Logoka većine ne odnosi se samo na vjeronauk. U našoj školi ponuđen je kao izborni i njemački, očekujući da će djeca koja ne idu na vjeronauk uzeti drugi strani jezik. Tada se dogodilo da je većina uzela i vjeronauk i njemački . Škola ima sto problema sa sastavljanjem rasporeda. Zamislite što će biti sad kad svi krenu samo u jutarnji turnus.
Ja sam odgojena u katoličkoj vjeri pa sam i u vrijeme komunizma morala dvaput na tjedan u Palmu na vjeronauk i nedjeljom na misu, bez prigovora. Imam na to razdoblje svoga života stvarno lijepe uspomene. ALI: Dajem glas protiv vjeronauka u školi, ako bude kakve relevantne ankete.
Nama vjeronauk u školi štedi vrijeme jer ne moramo ići u crkvu poslijepodne. Ja znam da bih ga upisala u crkvu na vjeronauk da ga nema u školi, ali ovako nam je lakše.
U biti, osjećam se posramljeno kad vidim koliko to obilježava djecu koja ne idu na vjeronauk. Klinci međusobno komentiraju i "tračaju" čak i one koji ne idu na njemački.
Sve izborne predmete treba izdvojiti iz obveznog programa i obavezno pomiješati grupe. To bi bilo korisno za svu djecu.