Pokazuje rezultate 1 do 21 od 21

Tema: inhalator ili čok-čok?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    56

    Početno inhalator ili čok-čok?

    neodlučna sam što kupiti...
    kako mi je dijete krenulo u jaslice odmah je pokupio prehladu. pa preslo na dišne puteve, pa hroplje, prijeti bronhitis... pedijatrica prepisala antibiotik, pije ga dva dana, a čini mi se da još uvjek isto strašno zvuči dok diše.
    inhalator mi nekako zvuči bezbolnije (pogotovo onaj ultrazvučni)...
    za čok-čok sam čula da može oštetiti sluznicu ako se prečesto upotrebljava...
    što vi mislite? što da kupim?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    1,610

    Početno

    čok-čok baš i nije bezazlen (teba ti uputnica od dr. kad ga ideš raditi), tako da ti ja ne bih preporučila tu opciju.

  3. #3
    ewa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    metropola
    Postovi
    1,018

    Početno

    Definitivno inhalator ,nakon inhaliranja puno lakse dišu a ako je imao i bronhitis preporucam

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5

    Početno

    čok čok nikako jer oštečuje sluznicu.inhalator je puno bolji i djete ga prihvaća jer je bezbolan.

  5. #5
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Čok čok samo ako ga radi doktor. Inhalator - H nije htjela biti mirna i drzati masku na nosu, tako da smo odustali.

  6. #6
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Ne znam niti gdje bih kupila čok-čok. Dobavljači za ljekarne ga nemaju. (raspitivala sam se profesionalno). Inače, NIKAD ne bih to kupila. To smiju raditi samo zdravstveni djelatnici (mislim na med.sestre i doktore).
    Doma imam aspirator na baterije koji je dobro rješenje za male bebe. Veća djeca znaju ispuhati nos (hvala Bogu )
    Inhalator za kućnu upotrebu je dobra stvar. Ponekad u zimsko vrijeme i ja za sebe koristim (s čistom fiziološkom). Lakše se diše.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj Lukina mama prvotno napisa
    Doma imam aspirator na baterije koji je dobro rješenje za male bebe.
    Koji? Mi imamo LivingLAB, koštao je 400 kuna i ne valja ništa. Običnom mehaničkom pumpicom (s dvije cjevčice) izvuče se puno više.

    Inhalator je sigurno odlicna stvar, ali još je važnija dobra pumpica.

  8. #8
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    I mi imamo taj aspirator i ništa ne valja.

    Jel ima netko stranicu dobavljača za te cijevčice da vidim jel ih ima u Rijeci i ako ne, da ih naručim.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    za one koji imaju malo veću djecu, mi ovom tehnikom čistimo nosić( nemamo tu posudu ali može poslužiti šprica i stavimo mlaku fiziološku)
    pogledajte !
    http://www.himalayaninstitute.org/Ne...tructions.aspx

  10. #10

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    karlovac
    Postovi
    488

    Početno re

    newa, kako to izvedete sa špricom? ja već duže vrijeme razmišljam o Neti potu, a nikak da ga nabavim.
    Možeš malo opisati postupak?

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    mi ispiremo nos ala NetiPot s RhinoClearom - nastavak za kompresorske inhalatore od Flaem-a, također i sa špricom i toplom fiziološkom, ali je RhinoClear puuuno nježniji - nema da slučajno ode u grlo...

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Bok cure, mi koristimo babyhaller za Flixotide i el. inhalator za Ventolin (baby h. nam je u ovom slučaju preslab). Inhaliramo otopinu Ventolina i dest. vode (po preporuci pedijatrice). Čula sam za inhaliranje fiziološkom otopinom - imate li iskustva s tim ? Na koji način "održavate" el. inhalator - mislim da li sterilizirate njegove dijelove ili što drugo ? Sinoć nam je nešto "štekalo" i para nije izlazila kao obično pa imam osjećaj da je nešto zaštopano iako se ništa u cijevima ne vidi.

  13. #13
    thalia avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,863

    Početno

    Citiraj mama Marina prvotno napisa
    Bok cure, mi koristimo babyhaller za Flixotide i el. inhalator za Ventolin (baby h. nam je u ovom slučaju preslab). Inhaliramo otopinu Ventolina i dest. vode (po preporuci pedijatrice). Čula sam za inhaliranje fiziološkom otopinom - imate li iskustva s tim ? Na koji način "održavate" el. inhalator - mislim da li sterilizirate njegove dijelove ili što drugo ? Sinoć nam je nešto "štekalo" i para nije izlazila kao obično pa imam osjećaj da je nešto zaštopano iako se ništa u cijevima ne vidi.
    eeee, to se nama dogodilo, to sa štekanjem. koji inhalator imaš? nama je barba rekao da maknemo čunjić u koji i oko kojeg ide voda i dolje ono metalno lagano obrišemo octom. i sad dimi k'o lud :D

    i preporučio nam da i tamo stavljamo fiziološku.

  14. #14
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    [quote="mmmama"]
    Citiraj Lukina mama prvotno napisa
    Doma imam aspirator na baterije koji je dobro rješenje za male bebe.
    Koji? Mi imamo LivingLAB, koštao je 400 kuna i ne valja ništa. Običnom mehaničkom pumpicom (s dvije cjevčice) izvuče se puno više.

    quote]

    E, krivo si me skužila. I ja imam LivingLabov. I zato sam napisala: "za male bebe. Veća djeca znaju ispuhati nos. Hvala Bogu."
    Mislim, nije on loš, ali da je onako dobar kako se reklamira, a pa to nije.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Onaj za usisavač je savršena stvar

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    816

    Početno

    Citiraj mmmama prvotno napisa
    Citiraj Lukina mama prvotno napisa
    Doma imam aspirator na baterije koji je dobro rješenje za male bebe.
    Koji? Mi imamo LivingLAB, koštao je 400 kuna i ne valja ništa. Običnom mehaničkom pumpicom (s dvije cjevčice) izvuče se puno više.

    Inhalator je sigurno odlicna stvar, ali još je važnija dobra pumpica.
    i mi imamo livinglab i ne bi ga dala za ništa na svijetu. toliko me oduševljava da svako malo kažem da je to najpametnije šta smo ikada kupili! izvuče SVE! najvažnije je puuunnnoooo fiziološke i neka leži bar pola minute i sve ide van. ja mu ga gurnem u nosnicu i vrtim. nama funkcionira.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Citiraj Lukina mama prvotno napisa
    Doma imam aspirator na baterije koji je dobro rješenje za male bebe.
    I mi ga koristimo samo za bebu (sad ima sest mjeseci, a prvi je put bila prehladjena vec s mjesec dana), ali nikad nije nista izvukao :? - pogotovo ne u usporedbi s onim sto izvuce mehanicki.

    Citiraj maxovamama prvotno napisa
    ja već duže vrijeme razmišljam o Neti potu, a nikak da ga nabavim.
    Gdje se nabavlja? Ima u HR?

    Citiraj thalia prvotno napisa
    Jel ima netko stranicu dobavljača za te cijevčice da vidim jel ih ima u Rijeci i ako ne, da ih naručim.
    Vjerujem da se prodaje i u riječkim ljekarnama - možda ne u svakoj (ni u Zg se ne prodaje u svakoj, obišla sam ih nekoliko prije nego sam ga nasla), ali u nekoj sigurno. Ima dvije varijante, 10 i 30 kn. Mozes o tome vise procitati na topicu MUCUS ASPIRATOR. Mi imamo i aspirator koji se priključuje na usisivač, ali nakon njega mehaničkim jos uvijek nešto izvučem. A i ne da mi se uključivati usisivač u ponoć ili pet ujutro kad primijetim da je nosić opet pun.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    mmmama, jesi li provjerila je li uopce imas vakuum na LivingLabovom aspiratoru? treba pravilno okrenuti poklopac, par puta mi se desilo da to nisam napravila pa uopce nije vukao.

    inace, nama dobro funkcionira.

  19. #19

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    336

    Početno

    Citiraj neva prvotno napisa
    za one koji imaju malo veću djecu, mi ovom tehnikom čistimo nosić( nemamo tu posudu ali može poslužiti šprica i stavimo mlaku fiziološku)
    pogledajte !
    http://www.himalayaninstitute.org/Ne...tructions.aspx
    u špricu(mi smo onaj oštri vrh malo smanjili) staviš mlake fiziološke,prisloniš na nosnicu(položaj glave kao u prilogu)i lagano fiziološku uštrcavaš u nosić...
    trebalo bi sve izlaziti na drugu stranu nosića(nama tada izađe toliko još toga osim fiziološke)

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    609

    Početno

    Da, ima vakuum. A danas sam ponovno pokušala, stavila sam maleckoj više fiziološke... I ništa. Malo sekreta u onom gumenom čepu i to je sve. A onda sam mehaničkom pumpicom izvukla puno.

  21. #21
    Lukina mamma avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    1,238

    Početno

    Citiraj mmmama prvotno napisa
    Da, ima vakuum. A danas sam ponovno pokušala, stavila sam maleckoj više fiziološke... I ništa. Malo sekreta u onom gumenom čepu i to je sve. A onda sam mehaničkom pumpicom izvukla puno.
    Probaj svojim jednim prstom zatvoriti djetetu jednu nosnicu dok drugu čistiš. Dobit ćeš bolji vakuum.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •