Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Otok u kuhinji

  1. #1
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno Otok u kuhinji

    Ima li tko?
    Je li sa sudoperom ili samo s pločom za kuhanje? Ili kao radna površina?

    Kako provesti instalacije plina i struje do otoka? (ja bi na otoku imala keramičku ploču za kuhanje) Koliko je praktičan?

  2. #2
    rosa avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    2,434

    Početno

    Za tako nešto kuhinja mora biti prilično velika.
    Mislim da je otok u kuhinji zapravo jako nepraktično rješenje: ubije prostor, problemi s instalacijama (kroz pod??), što kod prženja i pečenja kad počne špricati okolo po podu pa gacaš po tome?
    Ja osobno ne bih.
    Ako bih baš željela-onda bi zaj otok bio kao veći "šank" - za pripremu jela i eventualno da se oko njega sjedi.To bi mi bilo fora. Ali kuhanje i pranje-ne,hvala.

  3. #3
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ima moj bratić i meni je to prekrasno i planiram to napraviti u svojoj budućoj kući. Instalacije idu kroz pod i ako ide i sudoper (onda nek ide i perilica) mora biti predviđen dovod i odvod vode točno tu ispod.

    Ja hoću samo ploču za kuhanje i od strane blagavaone da bude povišeno kao šank.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Italija
    Postovi
    198

    Početno

    sto se tice instalacija, one idu kroz pod kao sto je rekla Poslid. Ja sam prije uredjivala kuce i radila sam jednom takvu kuhinju, ali sa sudoperom na otoku. Majstori znadu malo bit zateceni ali samo zbog manjka iskustva sa takvim kuhinjama.

    prakticnost - po meni je to vise stvar dizajna, i normalno tko si ga moze prostorno priustit. Za dobivanje vece prakticnosti nisam sigurna. Istina je da, ukoliko nemas "zidic-sank", postoji veca mogucnost kapanja, padanja itd na pod. No tu se opet radi koliko je tko spretan

    Kuhinja koju sam ja radila - ne znam da li je ikada bila pravo upotrebljavana u svrhe kuhanja

  5. #5
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Mi imamo, na njemu keram. ploča za kuhanje. Instalacije nisu nikakav problem, idu iz poda, a napa otocna, iz plafona.

  6. #6
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    ja planiram napraviti u svojoj bud. kuhinji otok, ali samo u funkciji radne ploče...

  7. #7
    Roza avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,721

    Početno

    Kod frendice sam vidjela otok koji služi kao radna ploča, iznad je luster koji je osvjetljava. Ispod su ladice, od strane kuhinje, ladice su ogromne. A od strane blagavaonice je ploča malo izvučena van (ako me kužite) pa to služi kao prostor gdje 2 osobe mogu ručati. Ispod tog izvučenog dijela ploča drži dvije barske stolice. Ona je vrlo zadovoljna...A dojam gostiju je super.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    160

    Početno

    Ja imam otok kao radnu površinu i jako sam zadovoljna. Nisam htjela stavljati ni peć ni sudoper na njega jer mislim da mi ta solucija ne bi bila praktična. Možeš ga pogledati u mom potpisu.

  9. #9
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Drejka, ovo mi je super. Ja uređujem veliki prostor, tj. kuhinja, blagovaonica i dnevna soba će biti jedno Oko kapanja nemam frku, jer kuham uredno no, to bi mogao biti problemčić ukoliko se MM uhvati pripreme hrane

  10. #10
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    Citiraj Roza prvotno napisa
    Kod frendice sam vidjela otok koji služi kao radna ploča, iznad je luster koji je osvjetljava. Ispod su ladice, od strane kuhinje, ladice su ogromne. A od strane blagavaonice je ploča malo izvučena van (ako me kužite) pa to služi kao prostor gdje 2 osobe mogu ručati. Ispod tog izvučenog dijela ploča drži dvije barske stolice. Ona je vrlo zadovoljna...A dojam gostiju je super.
    evo ovako će biti u mojoj novoj kuhinji :D , već imam nacrte, a bit će gotovo za mjesec dana :D

  11. #11
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    Citiraj pužić prvotno napisa
    Citiraj Roza prvotno napisa
    Kod frendice sam vidjela otok koji služi kao radna ploča, iznad je luster koji je osvjetljava. Ispod su ladice, od strane kuhinje, ladice su ogromne. A od strane blagavaonice je ploča malo izvučena van (ako me kužite) pa to služi kao prostor gdje 2 osobe mogu ručati. Ispod tog izvučenog dijela ploča drži dvije barske stolice. Ona je vrlo zadovoljna...A dojam gostiju je super.
    evo ovako će biti u mojoj novoj kuhinji :D , već imam nacrte, a bit će gotovo za mjesec dana :D


    Pužić Bi li mi htjela/mogla mailati te nacrte, ako imaš u elektroničkom obliku, pliz

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    261

    Početno

    Ja isto imam taj otok u kuhinji i obozavam ga. Em je jako prakticno, lijepo izgleda a jos imam i ormare i ladice u njemu. Na njemu je ploca za kuhanje. Instalacije idu iz poda a napa je otocna. Tada je bila jako skupa i nije je bilo nigdje za kupit pa sam se namucila ali mislim ih danas ima i da nisu toliko precjenjene!
    Cestitke na stanu i uzivaj u uredjenju!

  13. #13
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    nemam ih u el. obliku, nemam ni skener, al evo probat ću uslikati fotićem pa staviti (ako uspiješ tako nešto vidjeti :/ )

  14. #14
    pužić avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    tu i tamo
    Postovi
    1,985

    Početno

    probala slikati - ništa se ne vidi jer su crte presvijetle. Pošalji mi br. faxana pp (ako ga imaš ili možeš negdje primiti), pa ti pošaljem da vidiš.

  15. #15
    kalimero avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Slavonija-Bistrinci
    Postovi
    1,424

    Početno

    Taj otok se može urediti po želji i veličini prostora, ugraditi što god želiš.
    Kod mene je manji prostor i dio problema rješavam sa tim manjim otokom. Između dnevne i kuhinje dat ću raditi uži otok, koji će prema dnevnoj imati prostor sa vratima predviđeno sa boce i čaše, sa strane stol koji će se obarati i po potrebi dizati kod ručavanja, a sa kuhinjske strane najvjerovatnije koja uža ladica i polica za začine

  16. #16

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    696

    Početno

    Kalimero, razvedena obala, ha?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    Citiraj Drejka prvotno napisa
    Ja imam otok kao radnu površinu i jako sam zadovoljna. Nisam htjela stavljati ni peć ni sudoper na njega jer mislim da mi ta solucija ne bi bila praktična. Možeš ga pogledati u mom potpisu.
    tako je i kod mene, i to smo napravili prvenstveno zato što mi je u kuhinji bilo malo radne plohe pa smo sa time popravili funkcionalnost kuhinje,a i lijepo izgleda

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •