar onda brojac ne bi trebao i kretati od 240min, ak me kuzite.
    meni se cini da je to uzasno puno za susenje. moja susi max 80 min tu kolicinu robe i bude skroz suha.
    a i to mi se ne cine isplativo, stvarno bi to i fenom mogla osusit, a potrosnja je ogromna.
    Da, bilo mi je to stvarno cudno. Ali to mi je prva susuilica i mislila sam da je to normalno. Budem opet zvala servis.

  12. #62
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Citiraj petarpan prvotno napisa
    Davore, a s čim si je zaštitio?
    Krpom. Svejedno ima lagano žuti "štih" od sunca.

    Deaedi, ako sušilica dugo suši, prvo provjeri koliko ti je mokar veš nakon centrifugiranja. Ako je dosta mokar, sasvim je moguće da treba očistiti filter na perilici.

  13. #63
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno RE:

    Nakon centrifuge ves je dosta suh. Sintetika se na zraku osusi brze nego u susilici.

  14. #64
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Podižem!
    Jučer su nam dostavili perilicu sa sušilicom Candy, onu 5 + 5. Odmah smo je montirali i pokušali smo izvaditi onaj filter dolje. Najprije smo jedva skinuli ukrasnu masku, filter uopće nismo mogli skinuti. Na slici je nacrtano da se okrene s desna prema gore, ali nama to uopće ne ide, kao da ga je netko zalijepio. Jel mi nešto ne radimo dobro ili nešto ne štima na strojčeku. I na kraju nismo uspjeli vratiti masku kak spada.
    Jel ima neko savjet???????

  15. #65
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Skužila, skužila . Ima nekakav šarafić za kojega u uputstvima ništa ne piše.

  16. #66
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    podizem,

    nemam vremena puno pretrazivati...ima li neko iskustva sa indestina susilicom zracnom? i da li zaista jako zagrijavaju prostoriju?
    i da li potrosnja struje ima veze sa klasom stroja- kao kod onih za prnje rublja- kad pise recimo ucinak pranja A, potrosnja el energije A ...

    hvala unaprijed.

  17. #67
    zumbulmama avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zg, Kvatrić
    Postovi
    839

    Početno

    Imam ja pitanje: Postoji li sušilica široka 50cm? Tolika su mi vrata špajze gdje sam ju mislila staviti.

  18. #68
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    podizem,

    nije mi vise bitna indestina...samo me zanima da li zaista znacajno zagrijavaju prostoriju? i u slucaju da ju drzite na balkonau/lodji/supi koja je najmanja temperatura kojoj ista moze biti izlozena...mi bismo mogli svoju smjesti u zidanu supu pored kuce ako joj previse ne smeta hldnoca.

    please help

  19. #69
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    ja imam ovu gorenje kondenzacijsku oznaka joj je D 63225 ona s displayom...ma ok je..neznam kakve su druge ali ova je onak ok.problem je što ja uvijek furam na isti program onaj pamuk pa na skroz suho to traje jedno 2 sata ako ne i duže ..e sad za ručnike je to ok ali za hlače,majčice i ostalo i nije...jer sve se smanjilo ..MM ljut jer su mu košulje sada male i rifle isto zato trebala bi promjeniti program sušenja da slabije suši a neznam kako :? knjižicu sam negdje izgubila pa vas molim tko ima moju sušilicu da mi ukratko objasni gdje i kako da stavljam program kada sušim majce,traperice,dječju robu itd...HVALA!!!!
    e da i stavljam one vlažne maramice za miris iz DM-a 11 kn pakovanje unutra ima 25 kom..kakve su ove iz Mullera i koja je cijena?
    joj poznat mi je taj miris odjeće(teta mi u Frankfurtu) ali ja nikako nemogu postići taj finnnni miris i mekoću rublja

  20. #70

    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,303

    Početno

    Davore, kad ti je sušilica bila na balkonu, je li se hvatalo ruzine na nju (hrđe) od vlage kad je kišno i južno (ili sniježno, kao u Zg)?

    Mi imamo balkon ostakljen onim pomičnim šiber staklom, MM tvrdi da je to dovoljna zaštita, a ja sušilicu već vidim za dva mjeseca smeđe-narančastp pjeskarenu. :/

  21. #71
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    ja imam ovu gorenje kondenzacijsku oznaka joj je D 63225 ona s displayom...ma ok je..neznam kakve su druge ali ova je onak ok.problem je što ja uvijek furam na isti program onaj pamuk pa na skroz suho to traje jedno 2 sata ako ne i duže ..e sad za ručnike je to ok ali za hlače,majčice i ostalo i nije...jer sve se smanjilo ..MM ljut jer su mu košulje sada male i rifle isto zato trebala bi promjeniti program sušenja da slabije suši a neznam kako :? knjižicu sam negdje izgubila pa vas molim tko ima moju sušilicu da mi ukratko objasni gdje i kako da stavljam program kada sušim majce,traperice,dječju robu itd...HVALA!!!!
    imam i ja takvu i zadovoljna sam (osim što mi je preglasna)
    što se programa sušenja tiče, ono što perem na 60°C to sušim na programu za pamuk, a ono što perem na 40°C sušim na programu za sintetiku - znak je ona neka kao epruveta :? - uglavnom kad dođeš do tog znaka na programatoru, na displayu ti piše "sintetika", stavim na program "skroz suho" (znak sunca), ali najčešće ostane taman toliko vlažno da se samo lijepo složi bez peglanja
    sad košulje perem uglavnom odvojeno pa ih prosušim na tom programu za sintetiku do one oznake dvije kapljice i odmah ispeglam (to je jedino peglanje koje mi je začas gotovo), a ako imam npr. samo 2 košulje, onda pratim display, pa kad mi se pojave te 2 kapljice uključim pauzu, izvadim te 2 košulje (i peglu ) , a ostatak nastavim sušiti do kraja

    vunu (i čistu i onu sa sintetikom) prosušim na onom programu ovca (piše "vuna" na display-u) par puta (ciklus traje 2 min) i onda ostavim sušiti vani (čistu vunu polegnutu, a ono što mi nije bitno objesim)

    ne znam jel išta jasno od ovog što sam napisala sva sam zbrčkana danas

  22. #72
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Minnie, nije zahrđala, ali se posebno po zimi na sve živo hvata sloj masne prljavštine. To nije problem očistiti.
    Potom smo ju frknuli na perilicu u kupaonici i crijevo sam nataknuo na rešetku od ventilacije. Ispalo je da ventilacija sasvim dovoljno isisava tako da se zrak iz crijeva ne vraća u kupaonicu. Morao sam malo baljansirati regulaciju ventilacije u kuhinji i kupaonici kako jedna ventilacija ne bi isisavala smrad iz druge, ali kad se to jednom poštima - sve 5. Ugađanje ventilacije se radi pomoću upaljača i strpljenja, gdje plamen pokazuje u kojem smjeru struji zrak. Cilj je postići da sve ventilacijske rupe sišu makar malo i da iz niti jedne smrad ne ulazi u kuću. Može se.

  23. #73
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    Mi imamo preko 10 god sušilicu (Siemens) na zatvorenoj lođi. Ne smeta je zimsko/ljetna temp, jedino je zadnjih 2 godine počela dobivati malo žučkastu boju (čak je dugo izdržala). Po zimi mi lijepo ugrije lođu. Ali je ne koristim toliko često (idealna za pernate jakne i jastuke?, jer sam primjetila da mi dosta uništava materijal, čak i kad stavim sušiti na manju temp (nakupi se dosta "mucica" u filteru). Jesu li modernije sušilice kvalitetnije ili se i vama to dešava?

  24. #74
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Mucice u filtru su zapravo vrlo OK. Radi se o tome da bi te mucice otpale s odjeće ovako ili onako, a puno je bolje kada skončaju na filtru, nego da ih podišeš sa svojim ukućanima. Apsolutno najgore je objesiti odjeću na konop u prostoru u kojem se boravi. Osim što se drastično poveća količina prašine na podu, poveća se i količina prašine koju udišeš, a onda nakon nekoliko godina takve prakse započnu respiratorni problemi. Poznato?

  25. #75
    Tessa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    394

    Početno

    poznato samo dok peglam. odjeća se suši na balkonu

  26. #76
    MoMo avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,346

    Početno

    Tessa i Davor,

    thnx puno ste mi pomogli. znaci susilica ide u supu jupiiiiiiiii :D uljepsali ste mi dan

  27. #77
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj mirjana prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    ja imam ovu gorenje kondenzacijsku oznaka joj je D 63225 ona s displayom...ma ok je..neznam kakve su druge ali ova je onak ok.problem je što ja uvijek furam na isti program onaj pamuk pa na skroz suho to traje jedno 2 sata ako ne i duže ..e sad za ručnike je to ok ali za hlače,majčice i ostalo i nije...jer sve se smanjilo ..MM ljut jer su mu košulje sada male i rifle isto zato trebala bi promjeniti program sušenja da slabije suši a neznam kako :? knjižicu sam negdje izgubila pa vas molim tko ima moju sušilicu da mi ukratko objasni gdje i kako da stavljam program kada sušim majce,traperice,dječju robu itd...HVALA!!!!
    imam i ja takvu i zadovoljna sam (osim što mi je preglasna)
    što se programa sušenja tiče, ono što perem na 60°C to sušim na programu za pamuk, a ono što perem na 40°C sušim na programu za sintetiku - znak je ona neka kao epruveta :? - uglavnom kad dođeš do tog znaka na programatoru, na displayu ti piše "sintetika", stavim na program "skroz suho" (znak sunca), ali najčešće ostane taman toliko vlažno da se samo lijepo složi bez peglanja
    sad košulje perem uglavnom odvojeno pa ih prosušim na tom programu za sintetiku do one oznake dvije kapljice i odmah ispeglam (to je jedino peglanje koje mi je začas gotovo), a ako imam npr. samo 2 košulje, onda pratim display, pa kad mi se pojave te 2 kapljice uključim pauzu, izvadim te 2 košulje (i peglu ) , a ostatak nastavim sušiti do kraja

    vunu (i čistu i onu sa sintetikom) prosušim na onom programu ovca (piše "vuna" na display-u) par puta (ciklus traje 2 min) i onda ostavim sušiti vani (čistu vunu polegnutu, a ono što mi nije bitno objesim)

    ne znam jel išta jasno od ovog što sam napisala sva sam zbrčkana danas
    hvala Mirjana
    probat ću sada ovako!!!

  28. #78
    neva nevčica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    44

    Početno

    meme interesira koliko dugo vremena vama sušilica suši robu, mi imamo od gorenja i treba za pola veša iz mašine....najmanje 3 sata i pol.

  29. #79
    neva nevčica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    44

    Početno

    Citiraj neva nevčica prvotno napisa
    mene interesira koliko dugo vremena vama sušilica suši robu, mi imamo od gorenja i treba za pola veša iz mašine....najmanje 3 sata i pol.

  30. #80
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj neva nevčica prvotno napisa
    meme interesira koliko dugo vremena vama sušilica suši robu, mi imamo od gorenja i treba za pola veša iz mašine....najmanje 3 sata i pol.
    kak tako dugo? :shock:
    mi imamo isto pa traje 2 sata....

  31. #81
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Mi imamo gorenje kondezacijsku sušilicu, nije stala druga. U svakom slučaju ja bih preporučila ovu zračnu sa ventilacojom, tko ima mogućnosti. To što nam bude zimi toplije u kupatilu to je od tople vlage koju ona proizvodi, što i nije baš dobro, a to se tek vidi nakon par godina. Ja uvijek otvorim prozor obavezno. Moja sušilica suši 2 sata, i jako sam zadovolnja. Pogotovo što ja u većini slučajeva najprije malo prosušim na pomoćnom štriku i onda strpam u sušilicu i dovoljno mi je 20-30 min. Ne trebam peglati u većini slučajeva, mislim da je praktično kad imaš malu bebu. Jedino što sam ja primjetila manu, je da pušta vodu malo , jako malo kod filtera sa lijeve strane u dnu. To sam čak čula od još frendica, zanima me je li i sa drugima tako. Bude čisto mali oblačić :?

  32. #82
    neva nevčica avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Lokacija
    istra
    Postovi
    44

    Početno

    odlučila sam nazvat majstora....vjerovatno nešto nije u redu sa mojom sušilicom...nemože pola mašine veša sušit skoro 4 sata.???

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Meni je hitno, pa ako netko zna, lijepo molim odgovor. Jučer mi je stigla sušilica Candy grando. Perilica je isto candy grando. MM stavio jučer sušilicu na perilicu. Danas ja sama s malcen doma, uključila perilicu i kad je počela centrifuga skoro mi je sušilica pala s nje. Sad sam sve zaustavila. Ne stignem pretraživati ni proučavati jer mi bebač neće s ruku.

  34. #84
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    imam gorenje kondenzacijsku.
    NIKAD ne suši dulje od sat i pol.
    to se odnosi na sušenje pamučnog rublja, ne govorim o osjetljivom.
    uvijek stavim sve što opere vešmašina (nikad je ne pretrpavam).
    npr. dvije navlake za poplun, dvije jastučnice i plahta za bračni krevet - suho je za sat i pol. rastresem (da se ohladi),složim i direktno u ormar.
    u onom filteru uvijek bude malo, ali vrlo malo vode,tj. kondenzirane pare, ne više od npr. pola do jedne male žlice. njega čistim oko 1x mj. pa to tada primjetim i to je normalno.
    važno je da je minimalni broj okretaja vešmašine 900 (tako piše u našim uputama za sušilicu). ako vam je veš vlažniji od toga kvarit će vam se sušilica i puno će dulje sušit. mojoj prijateljici je već zahrđala baš zbog toga. a kupili smo je istovremeno.
    i da moj savjet je za one koji planiraju kupovinu, da ako ikako mogu (i imaju prostora) kupe odvojeni uređaj, jer to jednostavno nije isto kao perilica/sušilica u jednom (ima je moja sestra i šogorica i opciju sušenja uopće ne koriste, jer im veš izađe prezgužvan). nama je prvih godinu dana bila čak u garaži, a otkad smo se preselili u veći stan je na vešmašini. hvala bogu onome tko ju je izumio...

  35. #85
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    nama stoji u dječijoj sobi tj nije to još dječija jer mala je s nama..to je radno-dječija soba..obzirom da su tu igračke,kompjuter,sušilica....
    a kad postane samo njena soba neznam kuda sa sušilicom kupaona nam je mala,jedino da stavim na veš mašinu ali onda će izgledati

  36. #86
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    Vivice jel imate one gumirane nožice na sušilici koje ste prethodno navlažili da se postigne podtlak kad se postavi na perilicu?
    ako je bez tih "pipaka"- to ne smije biti, bez obzira o kojem je prozvođaču riječ. i kod nas se kod centrifugiranja sušilica minimalno trese, ali se nije pomakla već 4 g. ni milimetar.
    postoje i podlošci za vešmašinu (debljine oko 2 cm), kao za industrijske strojeve, da ublaže vibracije, vidjela u baumaxu. ako ovo gore imate možda bi to pomoglo.
    u svakom slučaju ne uključuj je dok ti ne dođe TM...

  37. #87
    aurora8 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    središnja Hr
    Postovi
    137

    Početno

    donna ma super izgleda na vešmašini. nama su obje u niši između tuš kade i zida, a iza vrata. moja sestrična nema nišu i svejedno izgleda najnormalnije.
    i naša je radno-dječja soba i ima sve što i vaša osim sušilice

  38. #88
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj neva nevčica prvotno napisa
    meme interesira koliko dugo vremena vama sušilica suši robu, mi imamo od gorenja i treba za pola veša iz mašine....najmanje 3 sata i pol.
    kak tako dugo? :shock:
    mi imamo isto pa traje 2 sata....
    evo sad sam sušila na onom programu za sintetiku i na sličici gdje je kao sunce-trajalo je skoro 3 sata :shock:
    sat duže nego na pamuku...a isti veš(dječja robica)

  39. #89

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    jel imate one gumirane nožice na sušilici koje ste prethodno navlažili da se postigne podtlak kad se postavi na perilicu?
    ako je bez tih "pipaka
    Ima te nožice, ja sam čak mislila da one i smetaju. Znači treba ih navlažiti?

  40. #90
    donna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    2,021

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj neva nevčica prvotno napisa
    meme interesira koliko dugo vremena vama sušilica suši robu, mi imamo od gorenja i treba za pola veša iz mašine....najmanje 3 sata i pol.
    kak tako dugo? :shock:
    mi imamo isto pa traje 2 sata....
    evo sad sam sušila na onom programu za sintetiku i na sličici gdje je kao sunce-trajalo je skoro 3 sata :shock:
    sat duže nego na pamuku...a isti veš(dječja robica)
    i ne samo da traje 3 sata nego je veš vlažan

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    MM stigao kući i stavio jednu do druge. Sad imamo pokusno sušenje. Stavila sam za početak ručnike. Vrijeme sušenja 2 i pol sata. Čuje se ko jako glasni fen.

  42. #92
    mirjana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    997

    Početno

    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj donna prvotno napisa
    Citiraj neva nevčica prvotno napisa
    meme interesira koliko dugo vremena vama sušilica suši robu, mi imamo od gorenja i treba za pola veša iz mašine....najmanje 3 sata i pol.
    kak tako dugo? :shock:
    mi imamo isto pa traje 2 sata....
    evo sad sam sušila na onom programu za sintetiku i na sličici gdje je kao sunce-trajalo je skoro 3 sata :shock:
    sat duže nego na pamuku...a isti veš(dječja robica)
    i ne samo da traje 3 sata nego je veš vlažan
    temperatura sušenja za sintetiku je niža nego za pamuk, zato mora duže trajati sušenje istog veša
    ako se na veš mašini stavi centrifuga na 1000, sušenje je kraće, ali mi se veš više uništava - za dječju odjeću nije mi toliko bitno, ionako je prerastu ili zaflekaju , ručnike isto okrenem na 1000 pa što bude

    ove baš osjetljive stvari stavljam na najmanju centrifugu i lagano sušenje, eventualno objesim van na sat-dva ako rijeme dopušta, to mi isto skrati sušenje

    e,da dječju pamučnu odjeću svu sušim na programu za pamuk, kupim malo veće, osušim na većoj temp i koliko se skupi-skupi

  43. #93
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A ja sam ustanovio da postoje firme (Amadeus) čija se roba ne stisne ni milimetar. Čak ni samt. Prekvalitetno za tu cijenu.

  44. #94
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Ima li iko Zanussijevu sušilicu, ne vidim da ju je neko do sada spomenuo???
    Ne znam zašto sam se zakačila za tu marku,
    slučajno smo kupili mašinu, poslije i frižider, možda zato...
    Ima li neko iskustava s ovom markom?

  45. #95
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    evo i mene s novom susilicom :D . kupila sam ovu. pri kupovini pazila sam na detalje koje mi je rekao serviser. oni koji citaju topic od pocetka znaju da imam Candy-evu onu sto perei susi 5 kg. zadovoljna sam s njom ali po meni nije za non stop koristenje, vec za povremeno susenje vesa. Savjeti servisera bili su:
    1. odzracna/ventilacijska je puno bolja od kondenzacijske, ko moze nek si kupi tu prvu.
    2. da sto manje ima elektronika, odnosno naci onu koja je uglavnom mehanicka, te se kvare puno puno rjedje
    3. i da se kupi ona marka koja daje najdulje jamstvo
    ja ispunila tocke 1 i 2, ali cijena je prevagnula za 3 , ipak se radilo o 1000 kn.
    sad se pere prvi ves koji ce u novi bubanj, e da smjestila sam je na lodju, jer sam jos davno izgnjavila Niku kako je kod nje proslo prosle zime.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    Spajalice česitam na kupnji! Moja Candy od tih kriterija zadovoljava samo treći (garancija 5 godina - to smo nadoplatili). Do sada sam sušila 3 puta veš i jaaaako sam zadovoljna.
    Ima program za peglanje - tu stavim od MM košulje, budu nutra 13 minuta i izađu ravne i vlažne, samo pređem peglom preko njih. MM nikad nije imao tako ravne košulje (barem odkad živi samnom ).
    Sušilica mi je pravo otkriće!

  47. #97
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Vivica prvotno napisa
    Moja Candy od tih kriterija zadovoljava samo treći (garancija 5 godina - to smo nadoplatili).
    Gdje ste kupili, u Technomax-u? Koliko je kostala ta dodatna garancija?

  48. #98

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    233

    Početno

    U Technomaxu, oko 250 kn.

  49. #99

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    605

    Početno

    mi smo prije godinu dana kupili Bosch perilicu/sušilicu i ja sam super zadovoljna s njom.
    Kad natrpam punu mašinu bijelog na iskuhavanje (6 kg) neda mi se ništa vadit van i to sve nakon pranja stavim sušiti, za max 2 - 2,5 sata je suho.
    s tim da ima programe za normalno i delikatno sušenje, pa podešavanje minutaže, pa reduced ironing.....blabla.....neznam ti ja šta sve ne.
    koštala nas je ca 4000 kn.

  50. #100
    djuli avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    vinkovci
    Postovi
    202

    Početno

    Ja skicam gorenje susilicu, 6kg, kondenzacijska
    stavila bi ju na masinu ali masina malo skace nekad manje nekad vise i MM tvdi da ce nam susilica past s masine
    jel moguce :?

Stranica 2 od 11 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •