Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: kako je u virovitici????

  1. #1
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno kako je u virovitici????

    Pozdrav!
    Iako MM i ja planiramo bebu tek za godinu- dvije, mislim da za prikupljanje informacija nikad nije prerano, stoga.... Zanima me sve o rodilištu u Virovitici. Svaka informacija i nečije iskustvo je krisno, ne samo meni nego i drugima. Obradovala me je vijest o tečaju! Je li netko od vas bio na tečaju? Je li koji tata bio na porodu? Da li je smio biti prisutan samo pred kraj, ili cijelo vrijeme? Kako često se organiziraju tečajevi? Kakav je odnos doktora i sestara prema rodiljama? Koliko kreveta ima u jednoj sobi?................
    Pišite sve čega se sjetite!

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ovdje - ne tako blizu, a niti daleko
    Postovi
    10

    Početno

    Ja sam dva puta rodila u Virovitici: 2001. i 2004. Vjerujem da se nije mnogo promijenilo, možda samo nabolje! O tome svjedoči mogućnost prisustvovanja očeva porodu. Bravo za virovitičko rodilište!
    Sobe su trokrevetne, možda ima i neka sa dva kreveta i imaju tri "boxa", tj. sobe za "carice", tj. one koje su rodile uz pomoć carskog reze.
    Ja sam oba puta imala carski. Prvi puta sam bila u dvokrevetnoj sobi koja nije imala svoju kupaonicu, već smo dijelile kupaonicu i WC. Drugi puta sam bila u "boxu", a svaki "box" ima svoj WC i tuš.
    Sestre su dobre, doista nemam zamjerke! Doktori - kao doktori: obave svoje, a ti poslije uglavnom ovisiš o sestrama!
    Spavaćice su bolničke i nisu baš po posljednjoj modi , a legendarne su njihove "komprese", tj. sterilna gaza i platnene krpe koje koristiš kao uložak, ali to samo za vizitu. Ionako moraš nositi svoje higijenske uloške.
    Hrana im je loša, ali ima li koja bolnica u kojoj je hrana dobra??? :/
    Lijepo je što odmah imaš bebu uza sebe, sestre previjaju i kupaju bebe...
    Što te još zanima?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    15

    Početno

    Evo mene s još uvijek svježim iskustvom - rodila početkom ove godine.
    Dakle, sve je onako kako ti je Hermmiona napisala - po dvije sobe imaju zajedničku kupaonicu i wc, užasno stare i odurne!! Kreveti neudobni, hrana grozna, cijeli odjel izgleda staro i oronulo, sestre - ima ih svakavih i dobrih i loših! No, nije sve tako crno kad imaš svoju bebicu pored sebe ( moja je, nažalost, bila na neonatologiji, pa mi je i doživljaj rodilišta loš.)

    Da, novost je da očevi mogu biti na porodu i to, kako sam čula, cijelo vrijeme! Ne znam koliko često su tečajevi, to ćeš se već raspitati dok budeš trudna! A to ti želim što prije!
    Pozdrav

  4. #4
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    hvala na informacijama!! Samo me jedna stvar (zasad) još zanima. Ne znam jesam li dobro skužila: beba je, dakle, u rodilištu stalno uz majku? Moja prijateljica se odlučila roditi u Virovitici (u veljači) pa ću joj prenijeti sve što sam doznala. A i meni će jednog dana vaši savjeti biti od koristi!

  5. #5
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    PIitanja naviru sama od sebe....
    Jesu li u Virovitici epiziotomija i drip rutinski? Položaj za rađanje je isključivo na leđima, pretpostavljam. I koliko se uopće poštuju želje rodilja pri porodu?
    Ovo su stvari koje me ipak više zabrinjavaju, jer ako sam porod bude pozitivno iskustvo, lakše ću zaboraviti i lošu hranu i jadnu kupaonu i iznošenu spavaćicu.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ovdje - ne tako blizu, a niti daleko
    Postovi
    10

    Početno

    Da... beba je s tobom cijelo vrijeme. Sestre odnose bebe samo na kupanje i prematanje.
    Epiziotomija je, čini mi se, rutinska, ali drip ne. Uostalom, tako je u većini naših rodilišta. Položaj za rađanje je ležeći... ukoliko se ipak nešto nije promijenilo...iako mislim da nije!
    A želje rodilja? Hmmm... kada sam ja rađala - nisam se usudila ništa pitati niti izražavati neke svoje prohtjeve. Slušala sam što mi govore... i nisam pogriješila.
    Ma, pri porodu si uglavnom sama, eventualno sa babicom, a doktor dođe na samom kraju (naravno, ako je sve u redu!). Ne znam o kakvim željama rodilja pitaš? Misliš li možda na odbijanje klistiranja, epiziotomije...? Teško da se to promijenilo...

  7. #7
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Hvala, Hermmiona! Nadam se da će ove informacije biti korisne i drugima, ne samo meni!

  8. #8
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Podižem! U slučaju da netko ima novija iskustva ili informacije, da znam što me čeka za pola godine. Recimo, preporuka za kojeg doktora?

  9. #9
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    ja sam pratila trudnocu kod dr.Kovacevica. on je super i definitivno ga preporucujem!!
    ok je i dr.Brijacak. jedino mi se ne svidja Šegregur. nekao mi je malo arogantan i ko da sve hoce po kratkom postupku obavit.

    od starijih znam da je Hasan ok...

    imaju novi stol za radjanje u kojem mozes birat poze u kojima bi rodila...

    i preporucujem da odes na tecaj, tamo ces se upoznat sa nekim ginekolozima. samo odi pred kraj trudnoce, jer ces inace sve zaboravit

  10. #10
    Toddler

    Početno

    Rodila sam 15.05.08. u VT - moja preporuka je dr. Koledić.
    U rađaonu sam ušla u 9 sati, a rodila sam bez dripa i bilo kakvih medikamenata u 12.35. Ponuđena mi je lopta, da šetam po rađaoni, odnosno da si pronađem položaj koji mi odgovara dok traju trudovi.
    Dijete su odmah i bez mog traženja stavili meni na prsa :D

    Velika pohvala i sestrama na odjelu koje se maksimalno trude oko dojenja.

  11. #11
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Morena, ne znam jel to isti Hasan za kojeg ja znam, ali ovaj Hasan nije dr kojeg bih ja željela na porodu! Iako više ne živim u Vt, znam podosta toga jer svi moji žive tamo i isto je preporuka dr. Kovačević, a za dr. Koledića vjerujem da je super jer je takav bio i dok je radio na hitnoj: savjestam strpljiv, pun znanja! A sestrama se ne može stati na kraj, tj. svakakvih ih ima svugdje! Treba samo znati što ti je pravo i inzistirati na njemu, a ako treba i "oprati" ih javno, u viziti! Ipak je to tvoje dijete, a one ako žele i dalje raditi nek rade taj posao kako treba! Drži se!

  12. #12
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    pa ja osobno nisam imala nekog kontakta sa Hasanom, moja mama ide kod njega i kaze da joj je ok. tako da iz osobnog iskustva ne znam nista o njemu...

    a za Koeldica sam i ja cula dosta hvale, iako ga nikada nisam ni vidjela

    nisam rodila u Virovitici, ali za jedno takvo malo rodiliste i mali grad dosta se trude i ima dosta dobrih doktora. tu je i rooming in, sto je stvarno veliki plus.
    ja sam u biti ocekivala puuuno gore uvjete u Vt, ali nije tako lose. trebalo bi malo urediti rodiliste, mozda promjeniti koju sestru i bilo bi stvarno ok

  13. #13
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    Tih sestara za zamjenu ima svugdje! i nemoj ti meni Vt mali grad!

  14. #14
    laky avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    vječita lutalica......na samom jugu ,srcem u Slavoniji
    Postovi
    3,564

    Početno

    Citiraj ljerka prvotno napisa
    Tih sestara za zamjenu ima svugdje! i nemoj ti meni Vt mali grad!
    najljepši grad

  15. #15
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    dakle ipak ima i koja viroviticanka na forumu :D

  16. #16
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Najdraži grad....

    Rodilišta se ne sjećam (bila sam jako mala...)

  17. #17
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Evo još jedne tete iz Virovitice sva sreća da imam troje djece, na žalost o Virovitičkoj bolnici sam puno lošeg čula, osobito o rodilištu

  18. #18
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Nažalost, nisam dočekala da svoje dijete rodim u VTC, umjesto toga sam tamo završila na kiretaži. I ne mogu se požaliti da su se prema meni odnosili neljudski, baš naprotiv. Dali su si truda i vremena da mi objasne sve što me zanimalo (ističem dr. Brijačka i jednu mladu plavu doktoricu), i to mi je pomoglo da sve donekle mirno prihvatim i izdržim. Sestre na ginekologiji su dobre i drage, ne znam kakve su u rodilištu.
    Osobno sam za virovitičko rodilište čula samo dobre stvari: rooming in, tečaj i za tate, tata na porodu, i čini mi se da uglavnom nema neke gužve što je za mene veliki+.

  19. #19
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    luna , i drži se, znam kako ti je.

  20. #20
    ljerka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    mali zemljani gradić
    Postovi
    308

    Početno

    luna , i drži se, znam kako ti je.

  21. #21
    ana.m avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zagreb,wild west
    Postovi
    9,220

    Početno

    Curke, nema veze s rodilištem, nisam baš sigurna da uću oper roditi, ali eto vidim da vas ima ekipica pa vas molim ako možete škicnuti OVDJE i napisati koju.
    Dakle, željka, ljerka, luna, morena, toddler

    THANKS!

  22. #22
    tina3004

    Početno

    dal znate dali ima u virovitici tečajeva za trudnice i ako ima gdje. hvala

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    18

    Početno

    što je to rooming in??? :? :? :?

  24. #24
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Citiraj mala ljutilica prvotno napisa
    što je to rooming in??? :? :? :?
    Ako rodiliste ima 'rooming-in' to znaci da neodvaja dijete od majke po rodenje, nema donosenja po rasporedu i slicno ... Dijete i majka su od pocetka zajedno 24 sata dnevno.

  25. #25
    nana0501 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    virovitica
    Postovi
    1,013

    Početno

    Da podignem temu i zanima me stanje gore sad ako netko zna jer js sam 2008 rodila gore i uzas kskvo stanje je bolo

  26. #26
    Su1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    100

    Početno

    Zanima me da li su jos aktualne njihove spavacice ili mozemo nositi svoje?

  27. #27
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Pozdrav svima.
    Ima li friškijih iskustava iz virovitičkog rodilišta? Ne da mi se potezat do Varaždina, ali ako treba budem.
    Jesu li bebe 24 h s mamom ili ih ipak negdje nose, gdje i kad?
    Hvala vam

  28. #28
    arlena avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    505

    Početno

    Pratim brzo ce peti mj!!

  29. #29
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    http://rodilista.roda.hr/rodiliste/22

    Kliknite na "više informacija" trebalo bi tamo biti podatak o pidžamama.

  30. #30
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Bebe bi trebale biti u rooming-inu, odnosno sa mamama 24sata, no provjerite za svaki slučaj na linku

  31. #31
    stanam avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    334

    Početno

    Moje iskustvo od prije 2 godine:
    rooming in nije 24 sata - djecu odnose par puta na previjanje, na kupanje, cijepljenja i pregled pedijatra. Imaju sve tehnicke uvjete za to da se sve odvija u sobi tj mogli bi staviti veliki sudoper u sobu, stol(ormar) za previjanje vec imaju, al eto
    sestre su jako dobre, s doktorima nisam previse komunicirala al ono malo sto jesam ok su
    trude se oko dojenja

  32. #32
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,487

    Početno

    A jel uopće postoji 24satni rooming i da bilo gdje? U svakoj bolnici bebe od vode na kupanje, cijepljenje, preglede

  33. #33
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    postoji, u varazdinu
    bebu vode samo na provjeru sluha, sve ostalo u sobi pred mamom
    ali, ja ne vidim dramu ako bebu odvedu na kupanje ili 15-20 minuta na pregled, ako je ostatak vremena s mamom u sobi
    mozda nekome smeta, meni to nije nista strasno, iako je bolje kad se sve odvija pred mamom

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,256

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    postoji, u varazdinu
    bebu vode samo na provjeru sluha, sve ostalo u sobi pred mamom
    ali, ja ne vidim dramu ako bebu odvedu na kupanje ili 15-20 minuta na pregled, ako je ostatak vremena s mamom u sobi
    mozda nekome smeta, meni to nije nista strasno, iako je bolje kad se sve odvija pred mamom
    Slažem se. Nekad se moraš prilagoditi. Moj mlađi je recimo imao bilirubinsku žuticu, pa je bio na kvarcanju umjesto da bude sa mnom u sobi. To je bilo za njegovo dobro.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •