Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 151 do 200 od 433

Tema: ortodont

  1. #151
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Nažalost.

    Privatno idemo kod logopeda. Dijagnostika u Suvagu bi trebala biti tek 05. veljače, a pitanje je kad bi Tea dobila terapiju. Kod privatnika idemo sad cca 3 mjeseca i napredak je strelovit.

    Ortodont je trenutno, u smislu privatnog pohađanja, nemoguć.

  2. #152
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Molim pomoć, nova sam u ovom, ali totalno, toliko da čak ni ne znam gdje je Perkovčeva

    Dijete je dobilo uputnicu za ortodonta, krivi zagriz s jedne strane, zubarica mi je rekla da se prvi put samo dođe bez naručivanja, a dobili smo i uputu da poslikamo. Sad vidim da chris blue piše, ako sam dobro shvatila, da bi bilo bolje najprije poslikati pa onda sa slikom ići tamo, ili da ipak prvo dođemo na pregled? I još mi zubarica kaže da odem na slikanje negdje oko HNK gdje se plaća 200 kn jer su te slike kvalitetnije od ovih što slikaju preko hzzo, jel to točno? Da samo napomenem da mi zubarica baš ne ulijeva 100% povjerenje, ne radi svog posla nego baš radi toga što stalno naglašava da preko hzzo ništa ne valja, po njoj bi se sve trebalo plaćati

  3. #153
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja sam išla privatno na slikanje, i da, bilo je 200 kn. Ali meni se žurilo zbog posla i nisam si mogla dozvoliti natezanje s: prvo se naručite, pa dođite, pa čekajte broj, pa čekajte godota, pa vas slikamo, pa čekajte slike, pa... ako možeš, odi preko hzzoa, slika je slika.

    Ja bih ti preporučila da dođeš sa slikama, nas je samo ovlaš pogledala i zatražila ortopan, niš konkretno ne ide bez toga.

  4. #154
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Molim pomoć, nova sam u ovom, ali totalno, toliko da čak ni ne znam gdje je Perkovčeva

    Dijete je dobilo uputnicu za ortodonta, krivi zagriz s jedne strane, zubarica mi je rekla da se prvi put samo dođe bez naručivanja, a dobili smo i uputu da poslikamo. Sad vidim da chris blue piše, ako sam dobro shvatila, da bi bilo bolje najprije poslikati pa onda sa slikom ići tamo, ili da ipak prvo dođemo na pregled? I još mi zubarica kaže da odem na slikanje negdje oko HNK gdje se plaća 200 kn jer su te slike kvalitetnije od ovih što slikaju preko hzzo, jel to točno? Da samo napomenem da mi zubarica baš ne ulijeva 100% povjerenje, ne radi svog posla nego baš radi toga što stalno naglašava da preko hzzo ništa ne valja, po njoj bi se sve trebalo plaćati
    Evo, Perkovčeva ti je blizu Kazališta i Mimare:
    http://www.spz.hr/lijevo/gdjesmo.htm

    Za ortopan uzmi uputnicu od svoje zubarice. Tek ako to ne valja, idi privatno.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 12.12.2013. at 11:35

  5. #155
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja u biti nisam ni dobila uputnicu za ortopan jer je ona odmah rekla neka idemo privatno, da je njima lakše čitati takvu sliku. I da kod privatnika nema zračenja. I sad sam se sjetila, imam poznanicu koja radi na stom.fakultetu, možemo li mi i tamo ili baš Perkovčeva? Zubarica fakultet nije spominjala, samo Perkovčevu

    I hvala na odgovorima
    Posljednje uređivanje od rayna : 12.12.2013. at 11:44

  6. #156
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    I da je kod privatnika nema zračenja.
    a kako snime ortopan ako nema zracenja

  7. #157
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj rayna prvotno napisa Vidi poruku
    Ja u biti nisam ni dobila uputnicu za ortopan jer je ona odmah rekla neka idemo privatno, da je njima lakše čitati takvu sliku. I da kod privatnika nema zračenja. I sad sam se sjetila, imam poznanicu koja radi na stom.fakultetu, možemo li mi i tamo ili baš Perkovčeva? Zubarica fakultet nije spominjala, samo Perkovčevu

    I hvala na odgovorima
    Prvo, ovo ti je totalna laž.

    Drugo - možeš na stomatološki faks s uputnicom. Znam ljude koji idu i tamo i nema baš neke razlike u njihovim i našim iskustvima.

  8. #158
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    a kako snime ortopan ako nema zracenja
    Eto vidiš, ona je mene tako uvjeravala da je privat bolje da je čak i to rekla. A na reklamnom letku kemijskom dolje piše ime njenog muža. Ne znam zašto

  9. #159
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    a nista onda je ona sljedeca za Nobelovu nagradu, nakon toliko godina konacno nas nece zraciti

  10. #160
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ma, ti samo traži uputnicu i bok.

    I ja idem danas po njih i tražit ću za obje cure.

  11. #161
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ovo s kemijskom ne mora niš loše biti. Moj (bivši) zubar-privatnik je isto pisao svoje ime jer bi mu onda u (zaboravila sam kak se zovu ti privatnici s ortopan snimanjem) odmah slali ortopan direktno na mail, on bi ih spremio u svoj sustav pa nisam morala fizički nositi slike.

  12. #162
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ma da, ne mora ništa loše značiti, možda je baš to što ti kažeš. Ići ću sutra po uputnicu, valjda će ju dati

  13. #163
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ugurala sam i Anu u isti termin s Teom za ortopan u Perkovčevoj.

    Sad još po uputnice, nadam se da neće biti problem što za Anu nemam preporuku za snimku od ortodontice. Samo je napisala: dokumentacija.

    Aktivna vožnja gdje je moguće, strpljenje gdje nije (to si ja mantram sada)

  14. #164
    rayna avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    U svom :)
    Postovi
    1,103

    Početno

    I još da vas pitam, gdje radimo ortopan na uputnicu? U domu zdravlja, ili u Perkovčevoj ili na fakultetu ako ćemo ići tamo? Taj dan ili ranije?

  15. #165
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ortopan se radi u većini domova zdravlja.

  16. #166
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Ja ću samo spomenuti doktoricu moga tate.
    Žena je pola sata ohkala i ahkala nad snimkom pluća snimljenom u privatnom aranžmanu.
    Rekla je da na ovima iz doma zdravlja ništa nikada ne vidi.
    A što se tiče ortopana, mi smo išli ovdje: http://x-dent.hr/
    I da, razlog je bio MANJE zračenje nego na aparatima u domovima zdravlja.

  17. #167
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    E, da, to je taj i ja sam tamo bila, u Hebrangovoj.

    Ima li tko iskustva s dr. Mirnom Jerolimov, ortodonticom iz Perkovčeve? Molila bih da podijeli...

    Pronašla sam na netu da je upala zbog tate pa sam se zabrinula...

  18. #168
    zmajica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    700

    Početno

    Cure, ortopan rade u Švarcovoj prek HZZOa, utorkom, a mislim sada i četvrtkom rade i popodne, uzimaju pacijente do 19 sati, nije gužva.
    Uzme se uputnica kod svog stomatologa.

  19. #169
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jel ima netko iskustvo s progeniom ? Moje obje imaju?

  20. #170
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Jel ima netko iskustvo s progeniom ? Moje obje imaju?
    Ne brini, te se stvari uredno rješavaju... Teško tu možeš uspoređivati jer svaka čeljust je drugačija. Dosta toga ide pomoću aparatića, ali ima situacija i koje se moraju drugačije rješavati (jako rijetko).

    Moji nemaju progeniju nego prekomjerno izbačenu gornju čeljust (kao i ja - nikada nisam mogla prebaciti donje zube ispred gornjih), s tim da je stariji imao užasnu gužvu u ustima pa su mu povadili četiri trajna zuba. Rezultat - sad je na tromjesečnoj pauzi tj. ne mora nositi aparatić do veljače. Zubi su se savršeno poredali nakon (mislim) terapije koja je trajala nepune 2 godine. Možda će i kod tvojih cura pomoći tako nešto. Rezultati su iznad očekivanja. Baš me zanima što će dr reći, jer meni se čini da su zubi estetski savršeni, ali ne mogu provjeriti kakav je zagriz.

    Mlađega moram voditi ovaj mjesec, da i on dobije aparatić. Trenutno izgleda kao glodavac (nisu mu još trojke narasle). Njega će vjerojatno mimoići vađenje trajnih zubi, ali sad ćemo vidjeti kad odem na kontrolu.

  21. #171
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja se bas brinem.valjda ce to moci rijesiti aparatic. stalno nesto.

  22. #172
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Upravo odradili ortopan u Perkovcevoj i cekamo ortodonticu da pogleda. Suprug je digao uputnicu za ortopan, ali ne za kontrolu, je li moguce donijeti naknadno? Ili je to 2u1 jer na ovoj je pisalo ortopan i drugi specijalisticki...

    i onda vise nije stalo pa nema nista dalje na uputnici
    Posljednje uređivanje od chris blue : 16.01.2014. at 10:33

  23. #173
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    upitnice za kontrole ne moraš imati. doneseš jednu za cijelu godinu.

  24. #174
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    I cekamo sad vec 45 min na pregled nakon 45 min cekanja ortopana i Teu je sve teze smiriti

  25. #175
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    upitnice za kontrole ne moraš imati. doneseš jednu za cijelu godinu.
    hvala, nadam se da ce biti ok

  26. #176
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    I cekamo sad vec 45 min na pregled nakon 45 min cekanja ortopana i Teu je sve teze smiriti
    pa za takve situacije služe igrice na mobitelu, ako već nema ništa zanimljivo na onom velikom tv-u u čekaonici...

    Uzmeš joj čaj, pa čekateeeeee dok se ohladi, uzmeš joj slušalice pa nek sluša audio priče. Meni su ti problemi oko smirivanja djece u čekaonici bili potpuno strani, ne zato jer su moji bili mirni nego zato jer ih se dalo zabaviti. Iz tih vremena imala sam čak i stari walkman s kazetom (prije mp3 playera), a onda je uslijedio discman (to nismo imali), pa mp3, pa mp4... Audio priče poneseš sa sobom (sad možeš i na mobitelu, ne trebaš baš ništa drugo) i udri.

  27. #177
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ubuduce da, ali ovo me zateklo - nije mi palo na pamet da cu dva puta morati cekati sat vremena preko termina; dogovor je bio 9,30 slikanje ortopan, 10,00 pregled.

    Na kraju smo usli u 11,20 kod ortodontice. Uzas.

  28. #178
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ubuduce da, ali ovo me zateklo - nije mi palo na pamet da cu dva puta morati cekati sat vremena preko termina; dogovor je bio 9,30 slikanje ortopan, 10,00 pregled.

    Na kraju smo usli u 11,20 kod ortodontice. Uzas.
    Mi smo pred par mjeseci od 8-11,30 čekali okulistu u Novoj bolnici da bi nam ženska rekla kada smo došli na red da nas ne želi primiti jer ne spadamo k njoj.
    I da, gospođa doktor se u ordinaciji pojavila u 11,30 a mi smo bili prvi na redu.

  29. #179

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj studena prvotno napisa Vidi poruku
    mi idemo kod dr čeovića na malešnici
    zadovoljni smo
    privatnik ali radi preko HZZO a
    preko doznake smo dobili mobilni a tako ćemo i fiksni
    samo treba doći dosta ranije da se upišete na listu
    Bok! Zvala sam ovog doktora, još ima ugovor s HZZO, red za aparatić je 2018. Jeste li vi gotovi s terapijom i kakvi su rezultate? Hvala!

  30. #180

    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    156

    Početno

    Mene isto zanima da li netko ima iskustva s ortodonticama u Novom Zagrebu, obje imaju ugovor s HZZO, dr. Zdenka Krunoslava Mandić i dr. Zora Dukić Homan. Odgovara mi jer su nam blizu, a i zato što imaju ugovor.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    712

    Početno

    ana nosi za sada mobilni, još ne može fiksni,
    dr je zadovoljan, ja moram priznati da ne vidim neki pomak,
    ovo nam je druga godina, 2016 g idemo na fiksni,
    sve nam ide preko doznake,
    kontrole su 1xmjesečno

  32. #182
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Koliko i kako se nosi mobilni ?

  33. #183
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    mi smo odustali od hzzo-a i otišli privatno. da nije samo estetika nego veći problemi (gnojne upale ispod mliječnih zuba, eksplozivni karijesi na trajnim zubima, zubi rastu u svim smjerovima i u više redova) ne bi se uzrujavali, ali ovako problematično pa nas odbijaju i redom naručuju za godine i godine unaprijed.....sad će L imati lijepi i zdravi osmjeh a nećemo kupiti novu garnituru. šmrc. izabrali smo najboljeg i naravno - najskupljeg. srećom pa mlađa nema sličnih problema i ne treba uopće ortodonta! vama svima sretno s ortodontima, ja sam izgubila živce
    Posljednje uređivanje od maxi : 30.03.2014. at 11:32

  34. #184
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj lunahor prvotno napisa Vidi poruku
    Koliko i kako se nosi mobilni ?
    Mobilni ide na mješovite zube (dok još nisu izrasli svi trajni) a fiksni na trajne. Moj L. se prvog mobilnog riješio, upravo se spremamo na kontrolu da vidimo hoće li dobiti drugi mobilni ili odmah fiksni ili čak ništa. Lijepo mu se izravnalo.

    Moj E. bi sad tek trebao dobiti prvi mobilni, jer mu tek niču trajni - trojke još nema, smiješno izgleda, kao zec...

    Inače, odvela sam ih ortodontu još u dobi od 8 i 9 godina, čim smo primijetili loš zagriz. Još od tada su na listama čekanja. Nije to nikakav problem ako se krene na vrijeme. Baš sam zadnji put pitala ortodonticu što je to s listama, pa je žena uredno rekla da je čest problem ako se liječenje započne kod jednog liječnika, pa se aparatić ne nosi, pa se preseli kod drugog liječnika itd... a da se to ne bi događalo, liste su objedinili. To je dobro jer kad te prvi kod kojeg si krenuo stavi na listu, na njoj i ostaješ - nema dupliciranja.

  35. #185
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Ma nema jos zajednicke liste. Tj liste su i daljeu biljeznici rukom ispisane

  36. #186
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Ubacujem se...molim za savjet.

    Jučer je muž odveo H. na redovni pregled kod ortodontice (nismo u Zagrebu).

    Inače, odlazimo kod nje od 7. ili 8. godine (nemam sad kod sebe dokumentaciju pa nisam 100% sigurna) na redovne preglede svakih 6. mjeseci. Navodno smo i na listi (bili), ovakvoj gorespomenutoj, rukom napisanoj. Trebali smo rezati frenulum, ali se na slijedećem pregledu predomislila kad je vidjela da se razmak smanjio. No da, smanjio se, i sad je kaže ispod 3 mm, kao i dvojkice koje 'strše' manje od 3 mm i po novom Pravilniku više nećemo imati pravo na HZZO aparatić. Čula sam prije o tim nekim milimetrima koje mjere po novom ortodonti, pa sam izričito napomenula mužu da to pita...I dalje mi zvuči nevjerojatno. Naime u djetetovim ustima to uopće ne izgleda lijepo i sigurno ne bih voljela da joj zubi takvi ostanu...no to se valjda smatra samo estetskim problemom, pa nema veze...

    Naručila nas je opet za 6 mjeseci, kaže da za aparatić još nije vrijeme, ali čini se da kad za njega i dođe vrijeme, da ćemo ga morati platiti. Sad me muči hoće li uopće ostati na toj zajedničkoj listi, ili će ju skinuti. A muči me, nije li vrijeme za mobilni aparatić, a ortodontica ga nije ni spomenula jer na njega nema pravo. Rado bih je odvela nekom privatniku u Zagrebu samo po drugo mišljenje da ne čekamo 6 mjeseci da joj postavimo sva ta pitanja i da ne propustim neko optimalno vrijeme, posebno ako je anomalija mala (očito prema HZZO jest) da se može ispraviti samo mobilnim aparatićem (ima trajne jedinice i dvojke i donje trojke su joj upravo ispale, ali ne i izrasle).

    Zanima me vaše mišljenje, i preporuka za dobrog privatnika kod kojeg bih je mogla odvesti da čujem misli li isto kao i naša socijalna ortodontica. I mogu li uopće doći kod ortodonta samo na pregled, a ne i u obradu? I ima li lista čekanja i kod privatnika?

  37. #187
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    naravno da se moze mobilnim rijesiti , mobilnim se to i rjesava dok postoji mjesana denticija, no ocito kao i mi nisi te srece dosada bila.moje nose myobrace i estetika se odmah u par mjeseci rjesila no mi imamo i tezak funkcionalni problem. progeniju. myobrace naravno placamo sami 300 eura po godini. no za 6 mj se estetika s njim vec rijesila na ocigled.
    Posljednje uređivanje od lunahor : 01.04.2014. at 11:36

  38. #188
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mozes na pregled i drugo misljenje kaze varga

  39. #189
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    u pravilniku si našla?

    neka preporuka?

    mislite da je već kasno za mobilni?

  40. #190
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    lunahor, vi ste za myobrace išli kod ovog profesora spomenutog na prethodnoj strani? može kontakt...može i na pp

  41. #191
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    Jesmo bhani slusala sam vargu neki dan na tv je bio skupa s nekim ortodontom, bas je bila emisija. Pa je rekao.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  42. #192
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    hehe
    gdje god krenem susretnem se s vargom i njegovim pravilnicima

    može mi netko poslati kontakt za myobrace, ali i za dobrog ortodonta u ZG-u

  43. #193
    Osoblje foruma čokolada avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,980

    Početno

    Moja je (10 g.) neki dan bila na kontroli, nove trojke i četvorke su joj izrasle (ne još u cijelosti), a petice nisu još ispale.
    Rečeno nam je da je "srećom anomalija prilična" - gornji zubi su joj izbačeni preko donjih za više od 1 cm, izgleda ko zec, a gornje dvojke, trojke i četvorke su "sužene" i uvučene iza jedinica. To sam shvatila kao "garanciju" da će dobiti mobilni kad osvanu petice. Dr. kaže da bi se sve s mobilnim trebalo riješiti pa da fiksni vjerojatno neće ni trebati.

  44. #194
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    Citiraj čokolada prvotno napisa Vidi poruku
    "srećom anomalija prilična"
    ovo bi bilo za smijati se da nije za plakati

    gledam malo prethodne stranice i ne vidim neko pravilo za početak nošenja mobilnog aparatića, netko je spominjao da trebaju izrasti barem jedinice i dvojke, a vidim da neki, kao čokolada, čekaju petice. ima li pravila? ili to ortodont određuje individualno?

  45. #195
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    013668368iza 15 sati. Ortodont odreduje individulano pa kako imas srece...


    Sent from my iPad using Tapatalk

  46. #196
    Osoblje foruma BHany avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    5,203

    Početno

    hvala lunahor

  47. #197

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo odustali od hzzo-a i otišli privatno. da nije samo estetika nego veći problemi (gnojne upale ispod mliječnih zuba, eksplozivni karijesi na trajnim zubima, zubi rastu u svim smjerovima i u više redova) ne bi se uzrujavali, ali ovako problematično pa nas odbijaju i redom naručuju za godine i godine unaprijed.....sad će L imati lijepi i zdravi osmjeh a nećemo kupiti novu garnituru. šmrc. izabrali smo najboljeg i naravno - najskupljeg. srećom pa mlađa nema sličnih problema i ne treba uopće ortodonta! vama svima sretno s ortodontima, ja sam izgubila živce
    Kako se zove taj ortodont? Ima li rezultata? Hvala!

  48. #198
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Roxolana prvotno napisa Vidi poruku
    Kako se zove taj ortodont? Ima li rezultata? Hvala!
    tek smo krenuli, sve je vrlo profesionalno. oni imaju rengen koji zrači 10x manje nego ovi klasični, ali sve je skuplje nego kod "običnih" privatnika. u međuvremenu smo čuli još hvale za cijeli taj tim i sigurna sam da smo na dobrom mjestu. naš dr. se zove Šlaj.

  49. #199

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Citiraj maxi prvotno napisa Vidi poruku
    tek smo krenuli, sve je vrlo profesionalno. oni imaju rengen koji zrači 10x manje nego ovi klasični, ali sve je skuplje nego kod "običnih" privatnika. u međuvremenu smo čuli još hvale za cijeli taj tim i sigurna sam da smo na dobrom mjestu. naš dr. se zove Šlaj.
    Mi smo kod dotičnog profesora bili na Stomatološkom faksu, sasvim slučajno smo dopali njemu, preko uputnice, i otkantao nas je nakon 3 minute retoričkim pitanjem da zašto mu šalju tako malu djecu (A. je tada imao nepunih 9 godina, poslao nas je stomatolog na prvi pregled, i ne bih rekla da je "tako mali"). Uskoro ćemo opet pokušati otići nekome na pregled, ali razmišljam da to bude negdje drugdje, a ne na faksu gdje je odnos tako površan i zapravo nismo ništa saznali, pa čak ni to trebam li ga voditi ortodontu ili ne
    Ne sviđa mi se u principu ni takav odnos prema pacijentima, ako platiš privatni pregled, sve je divno i krasno, a ako dođeš istom dr-u preko uputnice, onda te tretira kao bedaka

  50. #200
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj tanja_b prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo kod dotičnog profesora bili na Stomatološkom faksu, sasvim slučajno smo dopali njemu, preko uputnice, i otkantao nas je nakon 3 minute retoričkim pitanjem da zašto mu šalju tako malu djecu (A. je tada imao nepunih 9 godina, poslao nas je stomatolog na prvi pregled, i ne bih rekla da je "tako mali"). Uskoro ćemo opet pokušati otići nekome na pregled, ali razmišljam da to bude negdje drugdje, a ne na faksu gdje je odnos tako površan i zapravo nismo ništa saznali, pa čak ni to trebam li ga voditi ortodontu ili ne
    Ne sviđa mi se u principu ni takav odnos prema pacijentima, ako platiš privatni pregled, sve je divno i krasno, a ako dođeš istom dr-u preko uputnice, onda te tretira kao bedaka
    Dobro došla u naše zdravstvo.
    Odite u Perkovčevu, mi smo super zadovoljni.

Stranica 4 od 9 PrviPrvi ... 23456 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •