Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Ovulacija bez iscjetka

  1. #1
    silvestra

    Početno Ovulacija bez iscjetka

    Da li je moguce imati O bez iscjedka
    Osjetim jajnike i ljevi i desni ali od iscjedka ni i....

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    33

    Početno

    To se i ja često pitam, ja sam samo prošli ciklus primjetila puno iscjetka, poslije potvrđeno da je bila O. A za cikluse prije nisam nikad ništa primjetila pa sad... Koliko znam jajnici znaju bolit i ako se ima PCOS, mene posebno dok sjedim.

  3. #3
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Ja sam sluz kod sebe zadnji put primijetila u 9.mj i taj sam mjesec ostala trudna (na žalost spontani) poslije toga ju više nisam vidjela i naravno ništa od T. Zato ja mislim (ispravite me) da nema O bez sluzi ili barem ne tako kvalitetne da bi došlo do trudnoće.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    moj ljecnik je rekao da ono sto osjecamo kao bol na sredini ciklusa ne mora da znaci da je ovulacija. mozda je cista, mozda je resorbovani folikul, mozda je problem u nekom krvnom sadu. mene boli i od endometrioze.
    kada sam pre 3-4 godine jos nista ne znajuci oko mojih problema da zatrudnim, pitala doca da imam sluz ali da se ne rasteze onoliko koliko treba, rekao mi da to nije problem i da znaci da je malo niski estrogen.
    Ovulacija je najbolje da se potvrdi uzv.

  5. #5
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Ima O bez sluzi , ali teze je ostvariti trudnocu ako nema plodne sluzi , jer spermatozoidi kroz neplodnu sluz ne mogu brzo plivati , bore se , brzo istrose snagu i "hranu " iz sjemene tekucine i ubrzo uginu .

  6. #6
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno

    Možda vam moje iskustvo pomogne ...
    Ja također nisam za vrijeme ovulacije imala sluz, bar ne u onoj količini i obliku koji bi trebao biti. Tada sam negdje pročitala da ulje noćurka povećava količinu sluzi pa reko zašto ne probati .. da ne dužim kupila sam ga od NW i već prvi mjesec vidjela znatno poboljšanje u količini i izgledu sluzi, a drugi mjesec me je iznenadio plusić na testu ... i eto još malo i biti ću mama;jedva čekam

    Ne znam dal se sve to skupa poklopilo ili šta ali činjenica je da čekam bebu pa eto ...

    od mene i Dominica

  7. #7
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    Citiraj Just Me prvotno napisa
    Možda vam moje iskustvo pomogne ...
    Ja također nisam za vrijeme ovulacije imala sluz, bar ne u onoj količini i obliku koji bi trebao biti. Tada sam negdje pročitala da ulje noćurka povećava količinu sluzi pa reko zašto ne probati .. da ne dužim kupila sam ga od NW i već prvi mjesec vidjela znatno poboljšanje u količini i izgledu sluzi, a drugi mjesec me je iznenadio plusić na testu ... i eto još malo i biti ću mama;jedva čekam

    Ne znam dal se sve to skupa poklopilo ili šta ali činjenica je da čekam bebu pa eto ...

    od mene i Dominica
    a šta si radila s tim uljem??

  8. #8
    Tayra avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    105

    Početno

    Ja također nemam sluzi, barem ne one rastezljive o kojoj svi pricaju! Kod mene za vrijeme O se pojavi neka vodena sluz, uglavnom dan-najviše dva gaćice su mi skroz mokre kao da sam se u pi-pi. Zadnja dva mjeseca počela sam koristiti LH trakice i taj dan kad imam taj vodeni iscjedak crtica na trakici je ful tamna, tamnija od kontrolne i osjećam napetost u dojnjem dijelu stomaka (jajnici me pikaju dan ili dva ranije). Valjda je to sigurna potvrda da O postoji! E sad tu rastezljivu sluz primijetim tek nakon odnosa :/

    I mene interesira ovo ulje? Šta se snjim radi?

  9. #9
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno

    To ti je ulje u kapsulama i pije se kao tabletice ... nije ga preporučljivo piti u trudnoći pa sam ga ja pila prvu polovicu ciklusa; znači od kad bi dobila menstruaciju pa još 15-20 dana

  10. #10
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mozete pit i caj od marulje - isti je efekt

  11. #11
    Just Me avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    152

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    mozete pit i caj od marulje - isti je efekt
    Probala sam prije i s time al nikakvih reakcija nisam imala ... bar je kod mene bilo tako

  12. #12
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    kao sto je nasiroko poznato ja sam oduvijek zeljela biti "sluzava" ali sam tu cast imala svega par puta,
    sluz za vrijeme O govori o tome kak ti hormoni (ne)funkcioniraju,
    mislim da je vezano za estradiol, idem malo procackati pa stavim link,
    znam da sam to vec jednom izucavala.

    Mislim da ako nema S da ni O nije bas nesto ludo kvalitetna, odnosno da folikuli nisu bas najsjajniji, e jesam ga sada izbaljezgala svega i svacega, idem link potrazit

  13. #13
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    evo ga sa

    http://www.woomb.org/bom/hormones/index_hr.html

    "Sam folikul u razvoju prije ovulacije stvara estradiol; on potiče žlijezde vrata maternice da luče određenu vrstu sluzi (“sluz s karakteristikama plodnosti “) što je bitno da bi spermiji mogli proći kroz vrat maternice i stići do jajašca. Estradiol također potiče rast endometrija , sluznice koja iznutra oblaže maternicu.

    Nakon ovulacije, žuto tijelo koje nastaje iz prsnutog folikula, proizvodi progesteron i estradiol. Taj progesteron izaziva naglu promjenu u sluzi do koje dolazi odmah nakon ovulacije i koja određuje simptom vrhunca.

    Progesteron također priprema estrogenima povećan endometrij za usađivanje oplođenog jajašca.

    Izostane li trudnoća, proizvodnja estradiola i progesterona počinje se smanjivati približno 7 dana nakon ovulacije, a to dovodi do kidanja endometrija u obliku menstruacijskog krvarenja 11-16 dana nakon ovulacije. "

  14. #14
    Dodirko avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,405

    Početno

    Niste me baš obradovali ali dobro... To je istina.....

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •