Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
Citiraj tanja_b prvotno napisa

Citiraj Adrijana66 prvotno napisa
koliko sam ja uspjela primjetiti u svojoj okolini, nije pravilo, al obično dečkići brže prohodaju, a curice prve pričaju...
Hm, nije rano prohodao, a s govorom je još sporiji... znači, totalno izvan svih pravila
kak to misliš totalno izvan svih pravila?
a s govorom je još sporiji... curice prve pričaju... to je to!
nije rano prohodao... pa ne moraju sad svi dečki sa 9.mj. hodati, ali u okolini sa curama oni su ipak raniji i raniji... zavisi koliko mjeseci uzimate za granicu...

ne znam, ja sam to tako uočila pa sam htjela podijeliti teoriju s vama...
al nekako se teorija ne "sviđa" mamama čiji su sinovi prohodali nakon godine...
ništa loše ne mislim, ne mislim da su sad oni manje napredniji, samo da su sukladno tome mentalno razvijeniji, ili motorički puno razvijeniji...
Ok, pretjerala sam s "totalno" (prebrzo pišem ponekad ), ali "izvan pravila" - u smislu da nije rano propričao, ali bogme nije rano ni prohodao. Istina, kod nas je situacija s hodanjem bila ponešto zakomplicirana urođenim problemima sa stopalima. Tako da smo bili sretni kad smo uopće vidjeli da može stati na noge bez poteškoća.
A što se tiče mentalne i motoričke razvijenosti, zaista ne mogu objektivno suditi o svom djetetu, bio on dečko ili curica. Zasad mi se čini da je u skladu sa svojom dobi i da ni po čemu ne odudara od druge djece.