Stranica 11 od 14 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 694

Tema: kada su vam djeca prohodala?

  1. #501
    Canaj avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Lokacija
    na pravom mjestu
    Postovi
    618

    Početno

    prohodao sa 13 mj..i to samostalno, prije nije htio uopće (niti za ruku - niti za dvije ruke da ga držimo)
    nije baš htio niti puzati...jedva je nešto propuzao i to unatraške..uopće se nije snalazio
    ali zato sad se penje i skače mi na glavu -sve je to nadoknadio
    tak da curke
    se je to v redu

  2. #502
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    pokazala sam mu. pokusala sam ga postaviti na koljena za puzanje, pa nist. pokusala sam ga staviti na noge da se drzi za komad namjestaja, pa nist, opusti se i ljosne. ne posjeda se sam. ja ga posjednem. nema nikakvu precicu, da ga ja ne posjedam, jos ne bi ni sjedio.

  3. #503

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    pokazala sam mu. pokusala sam ga postaviti na koljena za puzanje, pa nist. pokusala sam ga staviti na noge da se drzi za komad namjestaja, pa nist, opusti se i ljosne. ne posjeda se sam. ja ga posjednem. nema nikakvu precicu, da ga ja ne posjedam, jos ne bi ni sjedio.
    ako se ne posjeda sam, ond abi se trebala javiti pedijatru i fizijatru da odradite neke vježbice (cca 8 tjedana / jhednom tjedno) i da vas poduči kako vježbati samostalno posjedanje

    moja je isto tako bila, nije se posjedala sama, onda je propuzala, pa dizanje uz namještaj, samostalno koračanje do 3-4-5 koraka između namještaja, evo je hoda sama s 19,5 mjeseci

  4. #504
    cokolina avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    mjesto rođenja
    Postovi
    912

    Početno

    ni stariji sin nam se nije posjedao sam, ono bas nikada dok nije prohodao, pa nismo imali problema. mislim kad bi zbog toga dosla doktorici, ne bi mi dala uputnicu.

  5. #505

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj cokolina prvotno napisa Vidi poruku
    ni stariji sin nam se nije posjedao sam, ono bas nikada dok nije prohodao, pa nismo imali problema. mislim kad bi zbog toga dosla doktorici, ne bi mi dala uputnicu.
    a naša pedijatrica se jako zabrinula, i vidjela sam da joj je jako krivo što na ranijim pregledima nije uočila da dijete motorički ipak zaostaje za drugom djecom (nisam ni ja dizala paniku jer i starijih dvoje su kasnije prohodali, ali ipak me kopkalo pa sam joj se javila i odmah nas je poslala dalje na pregled)

    imaš na nekim drugim topicima primjere vježbi s malim bebama i dječicom koje se mogu raditi za poticanje određene muskulature i pokreta pa ako želiš potraži

  6. #506
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    kako je Vrijeska napisala, 10 mj. ne posjeda se sam je razlog za posjet fizijatru. Možda mu treba (sigurno mu treba) pokazati KAKO točno da se posjedne , a kad to nauči tada će se znati sam postaviti na sve četri.
    Ovo je zapravo kašnjenje u motorici i zahtjeva pregled specijaliste, pa bi ti pedijatrica svakako trebla dati uputnicu.
    Jasno je da neka djeca mogu preskoočiti neke faze u motorici , ako to sama naprave to nije nužno loše ali preskočiti SVE faze nije moguće niti dobro. Dakle, okretanje sa trbuha na leđa, sa leđa na trbuh, - plažnje na trbuhu, -posjedanje-puzanje- hodanje. Trebalo bi ići ovim redosljedom .
    Posljednje uređivanje od sirius : 28.11.2011. at 06:57

  7. #507
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    propuzao u 9
    prohodao s 13

    nisam se trebala svađati s babama da ga ne vuku za ručice i ne potiču na hodanje ako ne želi
    on je to jednostavno odbijao i svima dao na znanje bez da mama ispada aždaja

  8. #508
    Anais avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb / Croatia
    Postovi
    63

    Početno

    ništa nismo forsirali, ni sjedenje, nu puzanje, ni hodanje...prohodala sa 13 mjeseci.

  9. #509

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Stariji prosjedio i ustao se na noge sa 7, propuzao sa 8, prohodao s 13,5

    Mladi prosjedio, propuzao, ustao se na noge sa 9, cekamo da prohoda (sad je 12,5)..

  10. #510

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Laura je propuzala sa 6 mj, dizala se s 8 i prohodala sa 10 mj.
    Leon se je dizao i hodao uz namještaj od 8 mj, sa 10,5 propuzao, sa 13 prohodao
    Lorena se je dizala za ruke od 5,5 mjeseci, sa sedam uz namještaj, propuzala sa 9,5 a prohodala sa 12,5

  11. #511
    darci avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    462

    Početno

    prohodao je s 13 mjeseci, prije toga nije baš puzao, nije mu išlo. a počeo se dizati uz namještaj negdje s 10,5 mjeseci

  12. #512

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj L&L prvotno napisa Vidi poruku
    Lorena se je dizala za ruke od 5,5 mjeseci
    Ne kužim kaj ovo znači ..?

  13. #513
    *meri* avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    obala
    Postovi
    1,065

    Početno

    hodao je drzeci se za nesto (ili ako je mislio da se drzi za nesto) sa 10 mjeseci. ohrabrio se (ustvari naljutio) sa 13.

  14. #514

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    Ne kužim kaj ovo znači ..?
    To ti je moj mali zvrk, kad bi joj dao ruke kao da se sjedne ona bi se dizala na noge - naravno da kad sam skužila da više nije bilo ruka. To je napravila i doktorici kad smo sa 6 mjeseci došli na kontrolu i isto je ostala zatečena, kao i kad se sa 9 mjeseci pokušala popesti na nju oko vrata (inače je jako sitna i žilava)

  15. #515

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    Citiraj L&L prvotno napisa Vidi poruku
    To ti je moj mali zvrk, kad bi joj dao ruke kao da se sjedne ona bi se dizala na noge - naravno da kad sam skužila da više nije bilo ruka. To je napravila i doktorici kad smo sa 6 mjeseci došli na kontrolu i isto je ostala zatečena, kao i kad se sa 9 mjeseci pokušala popesti na nju oko vrata (inače je jako sitna i žilava)
    ne mogu skužit...valjda bi trebala vidjet...5,5 mjeseci...kak misliš "ruke kao da se sjedne"...vučeš ju naprijed za rukice onako kao dr na pregledu? Kaj je to isto ok? zbunj

  16. #516

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Citiraj andiko prvotno napisa Vidi poruku
    ne mogu skužit...valjda bi trebala vidjet...5,5 mjeseci...kak misliš "ruke kao da se sjedne"...vučeš ju naprijed za rukice onako kao dr na pregledu? Kaj je to isto ok? zbunj
    Da malo si je teško to predočiti dok ne vidiš naročito kod nje ona je mala mrvica, šta da ti kažem sa 7 mj je htjela da je držim za ruke da ona hoda, ali kao što vidiš iz prethodnih poruka to nije značilo da je ranije prohodala (makar su svi koji bi je vidli zakleli bi se da će sa 8 ili 9 mj hodati), ali ja joj nisam popuštala i samo sam je iznimno vodila tako za ruke i napokon je bilo olakšanje (nakon 2 dana svađanja na moru) kad je propuzala i od onda više nikada nije niti ispružila prst ili ruku da je ja vodim

  17. #517
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    Una je samostalno prohodala sa 14mj. sa 8 mj.se već sama dizala uz namještaj,ali ona je bila pravi mali ziheraš,dok nije bila potpuno sigurna u sebe kažiprst nije ispuštala iz ručice...

  18. #518

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    263

    Početno

    Ako je sve uredu s djetetom samo sebi određuje tempo kad će i kako što napraviti. Nisam baš za hodalice ali svo troje su povremeno znali biti u njima a to ih nije ubrzalo ali niti u sporilo u motorici, sami su sebi postavili tempo

  19. #519

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    22

    Početno

    stariji je prohoda sa 13 mjeseci, s time da je on prvo počeo puzati pa sjediti, a mlađi prvo počeo sjediti, pa propuzao, a prohodao sa 11 mjeseci

  20. #520
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    8 mjeseci i 20 dana sin, 9 i pol mjeseci kćer- bez preskakanja puzanja. Sve su odradili korektno samo fastfwd. Jedino sam ja preskočila fazu sjedenja na kavi s kolicima. Ili su cicali non stop ili su već trčali i pentrali se na tobogan
    Posljednje uređivanje od pikula : 15.12.2011. at 00:13

  21. #521
    pikula avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    doma
    Postovi
    6,546

    Početno

    Htjela sam rećii,ja sam uvijek pomalo zavidjela mamama čiji su klinci prohodali nakon godine dana, imali su mali razmak između intenzivnog cicanja i jurnjave. Sve ima svoje dobre strane, ne moraju klinci sve raditi po tablicama. Ako je sve drugo ok i pedijatrica u koju imate povjerenja se ne brine, ja bih se opustila. Moja curka nije pričala niš suvislo do druge godine, a sad je mlin-mlin. Začas oni prešišaju vršanjke. Maleni koji je prohodao s 18 mjeseci iz našeg društva danas je brži od mojeg sina u trčanju.
    Posljednje uređivanje od pikula : 15.12.2011. at 09:17

  22. #522

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    190

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    8 mjeseci i 20 dana sin,...- bez preskakanja puzanja. Sve su odradili korektno samo fastfwd. Jedino sam ja preskočila fazu sjedenja na kavi s kolicima. Ili su cicali non stop ili su već trčali i pentrali se na tobogan
    Potpis na sve i za naseg sina.

  23. #523
    mala-vila avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,235

    Početno

    moja na prvi rodendan baš onako samostalno, više koraka odjednom

  24. #524

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    66

    Početno

    Citiraj pikula prvotno napisa Vidi poruku
    Htjela sam rećii,ja sam uvijek pomalo zavidjela mamama čiji su klinci prohodali nakon godine dana, imali su mali razmak između intenzivnog cicanja i jurnjave. Sve ima svoje dobre strane, ne moraju klinci sve raditi po tablicama. Ako je sve drugo ok i pedijatrica u koju imate povjerenja se ne brine, ja bih se opustila. Moja curka nije pričala niš suvislo do druge godine, a sad je mlin-mlin. Začas oni prešišaju vršanjke. Maleni koji je prohodao s 18 mjeseci iz našeg društva danas je brži od mojeg sina u trčanju.
    Potpis. Naša H. je prohodala s 15 i pol mjeseci. Sve bilo školski, okretanje, posjedanje, puzala je 6 mjeseci intenzivno, već smo bili ludi od brige. Jednostavno je bila i ostala takva i danas-teški ziheraš. Nije prohodala dok nije bila apsolutno sigurna u sebe, ali zato se ne sjećam da je ikad pala otkad je prohodala.

  25. #525
    lady.x avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    813

    Početno

    Evo i nas: hoda sa 10.5 meseci. Sa 6.5 je u isto vreme poceo i da sedi, puzi (ali nepravilno prvih mesec dana) i stoji.

  26. #526
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    N je propuzala sa 6 mj-i bila je ko metak
    a prohodala par dana nakon rođendana-samostalno

  27. #527

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    99

    Početno

    moj se sa 8 mjeseci posjeo, propuzao i podigao na noge, s 11 mjeseci je prohodao samostalno.
    Posljednje uređivanje od diona : 10.02.2012. at 13:22

  28. #528
    orlica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    228

    Početno

    mi smo 12.02 napunili god dana i sad sve stabilnije hodamo!!!!

  29. #529
    boška avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Postovi
    99

    Početno

    sinovi su mi prohodali sa 11,5mj
    a curka je bila stvarno aktivna i živahna i prohodala je sa 10,5mj
    odmah je bila stabilna,nije bilo padova,na našu sreći

  30. #530
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    L je samostalno prohodala s 13 mjeseci, do tad je naveliko puzala. Nikad ju nismo forsirali s hodanjem tipa da smo ju držali za ručica, a ona da hoda.

  31. #531
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    m prohodao s nepunih 9mj ,,,,otad trči

  32. #532

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Split
    Postovi
    2,660

    Početno

    ne znam gdje bi postavila pitanje, a glupo mi je otvarati novu temu, ima li netko slično iskustvo..... M je samostalno prohodala 15-tak dana iza prvog rođendana, ali je još dugo do skoro prije 20-tak dana voljela da joj se daje ručica (samo jedna, nikako nije htjela obje)..... nekako je valjda bila ziherašica, ovih zadnjih dana (pogotovo danas) je skroz podivljala, sad više ne hoda, sad bi trčala, ali ono što me muči vidim da još nije nešto extra stabilna i jednostavno protrnem od straha svaki put kad krene sama hodati prema nečemu..... ona doslovno leti, a poprilično mi djeluje lelujava, imam osjećaj da ona misli "znam hodati, sad mogu trčati".....kada su vaši bili stabilni na nogama, a koliko nakon toga počeli trčati (mislim onako brže hodati)?
    Posljednje uređivanje od Blekonja : 19.03.2012. at 23:53

  33. #533
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Kod mene je potpuno isto. Maleni ima 13 mjeseci i prelazi po nekoliko koraka izmedju nas kad ga zovemo, inace se ne pusta sam, drzi se za namjestaj, zid bilo sta, ako nema dalje onda sjedne i puze. Ali to kad se pusti izmedju nas ili kad m damo ruku ili se barem drzi za moju suknju - trci. I vristi od radosti. Jednostavno ne zeli hodati polako. Da samo malo uspori mogao bi hodati samostalno. Ovako, i meni djeluje kao da je sav na oprugama i samo leti...

  34. #534

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    I moj sa 13 mj., prije toga je 5 mjeseci puzao i hodao (trčao ) za jednu ruku i namještaj i tu i tamo napraviti par koraka samostalno.
    Teški ziheraš

  35. #535

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    253

    Početno

    Citiraj Blekonja prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam gdje bi postavila pitanje, a glupo mi je otvarati novu temu, ima li netko slično iskustvo..... M je samostalno prohodala 15-tak dana iza prvog rođendana, ali je još dugo do skoro prije 20-tak dana voljela da joj se daje ručica (samo jedna, nikako nije htjela obje)..... nekako je valjda bila ziherašica, ovih zadnjih dana (pogotovo danas) je skroz podivljala, sad više ne hoda, sad bi trčala, ali ono što me muči vidim da još nije nešto extra stabilna i jednostavno protrnem od straha svaki put kad krene sama hodati prema nečemu..... ona doslovno leti, a poprilično mi djeluje lelujava, imam osjećaj da ona misli "znam hodati, sad mogu trčati".....kada su vaši bili stabilni na nogama, a koliko nakon toga počeli trčati (mislim onako brže hodati)?
    5 dana nakon što je prohodao je počeo i trčati. Je....sva se tresem kad to gledam.

  36. #536
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    moj prohodao ,samostalno bez držanja, 3 dana prije prvog rođendana.
    a diga se sam na noge sa 7ipo mj.i po vrtiću se pridržava.

  37. #537

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Sa 18 mjeseci i 11 dana. Nije imala nikakvih smetnji, jednostavno je takva i karakterom: oprezna i s ljudima i s novim iskustvima.
    Bas me interesira je li itko prohodao kasnije od nas?

  38. #538
    Vala3 avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    113

    Početno

    Sa god i 10 dana prvi koraci, a nakon mjesec ipol hoda ko velika , diže se iz čučnja, ma pravi zvrk. I puno je pažljivija i spretnija od rođaka koji je prohodao prije god dana.

  39. #539
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    samostalno negdje sa 13 mjeseci, a prve korake radio malo prije prvog rođendana

  40. #540
    katjenka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    230

    Početno

    Klinka sa 11mj a maleni sa 15mj,ali bome kad je prohodao bio je čvrst kao stijena na nogicama.

  41. #541
    katrin23 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    SZ Hrvatska
    Postovi
    105

    Početno

    Moj je prohodao malo prije 11 mjeseci čini mi se da je bio nestrpljiv da i to isproba, ali je bio strašno nespretan, napadali smo se puno!!

  42. #542
    zvrkica_2010 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    110

    Početno

    Lorena je propuzala sa 5 mj i 20 dana, tad je i počela sjediti samostalno, tj sama se posjedala, prije bi se posjedala ako se uspije uhvatit za nešto, u kolicima npr i slično! Sa 7 se počela dizat na noge, a sa 9 je sama prohodala,, bez mojih ruku i sl, baš sama.

  43. #543
    zvrkica_2010 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    110

    Početno

    i mogu reči da je jako spretna, bila i ostala... sa 11 mj je več znala sič sama sa 2 stepenice u stanu!

  44. #544
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Sa 6 mj se dizao na noge, pravilno, iz iskoraka. Tek sa 11 i par dana je prohodao prvi put. Dakle, pustio se i hodao po cijelom dnevnom boravku, ne samo 2-3 koraka. Sljedeći dan je zaboravio hodanje i nastavio je puzat kao da se ništa nije dogodilo sljedeća 2 tj. Onda se naučio dizat iz čučnja bez pridržavanja i tako bi stajao i "plesao". 2 dana kasnije, tjedan prije 1. ročkasa, je (opet) prohodao i odonda ne staje. Sad ima 13 mj i trči, skače, penje se i silazi po stepenicama....

  45. #545

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    489

    Početno

    moja curica je prohodala s ravnih 12 mj

  46. #546
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    mladja (doduse minutu mladja lol) sa tocno 11 mjeseci, starija na 1. rodjendan.

  47. #547
    ljubavna1pogled avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Postovi
    211

    Početno

    s niti 11 mjeseci.
    i to je protrčao

  48. #548
    cikla avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Vojvodina
    Postovi
    430

    Početno

    Sa 8 meseci je počela puzati unazad, a sa 9 unapred. Nedelju dana kasnije se digla i krenula hodati pridržavajući se za stvari, a desetak dana pre rođendana se odvažila i napravila par koraka sama. Od tada više ne miruje.

  49. #549

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    909

    Početno

    Blizici:

    Curka se iz potrbuske polozaja pomalo dizala na rucice za 4,5, propuzala vojnicki sa 5, puzala cetveronoske i naprijed i nazad sa 7, tako nekako se sama stavila i u sjedeci polozaj. Ustala se na nozice i hodala uz trosjed i barikade od jastuka trosjeda sa 8 mjeseci. Prohodala na 1. rodjendan. Bolje reci protrcala. Nikada je nismo vodali za rucice niti oslanjali na nozice niti posjedali. Sve su oni sami obavljali.

    Maleni je propuzao unazad sa 6, sa 7 mjeseci je vec picio cetvreronoske gdje god je htio. Sa 8 se digao na nozice i hodao uz predmete. Sa 11 mjeseci prohodao i to vrlo stabilno kao i seka. Ni njega nikada nismo vodali za rucice, posjedali i sl.


    Iskreno, obzirom da su blizici i nedonoscad, mislila sam da ce to ici malo sporije i smatrala to darom od Boga mamama blizanaca. Medjutim nema pravila.

  50. #550

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    55

    Početno

    Prvi samostalni korak s 13 mjeseci

Stranica 11 od 14 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •