Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: ići doktoru ili ne?

  1. #1
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno ići doktoru ili ne?

    nemam pojma jel da vodim malog doktoru ili ne.
    u srijedu je imao temperaturu, uglavnom se držala oko 38.5-39. skidali smo temepraturu i ništa više. nikakvih očitih simpotoma. osim češćih, smrdljivih i mekanijih stolica, ali ne bi to nazvala proljevom. proglasila sam to crijevnom virozom.
    u četvrtak mu je bilo bolje, gotovo cijeli dan bez temeprature, navečer je imao 38, ali nismo skidali temperturu. petak super. subota lagana temperatura ponovo, danas, u nedjelju, ista priča. ujutro 38,5. dala eferalgan (paracetamol) čepić. i dalje nikakvih simptoma, dobro jede, veseli je, malo cendraviji, ali sve u svemu ok.
    i sad nisam pametna što da radim. jel da ga sutra vodim doktoru, pa da mu izvade krv, izmaltretiraju ga, ili da se još malo strpim, pa ako je viroza, valjda će proći. samo dugo traje...i brine me...
    ima li netko pametan savjet?

  2. #2
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja ti mogu reci da ja svoje ne vodim doktoru u slucaju da nisu malaksali i totalno u komi--znaci nisu bili nikad

    dok su ok volje, cak i kad postoji visednevna temp. ne vodim ih nikuda. ako bi kojim slucajem skuzila da se ponasaju cudno i mlohavo--otisla bi.

  3. #3
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    (bas sam jucer razmisljala o tome. imali su par puta zesce prehlade, k. je na skijanju dobila temp. i nije htjela jesti--osim sisati, i tako jos par sitnica--covjece nisam ih nikad vodila doktoru za takve stvari! ali ajde, ja isto idem doc kad je krajnja panika. zadnji put sam bila prije jedno 8-9 godina kad sam imala zadnju streptokoknu anginu, ne znam ni kako mi doktorica izgleda )

  4. #4

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    1,774

    Početno Re: ići doktoru ili ne?

    Citiraj Roza prvotno napisa
    samo dugo traje...i brine me...
    ima li netko pametan savjet?
    ovo gore što si napisala meni bi bio dovoljan razlog da ipak odeš, bit ćeš mirnija i sigurnija

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,203

    Početno

    ja se ugl rukovodim onime da je temperatura dobra stvar. i gledam opce stanje, koje je u vasem slucaju, kazes, ok.

    drugo, nas doktor ne maltretira djecu, uglavnom bi bilo dovoljno za pocetak samo pogledati grlo, uho i mokracu, sto nije maltretiranje.

  6. #6
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    Roza, moja mali ima iste simptome. jedan dan ima temp, drugi ne pa opet dobije. malo smrca vec 2 tjedna, ali to je to. dobro jede , igra se , veseli je...dakle opce stanje normalno, jedino ta temperatura malo dodje pa prodje. i nervozniji je dosta ... jedino to. nismo isli doktoru, jer isto mislim da nije panika.

    moj je sad 13 mj, pa sam mislila da su mozda i zubici malo u pitanju

  7. #7
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    mogu samo reci da kod takvi simptoma ja ne vodim djecu doktoru, prodje samo od sebe za par dana...

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ja A. ne vodim u takvim situacijama doktoru. Do sada smo sigurno 5-6 temperatura tako izgurali. Upravo i sad kuri, ne previše i bez drugih simptoma. Ne zabrinjavam se.

  9. #9
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Mi isto u ovakvim situacijama ne idemo doktoru jer mene temperatura ne uzrujava ako je ona ok.

    Ali ako si ti nemirna i odlazak doktoru bi te umirio onda idi, jer sama znas najbolje za svoje dijete

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    75

    Početno

    ja se bojim temp. opekla sam se i cim dodje na 38 trcim doktoru nekada bez razloga lai strah je jaci od svega.ako ces biti mirnija otidji i provjeri sta je.

  11. #11
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Mi doktoru idemo samo ako;
    -temp traje duze od 3-4 dana
    -malac je bezvoljan
    -ne jede

    Pogotovo ovo zadnje jer je on izjelica i cim vidim da strajka u hrani znam da nesto ne stima.

  12. #12
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    hvala na savjetima . mislim da ću ga ujutro odvesti ipak doktoru, da budem mirnija.

  13. #13
    morena24 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    460

    Početno

    dobro, javi onda kak je proslo ak je nest, da i ja svog vodim

  14. #14
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    tek sad vidim topic
    javi obavezno sta mu je.
    ja ne vodim, sem kad vidim da je grdo, onako kako je vecina napisala. a i Tarzan je u dobi kad mu idu zubi, pa svasta guraju u usta. Balerina struze svi sto vidi/naleti doma. izbile su joj gornje trojke, a donje idu, ali su daleko od izbijanja. sinoc sam skuzila da joj je izbila i donja petica. uglavnom od tog sturanja ne bi me cudilo da joj temperatura bude malo visa.

  15. #15
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    bili smo kod doktora, čak smo i vadili krv. viroza je, kažu da ima puno upravo takvih - dva dana temperature, dva dana sve OK, pa opet temperatura.
    tarzan je jutros imao temp, sad nema, i malo mi je žao što sam ga vukla doktoru, ali bi vjerojatno izgrizla samu sebe od brige da nisam otišla.

    zubi nisu, frajer već dugo ima i petice i sve "niže" zube...
    čuvajte svoje mališane i hvala na savjetima

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •