Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Male boce za homemade piće - gdje naći?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    109

    Početno Male boce za homemade piće - gdje naći?

    Bili smo u nekoj vrsti seoskog turizma. Naime u posjetu ljudima koji su u maloj, osim prirode i povijesti, nezanimljivoj sredini našli primjeren hobi. Prikupili su iznimno bogatu zbirku starih predmeta, pravi etnografski muzej. Oduševljena sam, a sve se zasad svodi na prijateljska druženja i uživanju u starini, potpuno nekomercijalno, iako su investicije s njihove strane znatne.
    Možda krivo, ali ja sam tim entuzijastima objasnila kako sam već imala priliku dobro platiti da bi djeca vidjela jednog magarca, a mi pojeli nešto ispod peke.

    U svakom slučaju, tijekom jedne večeri, da bi doživljaj bio potpun, ja sam radila "orlovaču". To se radi od rakije "loze", doda se puno šećera, sirovi orasi se režu u četiri dijela, doda se malo narezanog limuna i sve se drži mjesec dana uz svakodnevno mućkanje zatvoreno na suncu.

    Vrijeme ističe, ja ću to otvoriti, iscijediti prema uputama. Izgled, a i okus navodno podsjećaju na jeger. Sumnjam da ćemo mi puno piti, ali ja bi se htjela zahvaliti domaćinima i napuniti male (ukrasne?) boce te njima i drugima pokloniti.
    Gdje to naći u Zagrebu? Hitno, putujemo na jug.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    678

    Početno

    U Novom Vinodolskom sam pila kod susjeda domaću višnjevaču. Dopala mi se boca, pa pitam gdje to kupuju, a oni da u Crikvenici ima neki dućan "sve po malonešto kuna". Možda i u Zagrebu ima po takvim dućanima tipa Ofertisime?

  3. #3
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Jedna moja poznanica oslikava te male boce, neki ih koriste u svatovima za malo otmjenija pića, boce nabavlja u Pevecu a dosta dobije od konobara iz kafića od kojekakvih voćnih sokova ( da ne reklamiram sokove )

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    boce imaš i u tvornici pluta na zavrtnici.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Ima svakakvih i u Kiki

  6. #6

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    804

    Početno

    u Pevecu

  7. #7
    ivancica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    3,356

    Početno

    Da, i ja sam vidjela u Pevecu. No super su ti i one od Orangine, idealno bi bilo kad bi si mogla od nekog nabaviti one stare s čepom na navoj. Znam da kod nas obično za svadbu u njima serviraju na stolove rakiju i ostalo. A puno njih je to i oslikalo. Baš lijepo izgleda.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    126

    Početno

    "Bubmar" do Offertissime u Bestovju. Glavna cesta Podsused - Sv. Nedjelja. Bas specijalizirani za boce. MM kupio nedavno nama za rakijestinu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •