Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: zdrava prehrana i mršavljenje, u riječi i slici, 3. dio

  1. #1
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno



    znaaaaaaaaam kako ti je!

    meni se "ustabililo" nakon par dana. a crkavam - jer sam ja TAKVA otišla u šoping... dok sam došla do KC-a - mislila sam da ću puknuti...

    ali nije ni to loše! obavila sam brzinsku kupnju, i nisam kupila stvari bez kojih mogu - pa sam nešto i uštedjela. hehehe...

  2. #2

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    cure, za čišćenje, dakle i za nakupljenu vodurinu u organizmu vam je super čaj od koprive.
    ja bi vam preporučila da izbjegavate baš prejeftine čajeve, pogotovo one u vrećkama.
    rađe kupite neki u rinfuzi ili u nekoj apoteci...

    uglavnom, ak' odete na koprivu, zagarantirano vam je piškenje svakih 20 minuta... ili 15... ovisi

    btw, sad će mlade koprive, mogle bi i u berbu, pa...
    :D

  3. #3
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    Citiraj Elly prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ja googlam i tražim kak da se oslobodim vodurine..
    Za to ti je (osim vode) dobar i caj od preslice - ima ga u dm-u, nekih 8 Kn kutija (u rinfuzi je) ili zeleni caj.
    ja imam doma i zeleni i menta čaj. i nekako mi više paše menta. jel i to spada u istu kategoriju?
    Dobri su i jedan i drugi, ali kad bi trebalo raditi top listu
    prvi bi bio caj od preslice (on je bas za izbacivanje viska tekucine iz organizma), pa zeleni caj (jer djeluje slicno + ubrzava metabolizam), pa caj od mente.

    Ja ih trenutno imam sva 3 doma, no desi se da uglavnom pijem jedan dok ga ne potrosim, onda predjem na drugi, pa dok ne potrosim njega, pa prijedjem na treci...

  4. #4
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj lavache prvotno napisa
    uglavnom, ak' odete na koprivu, zagarantirano vam je piškenje svakih 20 minuta... ili 15... ovisi

    btw, sad će mlade koprive, mogle bi i u berbu, pa...
    :D
    chere madame la vache... je vous remercie de tout mon coeur.. mais...

    il faut que je izaći, doći do posla, raditi, ići u dućan, voziti na trening... jedino da si stavim kateter, pa crevce vučem za sobom...

    (a za koprivama nisam baš posebno šašava... )

  5. #5
    Elly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,052

    Početno

    Upravo sam si napravila caj od preslice pa sam pogledala sto pise na kutiji: "Pomaze jacem izlucivanju tekucine iz organizma".

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    jedino da si stavim kateter, pa crevce vučem za sobom...

    (a za koprivama nisam baš posebno šašava... )

  7. #7
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    jedva sam se snašla u ovim brojevima... :/ .

    razgovarala sam danas sa svojim bioenergetičarom, i on mi je ponovio da se voda iz organizma - tjera povećanim unosom vode. ono što nisam znala je - da je minimalni period nakon kojeg bi se trebali pokazati rezultati - u četvrtom tjednu.

    i da ne pokušavam skidati kile - dok ne skinem vodu. :?

    ipak - od nove godine je otišla jedna dole (ja sam htjela dvije) - ali ni to nije loše. zapravo, možda mi se samo voda "smanjila". za sad se žilavo drži 1 do 1,5 jedinica iznad gornje granice.

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Da vam malo skinem prašinu s topica, sigurno si imate puno toga za ispričat'

  9. #9
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Da vam malo skinem prašinu s topica, sigurno si imate puno toga za ispričat'


    htjela si zapravo razgovarat sa srodnom dušom (nula kila )...

    kod mene isto: nemrem se riješiti vodurine ...
    prema vrijednostima koje su navedene - gornja granica je 52, meni je bilo stalno 53,7 do 53,9 - a pomak je minijaturan... sad mi je oko 53,2 do 53,5... (navečer bude između 52 i 53)

  10. #10
    suzyem avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    620

    Početno

    Kakve su to vrijednosti? Kako se izračuna količina vode u tijelu?
    Ja sam počela piti oko 1,5 l dnevno, i nakon nekoliko dana piškenja svakih 10 min sad se normaliziralo :D

  11. #11
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    kupila sam si vagu koja mjeri masnoću i vodu. nariktaš si parametre (godine, visina) - i on ti pokazuje kile, vodu, i masnoću.

    masnoća mi je ok - negdje oko 28 (od 23 do 35), ali mi je voda visoka... treba biti između 42 i 52.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    a kak ta vaga zna kolko ti imaš vode a koliko masnoće? to mi nikad nije bilo jasno...

    btw, ak je voda prob - to i nije tak teško... nje se lakše riješiti.
    puuuno čaja od koprive, trešanja i puno tekućine. ne bi bilo loše da izdržiš bar 2 ciklusa mjesečeve mijene mjesečno...

  13. #13
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    ima nekakve metalne dijelove, tako da ih stopalo prstima i petom dodiruje. kod dodira - navodno idu nekakvi "valovi" kroz tijelo (nikad ne čitam upute u detalje ), i onda se to pokazuje na ekranu.

    razmišljam da se javim u udrugu za prevenciju prekomjerne težine http://www.uppt.hr/ , jer su oni radili precizna vaganja (bile neke akcije - ali ne u mom kvartu ). imaju neku posebnu vagu koja izbaci puno više parametara, i onda uz to daju savjete...

  14. #14
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,030

    Početno

    Grozan sam skeptik, ali ni u mašti si ne mogu dočarati te vibre koje tvoja stopala odašilju vagi :/ u svrhu mjerenja masnoće i vode.
    Ja bih tu vagu koristila samo za mjerenje težine, a dijagnozu potražila drugdje.

    Daj pij tu preslicu!

  15. #15
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    jedan mali tip;čaj od breze(list) piše za pojačano izlučivanje tekućine
    a i pomaže pri anticelulitnim dijetama (iako moran reći da je meni okus malo bljak)
    od skupljih stvari mi je dobar tonidren i minceur 3D oba se razmute s 1-1,5l vode i popoiju u toku dana a pošto ja stalno nešto pijem ovo mi dobro dođe da nije baš uvijek voda

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    405

    Početno

    Citiraj AdioMare prvotno napisa
    Grozan sam skeptik, ali ni u mašti si ne mogu dočarati te vibre koje tvoja stopala odašilju vagi :/ u svrhu mjerenja masnoće i vode.
    Ja bih tu vagu koristila samo za mjerenje težine, a dijagnozu potražila drugdje.

    Daj pij tu preslicu!
    slažem se s ovim...

    i don't be mad, ali malo manje troši na analizu, a malo više proces gubljenja... makar ok, traganje za vagama bar zahtjeva hodanje

    činjeni ca je da imaš nečeg viška. vode ili masti - whatever...
    da bi se to maknulo treba se na tome raditi...

    zato nek ti stopala šalju vibre nekom asfaltu, još bolje zemljici ili pošljunčanom putu...
    te fakat djeluju

  17. #17
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    koja od vas mi je bacila čini na vagu? vaga je krepala nakon vaših postova... sad mi pokazuje da imam 19,2 kg :shock: ...

    moja bosa stopala neće dotaknut te stvari koje si napisala... pikavo, vruće, a ponegdje ima i beštija...

  18. #18
    TeddyBearz avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZGB
    Postovi
    4,620

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    vaga je krepala nakon vaših postova... sad mi pokazuje da imam 19,2 kg :shock: ...
    :shock: Pa fakat si brzo smršavila! :shock:

  19. #19
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj TeddyBearz prvotno napisa
    Pa fakat si brzo smršavila! :shock:

  20. #20
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    vaga mi je krepala, sad polako rikava i frižider :? , na plac ne stižem... pa sam se odlučila utješiti ovom pričom...

    ako ništa drugo - smijeh je zdravlje!

    ZDRAV ŽIVOT

    Kažu da svaki dan moramo pojesti jednu jabuku, a i jednu bananu radi kalija.

    Također i naranču zbog vitamina C … I obavezno popiti jednu šalicu zelenog čaja (bez šećera za prevenciju dijabetesa) za smanjenje masnoće u krvi…

    Svakoga dana moramo popiti dvije litre vode (da, i poslije je ispišati, što
    udvostručuje vrijeme koje smo do sada provodili u WC-u)

    Svakoga dana treba uzeti barem jedan Bioaktiv ili jedan jogurt da biste
    imali sve dobre bakterije,za koje nitko ne zna što su točno, ali ako se ne opskrbiš sa barem milijun i pol tih bakterija, vidjećeš vraga…
    Svakoga dana jedan aspirin,za prevenciju infarkta, i jedna čaša crnog vina, također protiv infarkta. I jednu čašu bijelog, za živčani sustav…I jednu čašu pive, ne mogu se sjetiti za što…Ako ih popiješ odjednom, međutim, možeš dobiti moždani udar, ali ne sekiraj se, nećeš ni primijetiti…

    Svakoga dana treba jesti balastne tvari. Mnogo, mnogo, gomilu balastnih
    tvari, dok ne posereš govno veličine pulovera. Potrebno je 4 do 6 dnevnih obroka, laganih, s tim da ne smiješ zaboraviti žvakati svaki zalogaj 100 puta. Tako da ti samo za jelo treba 5 sati…

    E da, iza svakog jela trebalo bi oprati zube, tako da zube treba oprati i poslije jabuke, poslije bioaktiva, poslije banana, poslije balastnih tvari…i tako sve dok imaš zube u ustima, s tim da ne zaboraviš zubni konac, masažu desni I ispiranje vodicom za usta…Bilo bi dobro urediti kupatilo, možda staviti unutra CD player ili TV, jer s obzirom na vodu, balastne tvari i zube, provest ćeš puno, puno vremena unutra…

    Treba spavati 8 i raditi preko 8 sati, plus 5 za jelo, to je 21.
    Ostaje ti 3 sata, ako nije gužva u prometu. Prema statistikama, TV se gleda prosječno cca 3 sata dnevno. Sada se to više ne može, jer svakoga dana treba hodati najmanje pola sata (savjet: nakon 15 min kreni natrag jer ako ne, pola sata postaje cijeli sat). Treba njegovati prijateljstva, jer su poput biljaka, treba ih održavati svakodnevno. Pretpostavljam i kada ideš na put…

    Između ostalog, moraš ostati informiran, i čitati barem dvije dnevne i nekoliko tjednih novina, da bi imao kritički stav..
    Seksati se treba svaki dan, ali bez upadanja u rutinu: treba biti inovativan, kreativan i iznova osvajati. Za sve ovo treba vremena… Da ne govorimo o tantričkom seksu
    Treba imati vremena i za dodir s prirodom, pranje poda-suđa-veša, da ne govorimo o tome što sve treba ako imaš kućnog ljubimca ili djecu…

    Računica kaže da je za sve to potrebno minimalno 29 sati.
    Jedina mogućnost koja se nameće je raditi nekoliko stvari istovremeno:

    Npr: tuširaj se hladnom vodom i drži usta otvorena – tako ćeš popiti 2 litre
    vode. Dok izlaziš iz kupatila s četkicom za zube u ustima, istovremeno se
    seksaj (tantrički) s partnerom koji istovremeno gleda TV i čita novine dok ti pereš pod.
    Ostala ti je jedna ruka slobodna? Nazovi prijatelje! I rodbinu!
    Popij vino (nakon razgovora s rodbinom će ti trebati)
    Uuuuuuf!
    No. ako ti je ostalo dvije slobodne minute, pošalji ovu poruku svojim prijateljima (koje treba paziti kao biljke) dok jedeš žlicu meda, koja je vrlo korisna.

    Sada te pozdravljam, jer između jabuke, jogurta, pive, prve litre vode i trećeg obroka s dnevnom dozom balastne tvari, ne znam više što trebam, ali moram hitno u WC.

    Ušićarit ću par minuta istovremeno perući zube…

  21. #21
    Arwen avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    1,318

    Početno

    ajme meni sorciere uljepšala si mi dan

  22. #22

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    izvristala sam se! booli me trbuh!!!
    ovo moram mami poslati!!! stalno joj dajem neke zdrave savjete, sirotoj!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •