Stranica 8 od 10 PrviPrvi ... 678910 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 499

Tema: IVF i bolovanje

  1. #351

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ne razumijem se u to, ali mislim da postoje neke razlike ako je trudnoca ili obicno bolovanje, sto se tice obracuna place. Ne mogu ti pomoci, zao mi je.
    Puno hvala bubekica, pomogla si mi dovoljno. Moram ti reći da si zaista anđeo koji nas prati i pomaže,

  2. #352

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj lora21 prvotno napisa Vidi poruku
    Puno hvala bubekica, pomogla si mi dovoljno. Moram ti reći da si zaista anđeo koji nas prati i pomaže,
    Andjeo koji nema pametnijeg posla i voli pametovat :nerealiziraniprosvjetar:

  3. #353
    Ajvi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    270

    Početno

    Evo da se ubaci jedan prosvjetar...
    N97 je ona naša standardna šifra za žensku neplodnost, a ja sam dobivala 3 tjedna, odnosno do bete, na N98, što se zove komplikacije u potpomognutoj oplodnji ili tako nešto

  4. #354

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Citiraj Ajvi prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se ubaci jedan prosvjetar...
    N97 je ona naša standardna šifra za žensku neplodnost, a ja sam dobivala 3 tjedna, odnosno do bete, na N98, što se zove komplikacije u potpomognutoj oplodnji ili tako nešto
    Hvala Ajvi! ... a znaš li ti možda dali provjeravaju te šifre kod obraćuna plaće?
    Ja sam u 1. mj. bila na bolovanju 5 dana i dobila istu plaću kao prethodni mjesec. U 2. mj. bila sam još 8 radnih dana na b.o. i tada mi je plaća bila manja za 500 kn. Ma znam da ću dobit manje, već je gora stvar to traćanje po firmi.

  5. #355
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    lora.
    bolovanje za ivf (N97, N98) se vodi kao A0, to bolovanje plaća poslodavac i doznaka se nosi samo poslodavcu, u tom slučaju doznake se ne nose u područni ured HZZO-a.
    Kad je u pitanju bolovanje radi komplikacija u trudnoći tada je oznaka G0 i to bolovanje plaća HZZO i njima se nose doznake kako bi mogli isplatiti naknadu (kopija doznake se dostavlja poslodavcu).

  6. #356

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala Inesz, sad mi je jasno i moje sumnje su potvrđene zašto je mene zvala iz firme.

  7. #357

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    151

    Početno

    Citiraj lora21 prvotno napisa Vidi poruku
    Drage cure, zna li koja koliko se dugo može biti na bolovanju kada se krene u postupak za IVF?
    Moja gin. mi je otvorila bolovanje, sestra mi dala potvrdu za poslodavca, i ništa mi nekaže. A moju gin. mogu vidjeti samo ako idem na pregled, a kada trebam uputnicu ili ovako nešto slično, onda sestra trčkara kod nje i prenosi tko šta treba. Ludo, ali tako je.
    Draga ,od gin mozes dobiti do 42dana maximalno dok nije dokazana trudnoca! Tj. sve vrijeme dok si u postupku i dok čekas betu. To ti je obično bolovanje .

  8. #358

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Noemi prvotno napisa Vidi poruku
    Draga ,od gin mozes dobiti do 42dana maximalno dok nije dokazana trudnoca! Tj. sve vrijeme dok si u postupku i dok čekas betu. To ti je obično bolovanje .
    to si dobila kombiniranjem raznih sifri? mozes molim te napisati kako ste ti i tvoja ginicka to izvele, jer to nije praksa.

  9. #359
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    Meni je za 11 dana bolovanja "skinuto" cca 300kn. Nisam mogla dobiti bolovanje na N98 jer nemam komplikacije nego za punkciju do 5 dana pa od transfera do bete 2 tjedna. Ona mi je prouzrokovala papirnate komplikacije. Pod sifru je pisao AO i da nije bilo pecata od gina, nebi ni znali zbog cega je bolovanje.

  10. #360

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Postovi
    60

    Početno

    Drage moje, sve što prolazimo kroz postupak potpomognute oplodnje ja smatram da je to moj dio intime koju ne želim djeliti sa drugim ljudima, a posebice na radnom mjestu, jednostavno ne mogu pričati o tome, zato sam i napisala svoje nedavno iskustvo. Kako se vi nosite s tim?

  11. #361

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    151

    Početno

    Bubekice,nisam ja kombinirala sa gin nista, znam da postoje 3 šifre vezane za neplodnost (netko je napbrajao da se ne ponavljam N98,..) ,jedna od njih je 21dan,druga14dana,a treca 7-to je ukupno 42 dana s tim da se tu broje i subote i nedjelje i praznici (ne samo radni dani) i tada bolovanje pada na teret poslodavca-dakle doznake nosis samo na radno mjesto (ne i u HZZO ) jer kad smo u postupku ni ne mozemo na drugačije bolovanje sve dok trudnica nije dokazana,a sa prvom pozitivnom betom gin moze otvoriti komplikacije. Razlika je u plaći onako ,velika,za one koji imaju inace primanja vise od one naknade sto HZZO daje.
    U postupku je prijateljica tako bila na takvom bolovanju -samo se mora paziti da se ne prijedje tih 42 dana -zbog prosjeka place.
    Nadam se da sam dobro objasnila,ako nekom treba iskopat cu i točne šifre ...

  12. #362

    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    151

    Početno

    Lora, a znas kakvi su ljudi ....posebice oni koji smatraju da imaju pravo biti dio te naše tj.svacije intime ,pa cim te nema na poslu jedan dan -zovu ,kopaju,pa kad ne dobiju informaciju izmišljaju i šire nebuloze. Sta da ti kazem,osim ne obaziri se na takve koji ocito svog života nemaju pa kopaju po tudjima ne bi li ispunili neke svije praznine,frustracije...samo cu ti reci da na svakom poslu takvih ima,kod mene u postupcima kad sam bila znala je manja zaista mala nekolicina kolega,a oni koji nisu znali zasto me nema jednostavno su tako izmišljali pa bolje da ti ne kazem kakvih je izmišljotina bilo,najgora je bila da sam otisla riješiti izraslinu na leđima hahahahah od strane Gospodje čistačice hahahah,na takve gluposti se samo nasmijati mogu !!
    Mene to ne dira jer mi nije bitno sto netko kaze nego tko to kaze,tako da takve samo odj..

  13. #363

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    pa to sam i mislila pod kombinirala - zbrajala bolovanja na razne sifre jedna za drugim. nije uobicajena praksa

  14. #364
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    lora21 možda te pitala za šifre jer ako ideš na bolovanje radi djeteta onda se ne odbija od plaće,ako nije upoznata dal imaš djece...

    inače teško ćeš sakriti radi čega si na bolovanju jer ako se šifra ukuca na google izbaci se razlog...tko hoće da njuška snaći će se,naravno da ne trebaš iznositi intimu ako ne želiš,kolege će uvik tračat...

  15. #365
    KLARA31 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Split
    Postovi
    800

    Početno

    i ovo koliko će ti se odbit od plaće za 5 dana ili 15 ovisi od poslodavca do poslodavca

  16. #366
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    I na novim doznakama, koliko se sjećam, se ne vidi šifra bolovanja. Samo su opcije A0, ili G0, ili bolovanje za dijete, i još par opcija. Znači ako je A0 onda poslodavac nema pojma jel imaš upalu grla ili si na mpo. Što je meni jako dobra promjena

  17. #367

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Citiraj Vrci prvotno napisa Vidi poruku
    I na novim doznakama, koliko se sjećam, se ne vidi šifra bolovanja. Samo su opcije A0, ili G0, ili bolovanje za dijete, i još par opcija. Znači ako je A0 onda poslodavac nema pojma jel imaš upalu grla ili si na mpo. Što je meni jako dobra promjena
    Osim po, kako je vec receno, stambilju ginekologa...

  18. #368
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Ooo, pa to su sjajne vijesti, bit će "cisti" i "upala jajnika" kol'ko voliš

  19. #369

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Hrv
    Postovi
    40

    Početno

    Da, na novim doznakama nema šifre bolovanja, što su po meni trebali napravit puno, puno ranije. Ma, te šifre nikad nije ni trebalo biti na doznakama, jer su je poslodavci zloupotrebljavali, gledajući šifre bolovanja po šifrarniku koji je javno objavljen i nalazi se na internetu.
    Po pečatu doktora se može vidjeti da je bolovanje na ime ginekoloških problema, ali se ne može znati da li je u pitanju mpo.
    A svako raspitivanje poslodavca ili njegovih službenika o šifri bolovanja je nezakonito. Kada poslodavac dobije doznaku ima sve potrebne podatke za obračun plaće i nema zašto zvati radnika i raspitivat se o šifri bolovanja, niti mu je radnik dužan reći šifru bolovanja, u konačnici ne mora je niti znati. Taj podatak je poslodavcu nepotreban za obračun plaće. A ako mu je ta šifra potrebna da bi zadovoljio svoju znatiželju onda mora biti svjestan da ta znatiželja (njegova ili njegovih službenika) povlači za sobom i prekršajnu i novčanu odgovornost.

  20. #370
    tulipan83 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    ako je AO onda plaću isplaćuje poslodavac, ako je GO onda plaći isplaćuje HZZO. kad je AO potvrda o bolovanju se nosi samo poslodavcu, a ako je GO jedna se nosi poslodavcu a druga u područni ured u HZZO gdje se uz još dodatnu papirologiju otvara bolovanje, tj komplikacije u trudnoći . Nosi se er1 obrazac koji daje poslodavac jer to su plaće zadnjih 6mj i HZZO prem tome isplaćuje. kopija osobne, tekućeg rč i zdravstvene i još se kod njih ispiše jedan papir. Većina soc ginekologa stavlja šifru bolovanja AO jer komplikacije su tek kad se potvrdi trudnoća, ali moja ginićka je iznimka i sad mi je stavila šifru GO i na bolovanju sam bila od transfera(fet) al da je bio IVF bila bi od punkcije do bete. kako mi je bata bila negativna zatvorila sam komplikacije i dalje normalno. Osobno mi to glupo što mi otvara komplikacije al ju jednostavno nemogu uvjeriti u drugo. drugi put ću joj predložit one šifre od 14 ili 21 dan pa da vidim. jedino ne znam jel i te šifre spadaju pod GO ili su AO.
    Oprostite na ovak dugom postu i nadam se da ste skužile i da sam ja to sve dobro napisala

  21. #371
    tulipan83 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    162

    Početno

    Citiraj Inesz prvotno napisa Vidi poruku
    lora.
    bolovanje za ivf (N97, N98) se vodi kao A0, to bolovanje plaća poslodavac i doznaka se nosi samo poslodavcu, u tom slučaju doznake se ne nose u područni ured HZZO-a.
    Kad je u pitanju bolovanje radi komplikacija u trudnoći tada je oznaka G0 i to bolovanje plaća HZZO i njima se nose doznake kako bi mogli isplatiti naknadu (kopija doznake se dostavlja poslodavcu).
    uu, pa kak nisam vidjela ovo . eto sad znam sve.

  22. #372

    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Postovi
    440

    Početno

    Evo,ja moram navesti i pozitivan primjer- za moje postupke znale su sve moje kolegice koje smatram i prijateljicma,te poslodavac te su billi jedni od najvatrenijih navijaca...kad sam nazvala javiti da je uspjelo,zacula se vika i slavlje,a kad sam donijela doznake u sjediste firme,izisli su svi,i sefica,i tajnice cestitati...evo, stvarno posebno!!

  23. #373

    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    ....ispod sunca zlatnoga....
    Postovi
    156

    Početno

    evo da i ja kažem moje malo friško iskustvo (mada vidim da ste sve riješile), imala sam inseminaciju i moja gin. mi je dala bolovanje od 14 dana na šifru N97 (N98 je 21 dana), a na oznaci za bolovanje je zaokružila AO, a da sam ostvarila trudnoću odmah bi mi otvorila komplikacije. bila sam na bolovanju 3 tjedna (1 tj. sam bila na fm), aaaaa što se tiče plaće dobila sam je cca 300 kn manje i isplatio mi je poslodavac. mislim da ova tri tjedna što nisam radila da mi je dan plaćen 85 % - tako su mi rekli u računovodstvu.

    a moji kolege na poslu mogu samo pretpostavljati gdje sam i što radim, ja samo najavim da sam na BO....

  24. #374

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    cure, evo vam pregled.
    Jedino nisam sigurna kako se kombiniraju oznake A0 i G0 sa šiframa, pretpostavljam da ide sve na A0, a kada dodje do trudnoće da je G0.

    oznake
    A0 = obićna bolest -> plaća preko poslodavca (80% plaće)
    G0 = komplikacije u trudnoći -> plaća preko HZZO (100% max.4250kn)

    šifre
    N97 = ženska neplodnost do 14 dana
    N98 = komplikacije povezane s potpomonutom oplodnjom do 21 dana
    Z31 = postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana

    link:
    http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/18_01.pdf

  25. #375
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Pozz.
    Dobila sam bolovanje od sestre na jedan dan pod šifrom N97. Jeli to u redu ili je ipak trebala Z31 ?

  26. #376

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Sifra je ok, ali zasto samo jedan dan?

  27. #377
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    Pa zato što je samo bila pretraga ultrazvuka .

  28. #378

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Ne znam koliki moraju biti razmaci izmedju bolovanja na istu sifru, na to pripazite kada ce ti otvarati bolovanje za punkciju i nakon nje.

  29. #379
    popsy15 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    88

    Početno

    aha. ma neću ja tako skoro na punkciju . Mislim da mi još predstoji histeroskopija, jedino ako i ona ide na N97. hvala Bubekica

  30. #380

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Aaa, mislila sam da si u postupku
    Ne znam za histeroskopiju...

  31. #381

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    SLAVONSKI BROD
    Postovi
    674

    Početno

    Neznam jesam li na pravom mjestu ali sam u potrazi ako ima neka rodica koja radi u mirovinskom,nešto me zanima vezano uz posao i bolovanja.hvala.

  32. #382

    Datum pristupanja
    May 2010
    Postovi
    194

    Početno

    Dr.mi je otvorila bolovanje na 14dana uglavnom to je do kraja mjeseca,međutim meni se ovo s folikometrijama razvuklo tj.rast j.s.je išao sporije tako da će mi punkcija biti tek u petak...neznam što ću onda??jel imam pravo na još koji dan bolovanja jer kontam da će biti i transfer (vječni optimista) ili da uzemem go??? Kod mene uvijek neka komplikacija

  33. #383

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Nina, moze i mora ti produziti, mozda na drugu sifru, pa tek nakon punkcije ti i uistinu treba bolovanje...

  34. #384

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Uskoro krećem u postupak, nisam iz grada gdje je bolnica pa neću baš stizati na posao pa me zanima imamo li pravo na bolovanje za folikulometrije? Tko daje bolovanje: ginekolog ili obiteljski liječnik i pod kojom šifrom jer mi se bas ne da da svi na poslu znaju kamo idem. Zna li netko kako to ide?

  35. #385
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj Bananka prvotno napisa Vidi poruku
    cure, evo vam pregled.
    Jedino nisam sigurna kako se kombiniraju oznake A0 i G0 sa šiframa, pretpostavljam da ide sve na A0, a kada dodje do trudnoće da je G0.

    oznake
    A0 = obićna bolest -> plaća preko poslodavca (80% plaće)
    G0 = komplikacije u trudnoći -> plaća preko HZZO (100% max.4250kn)

    šifre
    N97 = ženska neplodnost do 14 dana
    N98 = komplikacije povezane s potpomonutom oplodnjom do 21 dana
    Z31 = postupci u vezi s oplodnjom do 7 dana

    link:
    http://www.hzzo-net.hr/dload/pravilnici/18_01.pdf
    kaja76 ovo su ti sifre pod kojima ti ide bolovanje. Otvara tvoj gin. Moze ti samo promjeniti sifru nakon 14 dana

  36. #386

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima, nisam uspjela naci informaciju o bolovanju kada se ide na Aih postupak, pa vas molim ako netko zna da me uputi

  37. #387

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    434

    Početno

    Marryy, pretpostavljam da je postupak - postupak. Znči navedene šifre važe i za tebe.
    Kaja76, na novim doznakama NEMA više šifre bolovanja, već samo da li je A0 ili G0. Jedino ti mogu pretpostaviti da je G0 nešto ginekološke prirode, ali ne i dijagnozu.
    Nina30, šifre može gin.spojiti i tako dati ukupno 42dana bolovanja.

  38. #388
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    bolovanja se strogo kontoliraju. bolovanje za komplikacije u mpo-u dr doista smije izdati samo ako takvih komplikacija ima.

  39. #389

    Datum pristupanja
    May 2014
    Postovi
    3

    Početno

    Bananka hvala ti na odgovoru, nadam se da ce sve proci ok pa ni ne bude potrebe za bolovanjem

  40. #390
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    GO su komplikacije u trudnoci, dok smo u postupku mi nismo trudne. Znam da neki gin. otvaraju to bolovanje a neki kompliciraju i sa ovim nasim siframa.
    kaja76 mi smo iz bliskih krajeva i meni je isto trebao slobodan dan za folik. Meni je davala gin. dan po dan na sifru Z31.
    Ako si tako mozes iskombinirati na poslu da te nema svaki drugi dan ( meni je bilo nemoguce) to ti je dovoljno. Ja sam koristila tako 2 dana a onda mjenjala smjene i izgurala cijeli tjedan. Ostala sam doma od punkcije do transfera sa tom sifrom, jer me to trcanje i bockanje na poslu izmedju stranaka stvarno izmorilo. Iscekujem ponedjeljak da vidim kako ce mi ili hoce li mi i dalje pisat bolovanje jer bar jos jedan tjedan zelim ostati doma.

    marryy postupak je postupak.Ako moras izostati sa posla moraju ti dati BO.

  41. #391

    Datum pristupanja
    Sep 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    150

    Početno

    Citiraj pak prvotno napisa Vidi poruku
    GO su komplikacije u trudnoci, dok smo u postupku mi nismo trudne. Znam da neki gin. otvaraju to bolovanje a neki kompliciraju i sa ovim nasim siframa.
    kaja76 mi smo iz bliskih krajeva i meni je isto trebao slobodan dan za folik. Meni je davala gin. dan po dan na sifru Z31.
    Ako si tako mozes iskombinirati na poslu da te nema svaki drugi dan ( meni je bilo nemoguce) to ti je dovoljno. Ja sam koristila tako 2 dana a onda mjenjala smjene i izgurala cijeli tjedan. Ostala sam doma od punkcije do transfera sa tom sifrom, jer me to trcanje i bockanje na poslu izmedju stranaka stvarno izmorilo. Iscekujem ponedjeljak da vidim kako ce mi ili hoce li mi i dalje pisat bolovanje jer bar jos jedan tjedan zelim ostati doma.

    marryy postupak je postupak.Ako moras izostati sa posla moraju ti dati BO.
    Hvala svima na odgovorima. Znači, dok traje postupak bila bih pod šifrom A0 i dobivala bih plaću od poslodavca, a ako dođe do trudnoće onda se ide na G0. Ali o tom potom. Treba prvo odraditi folikulometrije. Možda ću i moći nešto iskombinirati, ali nisam sigurna bas za svaki dan.

  42. #392
    pak avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    1,634

    Početno

    Citiraj kaja76 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala svima na odgovorima. Znači, dok traje postupak bila bih pod šifrom A0 i dobivala bih plaću od poslodavca, a ako dođe do trudnoće onda se ide na G0. Ali o tom potom. Treba prvo odraditi folikulometrije. Možda ću i moći nešto iskombinirati, ali nisam sigurna bas za svaki dan.
    Ma ako ti dr. da ostani doma, meni je sada zao sto nisam. Imam smjenski rad, ako me nema treba naci zamjenu pa zicaj i objasnjavaj promjenu smjene. Ovisi koje ti je radno mjesto ali ja radim sa strankama i nakon dizanja u 5 i 30, odlazak u Ri vracanje doma na 20 min i polazak na posao, davanje terapije izmedju 17 i 19 kako preporucuju u RI nisam ni jela normalno a u 21 kada sam zavrsavala raditi nisam znala kako se zovem vise. Uzmi sve u obzir pa sama procjeni. Sretno !

  43. #393
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Imam pitanje. Dali se može dobiti bolovanje u prvom dijelu ciklusa kad se pikaš i ideš na folikulometrije? Znam da i ovisi o doktoru ali me zanima kakva je praksa?

  44. #394
    Vrci avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Postovi
    6,618

    Početno

    Meni nije dala,rekla da mi moze dati tek od punkcije

  45. #395

    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    41

    Početno

    Ja sam dobila bolovanje za sve što mi je trebalo. Možda imam sreće što moj soc.gin.zaista ulazi u susret, pogotovo kad je ivf u pitanju. Al mislim da kao pacijenti imamo pravo na bolovanje neovisno o fazama postupka.

  46. #396
    *sunisshining* avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Split, Dalmacija
    Postovi
    118

    Početno

    Imam problem...znaci, danas mi je bila punkcija...ne mislim ici radit tjedan dana. Zvala sam poslodavca koji mi kaze da mu dostavim potvrdu o nesposobnosti za rad? Svekrva isla u ginekologice, a ona VELIKIM slovima napisala MPO, mirovanje. Mislim, mogu odma otkaz potpisat. Ja sam je zvala da mi otvori bolovanje na sifru z31 i to AO. Pa planiram samo kad zatvorim bolovanje doc na posao s doznakama...jel to ok?

  47. #397
    Osoblje foruma Inesz avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,133

    Početno

    Na nove obavijesti o nesposbnosti za rad ne pišu se šifre dijagnoze bolesti. Tvoje bolovanje je svakako A0, ne G0, tako da ne vidim razlog zašto ti je ginekologica dodatno išta pisala na obavijest o privremenoj nesposbnosti za rad. Neka ti ginekologica da novu obavijest.

    btw, koliko si stanica imala?

  48. #398
    *sunisshining* avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Split, Dalmacija
    Postovi
    118

    Početno

    Hvala Inesz...i ja sam mislila da nas moraju zastitit nekako... Ona mi je dala nekakvu "liječničku potvrdu" istipkanu na kompu...morat cu ujutro ic sama u nje i trazit normalnu obavijest o nesposobnosti za rad...

    5 stanica...
    Posljednje uređivanje od *sunisshining* : 16.06.2014. at 19:13

  49. #399
    tina_julija avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    331

    Početno

    Help pliz... Od danas sam na BO, jučer bila punkcija, i soc.doktorica mi je stavila G0, ja sam to tek sad skuzila ( radi do 13 ), do sad sam uvijek imala A0, da li se to da zamijeniti ili sam izgubljen slučaj?

  50. #400
    *sunisshining* avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Split, Dalmacija
    Postovi
    118

    Početno

    Draga, mislim da se sve da rjesiti kad ima volje... ja sam se uspila izboriti za svoju obavijest o privremenoj nesposobnosti bez ikakvih sifri i opisa bolesti...samo AO. Nemogu ti nista sa sigurnoscu tvrditi, ali evo samo da ti zazelim srecu u rjesavanju problema pozitivno!!!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •