Pokazuje rezultate 1 do 26 od 26

Tema: perilica rublja

  1. #1
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno perilica rublja

    Eto doslo je vrijeme da i mi svoju promjenimo pa sad iskreno ne znam od kuda da krenem. Malo je i hitno pokvarila se stara i ne isplati se popraviti pa bi trebali kupiti novu.
    e sad zanima me sljedece
    koji faktor je najbitniji kod kupnje
    da li potrosnja ili proizvodac ili sasvim trece...

  2. #2
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Garancija.
    Što duža to bolje.

  3. #3
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    E da i to sam mislila. Pa najduze daju 5 godinas...ili...

  4. #4
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Sve je važno.
    Odrediš si budžet i tražiš najbolji omjer cijene i kvalitete za te novce.
    Potrošnja je bitna i vode i struje kao i buka i ja ne uzimam apsolutno ništa što nije A+
    Garanciju sad svi daju od dvije do pet godina, ali aparati nakčešće rikavaju iza tog roka pa si nekak mislim da je sve to naštimano, a duga garancija zapravo marketinški trik.

  5. #5
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je važno.
    Odrediš si budžet i tražiš najbolji omjer cijene i kvalitete za te novce.
    Potrošnja je bitna i vode i struje kao i buka i ja ne uzimam apsolutno ništa što nije A+
    Garanciju sad svi daju od dvije do pet godina, ali aparati nakčešće rikavaju iza tog roka pa si nekak mislim da je sve to naštimano, a duga garancija zapravo marketinški trik.
    Večina rikne nakon dvije godine...

  6. #6
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Mi smo ovih dana kupili LG za 2400 kn, garancija na motor 10 godina.

  7. #7
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj baka prvotno napisa Vidi poruku
    Mi smo ovih dana kupili LG za 2400 kn, garancija na motor 10 godina.
    A nakon dvije ode elektronika...
    Tako je nama na Candyci i Whirpoolu.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Sve je važno.
    Odrediš si budžet i tražiš najbolji omjer cijene i kvalitete za te novce.
    Potrošnja je bitna i vode i struje kao i buka i ja ne uzimam apsolutno ništa što nije A+
    Garanciju sad svi daju od dvije do pet godina, ali aparati nakčešće rikavaju iza tog roka pa si nekak mislim da je sve to naštimano, a duga garancija zapravo marketinški trik.
    potpisujem i dodajem broj okretaja - minimalno 1000
    Posljednje uređivanje od dolega : 14.12.2014. at 02:19

  9. #9
    šafran avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    3,085

    Početno

    Citiraj Tanči prvotno napisa Vidi poruku
    Garanciju sad svi daju od dvije do pet godina, ali aparati nakčešće rikavaju iza tog roka pa si nekak mislim da je sve to naštimano, a duga garancija zapravo marketinški trik.
    Neki dan mi je riknuo Braunov mixer nakon 7 godina. Odo do moje susjede, starije gospođe u posudbu. Da ona meni mixer, gledam ja u njega dok se vozim liftom i sv si mislim, ako ovaj išta izmiksa bit će dobro, sav neki rasklimani. A na kraju nikad još tako dobro i brzo izmiksan bjelanjak! Sva oduševljena pitam ženu da mi kaže pa gdje ga je kupila, a ona kaže prije nekih 30 godina, takvi se više ne proizvode.
    Nisam neki obožavatelj teorija zavjera, urota, ali fakat te ovakve stvari tjeraju na crnjak.

  10. #10
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj šafran prvotno napisa Vidi poruku
    Neki dan mi je riknuo Braunov mixer nakon 7 godina. Odo do moje susjede, starije gospođe u posudbu. Da ona meni mixer, gledam ja u njega dok se vozim liftom i sv si mislim, ako ovaj išta izmiksa bit će dobro, sav neki rasklimani. A na kraju nikad još tako dobro i brzo izmiksan bjelanjak! Sva oduševljena pitam ženu da mi kaže pa gdje ga je kupila, a ona kaže prije nekih 30 godina, takvi se više ne proizvode.
    Nisam neki obožavatelj teorija zavjera, urota, ali fakat te ovakve stvari tjeraju na crnjak.
    Ništa čudno, ja imam bakin mikser i mlinac za kavu.
    Kupljeni ranih osamdesetih a rade super. Znači isto stari 25-30 godina.

  11. #11
    domy avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,244

    Početno

    Dakle uzela bi neku do 3000 kn,razred A+++, najmanje 1000 obrtaja, i garancija sto dulja. E sad jel zna netko koji od proizvodaca je najbolji i gdje bi mogla naci tak nekaj mislim na ponudu u ducanima

  12. #12
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Citiraj dolega prvotno napisa Vidi poruku
    potpisujem i dodajem broj okretaja - minimalno 1000

    Da, apsolutno. Pogotovo ako imaš sušilicu.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Postovi
    24

    Početno

    Citiraj domy prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle uzela bi neku do 3000 kn,razred A+++, najmanje 1000 obrtaja, i garancija sto dulja. E sad jel zna netko koji od proizvodaca je najbolji i gdje bi mogla naci tak nekaj mislim na ponudu u ducanima
    Ja imam Gorenje, i super sam zadovoljna. Sada ima već sigurno preko 5 godina, i nisam uzela neku najjeftiniju, bila je onak viši srednji rang cijene, ima 1300 obrtaja (koji mi super dodju), a odgoda paljenja mi je must have! Sada već skoro sve veš mašine imaju tu odgodu, ali sad sam nedavno tražila novu mašinu za na more, pa sam skužila da dosta modela nema tu odgodu. A ja uvijek palim s odgodom kad je jeftinija struja, i to negdje usred noći, kad čvrsto spavamo. Vidjela sam da dosta dobar izbor Gorenja na akciji imaju u Elipsu, jeftinije su nego u samom Gorenju.
    Posljednje uređivanje od Marilina : 14.12.2014. at 21:18 Razlog: pravopis

  14. #14
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Kad nađeš model koji ti odgovara, dobro je usporediti cijene, na primjer ovdje: http://www.jeftinije.hr/
    Znaju biti poprilične razlike od dućana do dućana, a ujedno ti pokaže gdje sve drže to što tražiš. Blaženi internet! Tko bi obilazio 150 trgovina.

  15. #15
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Mi smo za neke aparate uzeli dodatno jamstvo.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    mi smo imali miele, nakon 5 god otisao je motor. Sad smo kupili Samsung. Garancija je 2 god, ali smo za 300 kn doplatili jos 3, tako da imamo sveukupno 5 god garancije. Mozes pitati u trgovini dal mozes nadoplatiti za 5-godisnju garanciju, ako ju perilica nema.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    285

    Početno

    imas na forumu.hr grizzlija, koji zna sve o perilicama rublja. Kad se odlucis koju hoces, odi na http://www.nabava.net/ i tamo pogledaj gdje ti je taj model najjeftiniji, jer marza zna dosezati i do 500 kn razlike

  18. #18
    Cathy avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    8,441

    Početno

    Citiraj vlatka100 prvotno napisa Vidi poruku
    mi smo imali miele, nakon 5 god otisao je motor. Sad smo kupili Samsung. Garancija je 2 god, ali smo za 300 kn doplatili jos 3, tako da imamo sveukupno 5 god garancije. Mozes pitati u trgovini dal mozes nadoplatiti za 5-godisnju garanciju, ako ju perilica nema.
    Trenutno Samsung daje besplatno 5-godišnju garanciju.

  19. #19
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Joooj te Samsungice su mrak; one velike s kosim vratima.
    Gledala sam ih u subotu i dizajn mi se jako sviđa.
    Jedino kaj koštaju ko i Miele 11 000 kn

  20. #20
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Mi smo nedavno uzeli Gorebje, 9kg. Prije toga smo imali Whirpool, gornje punjenje, rafila je bez problema 7g, stvarno je puno radila ( platnene pelene i troje klinaca), tako da sam bila jako zadovoljna. Otisla je pumpa, a nije se isplatilo popravljati jer nam je tako ili onako trebala veca. Ova gorenje je za sada super, kupili smo jenpreko neta, bila je 1000kn jeftinija nego u Elipsu i sl. ducanima.

  21. #21
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Ova je nasa http://www.gorenje.hr/proizvodi/bije...-rublja/392259
    Ako stavim na najvise okretaja ves izadje skoro suh, bacim ga jos u susilicu na 20ak minuta i gotovo. I jako je tiha, whirpoolova je bila puno glasnija.

  22. #22
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    Mene je Gorenje vešmašina vjerno služila 16 godina.
    Stvarno je bila odlična.

  23. #23
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Moja Gorenje je bila neka jeftinija. Radi vec 14 godina i u tih 14 godina ukupni popravci su 500 kn s tim da je jedan bio zbog moje nepaznje - promjena onog okvira na vratima.
    Muci me sto kod svih novih uredaja kod kupnje ne znam da li ce uredaj, u slucaju nestanka struje, nastaviti raditi gdje je stao.
    Pecnica ne nastavlja raditi i to mi je katastrofa.

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    pratim temu.
    imamo gorenjku evo već 6-tu godinu (znači istekla garancija) i u tom periodu smo dva puta mijenjali ležajeve.
    to je zahvat gdje mašinu nose u servis, tako da smo se u tom periodu (2-3 tjedna) trebali snalaziti za pranje robe.
    bilo je još sitnijih kvarova kojih se više ne sjećam, mogli su se riješiti na licu mjesta.

    kvarovi na ležajevima gorenjke i grozna iskustva s candy-evicom (kombinirana perilica-sušilica)
    su me ponukali da drugi puta biramo švabicu (bosch, miele).

  25. #25
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Mi smo ovo ljeto kupili ovu:
    http://www.elipso.hr/bijela-tehnika/...KO-WMB81433LM/

    jako sam zadovoljna. A koliko će trajati, ko zna. Ima garanciju 5 godina

  26. #26

    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Postovi
    1,175

    Početno

    Mojoj Gorenjki je nekih 10 godina, samo je muž nekoliko puta promijenio ležajeve ( nije majstor ali kaže da nije komplicirano samo treba imati odgovarajući alat), odnedavno pokazuje znakove kraja ( povremeno ne centrifugira, općenito se bubanj na prazno teško okreće) tako da se pomalo pripremam za novu, no ne odustajem od ove tako lako.
    Posljednje uređivanje od cappy : 16.12.2014. at 10:49

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •