Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: konformizam i konzumerizam

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno konformizam i konzumerizam

    ne znam dal' je netko od vas gledao ili gleda nove epizode golog kuhara,
    u kojima j. oliver pokusava poboljsati prehranu u skolama, no nekako mu ne ide. djeca umjesto njegove "zdrave hrane"* biraju bljutavu, jer je u obliku vanzemaljaca, stopala i zabavnih mesnih rolica ili se nalazi u cool pakiranju. osim sto su zrtve kompanija koje znaju prodat svoje otrove, zrtve su konformizma, jer ne zele biti jedina koja ce pojest nesto drugacije od drugih.
    neki klinac, po imenu liam, nije htio pojesti povrce dok god je u prostoriji bilo i drugih koji to nisu htjeli jesti. grozno.


    *btw. jamie kuha i meso, ali njegova je hrana ipak bolji izbor od industrijskog otpada koji se nalazi u skolskim menzama.

  2. #2

    Početno

    Pa njima vanzemaljci i mekdonaldsi i JESU ukusniji. Imaju boje i pojačivače okusa. Moderne bojne otrove.

    Nedavno sam na RAI UNO gledala jedno zanimljivo testiranje. Ljude s povezom na očima testirali su..da li ima bolji miris testna hrenovka A ili B. Svi su odredom rekli B. A što su njušili. Čačkalicu s aromom hrenovke. Umjetna aroma B je zamamnija i "efikasnija".

    dakle..bojni otrovi nove vrste...natrijev glutaminat E621...moderni psihofarmak u službi prehrambene industrije. Proklet bio.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    mozda malo off topic...
    bas mi jucer mm kaze vidio novu reklamu mc donaldsa ovdje: ¨kuhano za djecu, odobreno od roditelja'... grrrr!!!

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    981

    Početno

    Jamie se zaista trudi a ona jadna dječica ne razlikuju luk od šparoga i nikad nisu probali jagode.Grozno.Klinca je pol sata molio da proba komadić piletine. Aj aj i onda se sjetim moje sestrične kojoj je super što kod nas u školi djeca za ručak imaju hamburger ili pizzu jer bar je sigurna da ova nije gladna

  5. #5
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Slucajno gledala jucer, da nisam, ne bi vjerovala.
    Kad se dijete bojalo zagristi jagodu i onaj mali sto je odusevljeno smazao salatu komentirajuci da jede salatu prvi put u zivotu... prestrasno i tuzno

  6. #6
    kloklo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Jarun
    Postovi
    2,995

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    ... i onaj mali sto je odusevljeno smazao salatu komentirajuci da jede salatu prvi put u zivotu...
    Majko moja :shock:

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    još gore od toga mi je bio pasivni otpor žene koja vodi restoran s hamburgerima.... ona je stalno "dokazivala" kako klinci to ne vole...

    što me opet vraća na pitanje školskih automata, i njihovih punjenja... unutra su nezdrave grickalice, slatkiši, gazirani sokovi, itd...

  8. #8
    buby avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,873

    Početno

    nisam gledala i nemrem ovo vjerovati
    pa kaj oni jedu?! kakav im je organizam?

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    89

    Početno

    bio je i dio gdje jamie nagovori liamovu majku da priprema zdravu hranu, prestane djeci kupovat slatkise i uvalio joj je popis namirnica. ona u supermarketu i ne vjeruje da se bosiljak jede ("to je valjda za dekoraciju. to je obicno lisce"). nakon tjedan dana muz i ona priznaju da su djeca smirenija od kad se hrane bolje, ustaju se rano i u kuci je raj... ali, za nagradu je majka nakon tjedan dana napravila rucak po starom i u roku od pola sata klinci se vratili svom hiperaktivnom nervoznom divljanju po stanu. jamie nije mogao vjerovat.
    ocito nismo ni svjesni koliko je hrana zapravo lijek tj. otrov.

  10. #10
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    kad ovo pročitam malo se utješim šta još uvijek jedemo meso
    jer mi smo npr danas za ručak imali meso uz dinstane tikvice,balancane,
    rajčicu,papriku pa pečene balancane na roštilju i juhu od poriluka i opet
    se nerviram jer neče da jede salatu, a oni nisu ni probali djecu hranit zdravije grozno stvarno ne razumijem te roditelje pogotovo ove koji su se uvjerili koja je prehrana bolja i onda opet po starom

  11. #11
    litala avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,858

    Početno

    nama su danas u dva navrata prepricavali tu emisiju i stvarno smo se oba puta grozili...


    al je zato popodne lejo tamanio alfa-alfa i krasove klice ko lud mamino

  12. #12
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa
    Kad se dijete bojalo zagristi jagodu i onaj mali sto je odusevljeno smazao salatu komentirajuci da jede salatu prvi put u zivotu... prestrasno i tuzno
    :shock: đizs

    a ovo:


    Citiraj lucky day prvotno napisa
    bas mi jucer mm kaze vidio novu reklamu mc donaldsa ovdje: ¨kuhano za djecu, odobreno od roditelja'... grrrr!!! Evil or Very Mad


    jamei-u je to super ideja, samo ne znan koliko ce on postic sam protiv svih takvih, bas tuzno.
    kada ide ta emisija i di?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    bes si razmisljam o tome sto moze postici...
    s jedne strane moze senzibilizirati gledatelje da daju djeci zdraviju hranu...
    a s druge mnogi bi se mogli tapsati po ledjima kako zdravo hrane djecu u usporedbi sa ovima jer se cini da su primjeri roditelja s kojima on ima posla van svake pameti... mislim , dijete nikad nije ni probalo salatu ili jagode - katastrofa...

  14. #14
    LeaB avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,656

    Početno

    Citiraj luce2006 prvotno napisa

    jamei-u je to super ideja, samo ne znan koliko ce on postic sam protiv svih takvih, bas tuzno.
    kada ide ta emisija i di?
    Ono što sam skužila je da je pod njegovom kulinarskom palicom oko 60% škola u Engleskoj.

    Navijam za njega.
    Emisija ide subotom na novoj.

    A njemu svaka čast.

    Mene su šokirali launch paketi klinaca: čipsevi, 3-4 čokoladice, sok... KOMA!

  15. #15

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Gledala sam i ja, stvarno me šokiralo. I zapravo sam se začudila koliko djeca izgledaju sasvim ok (nisu svi predebeli i sl.) no naravno pitanje je koliko često su bolesni i slično.
    Jamie-u svaka čast, to je stvarno pothvat. Vidi se da mu je iskreno stalo do toga. A mislim da sam nedavno čitala da ima i podršku vlasti.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •