Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Fleke po koži od sunčanja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    1

    Početno Fleke po koži od sunčanja

    Zamolila bih nekog da mi pomogne tj. kaže kako bih mogla tretirati sama te fleke na koži (napola sam potamnila ,negdje imam crvene fleke, negdje mi je koža blijeda i svrbi me koža). Nemam vremena do dermatologa jer radim, znate kako je to sezonski ne može se naći slobodan dan :/

  2. #2
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Lea123 prvotno napisa Vidi poruku
    Zamolila bih nekog da mi pomogne tj. kaže kako bih mogla tretirati sama te fleke na koži (napola sam potamnila ,negdje imam crvene fleke, negdje mi je koža blijeda i svrbi me koža). Nemam vremena do dermatologa jer radim, znate kako je to sezonski ne može se naći slobodan dan :/
    To je solarni dermatitis (preosjetljivost na sunce). Evo više o tome: http://www.ordinacija.hr/zdravlje/zd...-prvom-mjestu/

    Pitaj u ljekarni što možeš dobiti bez recepta.

    Od krema za tu namjenu je ovo, ali mislim da ne ide bez recepta: http://www.almp.hr/upl/lijekovi/PIL/381-05-L-15894.pdf

    Ne znam da li bi ti Kamagel pomogao, to je protiv svraba kod uboda i opekotina, a ne za alergijske reakcije, ali pitaj u ljekarni - reći će ti da li smiješ.
    Posljednje uređivanje od Peterlin : 17.06.2013. at 14:53

  3. #3
    Puella avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    34

    Početno

    U svakom slucaju ako imas tako osjetljivu kozu, treba krenuti sa pripremama za suncanje od bar 30 dana prije nego se izlozis suncu ili solariju, na nacin da unosis u tijelo mnogo BETA KAROTENA i vitamina A, C i E. To će smanjiti rizik od crvenila i opekotina od sunca.

  4. #4
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Ja svake godine na moru dobijem crvenilo po nožnim prstima, svrbi do ludila. Čim ne budem na suncu, stanje se popravi. Obzirom da si iz objektivnih razloga ne mogu priuštiti više od tjedan dana na moru, sklanjanje sa sunca ne dolazi u obzir, jer sam onda komotno mogla ostati doma. Zadnjih godina primijetila sam da su mi simptomi nešto lakši ako desetak dana prije mora počnem piti kalcij šumeće tablete.
    No, ove godine sam imala ludnicu i nisam stigla unaprijed o tome razmišljati, tako da me baš pošteno zahvatilo, i morala sam piti tablete protiv alergije i mazati Synopenom navečer. Synopen ne ide na recept, ili se barem može nabaviti bez recepta, ali mislim da se ne smiješ mazati njime pa drito na sunce. Trebalo bi baš i izbjegavati sunce kad ga se primjenjuje, ali kažem, kod mene to nije bilo izvedivo pa sam onda barem mazala navečer. Za svaki slučaj, prije se konzultiraj s dr.

  5. #5
    butterfly_ avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    187

    Početno

    svake godine na moru dobijem alergiju na sunce u obliku malih sitnih prištića i blagog crvenila!
    ne boli, samo malo svrbi...
    najbolja mi je nevenova krema! nakon dan, dva alergija nestaje!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •