Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 116

Tema: kolik, grcevi, dojene bebe, umjetno mliko....

  1. #51

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    490

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Tek onda sam shvatila zasto se bebaci pale na ventilatore, ves masine, usisavace, itd. )
    hm, to je uistinu vrijedilo za moje prvo dijete, to su bile prokusane metode umirivanja, mogla sam lijepo polako i detaljno usisavati 8) ... ali zato drugo dvoje... urlikanje cim se ukljuci usisavac ili fen... :shock:

    no u kolicima su se sve troje voljeli/vole voziti (i spavati) . a tek nosenje...

  2. #52
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    VEC JE PREKASNO! ON JE VEC NAVIKNUT! NOSILA SAM GA 9 MJ. 24H DNEVNO!
    Meni je ova prekrasna...

  3. #53
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Eto i mene! Jakob nije imao baš neke strašne grčeve, znao je biti malo cendravi, malo se izvijao i prduckao. To nije nikada bilo u isto doba dana. Još uvijek se napreže i prducka ali bez kmečanja. Ako je malo glasnije cendrao bilo je jednostavnog rješenja - ili cica ili čuvanje. Što se tiče savjeta patronažna je rekla kao i pedijatrica: nikakve kapi ni čajevi, ako baš treba neka si mama skuha čaj od kumina ili komorača. Jedino je ispalo da ne smijem jesti ama baš ništa osim jabuka, banana, krumpira, žitarica i naravno mesa. A to mi je najteže palo jer nisam baš mesojedica. U ova tri meseca pojela sam mesa više nego u zadnje tri godine. Bila sam i još uvijek sam sva izgubljena u tome što da jedem a što ne.Doduše sad se polako smirujem i isprobavam raznu hranu. Čak i sarmice.
    A što se tiče nošenja ja baš nisam mama koja puno nosi dijete i nedam ga čuvati drugima. Nedam ga čuvati prvenstveno jer vidim da baš nije oduševeljen time da ga svi navlače i načuvavaju a i uistinu ne bi htjela da se previše navikne na ruke. Ja ga ne mogu puno nositi jer me jako boli kralježnica, a i cijele dane sam sama kod kuće (MM ode u pet ujutro a vraća se u šest na večer), svaki dan kuham (ponekad dva puta-tako da i ja i MM jedemo sviježe), pa ponekad sjednem za mašinu i sašijem nešto...ali ne mislim da ga takvim stavom zapostavljam. Sve jedno se puno družim s njim, mazim ga, pričam mu, kada kuham uvijek je sa mnom, a često ga uzmem pa ga zdrucnem, izljubim ga i ponovo vratim u sjedalicu ili kamo već. Bez brige ne bi on bio miran da se prvo malo ne poigramo ili čuvamo. Znam ga staviti u maramu pa otiči u šetnju ali to ne traje više od pola sata, a onda na večer bez kreme s voltarenom ne mogu spavati. E a sad mi već jako fali dečec, još sam u fazi da svako malo provjeravam dal diše (prekprošlu noć je prvi puta prespavao noć - spavao je od 21 do 6 i opet do 9 i 15, a ja sam bila u komi, s punim cicama sam hodala po sobi i paničarila - stavljala prst pod nosić da vidim dal struji zrak, nisam znala što mu je).
    I da najbolje uspavanka - USISAVAČ

  4. #54
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Ja se raspisala a zaboravila sam napomenuti da je isključivo dojen

  5. #55
    Nika avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,535

    Početno

    anchie

    B. nije nikada imao grčeve, dojena beba,
    a sisanje od 16-22 h mogu samo potpisati.

    Doslovce sam znala pogledati dva filma zaredom, on je bio prištekan.

  6. #56

    Datum pristupanja
    May 2004
    Postovi
    50

    Početno

    Bruno je bio iskljucivo dojena beba i imao je kolike na svu srecu samo jednom - mama nije odoljela kestenima.

  7. #57
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj hildegard prvotno napisa
    Jedino je ispalo da ne smijem jesti ama baš ništa osim jabuka, banana, krumpira, žitarica i naravno mesa. A to mi je najteže palo jer nisam baš mesojedica. U ova tri meseca pojela sam mesa više nego u zadnje tri godine. Bila sam i još uvijek sam sva izgubljena u tome što da jedem a što ne.Doduše sad se polako smirujem i isprobavam raznu hranu. Čak i sarmice.
    Zaista neznam zasto su ti to rekle? :? Dokazano je da dojilje smiju jesti apsolutno SVE. A izbjegavanje pojedinih namirnica zaista varira od kulture do kulture - u jednoj preporucaju svakako bijeli luk, a u drugoj kulturi ni cuti za njega dok se doji. Najzdravije je jesti raznoliko, i zaista ne treba nista izbjegavati u startu, nego tek onda eliminirati kad se vidi da pojedine namirnice zaista smetaju djetetu.

    Jedina stvar koja najcesce stvara probleme kod djece je mlijeko i mlijecni proizvodi. No ni to se ne treba u startu izbjegavati, nego samo ako se vidi da dijete ima problema, onda se izbace mlijecni proizvodi i vidi se jel to to.

  8. #58
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Ja bi samo nadodala da se povede racuna i ovezi kolika s otezanim praznjenjima bebe. Recimo u lezecoj poziciji u dobro stegnutu pelenu pa mi nije ni cudno zasto djeca zele da ih se nosi....Karlo je plakao vrlo malo skoro nikako, a Anna je plakala vise, ali ja to nisam povezivala s kolikama nego sa stresom i mojim kucnim problemima.

  9. #59
    lidac2004

    Početno

    [quote="anchie76.

    Jedina stvar koja najcesce stvara probleme kod djece je mlijeko i mlijecni proizvodi. No ni to se ne treba u startu izbjegavati, nego samo ako se vidi da dijete ima problema, onda se izbace mlijecni proizvodi i vidi se jel to to.[/quote]

    Ja svako jutro pijem 0,5 l A-B kulture a u zadnjih par dana tj. noci mala ne spava od nekih 3-4 do 6-7 ujutro i jako se grci i place pa mislim da ima grceve.
    Da li bi trebala prestati piti mlijecne proizvode?
    Nama je petronazna rekla da ne moze beba od 2-3 tjedna imati grceve ali,sudeci po ovome sto vi pisete,ocito moze.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Lidac, ako sumnjas na bilo koju vrstu namirnice da bi mogla smetati bebi, izbaci je iz jelovnika na nekih tjedan dana pa ces tek onda moci znati jel to bilo stvarno to. U medjuvremenu vrijedi ona stara, sto vise nosi, mazi, pazi, ne nerviraj se, rijesi se svega sto smeta, od suvisnih posjeta pa nadalje itd.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    24

    Početno

    Anđela ima 40 dana od prvog dana ima kolike.Pedijatrica kaže da se naguta suvise vazduha jer halapljivo jede.Mi smo dojenju i dohrani od prvog dana smo bili na (kršitelj koda) a prije deset dana smo prešli na nan1 jer nam je pedijatrica preporučila zbog stolice a preporučila je i zaslađenu kamilicu. Za kolike nam je rekla samo masaže, a sab simplex kapi samo ako bas bude žestoko što smo i probali ali nisu uopšte pomogle.
    Ovih dana je baš žestoko. Nadam se da će uskoro popustiti jer pucam po šavovima.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    London
    Postovi
    1,543

    Početno

    zasladjena kamilica za bebu od cetrdeset dana mi se cini ne bas dobrom idejom.

  13. #63
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj tara1 prvotno napisa
    Anđela ima 40 dana od prvog dana ima kolike.Pedijatrica kaže da se naguta suvise vazduha jer halapljivo jede.Mi smo dojenju i dohrani od prvog dana smo bili na (kršitelj koda) a prije deset dana smo prešli na nan1 jer nam je pedijatrica preporučila zbog stolice a preporučila je i zaslađenu kamilicu. Za kolike nam je rekla samo masaže, a sab simplex kapi samo ako bas bude žestoko što smo i probali ali nisu uopšte pomogle.
    Ovih dana je baš žestoko. Nadam se da će uskoro popustiti jer pucam po šavovima.
    Kad se desavaju kolike?
    Da li beba prihvaca dudu?
    Da li puno nosite bebu?
    Da li je beba mozda ranije rodjena?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    24

    Početno

    1.Uglavnom poslije podne ,popuste pa onda kasno naveče
    2.Dudu varalicu ne baš, često je izbacuje pa sam je bacilia a na flašicu prihvata bilo kakvu (probalismo nukovu air system ali nije pomoglo sad kosistimo beba nova,a chicco antihick-up od nje je još više štucala)
    3.Da od prvog dana nam spava u naručju a samo kasno naveče konačno je uspijemo spustiti u krevetac.Inače prekodana ako je budna nema šanse da je negdje spustiš jer odmah počne da plače tako da ja još ne ostajem sama sa njom jer nemogu ni u WC jer je nesmijem ostaviti da se nebi zakocenula.
    4.Rođena je na vrijeme sa težinom od 3050g a dugačka 52 cm

  15. #65
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Mislim da vi imate problema sa klasicnim kolikama...

    Jedan prekrasan pedijatar objasnjava kolike kao djetetovu nespremnost na vanjski svijet - fali mu maternica. I da bi se ublazile kolike treba imitirati uvjete kakve je imao u maternici.

    Mislim da bi bilo dobro ako biste ikako uspjeli dijete navici na dudu, jer je u ovoj dobi sisanje vrlo bitno za smirenost djeteta. Sisanje je prirodan smirujuci refleks za koji na zalost mnogi ne znaju. Tako da ako nece prihvatiti dudu, mozda da mu date u tim trenucima da sisa vas prst (kratko odrezati nokte, dlan okrenes prema gore, i das mu mali prst da sisa - mnogi klinci ovo hoce prihvatiti).

    Evo sta taj pedijatar preporuca u tim kriticnim trenucima kad dijete place i ne moze ga se smiriti.

    Djeca kad se rode, vrlo je velika razlika u razvitku mozga u odnosu na djecu od 3 mjeseca. Npr. kad se rode, neznaju se smijati niti mnogo drugih stvari sto mogu s tri mjeseca.

    Kad je tako nerazvijen mozak, postoji mogucnost da se beba ne uspjeva nositi sa podrazajima koje prima iz okoline, i onda dijete taj problem, frustraciju, ispoljava placem. Taj problem najcesce pocinje oko 2 tjedna poslije poroda (jer prva 2 tjedna vecinom samo spavaju i ne obracaju paznju na okolinu), i prestaje vecinom s 3 mj.

    Po tom pedijatru, trebalo bi ta tri mjeseca pokusati stvoriti uvjete sto slicnije onima u majcinom stomaku, jer to smiruje djecu i olaksava im tranziciju u vanjski svijet.

    Ovo on nudi kao rjesenja:

    1. Bebu vrlo cvrsto umotati - "Swaddle" - pogledaj na internetu kako se radi to motanje - tako da beba ne moze mlatiti rukama, jer ako su uplakani i nervozni i jos onda mlate rukama, cesto se lupe sami i to ih jos vise iziritira i tako u krug. Kad je beba cvrsto umotana onda joj je slicno kao u maminom stomaku. Ovaj korak je bitan, jer se beba mora primiriti da bi se sljedeci koraci mogli primjenjivati.

    2. Bebu nositi u polozaju da je na stomaku ili na stranu - lezati na ledjima im je neprirodno i stvara im dodatni stres jer (koliko se sjecam ) bebaci onda imaju osjecaj da padaju -(pazi da ne ostavljas bebu na krevetu na stomaku zbog SIDS-a!)

    3. Vrlo glasno govoriti "Shhhhhhh" - i to ako beba place treba biti iste glasnoce kao i bebin plac da bi ga uopce beba primjetila Moguce je da ce je primiriti i neki drugi zvukovi poput fena, ventilatora, usisavaca, ves masine itd., jer u maternici nikad nije tisina nego je vrlo bucno. Shhhhh treba biti prakticki bebi na uho, ako beba vristi.

    4. Swinging - ljuljanje - i to ne blago, nego dosta jako (no nikako ne tresti bebu!!! Velika razlika izmedju ljuljanja i tresenja!!! ). Jedan od polozaja koji je dosta zgodan je da beba lezi na tvojim nogama (butinama) dok sjedis, i onda dosta zustro mrdas koljenja lijevo-desno (neznam jel kuzis ) i na taj nacin je ljuljas.

    5. Sisanje - tocka na i - prirodni refleks smirivanja. Probaj joj onda dati dudu, mozda ce prihvatiti. A ako ne ponudi joj svoj prst.

    Ovi koraci bi trebali biti izvodjeni bas tim redosljedom, bas iz tog razloga da se beba primiri i da je u stanju uzeti dudu u usta, a ne da od placa ni ne skuzi da joj se nudi duda.

    Vrlo je bitno da je ta prva 3 mjeseca beba u ako je moguce 24h kontaktu s majkom, da je sto vise nosena (npr. prakticno je za mamu da je beba u marami), da dijete spava s majkom. Sve te stvari ublazavaju prelazak iz maternice u vanjski svijet.

    Probaj ovo, nemas sta izgubiti. Drzim fige, sretno

  16. #66
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    3. Vrlo glasno govoriti "Shhhhhhh" - i to ako beba place treba biti iste glasnoce kao i bebin plac da bi ga uopce beba primjetila Moguce je da ce je primiriti i neki drugi zvukovi poput fena, ventilatora, usisavaca, ves masine itd.,
    ja bih dodala jos, voda iz pipe ili tusa, kod nas je to u par placnih momenata upalilo

    nego, anchie, tarina beba jos ipak i doji, mozda je bolje za "utjehu" sisanja ponudit joj siku nego dudu :?

  17. #67
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    A sorry, sorry... Neznam kak sam previdjela dojenje... na brzinu sam citala, i mislila sam da je malecka iskljucivo na bocici... Stvarno moram prestat raditi 5 stvari istovremeno

    Sory Tara... naravno u tom slucaju ako mala doji, pokusaj na svaki plac ponuditi dojku - ako je ne prihvaca, probaj prvo sve ove korake koje sam ti navela u prijasnjem postu. Dojka je idealna tjesilica, puno je bolja tjesilica od dude ili prsta, ali sam mislila da mala ne doji vise tako da onda niti nisam spominjala dojku. Sretno!


    P.S. Hvala MammaJu 8)

  18. #68

    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Postovi
    24

    Početno

    Mi još plačemo ali manje hvala na savjetima pomogli su sad plače jedno sat vremena tj.nedamo joj da plače.Ljuljanje i duda i shhhh.su puno pomogli a i skidanje u pelene jer "ja sam se rodila gola pa gola oću da budem" inace u stanu mi je neka umjerena temperatura ,a Anđela nije previše obučena iako moja mama stalno ide zamnom i pokriva ja otkrivam.
    Ruke nemotamo jer "dijevojka" ne voli da su joj ruke sputane i još više urla .
    Sad je tetka upravo masira baby uljem po stomaku jer je mama posustala od silnog ljuljanja i shhhh.

    Hvala svima na potpori i savjetima još samo mjesec i 5 dana i valjdaće nas ove kolike proći. :D

  19. #69
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Drzi te se... jos malo pa ce proci i ova faza

  20. #70
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj mamma san prvotno napisa
    Lovro je bio isključivo dojena beba do šest mjeseci starosti...
    Grčevi su se počeli javljati sa 11 dana starosti, bili svakodnevni do negdje 2 mjeseca i povremeni do 3 mjeseca starosti. Najčešće su se javljali oko 6 ujutro do 9 ili 10 sati ujutro.
    Mi smo se spominjali sa patronažnom koja mi je savjetovala kako se hraniti u ta tri mjeseca (lešo, kuhano i bez klope koja napuhuje, jogurt umjesto mlijeka, itd...), i koja nam je objasnila da medicina ne zna (ali sumnja) zašto dolazi do tih grčeva kod novorođenčadi...naime, radi se o nezrelim crijevima i nerazvijenoj flori i fauni crijeva (nerazvijene crijevne resice i nema bakterija...) i postepenom razvoju tih crijeva što vjerovatno uzrokuje grčeve...(ženi vjerujem jer je bila duuugooo godina med. sestra u bolnici, muž joj je dok itd... a i čitala sam....). Ona nam je rekla da u osnovi čajevi (od komoranča) i sab simplex kapi ne uklanjaju grčeve, no mnogi misle da pomažu bebama, te ako želimo... no prema njenom mišljenju najbolja je masaža crijeve...kasnije smo čuli za kuminovo ulje (ili kimovo ulje) koje se preporuča za bebice za masažu crijeva..nabavili smo kuminovo ulje u masti (samo u vazelinu bez konzervansa), svaku večer masirali bebicu (crijeva), beba je svako jutro između 6 i 7 doooobrooo kakala i više nije bilo frke sa grčevima (počeli smo s time negdje iza 2 mjeseca starosti)...

    čak i kad Lovro nije kakao 2 dana, navečer bi mu izmasirali crijeva i kakica krenula ujutro (na kraju smo to prakticirali do početka dohrane)..sada kaka ko' lud...u stvari, ne znam kad ne kaka....
    mamma san, ovo zvuci super zanimljivo. mozes li reci vise o tom kuminovom ulju? gdje ima za kupiti, kako si masirala?

    sin mi ima grceve svaki dan ujutro i navecer. kaka prakticki stalno ali vidim da ima problema s tim.

  21. #71
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    a kod masaze trbuscica, u kojem se smjeru masira, kazaljka na satu ili obratno? cime se masira trbuscic?

  22. #72

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    kazaljka na satu.

  23. #73
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    kada sam o tome čula (te daleke 2004g.) kuminovo ulje se nije moglo nikako kupiti..
    Uglavnom mi smo tu mast kupili u onoj ljekarni kod Dolca gdje se naručuju ljekovi izvana. I ubi me, ne mogu se sjetiti kako se zove!!!! (ali znaju cure koje tamo rade) I koštala je manje od 50 kuna. Probati ću iskopati naziv masti.
    U zadnje vrijeme sam vidjela da imaš kuminovo (kimovo) ulje i Biopharminim ljekarnama (imaš jednu u Teslinoj) i baš je namijenjeno za masažu trbuščića bebama.

    Koja je fora? Bebici se ova mast lagano umasira u trbuščić (ultralakim kružnim pokretima suprotnog smjera od kazaljke na satu, ali po trbuščiću u smjeru kazaljke na satu..hm ako se kužimo?). Mast se malo ugrije među prstima i lagano se umasira na trbuščić nakon večernjeg kupanja. Nakon cca 2 dana se već vide rezultati. Grčevi se smiruju (barem kod nas) i bebica ima "mirniju stolicu". Mi smo ovu foru masaže koristili sve do Lovrinih 6 mjeseci, jer je Lovro od 4 mjeseca na gore, znao povremeno imati stolice i svaki 2-3 dan..tada bi ponovo počeli sa masažom i nakon 2-3 dana stolice bi ponovo bile dnevne i bebica zadovoljnija...

    Ono što ja znam o tom kuminovom ulju, to je da pomaže kod rada crijeva, plinova u crijevima (zato se i bebice muče) i stolice. I na kraju, kada bebica nije kakala ili je bila posebno nervozna (uvijek smo skužili da se radi o crijevima), na prematalici ja bih joj lagano masirala trbuščić, a bebica bi skvrčila nogice prema trbuhu i odupirala se stopalima od tatinih dlanova...tako bi se pokakala...

    Uglavnom, masaža je super stvar, a ako imate i kuminovo ulje samo su bolji rezultati!

    PS
    Kod masaže bebe NE SMIJETE pritiskati! Radi se samo o izuzetno laganim površinskim pokretima!
    I ako nemate kuminovo ulje, kada masirate bebici trbuh, dovoljno je staviti kapljicu bilo kojeg dječjeg ulja na svoje prste kako ne bi bebici oštetili kožu!

  24. #74
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    Matej je bio na majčinom mlijeku i grčevi su trajali do 2 i po mjeseca. Jednoga dana sami od sebe su prestali, kao odrezani. Patronažna nam je preporučila dječje čajeve, što smo, nažalost, poslušali, ali nasreću vrlo brzo i ukinuli (negdje s mjesec i po dana). Od čajeva nije bilo ama baš nikakve koristi. Čujem sada da mame jako hvale Nurse Harvey.

  25. #75
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    čitam sad ovaj svoj post...uh koliko grešaka...sorry, bila sam gladna...

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    OGULIN
    Postovi
    157

    Početno

    Bruno je ranije rođena beba i bio je isključivo dojen prva 2 i pol mj. ali imao je strašne grčeve.
    ja to pridodajem što je ranije rođen ai mojoj nervozi najviše

  27. #77
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    nema u biofarmu :/
    ima samo ulje u kapsulama za piti.

    mamma san, oni u ljekarni na dolcu su bili narucili to ulje ili su ga vec imali tamo?

    ima u ljekarni u utrini, ali je flasica 150 kn :shock:

  28. #78
    yasmin avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb, Dubrava
    Postovi
    1,779

    Početno

    Zorana
    sve je bilo isto kao i kod nas...

    čim smo se požalili pedijatrici ili bilo kome drugome kako Ivan dosta plače i kako je nemiran svi odmah u glas-sigurno ima grčeve

    onda je on imao grčeve 6 mjeseci stalno...

    no gle čuda, nestajali su kad sam ga dojila (non-stop), nosala i sl.

    i on je beba kojemu je falila maternice, s time povezujeme kako nikad , baš nikad nije spavao na leđima onako ispružen(do 6 mjeseci)
    uvijek na boku u fetalnom položaju

    e da, dojili smo i pili adaptirano od 3. dana (e da sam znala, što sad znam) povjerovala u priču da je gladan

  29. #79

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Isključivo dojenje, grčevi nikada. Stoga pedijatra nismo ništa ni pitali.

  30. #80
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Po svemu ovome zaključujem da je moj bebač stvarno imao grčeve! Mislim da mu nije falila maternica baš ono jako, jer je prvih dva mjeseca bio mir u kući i stvarno je puno nošen, mažen, dojen na zahtjev i bez zahtjeva....

    Pratila sam ga:halapljivo bi jeo, gutao zrak i stvarno bi ga nakon toga jako bolilo, tako da bi ga dizala da podriguje više puta, i baš sam to forsirala. Kad bi više puta podrignuo-ne bi bilo grčeva. Nikad se nisu javljali u određeno doba dana, bilo bi ih i ujutro, i u podne, i uvečer.

  31. #81
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    nema u biofarmu :/
    ima samo ulje u kapsulama za piti.

    mamma san, oni u ljekarni na dolcu su bili narucili to ulje ili su ga vec imali tamo?

    ima u ljekarni u utrini, ali je flasica 150 kn :shock:
    Felix, u ljekarni na dolcu ga naručuju, dođe ti idući tjedan! I radi se o masti (čisto ulje u vazelinu).
    Bem mu miša, ne mogu se sjetiti kako se zove!!!!!

  32. #82
    samaritanka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb/Njemacka
    Postovi
    1,879

    Početno

    Mislim da je sama masaža bitnija od sastava ulja pa bi u nedostatku pomoglo i obično bademovo.
    Kako se plakanje javlja predvečer, prevenirati masažom popodne.

  33. #83
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    moja malena je imala grčeve , u poletku sam ih smirivala uz pomoć masaže trbuha, čaja od komorača za mene i kapi sab simplex, i onda sam negdje na netu našla podatak da moja prehrana mliječnim proizvodima može uzrokovati grčeve jer mlječne kravlje bjelančevine moj organizam samo prebacuje u moje mlijeko, a one su "teške". Otkad sam izbacila mliječne proizvode iz prehrane grčevi su se znatno smanjili i nestali.
    Zaboravih reči: isključivo dojenje.

  34. #84

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno

    bebac rodjen 21 01 carski,odmah nadohrana tek je uspjeli izbaciti nakon 20 tak dana sad je samo majcino mlijeko zahvaljujuci rodama i njihovoj podrsci usput puno HVALA
    grcevi poceli nakon 15 dana nikad u isto vrijeme i nikad istim intezitetom medjutim bebac ima mjesec i 8 dana i zadnjih 7-8 dana je uzasni muce vjetrovi i to tako ponekad glasni i rafalni da bi se i odrastao covijek posramio
    inace pijem kozje mlijeko koje sam dosta pila i u trudnoci premda ne zadnjih dana zadnjih dana sam pila bijelu kavu sa kupovnim mlijekom.
    pomoc - kako da se rijesimo vjetrova
    oni je tako muce da i u snu se grci i utuhne tek kad ispusti vjetar

  35. #85
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    svejedno ti je kravlje ili kozje mlijeko
    pokušaj izbaciti mlječne proizvode na tjedan dana pa ćeš vidjeti jel u tome uzrok

  36. #86

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    12

    Početno

    mladenka imamo isti problem sa svojom Irom.Ustvari ona se siroče muči praktčki cijeli dan,u snu(kad uopće hoće spavat) i kad je budna.Stalno stenje i tiska.Pedijatrica je samo rekla-zrak u crijevima-i to je to,to mora tak biti.A ja ju ne mogu više gledati kak se muči,a ne znam kako da joj pomognem.Inače je samo dojena,ima mjesec i 7 dana.Da,još nešto,jako volim mlijeko i obavezno sam ga pila svaki dan jer je pedijatr.rekla da je to u redu,čak punomasno a sad čitam sve ove silne postove i zgražam se kako sam očito ja uzrok njenom mučenju... :?

  37. #87
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    pa nije baš prirodno da se odrasli sisavac hrani mlijekom
    neki teški proteini iz kravljeg ( i sl.) mlijeka prelazi u majčino mlijeklo, može biti uzrok
    ako beba hlapljivo sisa (naguta se zraka) treba je podizati da podrigne

    sab simplex kapi pomažu bebi da se isprdi, postavljanje na trbuh pod nadzorom i masaže trbuha ( skroz lagani kružni pokreti u smjeru kazaljke, mali kreugovi pa proći od gornje lijeve dop donje lijeve strane oko pupka)

    )

  38. #88

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno

    evo jedva smo sinoc progurali noć .čini mi se da je bilo najači intezitet do sada grčeva i to uz male odmore od 20 minuta spavanja i obaveznog plača nakon podoja
    samo nije mi jasno i prije sam pila mlijeko tj kakao i nije nikad bilo kao sinoć
    kad sam vidjela ovaj forum (inače ne sudjelujem u forumima tako da sam kasno pošla istraživati ovaj dio vaših stranica) već sam popila kakao(kozje mliojeko i neskvika) i uz to na brzinu poslala MB da nađe mast za masiranje
    koju spominjete i jedina koju su imali a rekli da je to-to je njemačka mast bauchlein-salbe babynos mast od anisa i kima
    nakon masaže koja je trajala jedva 2-3 minute zbog grčevitog plača kasnije kroz noć nije dala da se takne stomačić a kamoli da je umirilo?
    da li je to mast koju spominjete ?
    sija da li ti paziš šta jedeš?
    ja sam samo na lešo i neka mi se smije ko hoće ali svi pokušaji uzimanja neke druge hrane nisu baš bili uspješni po grčeve

  39. #89
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    svejedno ti je kravlje ili kozje mlijeko
    pokušaj izbaciti mlječne proizvode na tjedan dana pa ćeš vidjeti jel u tome uzrok
    Mlijeko i sve mlijecne proizvode (cak i npr. petit beure keks jer ima mlijeko u prahu - do te mjere se treba paziti) izbaciti na minimum TRI tjedna. Toliko otprilike treba da se tijelo odrasle osobe iscisti od tih mlijecnih bjelancevina. Krace od toga nema svrhe.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno

    da hvala izbacujem sve dok god dojim samo da se ne ponovi sinoćnja noć

  41. #91
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Ukoliko neznas sto bi moglo smetati djetetu, nemoj izbacivati SVE

    Za pocetak izbaci mlijeko (ali zaista pazi da nema negdje mlijeka i njegovih preradjevina, niti u prahu u tome sto konzumiras - zaista mora do te mjere biti izbaceno), jer je u 60% slucajeva mlijeko glavni krivac. Tak da je najsigurnije od toga krenuti.

  42. #92
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ajme, a mene su na početku dojenja svi filali mlijekom dok mi nije prekipjelo
    noa srećom nije imao grčeve, bio je dojen i nadohranjivan adaptiranim

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    362

    Početno

    Katja je prvi puta imala grčeve sa malo manje od mjesec dana starosti. Samo je dojeno dijete. To smo shvatili tek retrogradno, jer nisu bili klasični grčevi u određeno doba dana. Trajali su po sat i pol i ništa nije pomagalo. Naše oružje je bilo puno nosanja i pjevanja i maženja. Na početku joj ništa nije odgovaralo, tj. prvih sat vremena, a kako je prolazilo tiih sat i pol, odgovaralo joj je nosanje u položaju avion. Ponekad bi ju smirila cica, ali u apsolutnoj tišini i morale smo se namještati u položaj koji joj odgovara. Nažalost u to vrijeme nam je dolazila rodbina u babinje, pa su stvar još dodatno pogoršali sa unošenjem u njeno ličeko ili pipanjem - joj, kako je slatkaaaa!!!
    Tako smo nas troje uglavnom posjete prepustili svekijima, a mi se zabarikadirali u spavaću i nunali i pjevali i nunali i masirali pupicu i još malo nunali i pjevali. U vrijeme grčeva nije niti prduckala, već je samo grčevito stiskala nožicama. Onaj tren kada bi počela prduckati, stvar je bila riješena.
    Pedica je preporučila Saab simplex, probali i nešto ništa, pa smo stali. Također i čaj od kima, u 1 dcl prokuhane vode, staviš 2-3 zrnca kima i odstoji 20 min - probali, istina da je počela cijeli dan prduckati i grčevi su bili manjeg intenziteta. Koristili tjedan dana, a obzirom da me svaki puta hvatalo grizodušje što je to moglo biti tih 20ml moga mlijeka, a ne čaja, pa sam krenula sa redukcijom moje prehrane: ništa ljuto, što napuhava i sl. Zadnje su ostali kravlje mlijeko i prerađevine i 3. dan kako sam to izbacila - STALI GRČEVI :D
    Žao mi je što je cijelo to "traženje" trajalo do Katjinih 3 mj., da sam barem ranije znala tj. da sam ranije na Forumu pročitala iskustva drugih mama i to prvo izbacila.
    Moj problem nažalost ostaje, jer i danas sa 5.5 mj reagira sličnim, ali mrvicu slabijim simptomima, na 1 dcl mlijeka, opet vrištavo plače i grči se. Probala sam ju testirati, jer bi kao problemi sa probavom već trebali prestati!
    Inače morala sam se boriti sa "dobronamjernim" savjetima ostatka obitelji - možda je gladna, ma ne SIGURNO, pa odi u trgovinu i daj joj bočicu ili oni (ja i MM) ne znaju uopće s djetetom, stalno im plače ili pa, šta vi njoj radite..

  44. #94

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    12

    Početno

    ajme pa na kraju ništa "ne smiješ"jesti...Mislim,ja sam se uredno davila u svim oblicima mliječ.prerađevina naravno misleći kako je to "zdravo",ali sad zaista neko vrijeme neću ni prismrdit da vidim jel to uzrok.Samo...Ja imam mali problem što ne jedem meso,jedem ribu i tome slično,ali meso ne podnosim.Jel to problem za moje mlijeko i bebu?
    mladenka ja ti inače nisam jela baš neku "tešku"hranu,ali obzirom na to da viču kako ne smiješ ni krumpir i bla,bla,ipak pripazim na prehranu,ali kako je anchie rekla da ne treba ništa izbacivati ukoliko bebi ne smeta,mislim da je to u potpunosti ok pa još eksperimentiram.Npr.one groooozne mahune o kojima svi pričaju Iri nisu baš ništa smetale!

  45. #95
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj sija prvotno napisa
    Npr.one groooozne mahune o kojima svi pričaju Iri nisu baš ništa smetale!
    Upravo tako. Svi se boje te hrane koja kao napuhuje, a ispostavi se da je recimo mlijeko u principu najcesci uzrocnik problema. No kod nekih, mozda nije niti mlijeko u pitanju. Kod nekih mozda nema nekog odredjenog uzrocnika nego treba jednostavno vremena probavnom sistemu bebe da "sazrije".

    Preventivno izbacivanje svega i svacega iz prehrane da dijete ne bi imalo grceve zaista nema puno smisla.

  46. #96

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    377

    Početno

    uf, grcevi.
    v. ima 2 i pol mjeseca, 95 posto dojena beba (prelazili smo s bocice na sisu).
    nakon 2 uzasne noci prije 2 tjedna, krenulo je nabolje.
    vise nema grceve, al bljucka, prdi, podriguje...
    i cudno je to. noc prespava tip top, budjenje, sisa, privijanje uz mene spavanac. ujutro je sretno budan pol sata, jede, otpajki jos pol na sisi, i onda krene - kmeckanje, sisanje, nosenje, grcevi, bljuckanje, sisanje...
    mozda je problem sto nocu odbija podrigivat?

    inace, slazem se da im fali maternica....
    smiju mi se svi, al ja sam ziher da je on grceve dobio od pretrpavanja bocom u bolnici i mrvu traumaticnog pocetka zivota (9 dana odvojen od mene, posjecivala sam ga).
    nekad imam osjecaj da je samo na sisi sretan
    i na necijim, ne nuzno mojim, dobronamjernim rukama.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno

    ej nisam mislila sve osim mliječnih stvari izbacit ali do jučer nisam imala pojma ni ja za krumpir a fino ga pojela (pire) ohho za ručak i kasnije mlijeko.......
    a mojoj se lutkici tako čuje kruljenje nakon podoja to je strašno....

  48. #98
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Citiraj mladenka prvotno napisa
    ej nisam mislila sve osim mliječnih stvari izbacit ali do jučer nisam imala pojma ni ja za krumpir a fino ga pojela (pire) ohho za ručak i kasnije mlijeko.......
    a mojoj se lutkici tako čuje kruljenje nakon podoja to je strašno....
    Moram priznati da od svih mitova koje sam cula, nikad nisam cula da se krumpir ne bi trebao jesti :?

  49. #99

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno čaj

    imali ko iskustva sa čajem od kamilice i koromača naime meni je patronažna rekla da joj slobodno dam između obroka čaja i
    činilo mi se da ima poboljšanja naime Mirna bi skoro odmah nakon čaja kakila
    međutim kako su nas onda počeli hvatat vjetrovi pedijatrica mi je rekla da izbacim čaj da joj dam samo prokuhane vode?
    naime i ja sam pila čaj od koromača samo da mi lutkici bude bolje a ispada da i ti čajevi stvaraju vjetrove?
    i sad ti pudi pametan

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    morska obala
    Postovi
    18

    Početno

    nisam ni ja znala ali sam pročitala negdje na ovoj stranici nisam sigurna kod koga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •