Pokazuje rezultate 1 do 39 od 39

Tema: Dječji stomatolog

  1. #1
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno Dječji stomatolog

    Sunčica ima problema sa zubićima pa tražim preporuku za dječjeg stomatologa na području Rijeke/Crikvenice.

    Hvala!

  2. #2
    Ana i mamino zlato avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    937

    Početno

    podižem

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    i mene to zanima za Zagreb!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Citiraj Veronika prvotno napisa Vidi poruku
    i mene to zanima za Zagreb!
    Dr. Maša Tepšić u Sigetu fenomenalna je moj sin od tri godine na prvom pregledu dao popraviti zub i pitao kada cemo kod tete Mase

  5. #5
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj Zvrkići prvotno napisa Vidi poruku
    ...dao popraviti zub i pitao kada cemo kod tete Mase
    Kako izgleda popravljanje zubića maloj djeci?
    Naša zubarica ima teoriju da se mliječni zubići ne mogu popraviti i samo ih čisti, nekoliko puta je stavljala lijek, ali to ispadne nakon nekog vremena.
    Sunčica ima puno pokvarenih zubića, iako ih temeljito peremo svaki dan i jede zdravo. Kvare se i dalje i ne znam kako ćemo izdržati do trajnih zubi

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    38

    Početno

    samo jedan mali dio petice mu je bio karijes malo mu je izbrusila i stavila paste (vjerovatno neka blombica) i dala mu je tupfer da zagrize i sve skupa je trajalo cca 1-2 min i od onda odusevljeno pere zubice radi Grica i Greca (tu pricu im je ona ispricala) i pazi sada vise na pranje zubica nego prije A sto pije? Curica sa Stellom koja ide u vrtic ima gore 1 i 2 pokvarene jer pije zasladjene sokove, mi pijemo vodu, caj sa medom i mlijeko

  7. #7
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Sunčica pije vodu i mlijeko.
    Inače, znam djecu koja piju samo zaslađene sokove, jedu puno više slatkiša i nemaju niti jedan jedini karijes.
    Naručili samo se kod neke nove zubarice u Rijeci, pa ćemo vidjeti... samo se bojim da će karijesi biti preduboki za popravljanje.

  8. #8
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Sunčica pije vodu i mlijeko.
    Inače, znam djecu koja piju samo zaslađene sokove, jedu puno više slatkiša i nemaju niti jedan jedini karijes.
    Naručili samo se kod neke nove zubarice u Rijeci, pa ćemo vidjeti... samo se bojim da će karijesi biti preduboki za popravljanje.
    kako karijes može bit #predubok za popravak#???

  9. #9
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Citiraj Zvrkići prvotno napisa Vidi poruku
    Dr. Maša Tepšić u Sigetu fenomenalna je moj sin od tri godine na prvom pregledu dao popraviti zub i pitao kada cemo kod tete Mase
    ta doktorica radi u Domu zdravlja ili privatno?

  10. #10
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj krumpiric prvotno napisa Vidi poruku
    kako karijes može bit #predubok za popravak#???
    To je moj pokušaj objašnjavanja zašto nekoliko zubara smatra da se Sunčicini zubići ne mogu popraviti. Nikako mi nije jasno zašto neki zubari popravljaju djeci zube a neki ne. Nadam se da ću naći nekoga tko će mi to objasniti.

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    To je moj pokušaj objašnjavanja zašto nekoliko zubara smatra da se Sunčicini zubići ne mogu popraviti. Nikako mi nije jasno zašto neki zubari popravljaju djeci zube a neki ne. Nadam se da ću naći nekoga tko će mi to objasniti.
    zubari kojima se neda raditi prodaju roditeljima foru da će mliječni zubi ionako ispast. Pa roditeljima to fino dodje (ne tebi) jer misle da su dijete uštedili muke.
    citiram: Nema nikakve razlike, odnosno ne bi smijelo biti, u važnosti sanacije mliječnih i trajnih zubi. Mliječni zub kao žvačna jedinica ima istu funkciju kao i trajni zub. Stoga njegova privremenost u dječjim ustima ne smije obezvrijeđivati takav zub. Osim što osiguravaju normalnu žvačnu funkciju, mliječni zubi važni su stimulatori za normalan rast i razvoj čeljusti. Isto tako snažno utječu i na nicanje trajnih nasljednika.

    A naravno da se mliječni zubi MORAJU i mogu popravljat i to moraš napravit što prije, da ti dijete nema velike probleme. Jer karijes ne raste baš brzo, ali raste. I ako vam je velik, znači da već dugo raste, pa tako lako dođe do pulpe, što se po opisu (stavljanje lijeka?), vama, čini mi se, već dogodilo . Ja se s time nebi tako igrala. To može dijete zabolit do neizdrživosti.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    38

    Početno

    Privatno za popravak zuba njemu je racunala 100 kn sto je mozda i puno (ne znam kako se krecu cijene) ali ono sto meni vise VRIJEDI je to sto ce kod nje ici sa gustom i bez straha zena je za svaku preporuku jer zna sa klincima )

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    dodala bih ovome što je krumpirić napisala još i to da kroz sve zahvate na mliječnim zubima, stomatolog priprema dijete za prave zahvate, ako do njih dođe, na trajnim zubima.
    I rjeđe dolazi do cirkularnog karijesa koji prelazi s neliječenih, nepopravljanih karijesa na mliječnh zuba na trajne

  14. #14
    mrkvica05 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    916

    Početno

    Zvrkići, ajd mi na pp javi njezinu adresu i tel. ako ti nije problem. Hvala!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,084

    Početno

    nije 100 kuna puno

  16. #16
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    I ja mogu preporučiti jednu tetu zubarku: to je naša dr Gordana Šebrek, u Horvaćanskoj. Koga zanima mogu dati broj telefona.

    Već sam ranije opisivala naše putešestvije sa zubarima i zubima.
    Moj mališa je od mene naslijedio katastrofalno loše zube. Sve je bilo super dok smo se samo zezali kod zubara. Liječili smo mi i ozonom, išli na kontrole, ali kad ga je ozbiljno zabolio, nastala je frka. A imao je samo 3 godine.
    E nakon tih groznih iskustava (kad je meni zubar rekao u stilu: "Vama je to jedino dijete, pa previše titrate oko njega. Pustite ga da ga boli par dana, smirit će se." A dijete dva dana NIŠTA nije jelo, odbacio je dudu jer nije mogao cuclati i stalno plakao) slučajno smo završili kod dr Šebrek. Trebalo nam je cijelu godinu dana, svakotjednog posjeta (kada često i apsolutno ništa nismo uspjeli napraviti), da bi on sada sjeo i bez ikakvih problema dao da mu se zubi popravljaju.
    Trenutno su svi zubi popravljeni.

    Uglavnom, žena ima konjske živce i podnaša apsolutno sve (jadna ) i jednostavno zna uspostaviti kontakt sa klincima.
    Preporuke!

  17. #17
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    anna-y tvoja doktorica nam je malo predaleko, ali iskustvo svakako ohrabruje.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    38

    Početno

    mrkvica05 poslala sam ti privatnu poruku sa brojem i adresom ( opisom)

  19. #19

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    38

    Početno

    E da zaoravila sam reci jos me dodatno dojmilo sto mi zena nije htjela provuci karticu nego je rekla dati cete drugi put jer sa njom moram pred ljeto doci na kontrolu (dala sam podatke i broj. moba - sto mogu i biti krivi) znaci da i povjerenje ima jos jedan dodatan VELIKI PLUS (pogotovo u danasnje vrijeme)

  20. #20
    spunky125 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    657

    Početno

    preporuka za kojeg u zapadnom dijelu grada?

  21. #21
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Još samo da kažem da ja do Horvaćanske putujem iz Ivanje Reke. Jednom tjedno, u vrijeme špice.
    Nije da ja nemam konjske živce

  22. #22
    superx avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,395

    Početno

    Ajde jel ima netko zubara s konjskim živcima malo bliže istočnom dijelu grada i da je preko HZZO?!?!

  23. #23
    Leelee avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Agram
    Postovi
    228

    Početno

    Zvrkići, isto molim broj i adresu dr. Tepšić.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Mi idemo u Mandlovu (Dubrava) kod dr. Mirele i Petre, cure idu sa smješkom (4 i 5 god.). Mlađa je već dva zuba popravljala, nije ništa ni osjetila. Još uvijek prima nove pacijente preko HZZO.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    201

    Početno

    Jučer sam na RTLu plus gledala emisiju kod Sanje, baš je bila o zubarima. Bio je i jedan madi zubar dr. Starčević koji pjeva dok radi. Izgleda mi jako simpatičan, toliko da mi je došlo da ga posjetimo iako smo i mi sa svojim zubarom jako zadovoljni.

  26. #26
    Franciska75 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    279

    Početno

    Ja sam moga malca odvela mojoj privatnoj doktorici (Malešnica) na njenu preporuku, čisto da dođe dok nema nikakvih problema, da mu ne bude poslije bauk. Pregledala mu zubiće, divila se njihovoj bjelini (ponosna mama) i to je to, sve OK! Besplatan pregled.

  27. #27
    Svimbalo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,178

    Početno

    Još jedna preporuka, ako nekome zatreba, dr. Đuđik u Središću, u Stonskoj, one nove zgrade kraj MSU.
    Vrlo je slična anninoj zubarki, pa da ne duplam opis.
    I još je k tome preko HZZO-a

  28. #28
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Da se pohvalim, Sunčica ima sve zubiće popravljene, i to bez jedne jedine suze.
    Mogu od srce preporučiti dentalni studio Jindra-Strika u centru Rijeke. Evo i link na njihove stranice: http://www.jindra-strika.com/

  29. #29
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    cure, ima netko preporuku za dječjeg stomatologa u DZ laginjinova?
    da je preko HZZO, i da je super dobar s djecom ...ne mora pjevati

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Mene isto zanima šta kad dijete od 4.g. neda da mu se zubi popravljaju bušilicom? A ima karijese. I da li je efikasno uklanjanje karijesa ozonom? Da li je to dokazano ili tek probno?

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    39

    Početno

    klara, da li postoji negdje cjenik njihov? kako se uopće popravljaju mlječni zubi? mi imamo 2,3godine.... ne jedemo slatko, pijemo vodu, mlijeko s medom ujutro. i ima puuuuno karijesa, eto tek toliko. a divim se djeci koja žvaču čokolade svaki dan i imaju kristalno čiste zube

  32. #32
    klara avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Kraljevica
    Postovi
    2,362

    Početno

    Citiraj nadia prvotno napisa Vidi poruku
    klara, da li postoji negdje cjenik njihov? kako se uopće popravljaju mlječni zubi? mi imamo 2,3godine.... ne jedemo slatko, pijemo vodu, mlijeko s medom ujutro. i ima puuuuno karijesa, eto tek toliko. a divim se djeci koja žvaču čokolade svaki dan i imaju kristalno čiste zube
    Zubici se izbruse i stavi plombica predvdjena za mlijecne zube. Ako je mala rupica plombica stoji cvrsto i dugo traje.
    Znam i ja djecu koja zive od slatkoga i imaju super zube. Po meni je "ne jedite slatkise pa cete imat zdrave zube" samo mit. (naravno ima drugih razloga za izbjegavanje slatkisa)

  33. #33
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    cure, ima netko preporuku za dječjeg stomatologa u DZ laginjinova?
    da je preko HZZO, i da je super dobar s djecom ...ne mora pjevati
    to bi i mene zanimalo

  34. #34
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    pa evo ... da ti ja odgovorim
    došli u laginjinu i upisali se kod prvog koji je otvorio vrata .. uglavnom dr. Marko Andre Žnidaršić
    jako je dobar, strpljiv, korektan i detaljan!
    ima dara za rad s djecom ali i težim pacijentima (tipa MM)!
    uglavnom, ja sam bila oduševljena tako da smo se na kraju svi prebacili kod njega!

    i da ... skoro da i pjeva

    za svaku preporuku!

  35. #35
    anna-y avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Dugo Selo/ Sesvete
    Postovi
    550

    Početno

    Da javim ako nekog zanima; dr Šebrek upravo sklapa ugovor sa HZZO-om i mislim da prima nove pacijente.

  36. #36
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo ... da ti ja odgovorim
    došli u laginjinu i upisali se kod prvog koji je otvorio vrata .. uglavnom dr. Marko Andre Žnidaršić
    jako je dobar, strpljiv, korektan i detaljan!
    ima dara za rad s djecom ali i težim pacijentima (tipa MM)!
    uglavnom, ja sam bila oduševljena tako da smo se na kraju svi prebacili kod njega!

    i da ... skoro da i pjeva

    za svaku preporuku!
    hvaaaaaalaaaa

  37. #37
    bucka avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    5,078

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    pa evo ... da ti ja odgovorim
    došli u laginjinu i upisali se kod prvog koji je otvorio vrata .. uglavnom dr. Marko Andre Žnidaršić
    jako je dobar, strpljiv, korektan i detaljan!
    ima dara za rad s djecom ali i težim pacijentima (tipa MM)!
    uglavnom, ja sam bila oduševljena tako da smo se na kraju svi prebacili kod njega!

    i da ... skoro da i pjeva

    za svaku preporuku!
    i nika je sad njegov pacijent
    isto preporučam

  38. #38
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj klara prvotno napisa Vidi poruku
    Kako izgleda popravljanje zubića maloj djeci?
    Naša zubarica ima teoriju da se mliječni zubići ne mogu popraviti i samo ih čisti, nekoliko puta je stavljala lijek, ali to ispadne nakon nekog vremena.
    Sunčica ima puno pokvarenih zubića, iako ih temeljito peremo svaki dan i jede zdravo. Kvare se i dalje i ne znam kako ćemo izdržati do trajnih zubi
    Kakva budalastina! Moj sin ima lose zube na tatu i zubar uredno popravlja, zubar je genijalac,krenuli smo s 2 god, postepeno je radio s niim, prvo je samo sjedio da stolici i pustao si vodu u casu, onda mu je pokazivao svu aparaturu kako radi, spricalice, brusilice, vozio ga na stolici gore dolje, i tek treci put kad smo dosli malo cackao po zubima, inace stavlja djecje plombe u boji - zove iz zvjezdice, doduse kostaju 100kn, ali moj mali voli ici kod zubara i s obzirom da je jaaako dobar dobio je plavu zvjezdicu. Radi i privatno i socijalno, ne znam jel sad ima mjesta. Zove se Konstantinović, ordinacija mu je na okretistu Dubrava, Dragutina Mandla 3. Mi idemo sa Tresnjevke tamo.

  39. #39
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Citiraj Veronika prvotno napisa Vidi poruku
    Mene isto zanima šta kad dijete od 4.g. neda da mu se zubi popravljaju bušilicom? A ima karijese. I da li je efikasno uklanjanje karijesa ozonom? Da li je to dokazano ili tek probno?
    Dokazano je i efikasno, samo je pribor skup. Koliko ja znam uglavnom to rade zubari u Istri. Bio je i jedan na Jarunu iza one crkve Sv. mati slobode, radio je samo privatno ali mislim da nije spec.djecje pedodoncije i nisam sigurna da vise radi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •