Stranica 3 od 5 PrviPrvi 12345 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 204

Tema: hiperstimulacija

  1. #101
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mislim da i pod hiperstimulacijom možeš ostati trudna.Nemoj odmah negativno razmišljati.Jedna cura je na VV išla sa mnom na infuziju svaki dan(hiperstimulacija) i ostala je trudna.

  2. #102
    marči avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb-medveščak
    Postovi
    2,242

    Početno

    naravno da možeš ostati trudna, ja jesam. tim više, imala sam 4 hipestimulacije.
    prva dva puta nisam ostala trudna i hiper. se povkla između 10. i 11. dana od transfera. a kad sam ostala trudna nije se povukla, već je napuhnuti trbuh ostao i samo se s vremenom transformirao u trudnički!


  3. #103
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj ina33 prvotno napisa
    Citiraj bony prvotno napisa
    Zanima me koliko dugo može to stanje potrajat,jer koliko vidim necu primit zadnji choragon zbog trenutnog stanja.
    Bony, iskustva su različita, najčešće to staje s dolaskom menge (ako trudnoće nema), a trudnoća to stanje pogoršava. (i meni je bila blaga i bilo mi je koma), to treba samo popratiti i ti relativno mirovati i piti puno tekućine. Ako ne budeš mokrila unatoč unosu tekućine to je razlog za paniku i hitno javljanje na VV, bolje ti je tako jer kaže sretna35 da ako odeš u bolnicu onda će tek nastat panika . Znači, u slučaju HS mi se čini da je moguće ustanovit pravilo - ako ide na bolje nema trudnoće, ako ide na gore ima.... Meni je kod negativne bete stalo negdje par dana prije menge. Sretno !
    samo želim potvrdit istinitost ova tvrdnje,moja HS je nestala i imam veliki - na testu.

  4. #104
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Molim cure koje su imale hiperstimulaciju za savjet!

    Kod mene je uslijed trudnoće došlo do pogoršanja hiperstimulacije....Nakon punkcije su stvari krenule na bolje, medjutim zadnjih par dana vidim da mi je sve lošije.

    Bila sam u nedjelju na uzv-u i dr. je rekao da su mi jajnici povećani i da ima slobodne tekućine te da odmaram i ne radim nikakve nagle pokrete da ne bi došlo do torzije jajnika. To me malo uplašilo, ali očito se radi o blagoj hiperstimulaciji tako da neću paničariti. Nadam se da će se stvar smiriti sama od sebe.

    Od simptoma imam naravno napuhan i težak trbuh (kao da je neko strano tijelo u meni), ali poprilično dobro mokrim, barem mislim. Dižem se i skoro svaku noć na wc. Nemam bolova u trbuhu (kao što vi navodite) već samo ponekad probadanje u predjelu jajnika, nisam dobila na težini i samo sam jučer osjetila laganu mučninu (može bit i od trudnoće). Malo me sve bolilo (više neugoda) nakon uzv-a, ali to pretpostavljam u ovoj fazi nije neobično.

    Doktor mi je rekao da mirujem i uzimam dosta tekućine i da su važni ti elektroliti (čuli smo se e-mailom). Što to znači? To moram piti onaj Iso sport ili....? I koliko toga dnevno moram popiti? Možda je glupo pitanje, ali ako imate koji savjet....

    Hvala

  5. #105
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    To znači da što više ležiš jer se jajnik može "zaokrenuti".A tekućina-pripremi 2 l vode i svaki dan popij istu.Ako ti oteknu zglobovi i počneš plitko disati,odmah u bolnicu jer ja sam tako završila 5 dana na infuziji.Ovo baš i nije bezazleno stanje.Nije da te plašim ali miruj što više i ako dođe do ovih simptoma,odmah vaditi krv da se vidi stanje elektrolita.Ja sam ujutro išla vaditi krv,a onda na infuziju-5 dana dok se stanje nije stabiliziralo.Drži se

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Mlini
    Postovi
    195

    Početno

    jos mi zvone riječi doktorice o koliki su vam jajnici a ja se vec nisam mogla kretati doda ona da ce doci do hiperstimulacije ali i do trudnoce kako rece tako bi,nema lijeka samo puno strpljenja i mirovanja

  7. #107
    rijecanka77 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    210

    Početno

    Hvala vam cure
    Za sada sam doma i ne izlazim, odmaram, pijem puno tekućine, ali mi se malo vrti u glavi ponekad...ako se nastavi, možda ću ovih dana do bolnice da mi ipak pogledaju stanje elektrolita. Ipak je ovo neka blaža hiperstimulacija, pa je zasad još sve pod kontrolom.

  8. #108
    Gosparka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    115

    Početno

    evo molim i ja za savjet
    danas mi je bila punkcija, al nadutost osjećam već par dana. Boli me stomak, ne znam ni kako bi to objasnila...stomak i krsta, znači cijeli krug od bubrega do stomka. Stolicu normalno imala do danas, mokraću također, normalno jedem i pijem. Jedino mi tlak pao, zamolila sestru kad sam došla na štopericu na mi izmjeri jer mi se na momente matralo. Bio mi je dobro nizak, gornji ispod 90, donji 60. A jučer smo muž i ja išli na izlet u Varaždin, al mi je zabranio daljnju šetnju jer već nakon što smo samo obišli stari grad ja sam se cijela zajapurila i disala kao da sam bila na maratonu.
    Povraćala sam samo malo poslije punkcije (jer naravno nemam što), prespavala skoro cijeli dan, lijepo papala, al me muči taj stomak. Ne znam, malo me sram i objasniti al kao da mi bude lakše kad ispuštam vjetrove (jel tako književno)
    Inače, primila sam dosta M, s obzirom na moju dijagnozu, sveukupno 58+dnevno 4 mg Estrofema. Folikula je bilo oko 7, js još ne znam, nisu mi rekli.
    Što mi vi savjetuje? Nadam se da to nisu simptomi HS

  9. #109
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    No, ako si danas radila punkciju, a nadutost osjećaš već par dana onda nema razloga za neku preveliku brigu. Mislim da je ta nadutost o kojoj pričaš normalna.

    Moje mišljenje, e sad, nisam baš pametna. Pričekajmo još koga.

    Ja sam od HS hospitalizirana, tako da nisam mjerodavna kad govorimo o simptomima HS, jer su moji bili ogromni.

  10. #110
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Nije malo sedam folikula. Vjerojatno je nadutost od same stimulacije.

  11. #111
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    Mislim da nije ta napuhanost strašna.Ja upravo sada imam 7 folikula za vađenje-nadam se u utorak i uvijek sam malo napuhana.Obrati pažnju na zglobove i disanje.Meni je to bilo ključno.A tlak mi je na VV padao pri punkciji zbog Apaurina.

  12. #112
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Curke...

    I naravno evo mene sa mojim reakcijama na stimulaciju... Tek sam 13.8. pocela uzimati 2 Gonala dnevno i evo rezultata:
    - bol i pikanje u trbuhu
    - nadutost
    - imam problema sa disanjem (kao da mi fali zraka)
    ...

    A tek uzimam 3 dana Gonale????? :shock: :shock: :shock:

  13. #113
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    i da... zaboravila sam vrtnju u glavi... :/

    (mene strasi ovo disanje)...

  14. #114
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Tek sam 13.8. pocela uzimati 2 Gonala dnevno i evo rezultata:
    ispravka krivog navoda uzimam Gonale od 12.8.

  15. #115
    Biene avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    485

    Početno

    Citiraj martina123 prvotno napisa
    Curke...

    I naravno evo mene sa mojim reakcijama na stimulaciju... Tek sam 13.8. pocela uzimati 2 Gonala dnevno i evo rezultata:
    - bol i pikanje u trbuhu
    - nadutost
    - imam problema sa disanjem (kao da mi fali zraka)
    ...

    A tek uzimam 3 dana Gonale????? :shock: :shock: :shock:
    Martina, bol (ali ne prejaka), pikanje i nadutost je normalno, no problemi s disanjem mislim da nisu baš uobičajeni.
    Ja sam hiperstimulaciju dobila tek nakon punkcije (ukupno 28 gonala), a za vrijeme pikanja sam imala prva 2 simptoma koja navodiš.
    Jedanput je jedna cura napisala da joj je doc rekao kad si na stimulaciji treba izbjegavata sunce, pa se probaj odmarati u hladu.
    Možda se još netko javi vezano uz disanje.
    Sretno Martina!

  16. #116
    magi7 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    253

    Početno

    evo podižem ovu temu.

    Meni je ET bio u utorak 22/9. Jučer mi je od popodneva temperatura porasla (37,7 cijelu noć), mokrim redovito iako pred kraj imam neku čudnu bol, lijevi jajnik me boli-toliko da jedva hodam, pijem dosta tekućine. I preko noći sam se dva puta dizala na wc-da mokrim i dok sam se vraćala u krevet mi je bilo strašno mučno. To bi bio to od simptoma. Dišem normalno i nije mi trbuh napuhnut.

    Da, i još pijem estrofem i sravljam utrogestane.

    Da li su to simptomi hiperstimulacije? Sada ujutro mi je bolje.

    Curke pomagajte

  17. #117
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    magi7, isti dan smo imale et, pa i ja se osjecam slicno, ali to nije nista strasno,dok fino dises, mokris, i nemas jacih bolova u stomaku sve je ok...sretno!

  18. #118
    martina123 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    1,372

    Početno

    Cuj...
    Ja redovno imam hiperstimulacije i simptomi su slicni da... Moguce da je to blaza hip. uostalom pitaj doca, nemoj se dat zenirat....
    Meni je bilo koma...
    Ja nakon punkcije (a lezala dva sata) nisam mogla skorom do auta.
    Pa mi je bilo malo bolje, pa je dosao transfer, i onda kao da se sve smirilo osim pritiska i pikanja jajnika.
    I onda je bilo sve gore i tada mi je sestra rekla kako se hip. povecava kada dode do trudnoce, drugi dan sam isla vaditi betu , dalje znas...

  19. #119
    GIZMOS avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    834

    Početno

    Pozdrav cure! koliko je poželjno jajnih stanica u jednoj stimulaciji, a da nije hiperstimulacija. Spominju se različite brojke od 1 do 27 pa ne znam što je dobro očekivati? Koji je neki prosjek s kojim su i doktori zadovoljni?
    Možda je glupo pitanje ali...

  20. #120
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Meni je jučer potvrđena pozitivna beta :D , ali trbuh mi je strašno velik i napet i osječam zatezanje od pupka na gore ( donji dio je ok ). Danas nekako otežano dišem i čim se okrenem na bok tjera me na kašalj ...
    Pijem puuuuno i čini mi se da dosta i piškim
    Mislim da se radi o hiperstimulaciji ...
    Nisam iz ZG i ne znam što da radim osobito što je sutra nedjelja
    Da li da čekam ponedjeljak i idem svog ginekologu ili da sutra idem na hitnu po uputnicu za Petrovu ???

  21. #121
    pčelica2009 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Sl.Brod
    Postovi
    1,057

    Početno

    ako dosta piškiš onda nije-ja mislim jer ja nisam uopće mogla ići a zglobovi i stomak su mi bili kao baloni ali to što teže dišeš -najbolje odmah u ponedjeljak idi kod ginekologa.Barem 2l tekućine tj. vode dnevno obvezno popiti.Sretno i čestitike za ß.

  22. #122
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    evo cure da vas pitam za savjet....
    u nedjelju ujutro sam proktvarila,zaprimljena u sibensku bolnicu gdje je napravljen vaginalni pregled i beta izvadena,iznosila je 2474....u ponedjeljak su mi radili uzv gdje se vidi hiperstimulacija oba jajnika i dr.nije siguran dal je vidljiv gestacijski mjehur od 3 mm,jucer ujutro su mi izmjerili obujam trbuha,tjelesnu tezinu,vadili krv i betu naravno....
    kad su dosli rezultati bete ona je pala na 494,i u razgovoru s dr.shvatila sam da je to spontani pobacaj i da vise nemam sta radit u bolnici (jer je ta bolnica koma),izasla sam vani na vlastitu odgovornost....inace je sve do sada obavljano privatno.....u cetvrtak ponovno vadim betu a u petak idem kod ginekologa mpo na pregled.....ako bude bilo potrebno hospitalizirala bi se u splitsku bolnicu,oce mi oni radit probleme zbog toga sto sam izasla iz sibenske na vlastitu odgovornost.

  23. #123
    Nene2 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    1,044

    Početno

    malena2, baš mi je žao da je tako moralo ići!
    Mislim da ti neće nitko raditi nikakve probleme, uostalom, reci da sada prebivaš u St, ili ne spominji uopće da si odbila ŠI (osim ako ne piše u nalazu).

    Možda i neće biti potrebna hospitalizacija, vidjet ćeš po padu bete, i UZ.
    Imaš li jače simptome hiperst., teško mokrenje, teško disanje..ako ne, neće te ostaviti u bolnici, a i spontani može proći bez bolnice. Samo se drži i nemoj klonuti, znaš da možeš ostati trudna i to je na ovom teškom putu velika stvar!!!

  24. #124
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    malena2 žao mi je što je tvoja bajka dobila ružan završetak

    Ja sam zbog hiperstimulacije ležala u Petrovoj od utorka do petka i sad doma mirujem, ali imam i 2 predivna razloga
    Za 2,5 tjedna idem na kontrolu

  25. #125
    malena2 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    249

    Početno

    ja nemam razloga vise,svemu je kraj.....cekam da prokrvarim

  26. #126
    kate32 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    307

    Početno

    curka , malena .

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Citiraj kate32 prvotno napisa
    curka , malena .
    Pa vasi simptomi nisu nikakvi. Ravno 0
    Moja žena upravo ima tešku hiperstimulaciju zbrinuta je u Petrovoj, sad joj je 11. dan nakon transfera. Odmah 3. dan nakon transfera je bila hospitalizirana. Imala je snazne bolove u donjem i gornjem dijelu trbuha.
    Voda joj se nevjerojatno nakuplja. Punkcijom joj je 1. put izvađeno 4lit. vode, 2. put 1.3lit vode, treći put 3. litara vode i sad ćeka na 4.punkciju???lit. Stalno je na intenzivnoj. Beta joj je danas pokazala da se dupla, tako da bi se stanje moglo još pogoršati. Katastrofa, kakva su vaša predviđanja, kolko će to još trajati.

  28. #128
    Osoblje foruma Kadauna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    7,419

    Početno

    Citiraj mercep2 prvotno napisa
    Citiraj kate32 prvotno napisa
    curka , malena .
    Pa vasi simptomi nisu nikakvi. Ravno 0
    Moja žena upravo ima tešku hiperstimulaciju zbrinuta je u Petrovoj, sad joj je 11. dan nakon transfera. Odmah 3. dan nakon transfera je bila hospitalizirana. Imala je snazne bolove u donjem i gornjem dijelu trbuha.
    Voda joj se nevjerojatno nakuplja. Punkcijom joj je 1. put izvađeno 4lit. vode, 2. put 1.3lit vode, treći put 3. litara vode i sad ćeka na 4.punkciju???lit. Stalno je na intenzivnoj. Beta joj je danas pokazala da se dupla, tako da bi se stanje moglo još pogoršati. Katastrofa, kakva su vaša predviđanja, kolko će to još trajati.

    Cure koje imaju vise iskustva s hiperstimulacijom ce ti se sigurno javiti.
    Do tada se Mercep2 držite
    .

    Gdje je bila u postupku i na kakvoj stimulaciji?

  29. #129
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    mene zanima kako je moguce da dobijem hiperstimulaciju tek danas 10dpt ??Sve do sad je bilo savršeno ok,punkcija-transfer, 5 stanica-idealna stimulacija bez ikakvih problema i sad ovo :? .U prvom postupku sam imala hs koja je bila strašna, ali smirila se taman u ovo doba oko 10dpt,a sad je dobijem taj dan.Znam da bi T mogla biti razlog ove hs, ali kako je moguče da sam tako sklona hs a nemam nikakav problem tipa pcos ili burnoj reakciji na postupak :? Stvarno se bojim više tih stimuliranih postupaka :/

  30. #130
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    bony, mozda si stvarno trudna pa se pojavila... drzim fige da je to u pitanju - tak ces je i lakse podnijeti :D

  31. #131
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa
    bony, mozda si stvarno trudna pa se pojavila... drzim fige da je to u pitanju - tak ces je i lakse podnijeti :D
    hvala najgore je što sam i sretna i nesretna što je hs sad došla i to na petak 13 .
    inace nisam primala choragon niti išta nakon transfera,ovaj put samo utrici i dexamethason koji od jucer više ne koristim.Eto ga sad,možda zbog njega hs.Sory curke znam da sam dosadna ali ovo iščekivanje ovaj put me opalilo po živcima

  32. #132

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Cure koje imaju vise iskustva s hiperstimulacijom ce ti se sigurno javiti.
    Do tada se Mercep2 držite
    .

    Gdje je bila u postupku i na kakvoj stimulaciji?[/quote]



    Bila je na VV, IVF postupak
    Menopur-Choragon štoperica-choragon poslije transfera a treći choragon nije primila zbog hiperstimulacije

  33. #133
    ksena28 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    3,661

    Početno

    mercep2 koliko je injekcija menopura primila i kakva vam je dijagnoza? baš je jako odreagirala, sve je moguće i dešava se i to je nuspojava na kakvu moramo biti spremni, s tim da zbog ostvarene trudnoće simptomi još rastu... držim fige da bude dobro!

  34. #134

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    mislim da je bilo oko 10 menopura, nemoj me drzati za riječ
    policistični jajnici
    Kad nastupi trudnoća simptomi su jaći, jel se to misli nakon bete ili odmah nakon transfera, jer akko se primi nakon transfera onda je to već trudnoća ili...

  35. #135

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    evo nemojte misliti da vas ja plašim al eto bolje da napišem što nam se dogodilo nego da skrivam. Budite oprezni.

  36. #136

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    i još nešto 4.punkcija 2.6 lit.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    52

    Početno

    mercep ovo je strasno, drzite se ti i zena, procii ce to , ja sam imala hs i to odma nakon punkcije na 1,5 gonal dnevno pa sam odlezala u bolnici 2 tj i imala unutarnje krvarenje,7,5 dcl krvi u trbuhu pa sam imala samo jednu laparoskopiju, nezelim ni zamisliti kako je njoj, drzite se

  38. #138
    sretna35 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,110

    Početno

    bony prekrasan smajlić za živčani slom (gdje si li ga samo našla?)

    takvo ponašanje nakon transfera je potpuno normalno

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    33

    Početno

    Citiraj mercep2 prvotno napisa
    i još nešto 4.punkcija 2.6 lit.
    želim vam sve najbolje, da bude sve dobro što prije
    jako mi je žao takvo što čuti..što je rekao dr s VV? zašto tako?

  40. #140
    H2O avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Gdje Neretva hladna teče
    Postovi
    312

    Početno

    mercep nadam se da je tvoja žena bolje.
    Ja se užasno bojim hiperstimulacije

  41. #141
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno

    Pozdrav cure i dečki vidim i zabrinutog muža,, javi nam svakako kakvo je stanje sa TŽ.Nadam se da će biti dobro,ipak je pod liječničkim nadzorom .
    Mene su noćas znači 11 dan od transfera tako bolili jajnici da mi je udaralo u kičmu, mislila sam čak kaD se probudim zvati Perovu da vidim što ću,,, jer do danas je bilo sve ok ,,malo pikanja ali nisu bolili ,,i sad sam odustala sa zvanjem jer su se malo smirili , s obzirom da ležim cijelo jutro,, stvarno ne kužim zašto tek sada ti bolovi ??? :?
    svima

  42. #142
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Tara -tako nekako je i meni bilo 11dpt s tim da sam ja nakon tih bolova križa i grčeva u noči imala tragove krvi pa sam mislila da je stigla M,ali danas dva dana poslje nema ni traga M,samo jaka nadutost odnosno blaža hiperstimulacija.Nažalost do bete nitko ništa ne može prognozirati osim nadati se da je to to .Sretno

  43. #143
    TARA M avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    223

    Početno bok

    Boby imaš super slikicu bebice ! imaš pravo čekam i to je to.. mislim se još raditi test , a nisam pametna kada.. vadim betu 20tog,, ti malo ranije jel tako ? želim ti veliku brojku

  44. #144
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    joj nebi ti ja preporučila test ,slobodno napravi betu koji dan ranije,npr 13dpt,daleko je 20-ti
    ja sam danas radila betu ,ali sutra tek nalazi ,tak ti je to kad u gradu imaš samo državnu bolnicu i neljubazno osoblje .

  45. #145

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    6

    Početno

    Hiperstimulacija se smirila od petka do ponedjeljka(nema punkcija) i trbuh do sad bio lagano nadut no sad je kroz dan narastao. Nadam se da neće opet punkcija. Beta se duplira normalno.
    Jel moguće da će opet hyperst. sad kad raste beta? Ili neće...?
    Nadam se da neće!

  46. #146
    curka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    181

    Početno

    Moja hiperstimulacija je bila blaži oblik a ja sam se osjećala kao balon koji će puknut svakog trena, teško disanje, ležanje samo na leđima jer mi je bilo bolno na boku ... Voda mi se također skupljala al ne u tolikoj količini jer sam normalno išla piškit , al bilo je na vagi punkcija ili ne ..
    Na svu sreću mirovanje i smanjena doza utrića pomogli su smirivanju .
    mercep2 dobro je što ti je žena hospitalizirana i u sigurnim rukama, neka miruje i pije što više ! Najvažnije je da se bebica razvija, a ovo će se već smiriti

  47. #147
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    Citiraj bony prvotno napisa
    mene zanima kako je moguce da dobijem hiperstimulaciju tek danas 10dpt ??Sve do sad je bilo savršeno ok,punkcija-transfer, 5 stanica-idealna stimulacija bez ikakvih problema i sad ovo :? .U prvom postupku sam imala hs koja je bila strašna, ali smirila se taman u ovo doba oko 10dpt,a sad je dobijem taj dan.
    evo za statistiku i usporedbu, možda nekom jednog dana posluži moj primjer da dobiti HS tek oko 10dpt(bez ikakve potpore hcg-a u postupku) znaci da beta raste

  48. #148
    Strike avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    658

    Početno

    Cure,molim vas pomoć:

    Da li je moguće dobiti hiperstimulaciju 5dpt? Jučer sam osjetila takve bolove po cijelom trbuhu,bolan na dodir,napuhnut,bolovi ko pred mengu,mokrim normalno. Inače je nikad nisam imala,pa sad pretpostavljam da bi to moglo biti to. Bila sam u dugom Mb protokolu,potrošila 14 Gonala. Tamo mi nisu ništa rekli. Uostalom,nije mi ništa ni bilo,nisam imala nikakve bolove poslije punkcije,ko da nigdje nisam ni bila. Izvadili mi 18js.

    Jel to sad stvarno blaga hiperstimulacija?

  49. #149
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    ako nisi dobila nikakvu potporu nakon ET u obliku hcg onda baš i nema smisla da dobiješ hiperstimulaciju sad,osim ako bete nije pocela rasti ,procitaj moje postove iznad.želim ti da je to to

  50. #150
    bony avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    375

    Početno

    bete=beta

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •