Kalimero - svježi korijander, sitno sjeckani, možeš stavljati u sva jela u koja inače stavljaš peršin. Naravno, ako ti okus (slatko-ljutkasti) odgovara. Ja ga uberem svježeg i zamrznem, pa ga koristim po potrebi. Meni je ukusan u mahunama, rižotima, indijskoj kuhinji, jela s gljivama, jela s tikvicama... A zrno koristim obavezno za marinadu seitana i tofua. Istučem ga u mužaru neposredno prije upotrebe.

LIGNJE
(na jedan od mojih načina):
pripremam u zemljanoj posudi s poklopcem (iliti Roemertopf-u), koju dan ranije natopim vodom (da ne pukne prilikom pečenja).
Slažem red domaćeg paradajza narezanog na srednje kockice, na to slažem lignje narezane na kolutove, luk narezan na kolutove, začini (sol, biber, malo lovora, peršina, malo češnjaka, ostalo po želji) i tako složim nekoliko redova, a poslijednji red je paradajz. Dodam malo bijelog vina (meni se svidja slatkasto vino) i maslinovog ulja. Poklopim i stavim peći u hladnu pećnicu da se postepeno zagrijava, cca 45min-1h. Uz to poslužim palentu koju radim s ribljim temeljcem (obično zamrznem kad radim veću količinu riblje juhe), umjesto s vodom i na kraju u palentu umješam 1-2žlice bučinog ili maslinovog ulja. Stavim je u plastični modl za pudinge (jedan veliki ili ako imamo goste u nekoliko malenih modla). Salata: ricola, zelena ili radič salata i uz to kakvu buteljčicu dobrog vina 8)