Pokazuje rezultate 1 do 3 od 3

Tema: epiduralna i problematična kralješnica

  1. #1
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno epiduralna i problematična kralješnica

    sad će mi se rodice koje su čitale moja pitanja prije smijat jer je meni jutros ispao cervikalni čep a ja još nisam odlučila bili ili nebi jaukala za epiduralnom kad dođem u rodilište ...pročitala sam da je u Petrovoj dijele "šakom i kapom" 8)
    zanima me nešto...već sam pitala ali mi niko nije odgovorio...e sad to mi može reći neko stručan ili ko ima iskustva...
    misim da tu ima cura koje su anesteziolozi čak :?
    moj nalaz EMG odprije godinu dana je "...umjerena radikulopatija c7,c8 obostrano kao i S1 desno,sve u sklopu kliničke slike CB i LS sy..."
    dali je takav nalaz kralješnice kontraindikacija za primanje epiduralne???

  2. #2
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    evo dok ti se ne javi netko tko zbilja zna odgovor na pitanje ja ti mogu samo reći da ja imam protruziju diska L4-L5 i meni je konkretno kontradicirano davanje epiduralne jer se baš daje negdje u tom predjelu kralježnice

    u svakom slučaju na licu mjesta možeš pitati

    sretno

  3. #3
    martinovamama avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    174

    Početno

    Evo ja ću ti probati odgovoriti-vidim da sam prokužena(anesteziolog) tvoja dijagnoza nije kontraindikacija za epiduralnu koja se postavlja u nivou L3-L4 ili L4-L5.Jedino može biti malo teže postavljanje(čitaj-pikanje više puta ali i ne mora-to će već vidjeti onaj koji će postaviti kateter jer se već opipom može vidjeti da li će ići lako ili ne).Protruzija diska je već druga priča.Sretno!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •