Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: Šta je sad???

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno Šta je sad???

    Baš kad sam mislila da je sve krenilo kako treba opet problemi!!
    Imam osjećaj da mi je djete gladno!!!Zadnja dva-tri dana samo cmizdri,ne spava nikako (po danu-noću doji ca. svaka tri sata) traži ciku svakih sat vremena i doji i doji i nervira se,vrti se,cmizdri poteže iz petnih žila......jel moguće da mi nestaje mlijeka???
    I ne kaki više onako često kao prije. Kakice su ostale iste samo što su rijeđe i manje obilne! Grudi su mi skroz meke jer je stalno na ciki...
    Da nije opet neki skok u razvoju???
    A možda je to sve i zbog prehlade koja nas trenutno jako muči???
    Totalno sam u bedu... A prekjučer ga vagali i dobio je 1300gr ovaj mjesec (sad mu je 9 tjedana)!!
    Ništa mi nije jasno!!!

  2. #2
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    franu je sest i pol tjedana i vec je danima tako.
    ako bi dan podjelila na tri dijela (prijepodne,popodne,noc),obavezno je dva dijela dana,stalno na cici,nervozan,poteze,cvili,grci se, a treci dio spava kao onesvijesten.
    nekako mislim da nije gladan vec je to neka faza (iskusnije cure sigurno znaju o cemu se radi)
    jedino kad zaista dobro spava je kad smo u setnji.
    kad je nervozan,a moje cice prebolne nakon sto ih je sisao 100 sati,odem s njim na terasu,ako nisam u setnji,i sigurna sam da ce zaspati.
    inace i meni su cice mekane,jer je stalno na njima,ali valjda on nesto izvlaci,mislim si ja

  3. #3
    Marija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,063

    Početno

    Pia, mogao bi biti skok; ne brini se, mlijeko ti sigurno ne nestaje, pa ne može sad nestati tolika količina od koje ti je bebač dobio ovu impresivnu kilažu! :wink:
    Koliko beba piški? Trebao bi imati 5-6 mokrih jednokratnih pelena, prati mu izgled kože (treba biti roza i napeta),i pazi da fontanela ne bude jako uvučena. Normalno je i da se broj stolica malo smanji nakon 6 tjedana.
    Ako je problem u prehladi, možeš pokušati da mu očistiš nosić prije dojenja, jer s punim nosićem ne može dobro disati i dojiti. Ako ne ide čišćenje s pumpicom, probaj mu nježno stisnuti nosić (nakon što si ukapala fiziološku ili sljez) i povući prema dolje, taok da se isčisti sluz (kod mojih je to obično upalilo)
    Normalno je da su grudi mekane nakon što se uspostavi ponuda i potražnja, a u periodu skoka (koji može potrajati par dana), trebat će mu neko vrijeme da navuče veću količinu mlijeka. Tako da je najbolje da mu daješ i dalje da doji na zahtjev, i da pokušaš biti što opuštenija (koliko je to moguće, nadam se da ti netko može uskočiti oko drugih poslova).
    Nemoj zaboraviti da u ovom periodu dok je on non-stop na prsima zaboraviš jesti i piti, i odmarati se kad god uhvatiš priliku.
    Držim fige da se stanje stabilizira što prije!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Sad ja možda s teme, ali kaj to znači ako je fontanela uvučena??????

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno

    Zedan

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Nije nuzno da uvucena fontanela znaci zedno dijete. To jeste jedan od znakova dehidracije ali ako je jako uvucena.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    72

    Početno

    Ma, pelene ok, fontanela ok....jednostavno ne znam....večeras opet borba - dok doji nema mira,cmizdri,vrti se, otima se....onda nije htio zaspati
    Do sada mi je bar navečer mirno zaspao; nadam se da je ovo samo faza koja će brzo proći!!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Malo tu, malo tamo
    Postovi
    41

    Početno

    Pia draga,
    drži se. Ma izdržat ćeš ti te probleme.
    Sretno s mrvicom!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •