E ovdje ćemo definitivno imati što pisati!!

Ko doji blizance? kako ih dojimo? Problemi i nedoumice!

Ja svoje dojim od početka do danas. Još par dana pa će imati 6mj, pa nastupa nadohrana. Hvala Bogu jer sam prilično oslabila, uza sve vitamine.
Pijem stalno prenatal i željezo, budući mi željeza fali i kad ne dojim.

Najradije ih dojim zajedno. U početku dok su bili u svojim jastucima bilo ih je lako namjestiti. 3-ći i 4ti mjesec sam ih dojila odvojeno jer bi uvijek jedno plakalo, pa bi omelo ono drugo.
Sad ih ponovo dojim kao tandem, a oni se gledaju "preko nišana" i smiju se jedno drugome. Svakim danom je ipak lakše.

Ekipa okolo mi se iščuđavala kad su vidjeli moju namjeru da ih dojim dok budem mogla, iskreno nisam ni ja mislila da ću uspjeti do 6 mjeseci. Zadnji tjedan im navečer pred spavanje dam cca 80ml adaptiranog, mislila sam da im fali pa se zato bude po noći, a oni se i dalje bude. Čovjek se jednostavno ne može othrvati sumnjama. Dojim ih na zahtjev jer jednostavno ne mogu odrediti vrijeme i neda mi se pamtiti u koliko su sati jeli, nego otprilike: kad su nervozni prvo im ponudim jesti dok smislim što ću dalje.

Curica se budi samo jednom a dečko cca 3 puta. Nije strogo pravilo, nekad se i ona više budi. Iz ovog se rodi slijedeći problem: On npr. sisa lijevu dojku, pa se opet probudi, pa opet i svaki put se nadolazi mlijeko i u desnu koja je sekina. Kad se seka probudila noćas "njena" desna je tvrda ko kamen, sreća da se probudila inače bih upala u probleme. E sad dala bih ja njemu drugu, ali nikad nisam sigurna, može se ona probuditi odmah iza njega ili istovremeno i dočeka je prazna dojka, što onda?? Onda havarija!
Eto tako je to kod nas