Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 260

Tema: Macina trava - marulja i vrkuta 2

  1. #51
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Hvala cure.
    Evo sad sam opet po ure čitala ovaj roman da skužim koliko dugo treba pustit da stoji. Jedva sam našla - 5 -10 minuta.
    E pa evo i ja napokon krećem sa mijauuuuuu travom iako je veljača prošla .
    Danas samo za probu, a kad m dođe i ode prelazim u ozbiljne ispijalice ove odvratno gorke tekućine

  2. #52
    amly avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    102

    Početno

    Ja nisan jos pila nikakve cajeve jer sam prelina,trebalo bi se prvo dobro informirat pa nabavit ih, pa jos veca muka to pit.
    Zanimalo bi me jel neko od vas cuo za jednog travara iz Mostara?Ja sam cula s vise strana da je mnogim ljudima pomoga kod raznih bolesti i s problemima s zacecem.
    To bi mozda bolje mogle znati cure iz Splita.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    281

    Početno

    Drage moje pridružujem se klubu čajanke "Kod macine trave" pijem ga već 10 dana 3dcl.Prošli put kad sam ga pila odmah sam osjetila poboljšanje s jajnicima a i gđa.M je došla a imam PCO.

  4. #54
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    ja sam nakon cca 5mj prestala sa vrkutom, nista se nije desilo, pa sam odustala, a macinu sam pokusala piti al mi je jednostavno bila pregorka

  5. #55
    ekica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    NZgb
    Postovi
    715

    Početno

    Citiraj amly prvotno napisa
    Ja nisan jos pila nikakve cajeve jer sam prelina,trebalo bi se prvo dobro informirat pa nabavit ih, pa jos veca muka to pit.
    Zanimalo bi me jel neko od vas cuo za jednog travara iz Mostara?Ja sam cula s vise strana da je mnogim ljudima pomoga kod raznih bolesti i s problemima s zacecem.
    To bi mozda bolje mogle znati cure iz Splita.
    pretpostavljam da misliš na Radu Marušića? Ako je to taj, pola familije MM-a je bilo kod njega, svima pomogao i svi su zadovoljni! Mislim da čak imam doma broj pa mogu pogledati ako te zanima...

  6. #56
    amly avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    102

    Početno

    pretpostavljam da misliš na Radu Marušića? Ako je to taj, pola familije MM-a je bilo kod njega, svima pomogao i svi su zadovoljni! Mislim da čak imam doma broj pa mogu pogledati ako te zanima...[/quote]

    da to je Rade Marusic.To bi bilo super ako mozes potrazit njegov broj.
    Hvala!

  7. #57

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    cure pomozite,

    trenutno uzimam hormonalnu terapiju (antibebi) radi endometrioze, pa me zanima smijem li piti marulju i vrkutu?

    Kao da sam negdje pročitala da ne bi smjela to kombinirati?

    :?

  8. #58

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    Mozda i nebi jer kontracepcija sprijecava a ovo potice kontam da ce ti hormoni ostati zbunjeni :?

  9. #59
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    I ja laički mislim da bi bilo pametnije ili jedno ili drugo, evo iskustvo pujice kopiram s druge teme:
    ja sam već pisala o tome na prije začeća - naime imala sam endometriozu na lijevom jajniku od 32mm koju sam vukla sve od 2000-te i koja mi je nestala/pukla nakon mjesec i pol pijenja čaja od vrkute i marulje (a nije nakon puno godina kontracepcijskih)

  10. #60
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    samo da dodam, nikako ne mijesati ove cajeve i kontracepcijske jer se pobijaju s hormonima koje reguliraju

    a mene su cajevi rijesili endometrioze (iako ih nisam pocela pit zbog toga - nisam ni znala da ce u tome pomoc) jer sam ih pila za zacece, dakle naravno bez kontracepcijskih (iako su me na njima drzali dulje od 5 godina - dakle ja bi preporucila prestat s anti-bebi, pit bar tri mjeseca cajeve, ako se nis ne dogodi, uvijek se mozes vratit na kontracepcijske)

  11. #61
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pujice je su li se tebi od vrkute pojačali ili pojavili bolovi? Meni su se pojačali, kao i krvarenje, što je dobro jer zapravo znači da se endometrij zadebljao i sredio. Vrkuta je zakon, da ne spominjem kako se ciklus divno regulira.

  12. #62
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    jesu, pojacali su mi se bolovi (ali nista preznacajno - i dalje me boli samo prvi dan, ali malo jace)

    meni se ciklus nista nije skratio (33 ili 34 dana) ali vidim da mi je endometrij dobar jer sad iz mene ispadaju ful veliki komadi

  13. #63
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Da ti komadi, nevjerojatno, nisam ih imala već par godina i smanjila mi se obilnost, a sad....zadnji put da je MM bio doma, umislila bih da je to bilo nešto drugo... Meni su inače jaki bolovi, ne mogu bez tableta, a bol se proširila i na drugi dan. Ja sad vrkutu ne pijem 2.mjeseca i stanje je i dalje za 5, znači nije da se situacija opet vrati na staro kad se prestane piti, bar kod mene. Nego nije mi jasno zašto se bol pojača jer sam čitala da je i protiv mensturalnih bolova. A ne znam, valjda ne mogu protiv genetike.

  14. #64
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ni meni se nije skratio, ali se ustalio, znači M mi je tu 26. ili 27.dan, naizmjenice ovisi koji jajnik radi

  15. #65

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    hvala na brzim odgovorima,


  16. #66
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    meni se nije nista desilo al mozda je problem u tome sto sam vrkutu pila usporedo s vitexom

  17. #67
    mama_jos_malo avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,835

    Početno

    cure, malo ohrabrenja za vas koji pijete marulju,

    pila sam mjesec dana... je u avataru

  18. #68
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    stelac i ja pijem kombinaciju vitex-vrkuta-marulja

  19. #69
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Citiraj pujica prvotno napisa
    stelac i ja pijem kombinaciju vitex-vrkuta-marulja
    e onda na mene nis ne djeluje, al ja nisam marulju pila :/

  20. #70

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Ni meni se stelerina još ništa nije desilo (pijem vrkutu već dva mjeseca svaki dan a marulju samo prvih pola ciklusa) čak ne primjećujem ni EW sluz koju bi marulja trebala potaknuti.

    Dobro, u zadnje vrijeme malo štrajkam jer jednostavno ne stignem svaki dan popiti...Ali prva dva mjeseca sam bila k'o urica pa ništa. Jedino malo više osjećam jajnike nego prije... :/

  21. #71
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    4,5 mj svaki dan 3x2dcl vrkute e vise necu 8)

  22. #72
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    smartic zanima me koliko si caja dnevno pila , kako si ga kuhala ( koliko kasika caja na koliko vode , da li kuhati ili samo preliti vodom ... ) Mislim hocu detalje ...pliiiiz

  23. #73

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    59

    Početno

    lije pozdrav svima!!!
    ja sam jedna :D koja je danas dobila dvije crtice na testiću, pa budući da sam pila macinu travu i vjerujem da ima veze s njom, da vam ukratko ispricam svoju situaciju:
    1,5 godina pokusavanja, ciklusi od 30 - 45 dana, a znalo se zalomiti i 60. pocela piti macinu travu (marrubium vulgare) nekih mjesec dana prije M, i nakon toga nekih 15 dana do O, jer sam procitala da ukoliko je doslo do zaceca, nije ju mudro piti.
    moja macina trava (kupljena od kumica na placi) je u sebi imala slijedecu uputu: ''3 jusne zlice caja preliti kipucom vodom, ostaviti pokriveno 5 minuta da odstoji, i piti (2-3 gutljaja) kroz cijeli dan. Za ucinkovitost svaki dan poslije rucka na vrh noza sode bikarbone rastopiti u 2 deci caja ili vode i to popiti''.
    sretno svima i saljem vam milijun ~~~~~ ~~~~~ ~~~~~ ~~~~~~

  24. #74

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    59

    Početno

    ha ha ha... betty ti i ja nikako da se ulovimo....

  25. #75

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Znam da je to vjerojatno već napisano , ali lijepo molim ako netko zna broj laba gdje se može naručiti vrkuta i marulja... pliz...kod mene u silne dvije ljekarne koliko ih ima naravno nemaju pojma..

  26. #76
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    s obzirom da sam vrkutu prestala piti prije cca 2tjedna, ova M dosla je bez spotinga i sa laganim bolovima.
    Dok sam pila vrkutu sve M su mi bile bezbolne ali sa spootingom, e sad dal vrkuta i spooting imaju veze to ne znam...

  27. #77
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    Znam da je to vjerojatno već napisano , ali lijepo molim ako netko zna broj laba gdje se može naručiti vrkuta i marulja... pliz...kod mene u silne dvije ljekarne koliko ih ima naravno nemaju pojma..
    http://www.suban.hr/

  28. #78

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    pujica hvala, hvala, hvala...

  29. #79

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Što mislite o kombinaciji koju sam ja dobila na odgovoru:
    Imam ženskih problema vezanih uz hormone koje bi trebalo "
    uregulirati ", čula sam da je čaj od marulje i od vrkute vrlo dobar za borbu
    vezanu uz neplodnost i općenito ženske tegobe - to je bilo pitanje.. odgovor:
    možete piti čaj od marulje i vrkute, te još predlažem dodatak gospine trave, nevena i zdravca.
    treba piti 1 l čaja svaki dan kroz 3 mjseca pa napraviti pauzu 2 tjedna i po potrebi ponoviti.

  30. #80
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    mozes i to, sve su te biljke dobre za ove nase probleme

  31. #81
    pirica avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Sesvete
    Postovi
    2,873

    Početno

    može li se u vrkutu stavit malo meda, meni je ona bljutava

  32. #82
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    ja msilim da moze

  33. #83
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Pokušaj je piti dok je vruća, tada je okus puno bolji nego kad se ohladi, a med isto vjerujem da može.

  34. #84
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    E sad jedno moje bistro pitanje....

    Dali nam ta kolicina unesenog caja moze skoditi s obzirom na kolicinu kofeina koju i caj sadrzava?
    To mi je vec prije palo na pamet, jer pijem 2 kave dnevno + 1l vrkute (sam pila) =dosta kofeina ili :?

  35. #85

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    59

    Početno

    ciao svima
    stelerina, ja mislim da ti ne može štetiti ta količina... ja sam inače obožavatelj kave, i pila sam sigurno 4-5 kava dnevno, i macinu travu litru dnevno. zanimljivo je da mi inače smeta ako pijem kavu ili bilo koji drugi čaj poslije 5 popodne, jer ne mogu oka sklopiti do ful kasno u noć. i zato sam ti ja i macinu travu popila do 5 sati.
    sve u svemu, nisam primjetila da mi organizam reagira na višak kofeina kao što zna nekad kad stvarno pretjeram (bude mi muka, ruke mi se tresu, srce lupa...)

  36. #86
    srce

    Početno

    cao svima.ja sam nova ovde.i ja pocinjem od ponedeljka sa cajem pa javljam rezultate.i svima takodjer zelim puno srece.da li ima ko nekoga lepih vesti do sada?

  37. #87
    srce

    Početno srce

    cao svima.ja sam nova ovde.i ja pocinjem od ponedeljka sa cajem pa javljam rezultate.i svima takodjer zelim puno srece.da li ima ko nekoga lepih vesti do sada?

  38. #88
    srce

    Početno

    inace moja situacija je ovakva-pre 2 godine operisala cistu,pokusavamo 10 meseci da ostanem u drugom stanju i do sada nista.menstruacija mi stize od 27 do 30 dana a pre nego sto nisam planirala trudnocu bila tacno na 28.dana.tako da sam citala vase postove i resih i ja da pokusam.ionako cajeve pijem dosta.od ponedeljka krecem sa cajem jer mi mama poslala pa tada stize paket.jer zivim u svajcarskoj a ne znam kako da pitam za taj caj.u utorak imam kod ginekologa specijaliste koji je bas za te probleme pa cemo videti sta on kaze.

  39. #89
    srce

    Početno

    vama svima zelim sto pre ostanete trudne.kad citam da je neko uspeo bude mi jako drago.zato svima koje zele biti majke zelim da to bude sto pre.

  40. #90

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    26

    Početno

    jedno pitanje,
    mozda nisam na pravom mjestu. Ali kako se pije piskavica (kupila za muza), dosla je kao sjeme. E sada me yanima da li se samelje ili onako pije, jer ne izgleda kao obican caj. Teta u apoteci je rekla da se samelje, a negdje sam procitala da se moze piti ili s medom ili s jogurtom e sada............, da i jos pitanje da li je uredu ako vrkutu i marulju kombinujem svaku po zlicicu/kascicu sa 2 dcl vode? Ovo je bilo jedno duuuuuuuuuuuuugo pitanje.
    Hvala vam

    A da cak mi je i teta u apoteci rekla ma dajte ima neki forum na netu pa se raspitajte, a ja joj mislila reci ma to vam je cijeli jedan virtualni grad.

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Citiraj ZO prvotno napisa
    Što mislite o kombinaciji koju sam ja dobila na odgovoru:
    Imam ženskih problema vezanih uz hormone koje bi trebalo "
    uregulirati ", čula sam da je čaj od marulje i od vrkute vrlo dobar za borbu
    vezanu uz neplodnost i općenito ženske tegobe - to je bilo pitanje.. odgovor:
    možete piti čaj od marulje i vrkute, te još predlažem dodatak gospine trave, nevena i zdravca.
    treba piti 1 l čaja svaki dan kroz 3 mjseca pa napraviti pauzu 2 tjedna i po potrebi ponoviti.
    Ja danas dobila čarobnu mješavinu od 0,5 kg koje ću početi ulijevati u sebe, MM je paket smiješan samo tako.... bijeli škanicl pun trave.... nek on samo živi u neznanju...

  42. #92
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    sweet ja sam stavljala žlicu vrkute na 2dcl, pa ih onda na istu količinu stavljala pola žlice vrkute, a pola marulje ili povećala dozu.

  43. #93

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Jel treba neko vrijeme da se želudac navikne na mješavinu ovih biljčica, umirem koliko mi je zlo... imam osjećaj da ću ispovraćati sve organe iznutra, sorry

  44. #94
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    meni ništa ne smeta, dapače čak mi je i fino koliko sam se navikla

    znam da se preporuča marulju pit u malim gutljajima, malo po malo (ne svu količinu odjednom) pa možda da probaš tako

  45. #95

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    Hvala, probat ću se nekako naviknuti naravno, stvar je u tome da ja već dugo pijem zeleni čaj bez šećera koji je po nekima odvratan, a meni je OK. Nisam baš nešto izbirljiva s takvim stvarima, ali stvarno mi je zlo, a popila sam jednu čašu od 2 dcl tek...

  46. #96

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    ej curke....imam pitanje vezano za marulju-koliki joj je rok trajanja???....naime, imam neke marulje još otprije 2,5 godine kupljene kod travara, a na vrećici ne piše trajnost, pa ak se kome da pročitati što piše na vašim kutijicama-alde pliz!

  47. #97

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    5,207

    Početno

    na mojoj kombinaciji piše do 31.03.2009. godine dakle 2 godine, danas sam to dobila

  48. #98

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    thx ZO

  49. #99
    srce

    Početno

    cao svima.evo ja sam pocela sa vrkutom a sa macinom cu poceti od sledeceg meseca.da li ima novih trudnica kome su ova dva caja pomogla?

  50. #100
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    podižem temu jer se stalno otvaraju nove, a na ovoj smo stvarno doktorirale sve o cajevima

Stranica 2 od 6 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •