Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 87 od 87

Tema: Druga trudnoća, kad se uputiti u rodilište?

  1. #51

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Da, i ja mislim da se treba smiriti i polako osjećam da me popušta napetost.
    Samo me zanimalo, s obzirom da moje dijete sve više doji u zadnje vrijeme, jer kako rekoh, valjda sam se ja opustila zadnjih tjedana što se toga tiče, može li taj oksitocin ipak uzrokovati ranije trudove. Iako, ne doji ona TAKO često ni TAKO dugo

  2. #52
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    jel strikas ili heklas? ako da, sad je trenutak!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Hm, ništa. Prije 15-ak godina počela jedan goblen. Nikad ga završila. Možda je sad vrijeme

  4. #54
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Evo, da se samo malo javim.
    MM i Lea otišli na more par dana pa ja sad cijele dane samo odmaram, čitam i surfam.

    Uglavnom, danas sam pročitala sve tektove s portala o porodu, puno priča s poroda, još iščitavam topice o porodu, pogotovo one o Odentu (jer ih do sad nisam uopće stigla detaljno pročitati), uglavnom radim sve ono što nisam stizala u zadnje vrijeme, puno surfam po forumu .

    Htjela sam vam samo reći koja se promjena dogodila u odnosu na moje prethodne postove ovdje. Trenutno sam toliko sigurna u sebe, svoje tijelo i svoje dijete da imam osjećaj da bih se lagano mola poroditi i doma u svom krevetu i da se ništa strašno ne bi dogodilo.
    Znam da će se sada mnogi nasmijati i reći da me pucaju hormoni , ali barem bih imala prirodni, fiziološki porod.
    Ionako ne namjeravam primiti nikakve analgetike, pupčanu vrpcu ne treba odmah prerezati, dijete će se roditi i bez da mi netko diktira - tiskaj, tiskaj...
    dobro, ovo je sad malo karikiranje, ali htjela sam reći da sam puno opuštenija nego prije par dana.
    Čak i ako ne bude sve po nekom mom planu, potrudit ću se da ispadne što bolje, puno toga znam i puno sam mirnija.

    Prije par tjedana me bilo malo strah što ovaj vikend neće biti MMa jer mi je danas točno 39 tjedana, ali ja sam ih i nagovarala da odu, prvenstveno radi Lee i sad me uopće nije strah. Čak imam osjećaj da bih se i sama mogla odvesti u rodilište

    cijelo vrijeme imam feeling da ću prenijeti, a prije koji mjesec sam mislila da ću roditi ranije. I mislim si - što se može dogoditi? Da mi i pukne vodenjak, još uvijek imam koji sat vremena. Kad dobijem trudove isto tako.
    Jedino me malo muči što svi govore da kod drugog poroda sve ide puno brže i da se treba puno prije krenuti u rodilište. A meni je bed da ne dođem prerano. Ali uvijek mogu šetati ispred rodilišta, zar ne?

    Hvala vam na podršci i poduci

  6. #56
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno


  7. #57
    Osoblje foruma ivarica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,527

    Početno

    branka
    mislit cu na tebe i na malu lavicu.

  8. #58
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    branka, super post

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Trenutno sam toliko sigurna u sebe, svoje tijelo i svoje dijete da imam osjećaj da bih se lagano mola poroditi i doma u svom krevetu i da se ništa strašno ne bi dogodilo.
    naravno da ne bi, pa bolnice i doktore smo izmislili tek prije kojih 100 godina, a rađale smo tisućljećima prije.

    Glede "kratkoće" drugog poroda, moj je trajao od prvih laganih trudića (za koje sam mislila da me samo malo bole križa) do kraja - oko 24 sata. A prvi porod pod dripom je trajao 7h, ajde od puknuća vodenjaka oko 9h. Ali ovaj drugi bih ponovila bez problema. Zato, filmovi su filmovi, a priroda obično nije tako dramatična i nagla.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Ma zapravo, s druge strane, i ja mislim da bi ovaj mogao potrajati duže, ako sve ili većina stvari ispadne onako kako bih ja željela.
    Prvi put su mi prokinuli vodenjak pa su trudovi krenuli prije nego da sam čekala svoje. Također, nafilali su me s analgeticima.
    ako ću ovaj put čekati svoje trudove možda potraje dulje.

  11. #61
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    evo da malo dignem topik, jer u zadnji cas razmisljam o rodilistu rijeci:

    vidim da se tamo kretalo s trudovima na 10 i na 5 minuta, i da se stiglo
    da se toga drzim? (ovog od 10 minuta)

    muci me sto sam kod prvog poroda imala skroz neredovite i neregularne kontrakcije nekih 16 sati, a onda sam dobila drip i rodila u roku 4 sata. i nemam pojma kak izgledaju normalni trudovi i koliko da cekam...

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    56

    Početno

    pravi trud traje punu minutu i dolazi na jako pravilne razmake, bili oni 5, 7 ili 10 min. odmah ga prepoznaš, moja mama mi je rekla da pravi trud BOLI LJUTO i kad sam to osjetila...baš je ljuto, uh

    prati ih sat vremena, pa ako ne preskaču, npr da ga nema 20 min- pol sata, pravi je i kreni! bar ako se putuje zg - ri

  13. #63

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    istina, pravi trudovi postanu u redovitim razmacima, koliko god prije toga bili neredoviti.

  14. #64
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    jel to sigurno
    ima tu puno prica cura koje nisu uopce imale redovite trudove. e sad, ja znam za sebe da sam dobila drip i zato sam brzo rodila i bez regularnih trudova, ali ne znam kod njih jel do dripa ili ima i takvih slucajeva?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    ja sam u drugom porodu imala totalno neregularne i "slabe" trudove (kako su ih ocijenili), koji su me usprkos tome otvorili sasvim lijepo, ali kad je beba krenula onda su postali definitivno jaki i redoviti, između dva truda sam uspijevala jedan, dva duboka udaha (ajde možda malo više), i onda opet hu, hu, hu, hi, hi, hi ... i to je trajalo cca 45 min - 1h. Prekrasno mi je bilo kod prirodnih trudova, što dok ga nema, kao da ništa nije bilo, odmaraš i ne šarafa te cijelo vrijeme.
    Sjećam kad mi je dr. rekao da sam lijepo otvorena (mislim da je bilo 8cm), a ja njemu kako bih tek sad krenula u bolnicu da me nisu natjerali onako naprepad. Dakle, stigla bih ja na finish od njih
    Bilo je forumašica koje su ulijetale u Rijeku sa trubom, kreni malo ranije pogotovo ako je drugi porod, pa tamo možeš sjesti, popiti čaj, ako si došla prerano , e majko mila i sad neka ne bude sram ostale bolnice, da se rodilje ovako moraju dovijati da dobiju približno kaj žele.
    Koliko imaš do Rijeke? Dođi u Varaždin, do nas ti je 1h, Eriki se najaviš prije na telefon. Osim toga, imaš i zagrebačkih primalja navedenih na jednom topicu koje su sklone prirodnom porodu, pa ako je koja u smjeni - da odeš u tu bolnicu ? Mislim da se mogu dobiti i njihovi brojevi telefona/mobitela.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    čuj i ja sam imala te nerodovite i neregularne kontrakcije više od 16h, super je kod njih što skoro da i nisu boljele.
    Srećom sam se uspjela "dogovoriti" da pokušam roditi svojim trudovima - i gle čuda rodila ja i bez dripa , sve išlo relativno lagano, doduše trajalo je, ali kako kaže tekst Hormoni su naši pomagači, valja tijelo rasporedi bol i intenzitet trudova na onoliko dugi period da snaga i bol budu ženi prihvatljivi.
    Hoću reći: vjerujem da bi rodila za tih istih 4 sata, i da nisi dobila drip.

  17. #67
    Andora avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    1,077

    Početno

    ja sam isto pitala ginekologa pri kraju druge trudnoće, rekao mi:

    ako počnu trudovi, bez panike, spremit se, obavit sve što treba i doći,
    ako pukne vodenjak... lagano se spremit i uputit u bolnicu bez obavljanja pranja, brijanja.....

    nda, ipak me uzeo u bolnicu 5 dana prije poroda jer sam već prenijela. a onda u viziti drugi ginekolog pitao zašto sam tu i šta ima veze ako sam prenijela kad je takvih masu vanka u šetnji na suncu ili doma :/

  18. #68

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Malo podižem da kažem da sam u istim dilemama ko Lutonjica. Al evo osijećam neke vrlo blage trudove ima 2 sata i ne znam kako će se ponašat jer sam u 1. porodu dobila drip jer sam 8 sati nakon početka ovih blagih trudova pošla ipak provjerit u bolnicu. Sad mi se čini da ću više čekati, jer od bolnice mi je 20 min pješke, autom valjda max 5-10 minuta računajuć da će MM bit nježan tijekom vožnje

    Osim toga, ovako ću se sjetit izvijestiti vas kako je u nas sve prošlo

  19. #69
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam i u drugom porodu imala čudne, potpuno neregularne trudove. i ostali su takvi do samog izgona. tako da se nikako ne bih mogla osloniti na to da čekam trudove svakih 5 minuta ili svakih 10 minuta jer toga kod mene nije bilo.
    inače, od prvog truda do poroda proteklo je oko 7 sati

  20. #70
    filip avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    1,030

    Početno

    Evo,da se prikljucim..
    Meni su u prvoj trudnoci poceli trudovi na svakih 5 minuta,i naravno otisla u bolnicu..Moram napomenuti da sam 30 i nesto sati bila u bolnici i nikako se poroditi....Dosla u nedjelju u jutro,cijeli dan trudovi(dr.mi nisu uopce vjerovali da imam trudove),a ja se ne otvaram,koma.Tek u ponedjeljak u jutro mi Podobnik probija vodenjak i kaze da cu brzo u box.Ja otisla u box,dali mi drip i rodila tek navecer u 19....Muka mi je bilo.I sad trebam u 2mj.roditi,i gdje god procitam kazu kad su trudovi na 5 min.da krenem u bolnicu..Rekla sam da sa drugim neidem u bolnicu dok se ne krenem poradjat,i najradije bih rodila doma....

  21. #71

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam i u drugom porodu imala čudne, potpuno neregularne trudove. i ostali su takvi do samog izgona. tako da se nikako ne bih mogla osloniti na to da čekam trudove svakih 5 minuta ili svakih 10 minuta jer toga kod mene nije bilo.
    inače, od prvog truda do poroda proteklo je oko 7 sati
    Pa na što si se oslonila

    Meni bilo preksinoć trudova, posli opet ništa

  22. #72
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    [quote="makita"]
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    Pa na što si se oslonila

    Meni bilo preksinoć trudova, posli opet ništa
    ajme, makita, meni je u prvom (za sad jedinom) porodu bilo tako četiri dana prije poroda. i kad sam došla u bolnicu su mi s 4 minute došli nazad na 6, valjda od stresa.

    mislim, ništa pametno nisam napisala, samo pružam virtualnu podršku

  23. #73
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    Citiraj makita prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam i u drugom porodu imala čudne, potpuno neregularne trudove. i ostali su takvi do samog izgona. tako da se nikako ne bih mogla osloniti na to da čekam trudove svakih 5 minuta ili svakih 10 minuta jer toga kod mene nije bilo.
    inače, od prvog truda do poroda proteklo je oko 7 sati
    Pa na što si se oslonila
    puknuo vodenjak
    to je bio dovoljno dobar znak da porod kreće

  24. #74

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    3,210

    Početno

    AAAA tako. Pa naravno

  25. #75

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    84

    Početno

    Evo samo da se prikuljucim sa svojim iskustvom.

    U prvoj trudnoci su me dobro sibali trudovi na svakih 3-6 minuta od samog pocetka, kad sam vidjela da se intenzitet pojacao toliko da nisam mogla obuci vise cipele i pocela me hvatati drhtavica, krenuli smo u rodiliste. Rodila za 3 sata.

    Drugi put mi je puknuo vodenjak i znala sam da moram ici. Dosla bez ijednog truda u bolnicu vec otvorena 4 cm. OStalih 6 do potpunog otvaranja i izgon odradila u sljedeca 2 sata :shock:

    Sad mi je treci porod po terminu za tri tjedna. Jucer mi je u nekoliko navrata odlazio cep (iako mislim da nije cijeli izasao), i imala sam 15 sati trudove i to s razmakom od 3 minute, 6 minuta, 10 minuta, pa 20 minuta, pa onda opet 3 i sl... moram priznati da sam sva bila zbunjena. PO jacini nisu uopce bili nesto znacajni, ali mi se pred kraj pocela javljati konstantna bol u ledjima zbog koje sam jedva hodala .... i stvarno nisam znala kaj da radim ... a trecerotka :shock: na kraju sam od iscrpljenosti zaspala i od jutros nema nicega :? bila na pregledu, vele da se nisam nista znacajno niti otvorila.

    eto, da mi je to netko pricao ne bih vjerovala :/

  26. #76

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    21

    Početno

    Obje svoje princeze sam rodila na drip , prvu u 42tj, drugu u 40+3 i nije mi žao što sam slušala doktora jer sam ipak uvijerena da on bolje zna svoj posao od mene, isto tako kao i što ja svoj posao znam bolje od njega. Prirodni porod je želja svake od nas ali ipak na prvo mjesto stavljam svoju bebu, što bi bilo kad bi bilo su samo price daleko od istine. kako bi se osjecali da nešto krene po zlu jer niste poslušali doktora zar se radi manje boli i nekih osobnih stavova isplati ulaziti u rizik? Mislim da ne.
    Uskoro me čeka i treći porod i opet ću ako bude potrebno prepustiti se u ruke doktora pa kako on odlući drip, epiziotomija, važna mi je samo beba a, sve drugo ću ionako zaboraviti cim ugledam svoju ribicu živu i zdravu.

  27. #77
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj Trini prvotno napisa
    eto, da mi je to netko pricao ne bih vjerovala :/
    Hehehe, ima nas jos. Ja sam se svaki put premisljala jesu to trudovi, ili nisu. Ma jesu. Ma nema sanse...

  28. #78
    zekana avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Slavonka u Hercegovini
    Postovi
    932

    Početno

    Ja ne znam što da mislim.

    Rodila sam jednom, a za mjesec dana mi je termin. Otvorila sam se samo prst za 5 sati trudova u razmaku od 2-3 minute. I to unatoč "čačkanju" doktorice koja je pokušala "prokinuti" i pomoći. To joj je na samom kraju i uspjelo pa sam SREĆOM imala prirodan porod. Isto tako mi je vodenjak pukao tek nakon 3 sata.

    Eh, sreća u svemu je da mi je bolnica od kuće 3 minute autom. I to me smiruje. A kako će biti- JAVIM uskoro!

  29. #79
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Velike su sanse da drugi put ide brze. Ja sam isto bila 3 min autom od bolnice. Trudovi su odmah od prvog bili kratkog razmaka tj na 3 min. Poceli u 2 po noci. U 4 ipo krenula. U 6 rodila.

  30. #80
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Ja sam svoj prvi porod čekala u bolnici, zbog visokog tlaka i prenesene trudnoće. Odlučili me inducirati na točno 41+4 tt. Večer prije sam dobila svoje trudove i pukao mi vodenjak Ako računamo vrijeme od ulaska u box do poroda, prošlo je sve skupa 10 sati. Od puknuća vodenjaka do izgona 5 sati. Vrijeme provedeno u rađaoni ukupno 2 sata. Da sam bila doma došla bi kasnije i trajalo bi sve skupa kraće, ovako su me na prvi znak samo s odjela prebacili u predrađaonu. Za prvorotku i bebu od preko 4 kg mislim da je super i da će drugi put ići brže <3 U svakom slučaju, ako budem bila doma, planiram poći na trudove od 5 min razmaka.
    a dotad čitam vaša iskustva

  31. #81
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Moj izgon je poceo u preradjaoni. Nekako sam se dogegala u radjaonu-odmah cucla na stolcic i bebuska je vec zaplakala bez tiskanja i busenja vodenjaka. Bas se brzo sve odvijalo, iako sam dosla otvorena samo 3 prsta. Samo opusteno i ne daj se prestrasit. Mislim da je meni bas pomoglo sto sam cijelo vrijeme bila sama i opustena. I primaljama sam rekla neka me puno ne obilaze, da cu im ja mahnit kroz hodnik kad nesto krene.

  32. #82
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    991

    Početno

    Krenula u bolnicu s trudovima na minutu i nagonom za tiskanje, računajući da sam drugorotka i nadajući se da će sve biti brzo gotovo. 15 minuta vožnje i još 45 minuta hodanja po bolnici. U rađaonu stigla potpuno otvorena, svi se ustrčali oko mene - i oni su mislili da ću za čas. A kad tamo, agonija je potrajala još sljedeća dva sata, iako sam mogla mijenjati položaje kako sam htjela (sjedila sam, čučala, klečala). Nadala sam se da će to olakšati i ubrzati porod. Ništa od toga.
    Kraće mi je i lakše bilo drugo porođajno doba na prvom porodu (blizanke, zadak, polusjedeći položaj), nego sada s jednom bebom.

  33. #83
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    PAM čestitam na bebi!

  34. #84
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    čestitke mami Pandori
    Ja sam počela o tome razmišljati, kad i kako, kako će izgledati. Mada sam drugorotka, nemam pojma niočemu. Prvi porod me uhvatio onako...ustanovljeno da ću rodit kod redovnog pregleda, prijevremeno mjesec dana, bez trudova. Rodila nakon dripa za 15 minuta do onda niš samo potpuno otvorena. Razmišljam di sam pustila čep i ne mogu ga se sjetiti. Tako da nemam pojma šta očekivati.

  35. #85
    MarinaMM avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Postovi
    77

    Početno

    Malo podizem temu

    Prvi porod sam dojurila u bolnicu odmah kada mi je pukao vodenjak i zbog toga sam se dosta dugo mucila pod dripom (u lezecem polozaju - uh sto ga mrzim! ). Sada citam vase price o tome kako je dobro doci sto kasnije da se sto vise same otvorima, da mjerimo razmak medju trudovima i sl. Ali me muci jedna stvar koju nitko ne spominje - kako mogu znati da mojim odugovlacenjem ne skodim bebama? Mislim kako mogu znati da se s njima ne desava "nesto lose", a ja se razvacim doma ili ispred bolnice?
    Nemojte me krivo razumjeti, nisam pobornik dripa i slicnih stvari, samo sam malo prepadnuta i ne znam kako postupiti...

  36. #86
    Vlattka avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2015
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    435

    Početno

    I mene zanima za drugi put, iako ce biti za koju godinu...posto sam prvi put provela posve nepotrebno vrijeme u radjaonici.

    Poslano sa mog SM-G361F koristeći Tapatalk

  37. #87
    bella77 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,478

    Početno

    Kad sam svoju gin pitala ovo pitanje, rekla je prepolovi vrijeme prvog poroda i to ti je cca vrijeme drugog poroda. Ja sam žurila u rađaonu jer sam htjela epiduralnu, ali dok su me pregledali već sam bila 7 cm i ništa od epiduralne... no da, trajalo je upola kraće sve skupa.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •