Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 163 od 163

Tema: Nezdrava školska prehrana

  1. #151
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    Lili, prema iskustvu drugih škola, mislim da bi i taj vaš ravnatelj zaposlio još kuharica da je ikako mogao/smio odnosno našao kandidata.
    Nije niti raspisan natječaj.
    Puno toga dobroga se stopiralo u njegovom mandatu.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Pa, lili, ravnatelj traži dozvolu od agencije za raspisivanje natječaja. Ako negdje ima tehnološkog viška, onda nema natječaja ili ako je takva naredba s vrha. Škole se jesu modernizirala, povećale broj osoblja po starom hrvatskom ključu (Daj 4 sata dodatne mom rođi iz talijanskog, šta će im za engleski dodatna ) na svim razinama, naravno uvijek uz jasnu sliku čiji je ravnatelj. Pa nije ta neujednačenost obrazovanja nastala jer nam je tako grah pao. Tako ga mi bacamo desetljećima.

  3. #153
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Traži od MZO-a i treba se urgirati.
    Po trenutnim propisima,ako zaposlenik ili namještenik (u ovom slučaju kuharica) odlazi u mirovinu, škola ima pravo na raspisivanje natječaja i zapošljavanje 1 za 1. Doduše treba bit uporan sa zahtjevom. Al kad nema volje, onda nema ni smisla.

    Stari ravnatelj je bio space shuttle za ovoga.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 19.01.2023. at 21:50

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Traži od MZO-a i treba se urgirati.
    Po trenutnim propisima,ako zaposlenik ili namještenik (u ovom slučaju kuharica) odlazi u mirovinu, škola ima pravo na raspisivanje natječaja i zapošljavanje 1 za 1. Doduše treba bit uporan sa zahtjevom. Al kad nema volje, onda nema ni smisla.

    Stari ravnatelj je bio space shuttle za ovoga.

    to je samo u teoriji tako

    ako imate kuharicu, možda su upražnjeno mjesto prebacili na neku drugu školu koja uopće nema niti jednu

    naša škola je izgrađena prije 30 godina (dakle - prema ZG kriterijima to je novija škola), kad su moja djeca krenula imala je 18 godina, kuharica je zaposlena tek prije nekoliko godina kad su ipak morali otvoriti boravak jer su dejca odlazila u susjedno naselje i višak nastavnika je nastao)

  5. #155
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Vrijeska,
    To nije teorija nego zakonito postupanje.

    Prvi put u životu čujem da se može radno mjesto iz jedne škole prebacit u drugu školu, kao da iz jednig ministartsva prebacuješ u drugo :shok:
    Mislim da je to nemoguće i protuzakonito. Baš u pon provjerim u kadrovskoj. Sigurna sam skoro 99%da to nije moguće, ni sukladno zakonu.

    Mi smo imali nekoliko kuharica, velika škola, 800 učenika, 3smjene, velika kuhinja i boravak tako da su doručke, ručkove i užine imala sva djeca od 1. do 8.razreda.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 20.01.2023. at 23:48

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Ne možeš prebaciti radno mjesto, ali možeš ne alocirati plaću/koeficijente
    Naša škola je svojedobno imala 1000 djece, bez kuhinje, bez boravka. Zašto bi kod vas bile 3 kuharice, a kod nas jedna?!

  7. #157
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    A zašto ne bi bile kuharice i kuhinja u obje škole? Riba smrdi od glave.Puno je do ravnatelja.
    Naša škole je medju zadnjih par gradjenih u Zg, sve po suvremenim standardima.

    Jel trebalo izgradit školu bez kuhinje? Da se uskladi s ostalim školama? Kakav je to rezon...pa valjda svi zajedno trebamo ići naprijed.

    Gle onu novu gimnaziju kod Garden Malla, divotica
    I neka.

    Meni je drago da tamo djeca imaju prostor kakav i zaslužuju. I djeca i nastav.kadar i pomoćno osoblje.

    Nisam bila unutra al bilo bi lijepo da su i kuhinju predvidili za srednjoškolce.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 21.01.2023. at 16:51

  8. #158

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Lili, slažem se da riba smrdi od glave. I da naravno da ravnatelj može biti agilniji i manje agilan, ali riba smrdi od glave. A to da imamo tako široko poimanje radnih zadataka isto je kao što imamo i škole s kuhinjom i škole bez sanitarnog čvora za osoblje. Tu vrijedi da riba smrdi od glave.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku

    Jel trebalo izgradit školu bez kuhinje? Da se uskladi s ostalim školama? Kakav je to rezon...pa valjda svi zajedno trebamo ići naprijed.

    .
    nisam to nigdje napisala

    ali nije u redu da jedna škola bude "svemirska", a da se u drugu ne ulaže ništa ili puno puno manje ...

    zar ne bi trebalo uz izgranju novih i ostale škole dovoditi do nekog približnog nivoa?!
    pustimo sad Grad Zagreb, ima takvih pprimjeraka koliko hoćeš ... skupljale su se lektirne knjige za osnovnu školu u Sisku. Imaju 600 djece u školi, a svega nekoliko primjeraka određenih knjiga za lektiru - je l to u redu da im ministarstvo ne može kupiti osnovni set lektira jer nema novaca, a s druge strane vi jaučete kako vaši sedmaši i osmaši nemaju kuhani ručak u školi... žao mi je, ali meni je to neukusno

  10. #160

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    3,004

    Početno

    Meni bi bilo super da sve područne škole imaju grijanje dostojno čovjeka. Ono da djeca ne sjede prvi sat u jaknama.
    Ali nisu mi za to krivi ovi koji bi kuhani ručak u osmom u ZG.

  11. #161
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Citiraj casa prvotno napisa Vidi poruku
    Meni bi bilo super da sve područne škole imaju grijanje dostojno čovjeka. Ono da djeca ne sjede prvi sat u jaknama.
    Ali nisu mi za to krivi ovi koji bi kuhani ručak u osmom u ZG.
    Upravo tako.
    U srž casa.

  12. #162
    ivana s avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,617

    Početno

    Osnovni problem je sto je za skole nadlezna gradska i zupanijska samouprava i otud velike razlike između gradova. Prehranu su dosad placali roditelji, a sad je drzava odlucila platiti za sve ucenike jedan obrok, na razini drzave. Najmanje sto gradovi mogu napraviti je osigurati taj “besplatan” obrok djeci po skolama.

  13. #163
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Ivana.s tako je. Ako se već država involvirala, što je pohvalno, a onda nek se i grad potrudi s tim minimumom da djeci osigura taj obrok.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •