Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 808

Tema: Uniforme u školi

  1. #501
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj LolaMo prvotno napisa Vidi poruku
    Ne volim Bandića, ali..
    Nije taj prirez baš tako značajan, ne kužim zašto ga toliko spominjete..evo npr u Šibeniku bi plaćala 200 kn manje nego u Zagrebu..u Rijeci, Velikoj Gorici ta razlika je još manja..ono, skoro isto..
    Nekad kad vas čitam ispada da mi plaćamo tisuće kuna tog prireza
    Ogroman dio poreza, ne prireza nego proreza ide lokalnoj samoupravi.
    Samo ne znam koliki dio. Zato su se ono prije par godina na sav glas bunili kad je išlo neko smanjenje.
    Ne živi grad samo od prireza vec od velikog dijela poreza. A to, priznat cete nije mala cifra.

  2. #502
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Ne mogu editirati, nasla sam. 60% poreza na dohodak ostaje lokalnoj samoupravi.

  3. #503
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj sirius prvotno napisa Vidi poruku
    Osobno ne pristajem na to bolje ista nego nista.
    Ne zelim nepotrebne stvari i poteze koji sluze vlastitoj reklami i apsolutno nicemu vise.
    X

    lidać jesi izračunala koliko je to novaca?
    užasno mi je da se on s tom hrpom novca igra kao sa papirićima.

  4. #504
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    ove godine gradu zagrebu dolaze na naplatu neke velike cifre. nezgodno u predizbornoj godini.
    evo pogledala sam dakle gradu zgb dolazi na naplatu obveznice od 300 milijuna eura. o tome se pisalo jos 2014. kako ce to biti probelem.
    http://www.vecernji.hr/zg-vijesti/ho...tu-2017-949374
    pardon, ne dolaze gradu, vec Holdingu, koji je imao bolji kreditni rejting pa se zaduzio, i onda love se stopila u gradu

    da se razumijemo ni u drzavi ne cvjetaju ruze.

    tako da iznos za ove majice u rebalansu ce zvucati kao marija antoneta s kolacima (iako je takodjer povijesna cinjenica da ona to nikad nije rekla).

    Lili o skoli na vrbanima se pisalo takodjer jako puno. evo jedan od clanaka
    http://www.vecernji.hr/zg-zivot/kako...banima-1118323

  5. #505
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Slazem se sa svim argumentima protiv, al mene daleko najvise uzrujava sto su to samo dvije majice. Pa sto ces s dvije majice?
    I to uzrujava mene koja i inace saljem djecu u vrtic u odjeci od jucer, i imam svakakve trikove da sto manje veša perem i da sto cesce obuku isto. Nema šanse da bi ja to prala "svaki dan", nakon mrlja od hrane/likovnog/trave...znoja kad budu veci. Isli bi s mrljama, a ako smdi, u drugoj majici. Taman posla da mi jos i to netko natovari kao svakodnevnu obavezu. Bas me uzrujava i sama pomisao na "odrzavanje uniforme". A kako bi oni koji se presvlace i inace vise puta u danu? Peri majicu svaki dan ili si sam kupi jos tri?
    Uzrujana sam.

  6. #506
    sasa avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    4,609

    Početno

    i Bandic je uveo imovinski cenzus u vrtiće- plaća se prema dohotku. što znači da se dio građana duplo oporezuje. a to je samo kap u moru njegovih dvojbenih odluka. pa on je živući simbol sljubljivanja privatnog kapitala i javnih (naših) resursa.

  7. #507
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Bubilo Bubich prvotno napisa Vidi poruku
    Slazem se sa svim argumentima protiv, al mene daleko najvise uzrujava sto su to samo dvije majice. Pa sto ces s dvije majice?
    I to uzrujava mene koja i inace saljem djecu u vrtic u odjeci od jucer, i imam svakakve trikove da sto manje veša perem i da sto cesce obuku isto. Nema šanse da bi ja to prala "svaki dan", nakon mrlja od hrane/likovnog/trave...znoja kad budu veci. Isli bi s mrljama, a ako smdi, u drugoj majici. Taman posla da mi jos i to netko natovari kao svakodnevnu obavezu. Bas me uzrujava i sama pomisao na "odrzavanje uniforme". A kako bi oni koji se presvlace i inace vise puta u danu? Peri majicu svaki dan ili si sam kupi jos tri?
    Uzrujana sam.
    hahaha i ja sam uzrujana i to iz točno istih razloga

  8. #508
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Spajka procitala sam. Bem ti bas cesto arhitekti zabriju u neki svoj svijet pa kad se na to nadodaju izvodjaci i njihov rad ma divota...bas steta.

  9. #509
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    hahaha i ja sam uzrujana i to iz točno istih razloga
    Mima sto bi s konstantnim pranjem robe da imas 3 skolaraca + vas dvoje? Eno prezive ljudi. zezam se malo.
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.02.2017. at 08:23

  10. #510
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    mislim da u slucaju uniformi nije problem kolicina robe za pranje, vec problem da imas, za sad u najboljoj verziji, samo dvije majice.
    pa ces okretati svaki dan masinu za jendu majicu ili pak ces istu prati na ruke.

  11. #511
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Ne odlučuju arhitekti ni o veličini škole, ni o broju školaraca.
    Oni od nadležnih službi dobiju program, broj učionica, kabineta i svih ostalih prostorija.
    no kad imaš tri školarca, onda se valjda veseliš sto si dobio 54.000 kn

  12. #512
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Hm bas me zanima koliko majica/uniformi dobivaju po uceniku u onim zemljama u kojima.ih nose? Ima li netko iskustvo? Provjerenu informaciju?

  13. #513
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ne odlučuju arhitekti ni o veličini škole, ni o broju školaraca.
    Oni od nadležnih službi dobiju program, broj učionica, kabineta i svih ostalih prostorija.
    no kad imaš tri školarca, onda se valjda veseliš sto si dobio 54.000 kn
    Ma znam.za taj dio seni pa muz mi je arhic al znaju imat neke lude ideje svejesno u kojima zaborave na prakticnost i onda u izvedbi dodje do problema. Kao nas novi vrtic.

  14. #514
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm bas me zanima koliko majica/uniformi dobivaju po uceniku u onim zemljama u kojima.ih nose? Ima li netko iskustvo? Provjerenu informaciju?
    provjerena, je. necakinja odrasla u inozemstvu, anglosaksonsko podrucje. imas uniformi koliko si kupis

  15. #515
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Hm bas me zanima koliko majica/uniformi dobivaju po uceniku u onim zemljama u kojima.ih nose? Ima li netko iskustvo? Provjerenu informaciju?
    kupuju se uglavnom
    pa si kupis koliko zelis i imas novaca

  16. #516
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mima sto bi s konstantnim pranjem robe da imas 3 skolaraca + vas dvoje? Eno prezive ljudi. zezam se malo.
    Cemu ovaj komentar? Prežive ljudi svakako. Naravno.
    Pa nije smak svijeta prati ves. Nitko to ne tvrdi.
    Ali u situaciji u kojoj jesmo svjesno nas gurati u nepotrebne troskove ili jos nepotrebnije radnje je glupo. I neodgovorno. I tako tipicno bandicevski.

  17. #517
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ne odlučuju arhitekti ni o veličini škole, ni o broju školaraca.
    Oni od nadležnih službi dobiju program, broj učionica, kabineta i svih ostalih prostorija.
    no kad imaš tri školarca, onda se valjda veseliš sto si dobio 54.000 kn
    Nda... na istom smo tragu.

    Aliiii treba imati na umu da to i nije neka velika para. Prosječna neto plaća je u Hr za 2016 iznosila 5805 kn (podatak sa stranice Državnog zavoda za statistiku). To nije ni deset plaća. Daklem, bolje bi bilo raditi i zaraditi nego visiti na potporama. Ti za tri školarca dobiješ deset plaća, a moraš ih školovati do zrelosti. Da prostite, to košta puuuno više, ufff...

    * * *
    Offt. Bandić je s tim uniformama dobro dobacio kost građanima. Evo, tu se vidi koliko se mi bavimo time, a dok mi glodamo njegovu kost i raspravljamo o uniformama, on nije nikoga od nas pitao da li pristajemo da se potroši lova (kažu) 23 milijuna kuna na ono smiješno skijalište u centru Zagreba, a to je samo primjer... Spominjem ga zato jer je već spomenut. Koliko se važnijih potreba moglo pokriti (samo) time??? Ali štaš, to nam je ljepota demokracije. Nije dobro kad je nema, ali bome, nije sjajno ni ovako.

  18. #518
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Ma znam.za taj dio seni pa muz mi je arhic al znaju imat neke lude ideje svejesno u kojima zaborave na prakticnost i onda u izvedbi dodje do problema. Kao nas novi vrtic.
    ja to onako refleksno . Ljudima ne radi vodokotlić, pa misle da je arhitekt kriv.

  19. #519
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Peterlin, ja se samo čudim kako se glasovi jeftino kupuju.
    Ono covjek sinonim korupcije, mita, populizma ...itd, ali nema veze, ako ja imam neke koristi od njega, onda super.

  20. #520
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Peterlin, ja se samo čudim kako se glasovi jeftino kupuju.
    Ono covjek sinonim korupcije, mita, populizma ...itd, ali nema veze, ako ja imam neke koristi od njega, onda super.
    Eh, ljudi nemaju širu sliku.

    Odnosno imaju, ali iskrivljenu... Zapravo, iskreno priznajem da nisam iznimka. Pitanje je da li je moje viđenje stvari ispravno. Mišljenje stvaramo na temelju dostupnih informacija, a one nisu potpune.

    Ali da se vratim na temu iz citata - na ovim područjima uvriježeno je misliti da si ukrao samo ako si ukrao od susjeda, ali ako si oteo od države, nisi ukrao nego "si se pomog'o"

    Dok ne počnemo razmišljati o zajedničkim interesima, a ne samo o osobnim, ništa od toga. Za demokraciju treba nekoliko generacija. A da su nam uvjeti za izgradnju iste sjajni - nisu. To me ne brine. Brine me kad nema poboljšanja u odnosu na jučer, prekjučer ili prije n+k godina. Dapače, neke stvari su lošije, ali teško je tu generalizirati.

  21. #521
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Ono covjek sinonim korupcije, mita, populizma ...itd, ali nema veze, ako ja imam neke koristi od njega, onda super.
    ovo je najzalosnije
    toliko puno puta vidjeno

  22. #522
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mima sto bi s konstantnim pranjem robe da imas 3 skolaraca + vas dvoje? Eno prezive ljudi. zezam se malo.
    o poše, pa nije stvar u konstantnom pranju - iako nas je samo troje, neizmjerno smo čisti pa svakodnevno vrtimo mašinu veša - stvar je u tome da majica nošena u ponedjeljak u utorak mora biti čista, ispeglana i spremna za nošenje, a to uopće nije jednostavno postići. čak niti da dobijemo dvije majice. U svakom slučaju je značajno kompliciranije od situacije kad dijete u ormaru čeka deset čistih popeglanih majica i nitko o tome ne mora razmišljati do vikenda.

  23. #523
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Mima sto bi s konstantnim pranjem robe da imas 3 skolaraca + vas dvoje? Eno prezive ljudi. zezam se malo.
    Pa mislim da je to osobni izbor. Moja najbolja frendica pere 11-12 mašina tjedno, ima dvoje djece predškolske dobi, ona i muž. (Naravno, ja joj kažem da nije normalna barem 3 puta dnevno, svaki dan ).
    Nas ima isto toliko, a perem tri, max 4 mašine tjedno. Očekujem da će to rasti kako djeca rastu, ali dokle god mogu ne želim vrtiti mašinu svaki dan, sušiti preko noći, i peglati ujutro jer mora obući baš to. To je moj izbor, koliko ću i kad prati veš, koliko ću imati rezervnog veša, ili koliko ću puta obući istu stvar. Zbilja ne želim zbog jedne majice raditi neku preglupu reorganizaciju svog vremena. Za koju baš ni nemam prostora. Npr. ako nam se i zbog naših potreba poveća broj mašina na (lupam) 7 tjedno, onda ću ih ja prati kad ja hoću, možda i sve vikendom, a ne da mi neka majica to nameće.
    Kakav traktat o pranju majice .

  24. #524
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Bubilo, uputi djecu (i muža) kako se uključuje mašina za pranje veša. Zivot ce ti postati lakši.

  25. #525
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Ma lako za upaliti mašinu... treba to osušiti, to mi je veći probem (pisala sam na nekoj temi već drugi traktat o tome)... općenito imam niske kriterije održavanja kuće, robe i slično - to je sve ekološka katastrofa, kaj imaš trošiti toliko kemije svaki dan... kaj fali majci koja nije zamazana da ju dijete obuće dva puta... to je više svjetonazorsko pitanje o nepotrebnom pranju, nego što mi je teško upaliti mašinu.
    Posljednje uređivanje od Bubilo Bubich : 10.02.2017. at 10:37

  26. #526
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Eh, ode tema "u čušpajz"

  27. #527
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    Eh, ako sad krenemo sto je kome čisto, a kome šporko, završiti ćemo na tuširanju kupaonice.

  28. #528
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa Vidi poruku
    Eh, ako sad krenemo sto je kome čisto, a kome šporko, završiti ćemo na tuširanju kupaonice.
    medjufaza mogu biti smrkava djeca u vrticu da ili ne

    sooori

  29. #529
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    I koliko često mijenjamo ručnike .

    Zato su dvije majice totalna glupost.

  30. #530
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    sve je džabe dok se ne dođe do ustaša i partizana

  31. #531
    Bubilo Bubich avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Postovi
    4,427

    Početno

    Uh, ima na fejsu i toga... netko spomene kute koje su se prije nosile... i već su na komunjarama, ustašama i partizanima .

    Baš me zanima što će se izglasati. Moram priznati da me iznenadilo na nekom portalu stoji anketa, i većina je bila "za". Naravno, na portalu svatko glasa, ne samo roditelji školske djece, pa ne znam koliko je relevantno.

  32. #532
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Meni se ovako po forumima, i u stvarnosti čini da je većina roditelja protiv - ali nemam nikakav uvid u to kako razmišljaju konkretni roditelji iz naše škole.

  33. #533
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ovako po forumima, i u stvarnosti čini da je većina roditelja protiv - ali nemam nikakav uvid u to kako razmišljaju konkretni roditelji iz naše škole.
    Mi smo se, na sreću, riješili osnovne škole. Ali kad se prije par godina potezalo to pitanje, većina je bila protiv, samo njihovi motivi su bili "kaj bu nama neko govoril kak bumo decu oblekli" a ne promišljanje o dobrim i lošim stranama, troškovima, prirezu i slično.

  34. #534

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    3,520

    Početno

    Citiraj Tashunica prvotno napisa Vidi poruku
    sve je džabe dok se ne dođe do ustaša i partizana
    Ae ! Tko je njih pitao kako će oprati uniforme

  35. #535
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    U njenom razredu 13 za 7 protiv.
    Evo jos malo podataka, sto se sve sazna:
    Od 17 ucenika roditelji redovito piju, 1 ne drzi alkohol u kuci od 2 ne piju uopce.
    Od 16toro ucenika roditelji puse, jedan ima ultimatum ako prode sa 4 da ce prestati pusiti. 8 redovito dobiva batine i kazne.2-3 nikada nisu bili fizicki kaznjavani a 1 place na satu kada dobije losu ocjenu jer ce fasovati kuci.
    Pricali su o ovisnostima. Mozda je koji sim tam jer je to ipak usmena predaja osim za alkohol.

  36. #536
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj KrisZg prvotno napisa Vidi poruku
    U njenom razredu 13 za 7 protiv.
    Evo jos malo podataka, sto se sve sazna:
    Od 17 ucenika roditelji redovito piju, 1 ne drzi alkohol u kuci od 2 ne piju uopce.
    Od 16toro ucenika roditelji puse, jedan ima ultimatum ako prode sa 4 da ce prestati pusiti. 8 redovito dobiva batine i kazne.2-3 nikada nisu bili fizicki kaznjavani a 1 place na satu kada dobije losu ocjenu jer ce fasovati kuci.
    Pricali su o ovisnostima. Mozda je koji sim tam jer je to ipak usmena predaja osim za alkohol.
    a ovo nam govori o uniformama sto?

  37. #537
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    To da ima vaznijih stvari za rijesiti od uniformi ja volim fun fact, ti ne?

  38. #538
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Pa iskreno ne vidim nista fun tu, no ja sam autisticna po puno pitanja.

  39. #539
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    provjerena, je. necakinja odrasla u inozemstvu, anglosaksonsko podrucje. imas uniformi koliko si kupis
    Citiraj emily prvotno napisa Vidi poruku
    kupuju se uglavnom
    pa si kupis koliko zelis i imas novaca
    Eh i šta da sad na temelju ovoga zaključim, još će me sve ovo navesti na trag Betinih postova "blago" nam se bar ćemo dobiti od Grada te 2 majice, a tko treba onu treću nek je kupi

    Citiraj Mima prvotno napisa Vidi poruku
    Meni se ovako po forumima, i u stvarnosti čini da je većina roditelja protiv - ali nemam nikakav uvid u to kako razmišljaju konkretni roditelji iz naše škole.
    ja sam recimo uvjerena da je većina roditelja za majice al da je manjina ta koja je glasna.
    Ajd živi bili pa vidjeli...

    ja sam postala skroz "neopredjeljena" nakon svih ovih debata koja čitam. Zapravo mi nije jasna sva ta važnost koja se pridala majicama, bojim se da će čak ovakve "kontra majice" reakcije biti "boost" Bandićevoj kampanji

  40. #540
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Isreno , niti ja ne vidim nista fun.
    Ali meni je presusio smisao za humor jer mi dijete od pritiska u skoli puca po šavovima, a nitko ga ne mlati doma .
    ( iako mi se ponekad cini da se od nas u skoli ocekuju obzirom da ostavlja dojam prilicno nediscipiliniranog djeteta)
    ovo se odnosi na starije djete koje isto uci o ovisnostima.
    Posljednje uređivanje od sirius : 10.02.2017. at 14:02

  41. #541
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Pardon, nisam naglasila dovoljno ironiju oko fun facta. To je bila namjera a ne doista predstavljanje kao "zabavnih" cinjenica.Jer nije nimalo fun vec je tragicno.

  42. #542
    Osoblje foruma spajalica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    selo
    Postovi
    14,727

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Eh i šta da sad na temelju ovoga zaključim, još će me sve ovo navesti na trag Betinih postova "blago" nam se bar ćemo dobiti od Grada te 2 majice, a tko treba onu treću nek je kupi
    i dakle jer se nekom svidjelo da uvede uniforme, onda cu ja donirati 2 a ostale kupite, kad vec zelite. ali djeca ce ih morati nostiti u razredu? i stoji da majica ko majica nije skupa, ali kad kupujes neku koja se specificno radi u manjoj kolicini (tisak ili vez, vec sta padne ekipi iz nekog razreda na pamet) uopce nije nuzno jeftina, dapace.

    lili sad mi odgovori, da li ako se uvedu te famozne uniforme od majica, ces svoje dijete slati u samo te dvije majice ili pak ces kupiti jos koju?

    i onda di smo sad? sta ja tu "besplatno"?

    srecom po mene, nas seoski nacelinik nije dosao do ovako dobre ideje, pa ce moji i dalje svkakvi u skolu.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.02.2017. at 14:08

  43. #543
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Prošla je anketa i u našem malenom mjestu i jedino smo mi u razredu zaokružili NE.Kako vidim svi su oduševljeni idejom, u mislima im slatka dječica sva isto obučena-preslatko.A kad sam jednu mamu pitala što se time želi postići,u čemu je smisao-u istovjetnom izgledu,slatkoći,lijepom izgledu ili da se smanje klasne razlike ili...???,zar ne postoje bitnije stvari da se riješe(kao što je npr. manjak učionica,pa se mom djetetu izborni predmet održava ili u hodniku ili knjižnici,ili eventualno ako je neka učionica slobodna),ko će financirati te uniforme.O.K. oni će kupiti dvije majice,a roditelji još dvije-tri-četiri,i pored toga svejedno djetetu moramo kupiti odjeću koju moramo.A to da se smanje razlike među djecom,ja bih prvo ukinula tablete,i-pad-ove i ostala čudesa od 1-2 tisuće kuna na kojima tandrču preko odmora.A ono djete koje nema može samo gledati otvorenih usta.Pričala sam sa jednom mamom i ona je ostala doslovno sa upitnikom iznad glave,jer uopće nije u razmišljanima išla dalje od-joooj,kako je to slatko!A meni je odbojno iz više razloga-kao što rekoh.

  44. #544
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    I kod moje kceri vecina za da... kod sina ne znam.
    Al ono, volim napomenuti, kod nas i Hrast pobjedjuje na lokalnim izborima.
    Tak da...

  45. #545
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Mene zanima na čemu bi ta većina trebala biti za majice, kad uopće ne znamo niti smo dobili ikakvu informaciju o čemu se točno radi.

    Kako se uopće može provoditi to glasanje kad ljudima ništa koknretno niti praktično nije objašnjeno, u dopisu koji nam je proslijeđen mailom se piše o "odori", a u stvari se - izgleda - radi o majici, nemamo pojma koliko bismo dobili tih majica, tko bi ih radio, od kakvog materijala, što bi se dogodilo kad dijete preraste majicu - dakle, gomila potpuno praktičnih pitanja na koje nitko nije odgovorio.
    Kako onda uopće ljudi mogu biti za?

    Ja sam tako i napisala u odgovoru na anketu, da smatram da nismo informirani i da ne znam o čemu glasamo. I mislim da rezultati takvog glasanja ne mogu biti obavezujući za nikoga.

  46. #546
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj spajalica prvotno napisa Vidi poruku
    lili sad mi odgovori, da li ako se uvedu te famozne uniforme od majica, ces svoje dijete slati u samo te dvije majice ili pak ces kupiti jos koju?

    i onda di smo sad? sta ja tu "besplatno"?

    srecom po mene, nas seoski nacelinik nije dosao do ovako dobre ideje, pa ce moji i dalje svkakvi u skolu.
    Pa of course da nije besplatno al je jeftinije kupit jednu nego 3 kao u tim drugim zemljama.

    na bold

    kod moje kćerke u razredu je isto većina ZA, to mi je ona prenijela, nemamo povratnu info od učiteljice.

  47. #547
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj Cubana prvotno napisa Vidi poruku
    I kod moje kceri vecina za da... kod sina ne znam.
    Al ono, volim napomenuti, kod nas i Hrast pobjedjuje na lokalnim izborima.
    Tak da...
    JOJ Cubana sad si me podsjetila kako me ova tema neka dan nasmijala kad sam skužila koliko se nespojivih tu spojilo:

    moja frendica XY , ateistica koja ne može smislit Hrast i ekipu a bome ni Rodu, i mi smo joj sekta neki dan na fejsu šera Rodin post u vezi odora (kad nisam pala na dupe), a minutu poslije dobivam na mail komentare roditelja iz Vijeća među kojima je jedan istaknuti član Hrasta koji pak zagovara stav "protiv" kao i ta moja frendica.

    onak luda kombinacija:
    frendica XY u kombinaciji s Rodama i gosponom iz Hrasta= svi isto zbore za ne vjerovat !!!
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 10.02.2017. at 14:39

  48. #548
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    Citiraj Lili75 prvotno napisa Vidi poruku
    Pa of course da nije besplatno al je jeftinije kupit jednu nego 3 kao u tim drugim zemljama.

    na bold

    kod moje kćerke u razredu je isto većina ZA, to mi je ona prenijela, nemamo povratnu info od učiteljice.
    možeš si misliti da će se moći dodatno kupovati majce, mislim da ipak toga neće biti

  49. #549
    Tashunica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    tamo, tamo daleko
    Postovi
    5,779

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možeš si misliti da će se moći dodatno kupovati majce, mislim da ipak toga neće biti
    pa dobro, onda će ići u ponedjeljak i utorak uniformirani,
    a ostatak tjedna ko spajkini

  50. #550
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,517

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    možeš si misliti da će se moći dodatno kupovati majce, mislim da ipak toga neće biti

    kako ne pa tamo neki pajdo treba dodatno zaradit

Stranica 11 od 17 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •