Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Koliko noćnih podoja?

  1. #1
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno Koliko noćnih podoja?

    Maleni ima 4 mjeseca i nekoliko dana. Proteklih 5 noći budi se samo jednom, dojim ga i spava opet do jutra. Je li to dovoljno ili bi trebao papati češće?
    Napominjem da mu ne dajem nikakve druge tekućine , a po danu ima otprilike 5-7 obroka, nekad i više.
    Dosad je napredovao normalno. Opće stanje mu je dobro, piški i kaka redovno,vrlo je živahan i znatiželjan.
    Trebam li se brinuti?

  2. #2
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Layla, čestitam, čini se da vam super ide.

    Ne bih rekla da se trebaš brinuti, ako sve ide tako dobro kako kažeš.
    Ali, ako imaš imalo sumnje, napiši nam kako je beba napredovala u prva tri mjeseca (koliki je bio prirast).

  3. #3
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Pri porodu je bio 2790g, pri izlasku iz rodilišta 2630g. Prvi mjesec(pregled)-3700g, drugi mjesec 4700g, treći 5300g. Četvrti pregled uskoro..

  4. #4
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Odličan prirast!
    Ja mislim da je tvoje dijete samo sebi odredilo ritam hranjenja, a ti radiš ono što i jest najbolje - poštuješ taj ritam.

    Samo nastavite tako!

  5. #5
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Super,zahvaljujem na podršci :D
    Znači, bila sam u pravu kad me netko nedavno pitao "Pa, kad si ga hranila? Prije dva sata?!?!", a ja sam odgovorila "Dojila ga jesam prije dva sata, ali moje dijete NIJE sat!" ))

  6. #6
    Osoblje foruma apricot avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    zagreb, istočno od... svega
    Postovi
    32,439

    Početno

    Ti si sama "dokučila" ono što je jako važno kod dojenja: ne gledati na sat ni u smisli trajanja podoja, ni u smislu intervala između podoja.
    Bravo!

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    644

    Početno

    meni se slična stvar dogodila...no s time da moj mališan ima nepuna 3 tjedna! već od prvog tjedna spava noću u komadu i po 6 sati...! neki su mi govorili da ga trebam buditi, no jede dovoljno, fino se 'ojačao' i čini mi se da si je u samom startu sam odredio dnevno-noćni ritam. (za razliku od njega, ja se noćima budim i kontroliram ga )

  8. #8
    Layla avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    347

    Početno

    Moj se dječak rodio sa 2790g, pa u mi rekli kako bi ga trebala buditi da jede i po noći i po danu, svaka 3 sata, jer je malen. On u početku nije ni spavao toliko, tako da je dosta obroka imao i nikad mi se nije dogodilo da sam ga baš morala buditi. Vrlo brzo je naučio vući i zaokružio se. Onda smo se i uvjerili da napreduje i da nam dojenje ide ok, pa sam i ja bila puno mirnija i opuštenija...jedino u meni uvijek tinja taj neki strah da ne jede dovoljno, ali kako kažu, to je normalno, valjda zato što ne vidiš koliko je pojeo, ali sve je ljepše kad se ne opterećujem s tim brojkama..

  9. #9

    Početno

    k2007, ako je beba živahna, djeluje zadovoljno, a koža joj je ružićasta - samo prati broj mokrih (6-8) i pokakanih pelena (2-3) i sve će biti u redu.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •