Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Nesanica

  1. #1
    maca77

    Početno Nesanica

    Zadnjih par dana imam problema s nesanicom. Spavam po pola sata u proseku, budim se da bih isla na WC. Medjutim sada sam pocela da se budim tako sto ne mogu da nadjem sebi mesto u krevetu, pa se okrecem dok ne poludim i onda ustajem i setam po stanu kao nekakav vampir. Budem nekada budna i do 5-5:30, pa tek onda zaspim.
    Ima li neko s slicnim problemom? Kako izlazite na kraj s nesanicom?

  2. #2
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    već mi je postalo svejedno, spavala - ne spavala

    surfam po netu, a šta ću :/

    isto tako, dođe mi da se naslonim na zid i zaspem; ne mogu na leđima, a ni na desnom ni na lijevom boku

  3. #3
    maca77

    Početno

    I ja imam ti fora sa naslanjanjem na zid. A spavam na boku nikako na ledjima.

  4. #4
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    navodno je najbolje spavanje na lijevom boku. kod spavanja na leđima se pritiska vena koja dovodi krv u noge (kad dulje ležim na leđima urne mi koža na lijevom bedru, osjećaj užas). kod spavanja na desnom boku opet nekog vraga pritiskaš, tako da ako ikako možeš, nastoj se prevalit na lijevi.

  5. #5
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Samo treba paziti i kako je beba okrenuta. Meni je dok nakon UZV u 38 tjednu rekako da spavam na desnom boku jer je beba bila tako okrenuta da bi se mogla u slučaju spavanja na lijevom pokušat okrenut na drugu stranu iliti završiti u položaju leđa-leđa. A do tad sam iz razloga koje navodiš spavala puno više na lijevom.
    Da ne govorim da mi je zbog toga i porod trajao puno puno duže. Dakle, moj savjet pitajte doktora.

  6. #6
    Joe avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,030

    Početno

    Nisam ni ja mogla spavati, osim u drugom tromjesečju. Budeš se naspavala kad se beba rodi... 8) To da vidiš, čim bude prilike, i u svakom položaju!

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    464

    Početno

    meni je jastuk za dojenje pomogao da cijelu trudnoću prospavam kao beba, a nisam spavala možda dvije noći kad ga je muž izmolio

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    mene je pratila nesanica al prvenstveno zbog jake zgaravice ,od tad pa ni sad 10.mjeseci nakon porodjaja ne znam sta znaci naspavati se, tako da ovo
    Budeš se naspavala kad se beba rodi...
    ni u kom slucaju ne mogu potpisati

  9. #9
    dmatijevic

    Početno

    Evo dajem jedan predlog za resavanje nesanice, meni zaista pomaze. Naime, pred spavanje popijem casu toplog mleka u koju rastvorim jednu kasicicu meda.

  10. #10
    maca77

    Početno

    Isprobavam veceras

  11. #11
    maca77

    Početno

    Isprobano, mleko i med zaista pomazu!!!!!!

  12. #12
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    ajmo probat i to

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    ja bi u svakoj trudnoći prva tri mjeseca spavala maltene stoječki (jednom prilikom zadrijemala sjedeći s gostima )a ostatak trudnoće bila noćna ptica.
    ni jednu večer ne bi zaspala prije 3-4 h,a budila se u 7.

  14. #14
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Citiraj maca77 prvotno napisa
    Isprobano, mleko i med zaista pomazu!!!!!!
    Imam problem - niti volim mlijeko, niti med... A tek u kombinaciji.... bljak! :/ Očito mi preostaju bdjenja. Ali zapravo to i nisu prave nesanice jer zaspim rano i naprosto odspavam svojih cca. 6-7 sati.

  15. #15
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Citiraj maca77 prvotno napisa
    Isprobano, mleko i med zaista pomazu!!!!!!
    aha, pomažu da zaspem, ali ne i da odspavam
    više od dva - tri sata u komadu nema šanse :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb, Sopot
    Postovi
    12

    Početno

    Hvala Bogu, vec sam mislila da sa mnom nesto ne valja
    Zaspim brzo, al onda se budim, hodam, jedem pa opet malo spavam. Sve skupa odspavam 6-7 sati ali nije to to.
    Isprobavam veceras med i mlijeko!

  17. #17
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno

    meni je također spavanje u trudnoći bilo katastrofa, a sad kad bih mogla spavati kao top Anja me budi svakih sat i pol 8)

  18. #18
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    bas sam se razveselila kad sam vidjela temu, imam unazad 10-ak dana gadnih problema sa spavanjem (a cijeli stan jedna velika prostorija, ne mozes bas 'vampirisat' cijelu noc po stanu). kvaka je jedino sto me od mlijeka u cistom obliku boli zeludac (jogurti, sir i sve preradjevine su mi ok). kad sam bila na pregledu, zaboravila sam pitati ima li kakvo rjesenje. inace me nista ne boli i ne smeta, jednostavno ne spavam

  19. #19
    paljetak avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    193

    Početno spavanje

    O, evo napokon sam nasla da se pise i o snu. U 30-om sam tjednu trudnoce i vec na pola luda. Prije treudnoce sam spavala na trbuhu, a sad mogu samo na boku. Trudim se, ali se budim kad god se moram okrenuti jer se zakocim samo lezeci na jednoj strani.Podbocim se sa 100 jastuka a onda moram i njih premjestati Druga stvar je nesanica- spavam po 2-3 sata i gotovo, to me izludjuje, muz spava ko top a ja gledam u plafon..Ima li kakvo rjesenje?Nije mi pomoglo ni mlijeko ni citanje knjige,nista.Uzas mi je biti tak budna pola noci.Mama mi savjetuje Normabel, ali nema sanse. Ili da se pomirim s tim? Negdje sam procitala da se to tijelo tako priprema za posttrudnicko razdoblje.Nije valjda!?! :shock:

  20. #20

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    127

    Početno Re: spavanje

    Citiraj paljetak prvotno napisa
    .Mama mi savjetuje Normabel, ali nema sanse. Ili da se pomirim s tim? Negdje sam procitala da se to tijelo tako priprema za posttrudnicko razdoblje.Nije valjda!?! :shock:
    Ja kad mi je baš takva frka uzmem Normabel, onaj najmanji od 2 mg, a nekad i dva.

    Mislim da je za bebu veće opterećenje ako sam nenaspavana, nervozna i totalno ubijena, a još uvijek radim i to nekad i više od 8 sati dnevno.

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,983

    Početno

    Evo jos jedne neispavane trudnice (16 + 6). Do sada sam se uredno budila u 04.00h i cubila kao sova do jutra. Sad mi je novi stos da se svakih sat vremena probudim, od 02.00 - 04.00 uopce ne spavam nego bauljam po stanu, gledam TV ili cackam po internetu da bi onda do 08.00h spavala kao top. Toplo mlijeko nemogu smisliti, ako pijem kamilicu prije spavanja onda sam sigurna da cu brzo morat na WC, pokusala sam spavati u svim mogucim i nemogucim polozajima ali jednostavno nemogu izdrzati duze od pola sata ... Ako popijem Normabel od 2 mg,. zaspim kao top i isto se budim u ranu zoru :/

    Ma, ovo mi je dobra vjezba za neprospavane noci koje nas zasigurna cekaju kad bebice dodje

  22. #22
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ni ja nisam mogla spavati, a rasturala me bol u zdjelici.

    gore je netko napisao da ne voli ne med ni mlijeko, a bademe?

  23. #23
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    bademe volim!!! a bome ih i moram poceti grickati, jer me sada osim nesanice, muci i zgaravica
    sto se spavanja tice, uglavnom mi je jedna noc relativno ok, a druga koma, doktor kaze (inace je sklon narodnim mudrostima) da je to priprema za razdoblje kad treba bebu hraniti vise puta nocu.
    istina je da me to nespavanje ne ubija kao sto bi me inace prije trudnoce smetalo ako sam bila neispavana iz bilo kojeg razloga...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •