Stranica 3 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 171

Tema: Menstruacije-kolike?kakve?

  1. #101

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    53

    Početno

    Citiraj Žabica prvotno napisa
    Citiraj ira2210 prvotno napisa
    Kod mene situacija ovakva. Prva M nakon prestanka dugogodišnjeg uzimanja Triquillara (kada mi je M dolazila gotovo u sat) relativno normalana, danas mi je DESETI dan druge M i ja već lagano ludim. Čitam vaše postove i ne vidim da ijednoj M traje toliko dugo. Odmah po prestanku radila papu i UZV, sve ok. Kako silno želimo još jednu bebu, ovo me jako opterećuje.
    I meni je zadnja m trajala skoro 2 tjedna, s time da je 4 dana bila prava M, a ostatak curilo po malo. Pripisala sam to hormonima koji se još nisu posložili nakon dugogodišnjeg korištenja kontr. pilula.
    Da bi se situacija još pogoršala, 15. do 20. dan sam imala spotting sa laganom sukrvicom. Slijedeći ciklus (ako dođe, an e usuđujem se ni pomisliti da možda neće doć) idem na vađenje hormona. Danas mi je 32. dan i još nisam dobila (ne postoji odgovarajući smajlić za moje sadašnje stanje).

  2. #102
    Žabica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    715

    Početno

    Evo i kod mene spotting :? Počelo jučer navečer... Nekako se tješim da je u pitanju malo jača ovulacija.

  3. #103

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    10

    Početno

    Meni su ciklusi od kad znam za sebe u haosu ( od 15-20 do najvise 29 dana)....nadala sam se da cu ispijanjem marulje i vrkute to malo srediti ali mucak ...Prvi mesec ispijanja dosla je na 26 dana,a vec drugi na 18dc
    Trenutno mi je 17 dc,ovulaciju po BT sam imala pre 5 dana...pa sad...nadam se da se necu zarumeneti u narednih bar desetak dana...pa da mogu reci da je barem ispijanje cajeva urodilo plodom.Bebi se ne nadam (hhaha...kao! ne nadam) iz razloga sto mi je TSH proslog meseca bio jako povisen (16,10) a optimalno je do 4. Danas sam ponovo radila hormone i uz eutyrox 125 se spustio na 1,850....ali mislim da je kasno....do sledeceg meseca....

  4. #104
    MMK avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    498

    Početno

    Citiraj cicamice2 prvotno napisa
    Meni su ciklusi od kad znam za sebe u haosu ( od 15-20 do najvise 29 dana)....nadala sam se da cu ispijanjem marulje i vrkute to malo srediti ali mucak ...Prvi mesec ispijanja dosla je na 26 dana,a vec drugi na 18dc
    Trenutno mi je 17 dc,ovulaciju po BT sam imala pre 5 dana...pa sad...nadam se da se necu zarumeneti u narednih bar desetak dana...pa da mogu reci da je barem ispijanje cajeva urodilo plodom.Bebi se ne nadam (hhaha...kao! ne nadam) iz razloga sto mi je TSH proslog meseca bio jako povisen (16,10) a optimalno je do 4. Danas sam ponovo radila hormone i uz eutyrox 125 se spustio na 1,850....ali mislim da je kasno....do sledeceg meseca....
    Ciao, marulju i vrkutu bi ti bilo najbolje piti 3 mj.-neće odmoći.
    TSH ti je bio stvarno visok i vjerovatno ti on remeti cikluse. Bilo bi dobro da ga neko vrijeme česće kontrolises dok ti i doc. ne utvrdite idealnu količinu lijeka na duži period, prekontrolisi FT3 i FT4.

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    10

    Početno

    Ciao, marulju i vrkutu bi ti bilo najbolje piti 3 mj.-neće odmoći.
    TSH ti je bio stvarno visok i vjerovatno ti on remeti cikluse. Bilo bi dobro da ga neko vrijeme česće kontrolises dok ti i doc. ne utvrdite idealnu količinu lijeka na duži period, prekontrolisi FT3 i FT4.

    Jesam,mila i to kontrolisala....s obzirom da sam u hipotireozi od rodjenja (od 13 dana zivota pijem terapiju) kontrola ovih hormona mi je na svakih 6 meseci....ali sam na zalost bila bahata prema svom telu zadnje 2 godine i nisam isla na kontrole (frka oko svadbe,ispita....i jos mali milion neodgovornih izgovora).Nadam se da ce dobra supstitucija,marulja, vrkuta,velika zelja i po koji jos faktor makar malo pribliziti nas cilju....

  6. #106
    TOMISLAVA avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    392

    Početno

    Kod mene je stanje ovakvo:
    prije je menga bila obilna i bolilo za popi.... a sada je već druga priča, već par godina imam smeđi spoting za koji se tek prije dva-tri meseca ispostavilo da je visoki PRL za koji sad pijem bromergon, a menga niti boli niti je ima tako da se sve poremetilo čak mi se i ciklus skratio za to uzimam utriće pa mi dođe na vrijeme.......

  7. #107
    Energija avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj lola24 prvotno napisa
    Pozdrav!
    Kod mene več godinama dolazi ok 32-45 dana...

    Dali je netko zatrudnio prirodno a da mu je menga recimo svakih 40 dana??
    Ja nemam pojma kad imam ovulaciju,nemam neke bolove ni sluz.
    I mene ovo interesira ...Pa bih vas molila za vaša iskustva.

    Ja u prosjeku dobijam 36-40 dan, znači varirajući ciklus (ponekad <> od navedenog). I jako je teško uloviti ovulaciju. A rješila radit bebu. Sada sam počela sa LH trakicama.
    Inače, PMS me uglavnom dobro drma (nervoza, razdražljivost, nadutost, njanjavost ...), grudi nenormalno bole, i svi ti simptomi krenu negdi 10ak dana prije M. Kažem da mi traje 7 dana, stim što 6. i 7. jedva nešto, koristim dnevne.


  8. #108

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    10

    Početno

    Ovo je za totalni :shock: ....a sto je najgore nije prvi put-vec mesecima unazad mi se desava da dobijem M,prvi dan lije,boli.. drugi dan isto a treceg i cetvrtog dana nista,ma ni tackica i onda opet krene,rekla bih da mi traje 5-6 dana...ali ovi prekidi mi uopste nisu jasni. Zna li neko uzrok tome?Nije prehlada....nije ni O....barem po BT,sluzi ima ali...nije sigurno ovulacija.Helpic....

  9. #109
    Ivany avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    425

    Početno

    Meni ciklusi traju ugl. 28dana, rijetko kada 29,30.
    M 4-5dana, prvi dan jače (u razgovoru s prijeteljicama sam skužila da to nije jako ali eto meni je) i ostale dan slabo.
    Ništa me neboli za vrijeme m.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    26, 27 dana, već 10-ak dana prije počinje mi pms pa u valunzima hvata i pušta. M 4 dana, ponekad počne kao jednodnevni spotting, drugi dan najjače. taj drugi dan imam skoro pa nesvjestice od slabosti i bolove na granici izdržljivosti ako ne popijem tabletu.

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ajme,baš vam hvala na pitanju:28-30 dana,1 dan spotting,1.dan za ubiti se-bolovi,grčevi,ugrušci,po noći poplava,glavobolja,i tako već 24(!)godine,2. i 3. obilno,ali ne boli,4. i 5. zanemarivo;mislila sam da će se nešto prominiti kad rodim,ali nije;da ne popijem tabletu protiv bolova,1.dan bih crkla,a inače imam visok prag boli; a onda ta tableta opusti mišiće,pa se krvarenje pojača..čovječe! :shock: a inače mi tsh varira pa se ne mogu pouzdati ni u to kad će M doći,evo sad čitam sa kalendarića iz 2008.g.:2*26.,3*27.,3*28.,2*29.,2*30.dc;uvijek mi nastoji prirediti iznenađenje,vještica jedna;i onda mi dođe najbolja frendica,mojih godina,djece kao i ja,i kaže da ne procuri,ne bi ni znala da je dobila,ni pms-a,ni spottinga,ničeg

  12. #112

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Može li mi netko reći, ako ima iskustva sa oskudnim menstruacijama. Inače imam normalne m koje traju 5-7 dana, ali nakon zadnjeg spontanog, prije 1 godinu, imam jako oskudna krvarenja i traju 1 dan a dva dana samo iscjedak. Rekla sam dr. ali on ništa na to. Uglavnom dođe 28 do 32 dana. Ovaj mjesec je došla 35 dan i nikako kako treba, već 3dana sam mogla proći sa dnevnim uloškom. Jako puno sluzi ali krvi skoro pa ništa. Oprostite što ovako otvoreno govorim o tome (bljak), ali moram nekoga pitati.
    Inače odmah ostanem trudna kad želim (moj problem je što trudnoće izgubim na početku) a sada već par mjeseci nikako, ima li to veze jedno s drugim. :?

  13. #113

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    Ne znam ti odgovoriti ali nemoj ti cekati da se dr smiluje nego mu lijepo zatrazi sve pretrage koje bi mogle biti u vezi sa tim problemima.
    ocito da u nasem zdravstvu dok ne zatrazis direktno, drugacije ne mozes ni dobiti.

    meni je cudno da bas godinu dana imas isti problem???
    i da se gospodin nije sjetio nesto poduzeti u vezi s tim

    drzim fige da sve bude OK

  14. #114

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    hvala na savjetu i mislim da si u pravu,idam čim prije do dr.

  15. #115

    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Rajvosa
    Postovi
    179

    Početno

    i ako kaze: pa ja mislim da je sve ok, ti reci nemojte vi misliti, ja hocu dokazni materijal haha
    salu na stranu, ljudi se cesto konformiraju i onda se ne usude reci svoje misljenje. boli te briga za njega/njih (za doktore) bitno je da slusas svoj instinkt jer on nikad ne moze pogrijesiti! Meni nikako nije normalno da bas poslije spontanog imas problema sa M....
    ili on ne vidi nikakvu vezu
    grrr

  16. #116

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Nakon svega što sam prošla ne bi me čudilo da se opet nešto zakomplicira. Javiti ću ti što je bilo kod dr. Nekako me stalno kopka da je moguća trudnoća preko m. jer je ovo zaista bilo extra oskudno, a s druge strane ne želim umišljati, svejedno ću otići jer od zadnjeg spontanog nešto ne štima. Hvala draga što se brineš za mene.

  17. #117

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ako si u međuvremenu bila na uzv i endometrij ti je ok,sa tako oskudnim krvarenjima,onda se ne treba brinuti;ja imam svaki drugi mjesec oskudno,pa bombastično,na uzv su mi rekli da imam zadebljan endometrij kad imam tako oskudno krvarenje,ali slijedeći mjesec da se sve "očisti" i bude ok debljina;ali to oskudno nije kao kod tebe 1 dan,već 3 dana oskudno,a 2 dnevni;možda ti je inače endometrij tanak,pa zato ne možeš zadržati trudnoću?

  18. #118

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Mandy sad si me stvarno uplašila. Bila sam na uzv prije ljeta i bilo je sve ok, tako kaže dr., inače ovih godinu dana imam m jedan dan normalno i drugi dan stane skroz, ali ova sad me stvarno zabrinula jer je tako reći nije ni bilo. Pomislila sam na trudnoću ali se ne želim umišljati. Sad sam sigurna da moram dr. Malo se bojim jer tek kad sam mislila da je sve u redu sad evo opet neki problemi. Nekad se stvarno obeshrabrim. Ako mi je endometrij tanak postoji li lijeka za to

  19. #119
    elena-mk avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Makedonija
    Postovi
    79

    Početno

    Duso, za sve ima ljeka nista se ti ne brini..a ovo cujem prvi put da kad ti je endometrij deblji imas oskudne mens. Meni ponekad zna biti 11 pa i 13 mm, a menge su mi katastrofa ziva, poplava prava, kad idem na posao stavim i tampon i ulozak (always nocni) pa mi zna procurit.

  20. #120

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Nadam se, inače sam veliki optimist pa moram i sada biti, što bi ja cure bez vas

  21. #121
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    moji ciklusi traju 27-29 dana,menstrualna krvarenja su kratka
    1 dan ,obilno ,kao da sve iscuri kaj treba
    2 dan nešto lagano više kao malo jači spotting
    3 dan gotovo
    to me počelo brinuti ,jer takva situacija kod mene traje unazad 7 godina,a pošto imam problem sa zaćećem provijerila sam sve kaj se dalo(endometrij uvijek trolinijski,hormoni u granicama ,ovulacije uredne .....) dr., u bolnici (nije neki dr iz doma zdravlja koji takva pitanja stavlja iza uha) rekao bitno da menga dođe , obilnost i dužina nisu važne ,ali mogu upučivati na slabost maternice ... ,tako da me to više ne brine

    lelox,mislim da bi trebala sa uputnicom otići u bolnicu kod nekog stručnijeg ,pogotovo kad je u pitanju nemogućnost zadrzavanje trudnoće,sretno

  22. #122

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Bila sam kod najboljih stručnjaka ali su se oni bazirali na moje probleme koji nastaju na početku trudnoće jer mi se sve poremeti (krv, gušterača), ali ovo će izgleda dodatno otežati, bojim se da ne izgubim svaku nadu.
    Nakon spontanog moje m. su identične kao tvoje Lambi, ali ova zadnja me je zbilja zabrinula i ići ću sve poduzeti kod dr. pa ćemo vidjeti što je.
    Inače nisam baš informirana o problemima sa endometrijem, dok sve ostalo bi mogla doktorirati.

  23. #123
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    leloX,neznam baš koji stručnjak može banalizirati probleme uzastopnih spontanih pobačaja :shock: ,možda nebi bilo loše da otiđeš sa svim nalazima kod dr. Radončića u polikliniku Vili, Zagreb

  24. #124

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Lambi jesi li dobila pp

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    vezano uz spontane:moja prijateljica je imala 3,tek nakon trećeg su je poslali na briseve i otkrili da ima candidu,koja je uzrokovala spontane;tako bizarno,a njoj je odnilo živaca i živaca;nakon toga je bez problema začela i rodila 3 curice (iz 3X) :D
    što se tiče endometrija,ne znam jeste li me dobro razumjele,ako je zadebljan,znači da nije sve iscurilo van,već da se "nataložilo" na stijenku maternice i da bi moralo jednom van;meni se to dešava svaki drugi ciklus i dr je rekla da je to takav ciklus i sve ok;kolika debljina mora biti točno, ne znam,valjda postoje okvirne granice,a vjerovatno je vezano i uz dob,visinu,težinu,broj poroda(zadnji put mi je moj gin rekao:velika žena-velika maternica )

  26. #126
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj leloX prvotno napisa
    Lambi jesi li dobila pp
    nisam :/

  27. #127

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    140

    Početno

    Ne ide mi baš slanje ovih pp

  28. #128
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    Moj problem je što nemam men.nekad 3mj. a nekad 6 mj.
    i nikad neznam kad ju trebam dobiti obično nakon 10 dana dabr.
    dobijem bez njega ništa.
    Sada nakon 1.AIH (04.02.) neznam ni da li ću dobiti bez dabr.iako
    dr.kaže da je isto jer sam bila na utrićima.
    Ima li netko isti problem kao ja?I nakon koliko dana od utrića cca.se dobije ,ako od zadnjeg dabr.dobijem za dva dana?

  29. #129
    dani39 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    242

    Početno

    Problem rješen,upravo dobila
    sad možemo planirati dalje, 2.AIH
    nadam se i dobitni

  30. #130
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno kratka menstruacija-mogući uzroci

    ej ljudi evo mene bi zanimalo koji su mogući uzroci kratke menge i jeli to potreno istraživati?Naime,13.02.sam imala mengu koja je trajala dan i pol s tim da mi se 4. dan ciklusa pojavila krv na pol sata na ulošku i zatim netragom nestala,a 2 dan popodne nestala,3.dan svjetlo roskasto-smeđa sluz,4.dan isto,samo dan ipol imala potrebu nositi uložak te koristila 5 uloška za vrijeme menstruacije :/ .E sad 11.02,znači 2 dana prije menge bila na ginekološkom,učinjen palpatorni i uzv pregled-sve u redu.Šta da sada radim nekako me kopka ta menstruacija,nakon te menstruacije imala sluz-bistru .Jeli moguće da se to menga prekinula radi preuranjene oivulacije.I da 11.02.dva dana prije menge imala odnos bez zažtite jer su mi 100 posto neplodni..isključujem zato mogućnost trudnoće,kako saznati što je u pitanju,s obzirom da je dva dana prije neg što će mi menga doć uzv bio uredan.Hvala na vašim mišljenjima

  31. #131
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Melanie, a da izvadiš spolne hormone: 3. dc estrogen, estradiol i prolaktin, a 21. dc progesteron? Ja inače imam duge i bolne menstruacije otkad imam endometriozu, imala sam i spotting po nekoliko dana iza i prije ciklusa, ovulacijsko krvarenje (sve u paketu, al' kad sam izvadila hormone, svi bili savršeno uredni :? ). Nakon trudnoće i kiretaže prošle godine u 5. mjesecu, sve se izreguliralo, ciklusi na 28 dana i ni s od spottinga :shock:

  32. #132
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    Melanie, a da izvadiš spolne hormone: 3. dc estrogen, estradiol i prolaktin, a 21. dc progesteron? Ja inače imam duge i bolne menstruacije otkad imam endometriozu, imala sam i spotting po nekoliko dana iza i prije ciklusa, ovulacijsko krvarenje (sve u paketu, al' kad sam izvadila hormone, svi bili savršeno uredni :? ). Nakon trudnoće i kiretaže prošle godine u 5. mjesecu, sve se izreguliralo, ciklusi na 28 dana i ni s od spottinga :shock:
    Šta će mi reći gin kada dolazim oper nakon 10 dana?Imala sam još jedanput takav slučaj u 10 mj prošle godine,ultrazvučno je sve bilo ok :/ čudno...uglavnom vikki šta da joj kažem kada dođem ili da čekam da vidim kakava će mi biti sljedeća m?ciklusi su mi inače prilično uredni 27-29 dana ,s tim da mi je ova menga došla ranije na 26 dan.Mene isto zanima zašto odjednom nestane menga,zbog čega,dođe kratko i onda nestane..inače imam 2 djece,2 uspješne trudnoće iza sebe,drugih gin.problema nemam

  33. #133
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Zaboravih napisati da dojim malog 1 put dnevno -prije spavanja,ali to je tak malo,skoro i nemam mlijeka-tako mislim.Možda i to može imat veze,hormone mi možda zato nije gin.dala jer je prolaktin vjerojatno povišen i radi tog 1 dojenja :?

  34. #134
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    A može biti i da ti je to jednostavno normalno, mislim, fakat ima svakakvih ciklusa kad je riječ o duljini, jačini krvarenja itd. Ili da se strpiš koji ciklus pa se možda i sami od sebe reguliraju (znalo mi se dogoditi), tj. sačekaš da prestaneš dojiti pa ćeš vidjeti. Čini mi se da je menga od dana i pol zaista prekratka, no tko zna?

  35. #135
    MELANIE avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    135

    Početno

    Citiraj vikki prvotno napisa
    A može biti i da ti je to jednostavno normalno, mislim, fakat ima svakakvih ciklusa kad je riječ o duljini, jačini krvarenja itd. Ili da se strpiš koji ciklus pa se možda i sami od sebe reguliraju (znalo mi se dogoditi), tj. sačekaš da prestaneš dojiti pa ćeš vidjeti. Čini mi se da je menga od dana i pol zaista prekratka, no tko zna?
    Inače mi traje 4 dana krvarenje sa 2 dana smeđkastim kao završava i nekako mi je bila slabija i jako kratka,više neki ugrušci bez puno krvi,po noći nisam uopće morala mijenjati ulošak prvi dan što mi je bilo fakat čudno :? mislim da ću pričakati drugi ciklus pa ću vidjeti šta je to jer do sada je sve bilo ok.Mengu nisam imala 1 godinu dok sam baš puno dojila,znači od tada je imam neprekidno godinu i pol i bila je uvijek ok...ma izgledala mi je ko menga ali malo sumnjiva..ipak hvala ti na mišljenju

  36. #136
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Ma čini mi se da je to O.K.

  37. #137
    crvenkapica77 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    3,587

    Početno

    da se i ja ukljucim.ciklus svakih 25-26-27 dana....mens.traje obilno 2 dana treci dan nesto malo skroz malo..4 dan opet malo sitno za dnevni ulozak...i to je to....jeli to normalno?? hormoni ok .

  38. #138
    sivka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    282

    Početno

    Evo i mene, poz... svima, moji ciklusi su relativno ok!? Od 21-32 dana, ali više su urednih svakih 28 dana, međutim krvarenje traje jako kratko od 4-5 dana započinje kao rastopljena čokolada (smeđe i gusto) 2 dan malo krvarenja,3 dan obavezno NIŠTA, 4 i 5 dan neki slabašni iscjedak (dovoljan je i dnevni uložak) moji su hormoni dobri i dal je to normalno??
    doc. kaže da je to u redu s obzirom da je bila op. laps, dali ima netko isto takav problem(ako to je problem)
    (oprostite na detaljnom opisu)

  39. #139

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    sivka, kakve ima veze lpsc sa duzinom ciklusa i kolicinom M. Jel ti dr sta rekao zasto je to medjusobno povezano?

  40. #140
    sivka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    282

    Početno

    To sam ga uspjela jednom na vratima uloviti i pitat, dr.B uvijek u nekakvoj sili i strci, nije mi konkretno rekao kakve ima veze već da je to NORMALNO PA VI STE BILA OPERIRANA ništa ne brinite....
    Imala sam podijeljenu maternicu na 3 djela zbog priraslica nakon ab, možda zato... :?

  41. #141
    sivka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    282

    Početno

    nevena jesi li ti isto op. imala? Kako je tebi nakon?

  42. #142
    sivka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    Čk
    Postovi
    282

    Početno

    zaboravih, da i podizali mi maternicu jer je bila jako spuštena pa dali i to ima kakve veze..... naznam.....

  43. #143
    Jim avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    384

    Početno

    Drage moje, moja je oduvijek bila neredovita. Traje od 7 - 10 dana, prvi dan slabo, drugi i treći obilno a do 6 dana lagano curenje, ostatak mrlja (za dnevni uložak). PMS me puca umjereno a bolovi su prisutni 2 i 3 dan, ništa pretjerano.
    No ovaj mjesec mi je došla tjedan dana ranije nego sam ju očekivala i jaaakooo je bolna, ne znam šta više boli stomak ili područje trtice a naduta sam kao žabac.
    Doc kaže da je to vjerovatno hormonalni disbalans s obzirom da sam proljetos radila papu i briseve - sve ok, a sada vadila urin i krv i bila na uzv - sve ok, nema pokazatelja upale, no kada se uzme u obzir da sam prošli ciklus bila na 2. aih koji je bio neuspješan i da ovaj idem na laparo čudim se što sam uopće živa od tolikog stresa i sekiracije.

    Iako moj doc kaže da to nije ništa ozbiljno ja sam sva u grču i užasno se sekiram.
    Molim savjet!

  44. #144
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    mogla bih se i ja prijaviti:
    - prva m s 12.5 godina
    - ciklusi 24 dana (točno)
    - krvarenja srednja prva tri dana, sljedećih dan dva dnevni ulošci
    (iznimne situacije nakon kiretaže i histero...obilna krvarenja kod mengi)
    - PMS: velikee okrugle (čitaj napuhane) grudi, napadaji čišćenja, depresija (neka neobjašnjiva tuga), bolova nema, samo prvi dan rad crijeva i česta stolica

  45. #145
    prva avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    98

    Početno

    i da, prije sam gotovo isključivo koristila tampone.
    Malo mi je slabo od mirisa iz uloška pa ih nisam podnosila. I uvijek se osjećam vlažno dolje. A kod tampona sve se upije! Trudila sam se kupovati OB.
    Inače sad kako pratim količinu krvi koristim ipak uloške.

  46. #146
    BebaBeba avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    Mali Lošinj
    Postovi
    1,859

    Početno

    - prva m sa 11 godina
    - ciklusi 27 dana tocno
    - trajanje 5-7 dana, s time da tek zadnji dan prelazim s nocnih na normalne uloske jer su mi menge poprilicno obilne.

  47. #147

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    Citiraj Energija prvotno napisa
    I mene ovo interesira ...Pa bih vas molila za vaša iskustva.

    Ja u prosjeku dobijam 36-40 dan, znači varirajući ciklus (ponekad <> od navedenog). I jako je teško uloviti ovulaciju. A rješila radit bebu. Sada sam počela sa LH trakicama.
    Inače, PMS me uglavnom dobro drma (nervoza, razdražljivost, nadutost, njanjavost ...), grudi nenormalno bole, i svi ti simptomi krenu negdi 10ak dana prije M. Kažem da mi traje 7 dana, stim što 6. i 7. jedva nešto, koristim dnevne.

    same here

    s tim da se ciklusi znaju potegnuti i do 80 dana :?

    ovulaciju sam osjetila možda 5 puta u životu i to kao bol + točkasto krvarenje

  48. #148
    ivana101 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Slavonija
    Postovi
    39

    Početno

    Drage moje....ja nikada u životu nisam dobila "sama" tj. prirodnim putem, uvijek uz lijekove, a imam 31.g. :/ Simptomi nemam pojma što su, jer ih nikada nisam iskusila. Ako netko ima istu situaciju molim da podijeli svoja iskustva sa mnom.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Postovi
    25

    Početno

    Sada da vas pitam jedno pitanjce koje će vam možda zvučati glupo...
    Ciklus mi traje u proseku 25 dana, pa spotting 2-3 dana, pa mi počne krvarenje. E sada me interesuje da li spotting računam kao "stari ciklus", znači 26., 27., 28. dan; ili kao početak novog ciklusa, 1., 2., 3. dan :? :?

  50. #150
    vikki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    5,685

    Početno

    Spotting se ne računa kao 1. dan ciklusa, 1. dan ciklusa je kada je krvarenje dovoljno intenzivno da moraš mijenjati uloške.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •