Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 173

Tema: lažno negativan test ...

  1. #1
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno lažno negativan test ...

    Puno puta sam čula da test na trudnoču može biti lažno negativan .... ono šta mene interesira pošto ne znam za nijednu konkretnu osobu kojoj se to dogodilo dal' ovdje ima tko takav te ako da kada je test pokazao - tj.kada je konačno pokazao +

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    eto meni.Bio je minus pa za 2 dana mikroskopski vidljiv + pa za 2 dana još malo vidljiviji + pa za 2 dana se plus lijepo vidio. Stvar je u tome da nemam redovite cikluse i ovulacija je bila kasnije i trudnoća je bila majna nego što se očekivalo i zato se slabo vidjelo.

  3. #3
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj sandra23 prvotno napisa
    eto meni.Bio je minus pa za 2 dana mikroskopski vidljiv + pa za 2 dana još malo vidljiviji + pa za 2 dana se plus lijepo vidio. Stvar je u tome da nemam redovite cikluse i ovulacija je bila kasnije i trudnoća je bila majna nego što se očekivalo i zato se slabo vidjelo.
    Ako smijem pitati koliki ti inače ciklus i koji DC si prvi puta napravila test?

    Tnx.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Meni he Gravignost test bio negativan (a bila sam tada vec 5 tjedana trudna), a tjedan dana kasnije mi je onaj Plivin odmah pokazao plusic.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Ja sam DC napravila Gravignost test pokazao jedva vidljivi +, sljedeći dan kod doktora napravila test bio negativan, dan poslije toga u bolnici mi izvadili betu bila je 47 :D

  6. #6
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Na početku trudnoće se ne može govoriti o lažno negativnom testu, on je ili reagirao ili nije, tj. možda je koncentracija hcg-a premala da bi reagirao.
    Ako trudnica u npr. 12 tj trudnoće napravi test pa bude negativan, onda se može reći da je lažno negativan ili prije bi rekla "pokvaren".

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    od 21-45 dana traje moj ciklus, a prosjek je nekih 35-40 dana. Baš dosta nepravilno(policistični jajnici)

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    894

    Početno

    e da, i menga je kasnila otprilike 3-4 dana kad sam radila prvi test.

  9. #9
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    moja je prijateljica zatrudnila 8. dana ciklusa (menstruacija joj je takoreći taman stala), testirala se 4-5 puta i samo jedan od tih testova je pokazao +.

  10. #10

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    I ja sam malo požurila s testom i bio je negativan. Nakon 7 dana plus kao kuća. Mislim da test može biti lažno negativan ako se uzimaju određeni lijekovi i sl. Sigurno ti piše o tome u uputama o testu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    meni je već fajn kasnila kad sam otišla kod ginića i -. pod fajn mislim jedno 3 tjedna (možda i više) naručil me je za tjedan dana i onda je bil +.

  12. #12
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    meni su prva dva bila negativna (menga samo kasnila 2 dana), no zato je sljedeci 2-3 dana poslije bio pozitivan.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    grad baroka i cvijeća
    Postovi
    337

    Početno

    da se i ja upišem...

    testirala sam se 30. dan ciklusa i test je bio negativan. sad tu je caka da je to meni bio prvi ciklus nakon pilula, te je ovulacija kasnila, tako i implantacija. normalni ciklus na piluli traje 28 dana, točan ko urica. ponovno sam se testirala za još 4 dana, kad se vidio slabašan, ali slabašan plusić.

    zato niti sad trudnoću ne računam od zadnje menstruacije, već prema tim testovima i UZV je doktor skinuo 8 dana, pošto je ovulacija bila 8 dana kasnije nego inače. prema ZM je termin 06.01., a prema UZV bio bi 15.01.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    311

    Početno

    Test sam napravila prvi dan nakon izostanka M i nije ništa pokazao. To je bio petak, a nakon 2 dana tj. u pon. sam ponovo test napravila (ono imala sam čudan feeling ) i bio je pozitivan. Jeeedva vidljiva crtica ali pozitivan

  15. #15

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Menstruacija mi je kasnila 2 tjedna kad sam napravila test i bio je negativan. Zaključila sam da je opet folikularna cista i naručila se kod ginekologa za tjedan dana. On je odmah rekao da sam trudnica, a njegova medicinska sestra me špotala jer hodam u minici, a vani je zima ( a trudnice se moraju paziti).

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    itekako može, ja svoje dijete zovem david copperfield. O tome se već pisala, menga mi kasnila oko 3 mjeseca a u tom vremenu niti jedan dr od njih 4 nije vidio trudnoću, a svaki test koji sam radila bar dva puta sedmično je bio negativan od onih najskupljih do onih najjeftinijih čak i oni u ordinacijama niš nisu pokazivali. Kada mi je moj najdraži doktor utvrdio trudnoću bili sam već 13 nedjelja trudna. Od tada ne namjeravam više niti jedan test kupiti

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    skoro na vrhu
    Postovi
    1,304

    Početno

    bera, a beta?

  18. #18

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    mendula misliš li da je i jedan od njih to predložio, bili su ubjeđeni da nisam trudna i da je u pitanju neki poremećaj, jer su vidjeli kao zadabljanje od 18 mm (vidjeli Dinu), a joj koju glupani, sada mi je nekako žao što im nisam otišla u ordinaciju sa velikom trbušinom da im ja kažem šta mislim o njima

  19. #19

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Kada mi je moj najdraži doktor utvrdio trudnoću bili sam već 13 nedjelja trudna
    To ti je onda mogla reći i malo znatiželjnija susjeda...

  20. #20

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    596

    Početno

    mamazika potpuno si u pravu, sa kakvim sam se sve doktorima susretala bolje bi bilo da sam se sa susjedima malo više družila

  21. #21
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    jednoj mojoj znanici lijecnici su rekli da ima ogromnu cistu, a ispalo je da je zuto tijelo. zena je bila prenerazena dok nije otisla po drugo misljenje...

    inace, ja nisam vjerovala da sam trudna (a bila sam 7ipol tjedana po zadnjoj m.) - i kupila ja prvo jedan test, koji je bio pozitivan, onda sam isla kontrolirat s jos jednim, pa taj nije pokazao nista. na kraju su oni najjeftiniji najbrze reagirali i odmah pokazali trudnocu.

  22. #22
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    Citam ove postove i ne u vjerovati kako se moze dogoditi da zene toliko budu trudne, a da test ne reagira pozitivno?!

    Inace meni bas kasni 3 dana, napravila sam vec dooosta testova i zadnji bas maloprije i negativan. Nekih 5 dana prije M sam napravila novatest i pokazao je jedva vidljivu crticu, nakon toga sam ih napravila jos nekoliko i svi odreda negativni. Ja nemam nikakve simptome, ni da cu dobiti, a ni da sam trudna.

  23. #23
    Nikina mama avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    297

    Početno

    ne mogu vjerovati jel

  24. #24
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Ja sam imala situaciju gdje mi je na dan kad sam trebala dobiti i par dana kasnije test bio jedva vidljivo pozitivan, a onda je tjedan i pol nakon što sam trebala dobiti bio negativan. Otišla sam kod doktorice koja ništa nije vidjela i sljedeći dan sam dobila. Vjerojatno je bila biokemijska trudnoća, kada se jednostavno plod nije dobro uhvatio, ali to vjerojatno nikad neću točno saznati.

    3 mjeseca kasnije je bilo jasno pozitivno, no isto tek nakon tjedan i pol od kad sam trebala dobiti, do tada jedva vidljivo, onako mutno (mada se i to smatra pozitivnim rezultatom).

  25. #25
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ja sam radila 3 testa, sva tri negativna... to je bilo cim mi je kasnila jedan dan, pa sutradan i jos jedan put tako. osmi dan kako mi je kasnila sam otisla i do ginekologa ali ni on nije vidio trudnocu tako da je vjerojatno bilo prerano da test reagira...

  26. #26
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Meni je dosta nakon kašnjenja m bio -. Bilo mi je dosta sumnjivo pa sam probala test ponovo i opet -. Treći put sam probala kakvih skoro mjesec dana kasnije i napokon taj +!
    Inače,koristila sam one najosjetljivije testove,ali ipak......

  27. #27
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    meni nakon 3 tje.trudnoce clearblue pokazao -, pa sam bila uvjerena da imam upalu mjehura ili jajnika posto me trbuh stalno bolio...
    na kraju sam vadila betu pa se uspostavilo da cemodobiti bebicu
    ja nisam cula da bi nekome pokazao + a da nije bila trudna...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Međimurje
    Postovi
    23

    Početno

    Meni je Clearblue pokazao + 2tjedna nakon ovulacije

  29. #29

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    ljubazno pozdravljam imam pitanjce u vezi testova..

    u ambulanti mi je teta rekla da se za nalaz krvi treba pricekati barem tjedan dana od začeća ( imam zgodnu situaciju u kojoj je šansa da sam ostala u drugom stanju poprilična i sad cekam da prodje to neko vrijeme i osluskujem jel se sto samnom dogadja ) i da je taj test najsigurniji sto se barem tog početnog stadija tice.. pretpostavljam da je to taj beta sto ga spominjete... jel to tocna informacija ili cu morati čekati da mi izostane M... odnosno da prodje vise vremena ?

    :?

  30. #30
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    da, kad kažemo "beta" onda mislimo na test krvi na homon beta HCG koji se radi u labu
    ja bih ti preporučila da čekaš bar 12 dana, sve ranije se meni čini prerano... iako, ako je nekima dokazana trudnoća i ranije
    može se dogoditi da bude kasnija implantacija pa se 7. dan od odnosa još uvijek ništa ne vidi
    kućni testovi su manje pouzdani, a i za njih preporučujem minimalno 12 dana

  31. #31

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Hvala na odgovoru!

    osjecam se ko
    probat cu izdrzat do ponedjeljka pa otic u lab.. pa vam javim

  32. #32
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja sam u prvoj trudnoci tek sa 5. testom potvrdila svoje sumnje da sam trudna. 2 clearblue i 2 kod ginica su bila negativna, tek kad sam bila 6 tj. trudna, onda se napokon pokazao +.
    A u drugoj trudnoci + vec 3 tj. nakon zaceca.

    cd sretno!!

  33. #33
    Shireen avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Grad koji teče
    Postovi
    359

    Početno

    Meni je Clearblue, i to ne sa prvim urinom, pokazao veeeeliki + cca 4 tjedna nakon začeća :D
    Budući sam imala neredovite cikluse, otprilike sam procijenila kada bih test mogla raditi. ZM - 30.03., test - 08.05.

    Ako si nestrpljiva, napravi test i prije, ali u svakom slučaju nalaz krvi ti je 100% točan!

    Sretno i javi rezultat

  34. #34
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Citiraj momze prvotno napisa
    meni su prva dva bila negativna (menga samo kasnila 2 dana), no zato je sljedeci 2-3 dana poslije bio pozitivan.
    isto i kod mene.
    to dosta ovisi o dužini ciklusa i vremenu začeća.

  35. #35

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    samo da kazem da sam mirna i strpljiva sa čudnovatim simptomima i da još nisam otišla izvaditi betu

    ako u petak bude izostanak idem ! :D

  36. #36
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno Re: lažno negativan test ...

    Citiraj Just Me prvotno napisa
    Puno puta sam čula da test na trudnoču može biti lažno negativan .... ono šta mene interesira pošto ne znam za nijednu konkretnu osobu kojoj se to dogodilo dal' ovdje ima tko takav te ako da kada je test pokazao - tj.kada je konačno pokazao +
    Meni se dogodio lazno negativan test, pa onda 'blago pozitivan' (sestra u ginekoloskoj ordinaciji mi je rekla na moje pitanje jesam li trudna, "I jeste i niste" ), no na kraju je beta rijesila sve dileme.
    Rezultat vidis u potpisu.

    BTW, beta je radjena isti dan kad i drugi test ('taj "i jeste i niste"), to je bilo u 4. tjednu trudnoce.

  37. #37

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Elly [/b]

    moze pitanjce, meni nikako nije jasno kako se računaju ti tjedni trudnoce??

    jel to od zadnje menstruacije pa je zapravo, ona prva koja ti izostane nakon oplodnje (nakon par dana izostanka ) i zbrojno dobijes ta 4 tjedna ili kako se to racuna? :?

  38. #38
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    meni je clearblue pokazao + 24. dan ciklusa popodne kad sam došla s posla, a 19. dc mi se jela kinder čokolada (što se kod mene javlja samo u trudnoći).

    cd tjedni se računaju od zadnje menge. prvi tjedan je onaj kad si dobila mengu.
    termin se računa da prvom danu zadnje menstruacije dodaš 9 mjeseci i tjedan dana što naravno ne mora biti točno, jer nemamo svi ovulaciju isti dan.

  39. #39

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa
    meni je clearblue pokazao + 24. dan ciklusa popodne kad sam došla s posla, a 19. dc mi se jela kinder čokolada (što se kod mene javlja samo u trudnoći).

    cd tjedni se računaju od zadnje menge. prvi tjedan je onaj kad si dobila mengu.
    termin se računa da prvom danu zadnje menstruacije dodaš 9 mjeseci i tjedan dana što naravno ne mora biti točno, jer nemamo svi ovulaciju isti dan.

    ahaaaaaaaa... znaci ipak tak, bez obzira na datum ovulacije uzima se puni mjesec od mjesecnice...

    ok, hvala

    evo danas mi se zeludac popeo u grlo na mahune koje inace obozavam..

    mislim da cu danas do apotekice skocit..

  40. #40
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj cd prvotno napisa
    Elly [/b]

    moze pitanjce, meni nikako nije jasno kako se računaju ti tjedni trudnoce??

    jel to od zadnje menstruacije pa je zapravo, ona prva koja ti izostane nakon oplodnje (nakon par dana izostanka ) i zbrojno dobijes ta 4 tjedna ili kako se to racuna? :?
    Od zadnje menstruacije.
    Ako me sjecanje ne vara, to je bilo 4 + 2 (znaci zapravo 5. tjedan od zadnje M).
    Imam negdje u dnevniku i zapisano koliko je to bilo gestacijski (od zaceca), ali mi nije sad pri ruci. Ako te zanima, javim ti danas-sutra.
    Saljem i pozitivne vibrice usput!

  41. #41

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj Elly prvotno napisa
    Od zadnje menstruacije.
    Ako me sjecanje ne vara, to je bilo 4 + 2 (znaci zapravo 5. tjedan od zadnje M).
    Imam negdje u dnevniku i zapisano koliko je to bilo gestacijski (od zaceca), ali mi nije sad pri ruci. Ako te zanima, javim ti danas-sutra.
    Saljem i pozitivne vibrice usput!

    Ako ispravno računam onda sam na 3t+4 (u petak mi je 28 dan kad je očekivano dan za M i tad bi bilo 4t? ) ili ti 11 dana od zaceca, to znam prebrojati

    Bas slatko za vibrice
    hvala ti

    idem po clearblue pa cemo da piskimo sutra ujutro

  42. #42

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    cd jel pao testić

  43. #43

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj iskrica prvotno napisa
    cd jel pao testić

    pao testic i palo razocaranje nakon sto smo velikih ociju blejali u njega 10 minuta bez rijeci iscekujuci +

    al nita.

    samo jedan veliki cisti razocaravajuci minus.
    tako da smo nekak danas tuzni i pogledavamo se zamisljeno ..

  44. #44

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Vjerovatno je rano, kad trebaš dobiti ??

  45. #45

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    14

    Početno

    Citiraj iskrica prvotno napisa
    Vjerovatno je rano, kad trebaš dobiti ??

    sutra.. :/

    i namjerno sam uzela clearblue jer sam procitala trecinu foruma i navodno da je najbolji.. najosjetljiviji.. nesto.
    ali se plus nije ni nazirao.. bas cisti minus...

  46. #46

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    cd ja sam trebala dobiti jučer i nije došla, danas sam radila test gravidnost mini (ili kako već se zove) i isto jedna crtica... A mene sve rastura dole već 5 dana i svako malo trčim na wc vidjeti jel došla ali je nema, neznam ni sama šta da si mislim...
    Ti si ziher radila pre rano sve ovisi kad je O bila, radi za dva dana opet i malo ~~~~~~~~~~~~~ šaljem za +...

  47. #47
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    Rano je, rano. Meni je tek tri dana nakon što sam trebala dobiti testić pokazao tanku, svijetlu ali vidljivu drugu crticu - i clearblue, ali i gravignost mini. A tjedan dana nakon što sam trebala dobiti je onda bila lijepa druga crta, isto na oba.

    Znam kako vam je teško, pa vam šaljem puno dobrih ~~~~~~~~ da za kojih par dana plusić bude jasan i vidljiv!

  48. #48

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    77

    Početno

    Diami pozlatile ti se rijeći ....

  49. #49
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    meni je kasnila menstruacija 5 dana, napravila 2 testa, oba negativna. otišla kod ginekologa, cista na jajniku, dobila dabroston, pila 5 dana, 5 dana nakon prestanka terapije trebala doći menga. ništa. veli ginić da napravim test. kakav test, pa imala sam cistu? i tako, test napokon pokazao plusić. zadnja menga mi je bila 14.11.2006, a ovo se odvijalo krajem 12 mjeseca i početkom 1. i eto, moj plusić sad pajki popodnevni san u kindiju

  50. #50
    iva2405 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    360

    Početno

    e da, a cijelo vrijeme me bolilo kao da ću dobiti. i tako prva tri mjeseca trudnoće u vrijeme kad bi trebala dobiti

    šaljem vibrice za plusiće!!!

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •