Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 65

Tema: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    Spremamo se prijeći na platnene pelene, pa prije nego odlučim koje kupiti zanima me par stvarčica.
    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    Hvala unaprijed svima!

  2. #2
    anjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    3,849

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    ja vise uopce ne koristim AIO ni pocket
    s fitted pelenama sam najzadovoljnija

    2. Koliko kojih bi nam trebalo?

    oko 25 komada fittedica

    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    ne uvijek

    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    narucivala sam iz vana ili od nasih teta sivalica

    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    nakon raznoraznih skupih, stranih, sminkerskih pelena, najzadovoljnija sam s hm pelenama

  3. #3
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    Nemam AIO, samo fitted i pocket-fitted, sa obe vrste sam jako zadovoljna
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    Sad imamo oko 30, ali i 20-25 je OK, bolje je imati malo više zbog sušenja. Ali, sa platnenima nikad nisi bez pelena - uvijek imaš tetre koje u možeš poviti bebu dok se ove "moderne" osuše
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Ne uvijek, najčešće za noć, i to presavijenu tetru ili mali peškirić - bolje se isperu i brže osuše od uložaka koje sam pravila
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    Sve sam sama šila, nisam ništa kupovala osim "repromaterijala"
    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    Nabavi dobre zaštitne gaćice.
    i sretno sa platnenopelenašenjem

  4. #4
    Sanela-Naja avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    532

    Početno

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    koristimo sve . AIO i pocketice po danu - mm i teta čuvalica vole jednostavnija rješenja
    fitted po noći i ako idemo duže vani jer sam sigurnija da neće propustiti ili da nam bodić neće povući vlagu oko nogu

    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    ukupno imam 30-ak pelena : pocketica 15-ak, AIO 5 kom, i 15-ak fitted
    perem svakih 3 dana a ni tada ne potrošimo sve
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    uložak koristim po noći i ako idemo duže vani

    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    narucivala sam iz vana i jednom sam platila carinu /bolje naručivati po manje/
    ostatak sam naručila sa naših sajtova ili sam kupila kod nas / kamaris, smib i rodina pusa /

    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    od pocketica su mi najbolje fuzzi bunz
    AIO popolini
    a fitted mi nisu loše smibove i naravno, rodina pusa -lijepo su krojene -nisu glomazne

  5. #5

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    10

    Početno

    Evo da se i mi uključim. Mi smo novi platneni...pa ne znamo još puno, ali ovako je kod nas...i za sada nam dobro ide.

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    Mi koristimo pocket i fitted
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    15 jednih 15 drugih cca
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Samo noću.
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    Donijela nam teta iz Amerike, a neke kupili kod nas...s hr carinicima (ili bolje rečeno carinicama) ne bi više htjeli imati posla.

    Ja molim savjet iskusnijih pelenašica da mi odgonetnu što je ovo i jel ima netko tko koristi...Uskoro moramo nabaviti par većih pelena, pa se premišljam da probamo bambusa ili ovoga...
    http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...2&ppn=3&ppsn=1

  6. #6
    Tiwi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    on the edge
    Postovi
    3,231

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    Kako volimo pitanja i odgovore


    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    AIO i Pocket su nam odlične kad idemo van u park, na duge šetnje, u goste, kad je u igri teta čuvalica ili deda i baka (da ih ne bunimo sa kombiniranjem i objašnjavanjem zaštitne isl), fitted najviše po doma. Mi osobno pocket Fuzzi Bunz koristimo i za noć.

    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    Pocketica imamo 15 kom, AIO 8 kom, Fittedica 18 kom, zaštitne Fleece 2 kom, Vuna 1 kom. Govorim o veličini M i L za klinca od 6 mj do sada (19 mjeseci) S ovom količinom mogu prati pelene svaki 3. dan i nemam frku hoće li se na vrijeme osušiti (nemam baš prostora za sušenje ni puno radijatora) Svojevremeno sam baratala s 20 pelena, većinom pocket (koje ne propuštaju) Fuzzi Bunz i Happy Heinys i prala sam svaki drugi dan, ali ove se pelene turbo brzo suše. Sad mi je ipak lakše.

    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Ne.

    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    Niti jednu pelenu do sada nisam klupila direktno iz vana samo s našeg internet sajta u HR (Pahuljica) i od cura koje su imale "viška " novih ili rabljenih pelena. A kolekcija mi nije za bacit. Evo škicni i provjeri: http://public.fotki.com/patrikovsvij...atnene_pelene/

    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    Nemoj odjednom kupiti previše. Radije uzmi nekoliko različitih i probaj kako će vam funkcionirati, odnosno koje će tebi i bebaću najbolje pasati u smislu stavljanja, držanja i održavanja. Sretno

  7. #7
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    samo fitted, druge smo koristili preko ljeta jer nam bas ne drze puno

    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    pa recimo 25 kom i 3 zastitne

    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    da, mi puno piskimo

    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    ja nisam kupovala preko neta, uglavnom tu na burzi i kod teta sivacica i hr shopovima

    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Hvala svima na odgovorima i savjetima.
    Imam još jedno pitanjce (baš sam dosadna ), koja je razlika između smibove dore, davida i neve? Proučavajući njihovu stranicu nisam uspjela skužiti

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    29

    Početno

    Smibova Dora i David se ne razlikuju po kroju nego uzorku, a Davida vec dugo nema. Neva je pak pelena radjena u 4 velicine, i malo je deblja od Dore.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    vlpv
    Postovi
    201

    Početno

    dora je obična fitted, a na neva je kao dora samo što je na nju zašiven dodatni uložak i drugačiji je sistem kopčanja.

  11. #11
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    dora je one size, a neve idu po velicinama
    i neva je uzi kroj medu nogicama

  12. #12
    momtobe avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,078

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    Pocket i AIO kad MM čuva malenu, a fittedice su za mene i noć
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    Sad imamo oko 30, ali i 20-25 je OK, bolje je imati malo više zbog sušenja. Ali, sa platnenima nikad nisi bez pelena - uvijek imaš tetre koje u možeš poviti bebu dok se ove "moderne" osuše
    -slažem se sa vještičicom
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Samo kad znam da se nećemo duže presvlačiti
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    Bellabottoms i ME su i sa poštarinom jeftinije nego pelene u hr shopovima. A carina...to je lutrija, mene je zaobišla osim jednom.
    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    *Must have su ME airflow i Aristocrats soaker. Uz njih ne trebaš ama baš nijedan drugi cover.
    *Naj pocket je FB, naj AIO je ME, ne daj se zavesti svim fensi-šmensi uzorcima i markicama-na kraju krajeva svi se slože- dobra pelena je pelena koja drži. A to su ove navedene.
    *Kod fitted pelena nema puno filozofije...sve su dobre ako imaš dobar cover.

  13. #13
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    Da i mi friški platnenaši damo naše skromno mišljenje:
    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    Pocket nemamo, AIO imamo dvije, krasne šarene, i planiramo ih koristiti kad se budemo pravili važni: kod doktora, na plaži...Fitted su zakon, puno mekše i prirodnije od AIO.
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    Mislim da je neka minimala za normalno korištenje 25 komada, a sve iznad toga povećava komociju i užitak korištenja.
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Ja dosta često jer su ulošci puno tanji od pelena pa imam osjećaj da se i bolje operu od pelena. Baš su mi stigli ME ulošci od bambusa koji su jaaaaako mekani pa ih guram u sve što stignem.
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?) Definitivno izvana. Jedna obična Bella Bottoms košta 9$ (preračunato oko 47 kn); u Hrvatskoj je najjeftinija pelena 85 kn! ME su genijalne pelene, od organskog pamuka ili bambusa, cijena je oko 12$ (niti 60 kn). Poštarina bude 8-12$, a carinu najvjerojatnije nećeš platiti ako je vrijednost robe ispod 300 kn.
    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    Opskrbi se tetrama, da ne budeš u panici ako ne stigneš oprati ili osušiti moderne platnene.

  14. #14
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    Mi smo oduševljeni pocketicama i sada nabavljamo samo njih. Po noći stavim dvije tetre i švedsku (po starinski).
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    Ne znam, mi još kombiniramo moderne i starinske. Ovisi imaš li sušilicu.
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Ne.
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)
    Meni su super od naših teta šivalica. I puno je jednostavnije nabaviti ih.
    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    Često ih mjenjaj.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Hvala svima!

  16. #16

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Evo me natrag - imam problem (valjda zato što sam plavuša ) s naručivanjem ME introd. offer - prihvaćaju samo us i kanadske kartice, a nisam skužila na koji još način mogu platiti . Help! Kako ste vi naručivale?

  17. #17
    enela avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Midsomer
    Postovi
    2,846

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Evo me natrag - imam problem (valjda zato što sam plavuša ) s naručivanjem ME introd. offer - prihvaćaju samo us i kanadske kartice, a nisam skužila na koji još način mogu platiti . Help! Kako ste vi naručivale?
    Ideš na International. Evo ti direktni link

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno Re: Nekoliko pitanja prije prelaska na platnene

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    1. Kada koristite AIO, kada pocket, a kada fitted?
    Pocketica nemam. Uglavnom one-size/fitted i par AIO-a. AIO imamo preko noći jer za sada nisu procurile, ali ti ne bi preporučila tu kombinaciju. Bolje fitted s dobrim uloškom (ili tetrom, pa si mirna) i kvalitetnim zaštitnima.
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    2. Koliko kojih bi nam trebalo?
    Tu sam se lomila mjesecima. Imam 20 Kamarisovih (paket), ali je ta količina bila dobra ukoliko bi se nakon pranja (svaka 2 dana) isti dan i osušile. Kad bi imao osip, i češće ga mijenjali, prali bi ih svaki dan. Onda sam kroz par mjeseci nabavila još pelena - što od naših, što od stranih dobavljača i sad sam mirna. Sada ih imam 30.
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    3. Koristite li uz fitted uvijek dodatni uložak?
    Ne dok je bio samo na mlijeku. Tek s dohranom sam počela stavljati uložak. Malo i zbog veličine pelena, Kamarisove su stvarno glomazne za malu bebicu :/
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    4. Čitajući topic o carini stječem dojam da se više isplati kupiti kod nas. Kako vi naručujete - iz lijepe naše ili izvana ispadne ipak jeftinije (unatoč carini?)?
    Vidi gore, naručivala sam izvana i od naših dobavljača. Srećom, carina me nije oplela Ali sam pazila da uvijek naručujem do nekih 50tak USD, tako da veličina računa ne bude razlog za carinjenje. A vidila sam da i dućani od kojih sam naručivala, na onu početnu stranu gdje treba navesti vrijednost paketa, stavljaju manju cijenu od one stvarne. Lijepo od njih
    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    5. Molim savjete, svi dobronamjerni su dobrodošli!
    Hvala unaprijed svima!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Enela, tamo sam i pokušala naručiti, pa mi ne prolazi kartica. A na ikonici kartice - kad staviš miša - pojavi se US Visa, US Mastercard. Kaj ne primaju naše? Ne kužim u čemu je caka :?

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Enela, tamo sam i pokušala naručiti, pa mi ne prolazi kartica. A na ikonici kartice - kad staviš miša - pojavi se US Visa, US Mastercard. Kaj ne primaju naše? Ne kužim u čemu je caka :?
    Samo da se malo ubacim - primaju i naš Mastercard, provjereno 8)
    Ali pazi da si na internacionalnom linku za naručivanje.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Ma bila sam na internacionalnom, zato sam i zbunjena... :? Izgleda da kod mene ništa ne može funkcionirati od prve kako treba...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Nemreš vjerovat, ispunim ja narudžbu na MM-a, upišem broj svoje kartice (isti onaj koji prije nije prolazio na moje ime), a kad tamo - prošlo! :D
    I onda šok - skužim da sam, već umorna od silnih pokušaja, umjesto ML veličine naručila S , pa brzo šalji mail i objašnjavaj što se dogodilo i moli da promijene narudžbu... Uh, kažem ja, ništa kod mene od prve...
    Sad čekam odgovor, nadam se da će mi uvažiti molbu.

  23. #23
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj MartyM prvotno napisa

    Ja molim savjet iskusnijih pelenašica da mi odgonetnu što je ovo i jel ima netko tko koristi...Uskoro moramo nabaviti par većih pelena, pa se premišljam da probamo bambusa ili ovoga...
    http://minishop.t-com.hr/bebuska/Pro...2&ppn=3&ppsn=1
    opa, jos jedan internet ducan u hr

    ja ti imam te pelene, dosta su po kroju slicne kissaluvs, nizak struk i tako to. mi ih volimo

  24. #24
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    JOŠ JEDAN :shock:

  25. #25
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Tiwi, MIB Dora na laviće, sloniće, nilske konjiće? :? Kad si to kupovala, ja nikad nisam vidjela takve uzorke!?!

  26. #26
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    Citiraj Elinor prvotno napisa
    Tiwi, MIB Dora na laviće, sloniće, nilske konjiće? :? Kad si to kupovala, ja nikad nisam vidjela takve uzorke!?!
    to su oni prvi uzorci, ja samo takve i imam. oni stalno eksperimentiraju, svaka serija im je limitirana.

    ali ni sve od jedne vrste uzorka nisu iste.

    ja od tih imam jednu pelenu koju sam kupila direktno sa smiba prije godinu dana, i 4 komada koje sam kupila od jedne forumasice prije par mejseci. i medu njiam velika razlika. ne samo sto su ove druge vece (a sve su OS), nego je i kvaliteta materijala drugacija, ove koje sam kupila kasnije su puno mekse :?

  27. #27
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Ne budem odgovorila na konkretna pitanja, ali mogu iznijeti svoje iskustvo s platnenim pelenama.
    Koristim ih cca. 3 tjedna. Još uvijek u kombinaciji s jednokratnima.
    Vrlo često sam razočarana, ponekad i bijesna, što se tiče platnenih.

    Koristimo FB, HH (pocketice) i HM fitted s Kushies coverom. Jedino što nas nijednom (od 5-6 puta koliko sam ih isprobala) nije iznevjerilo je kombinacija fitted i covera.

    Uhvatila sam se puno puta u razmišljanjima tipa:
    "Kvragu... kupim pelene (skupe!!!) i trudim se 10 minuta da ih dobro namjestim na divljoj 7-mjesečnoj bebi (kako li će tek biti kasnije?), a one mi promoče po čistim štramplicama, bodiju i hlačicama u roku par minuta.
    Pa presvuci bebu, operi je, stavi novu pelenu... i tako unedogled.
    Dakle, jeftinije je koristiti platnene... ako ti svaka ne promoči!"

    To je bilo moje razmišljanje prvih dana. Zaista sam bila puna frustracija i na rubu odustajanja.

    Moram priznati da mi se i sada dogodi da promoče. Ali sve rjeđe i rjeđe. Netko je ovdje napisao da treba kupiti više modela, marki pelena pa isprobavati - potpuno točno!! Super je ako imaš nekoga da ti demonstrira kopčanje pelena...

    Mi još uvijek isprobavamo i uvjerena sam da smo na pravom putu.
    I ne odustajem(o)!

  28. #28
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    Vrlo često sam razočarana, ponekad i bijesna, što se tiče platnenih.
    nemoj tako...
    pa rekla si da ti fitted ne promoci, mozes onda koristiti samo njih
    i mi koristimo fitte+cover to sam ti i bila rekla na pm
    mozda se pocket cini jednostavnijim za staviti i susiti, al nekim bebama ne drzi puno, pogotovo dok su jos tako male i punooo piskiju
    ja sam imala HH na posudbu i procurile bi nam nakon 1x sto bi se popiskio, fb su nam jedine koje bi donekle drzale, ali sa punjenjem duplim nocnim racman uloskom

  29. #29
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ja sam totalni tudum. Kakve su to AIO pelene?

  30. #30
    vještičica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    vjesticica[at!]gmail.com
    Postovi
    3,005

    Početno

    All In One iliti Sve U Jednom
    To su pelene koje imaju sloj nepropusne tkanine do odjeće, tj pelena+zaštitne gaćice u jednom.

  31. #31
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Hvala Vještičice! Polako učimo.

  32. #32
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Lucija, to ti je slična onoj što sam ti ostavila (Fuzzi Bunz), ali još unutra ima našiveni uložak od xyz slojeva materijala.

    Ova koju sam ti ja ostavila je pocketica, ona se puni po želji, tanje ili deblje.

  33. #33
    lucij@ avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,759

    Početno

    Ma sve si ti to meni dobro objasnila, ali sam ja zaboravila u toj buri novih informacija.

    A pazi sad ovo, gledam u onom topicu s kraticama i vidim da HM znači home made. Ja sam mislila da je to H&M i još se čudim jer nisam kod njih nikad vidjela pelene.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Danas smo stavili našu prvu platnenu (kamarisicu). Naravno da ju je za nepunih pola sata "krstio" i to tako obilno da bi iz jednokratne vjerojatno sve izašlo na leđa. No platnena je to stoički podnjela, a mislim da bi podnjela još i više. Cover je ostao čist, a naš prvi dojam je WOOOW, ovo je genijalno! :D Nadam se samo da ću uspjeti izaći na kraj sa sušenjem, nemam sušilicu. :/
    Još jednom, svima puno hvala na savjetima!

  35. #35
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja sam kupila sušilicu samo zbog platnenih (toliko o njihovoj financijskoj isplativosti ).
    nije bio problem u duljini sušenja, već su postale tvrde nakon nekog vremena, pa sam ih morala početi peglati (pa su bile samo malo manje tvrde...)
    ali, to je samo moje iskustvo, ovisi valjda i o tome koliko je kod vas tvrda voda i koji tip pelena imate

  36. #36

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,138

    Početno

    mama sanja, došlo je doba radijatora, iskoristi ih
    Baš mi je drago da je Kamarisica položila teški ispit :D

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Morat ću nabaviti ono sušilo koje se objesi na radijator (2-3 komada će valjda biti dosta ).
    Inače, stigao mi je odgovor iz ME, promijenili su narudžbu i šalju mi ML :D!

  38. #38
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Morat ću nabaviti ono sušilo koje se objesi na radijator (2-3 komada će valjda biti dosta ).
    Inače, stigao mi je odgovor iz ME, promijenili su narudžbu i šalju mi ML :D!
    2 komada + 2 radijatora
    ili 3 kom. + 1 rad. veliki
    :D za odluku o prelasku

  39. #39
    @n@ avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,984

    Početno

    Svečano objavljujem da su na pelene prestale curiti (same od sebe). Danas i jučer nijedna nije procurila, ni pocketica, ni fitted + cover. :D

  40. #40

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    Hej, ssss, pa di si ti? Ni traga ni glasa od tebe 8) ! Ispričavam se za skretanje s teme

  41. #41
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Citiraj meda prvotno napisa
    nego je i kvaliteta materijala drugacija, ove koje sam kupila kasnije su puno mekse :?
    Ja imam SMIB-ove kravicu i krugove, kupljene su nedavno ali ne mogu reći da su posebno mekane; Rodina pusa je puno mekša.

  42. #42
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja imam jungle, to su one tirkizne s lavicem, slonom i zirafom.

    od rodinih pusa su mi najmekse bijele s crnim pingvinima, to mi je ujedno i najbolji kroj.

  43. #43
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj mama sanja prvotno napisa
    Hej, ssss, pa di si ti? Ni traga ni glasa od tebe 8) ! Ispričavam se za skretanje s teme
    Onda ti muž ne prenese pozdrave

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Dugo Selo
    Postovi
    686

    Početno

    ssss, imaš pp!

  45. #45
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam kupila sušilicu samo zbog platnenih (toliko o njihovoj financijskoj isplativosti ).
    nije bio problem u duljini sušenja, već su postale tvrde nakon nekog vremena, pa sam ih morala početi peglati (pa su bile samo malo manje tvrde...)
    ali, to je samo moje iskustvo, ovisi valjda i o tome koliko je kod vas tvrda voda i koji tip pelena imate
    istina. kod mene tvrdaaaaa voda. al ja ih peglam, a guzi ne smeta. sušilicu ima moja mama. no ja pelene stavim na štrik. sad blizu radiojatora. i osuše se za dan i po. nije da grijemo ko ludi. najprije mi se osuši Kamaris.

  46. #46
    zmaj avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    3,454

    Početno

    Citiraj @n@ prvotno napisa
    Ne budem odgovorila na konkretna pitanja, ali mogu iznijeti svoje iskustvo s platnenim pelenama.
    Koristim ih cca. 3 tjedna. Još uvijek u kombinaciji s jednokratnima.
    Vrlo često sam razočarana, ponekad i bijesna, što se tiče platnenih.

    Koristimo FB, HH (pocketice) i HM fitted s Kushies coverom. Jedino što nas nijednom (od 5-6 puta koliko sam ih isprobala) nije iznevjerilo je kombinacija fitted i covera.

    Uhvatila sam se puno puta u razmišljanjima tipa:
    "Kvragu... kupim pelene (skupe!!!) i trudim se 10 minuta da ih dobro namjestim na divljoj 7-mjesečnoj bebi (kako li će tek biti kasnije?), a one mi promoče po čistim štramplicama, bodiju i hlačicama u roku par minuta.
    Pa presvuci bebu, operi je, stavi novu pelenu... i tako unedogled.
    Dakle, jeftinije je koristiti platnene... ako ti svaka ne promoči!"

    To je bilo moje razmišljanje prvih dana. Zaista sam bila puna frustracija i na rubu odustajanja.

    Moram priznati da mi se i sada dogodi da promoče. Ali sve rjeđe i rjeđe. Netko je ovdje napisao da treba kupiti više modela, marki pelena pa isprobavati - potpuno točno!! Super je ako imaš nekoga da ti demonstrira kopčanje pelena...

    Mi još uvijek isprobavamo i uvjerena sam da smo na pravom putu.
    I ne odustajem(o)!
    mene to niš nije pokolebalo. pa ljudi mijenjaju marke i jednokratnih!!! a meni su daleko draže platnene. brzo smo se uštosili. pogotovo kraj hrpe forumskih info. pocket rijetko procuri i to ovisi koje je markice! no, zna se da pocket nisu za male bebe. mom su zimus procurile kad je ima cca 3mj. al nisam požalila što sam ih kupila. mogle su i poslije na njega i niš nije curilo.

  47. #47
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja FB uopce ne smatram pelenama. to su zastitne gacice i ulozak, gdi je tu pelena?

  48. #48
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    meda zar nemaju sve Rodine puse isti kroj? Ja imam slon i maca i super mi je.

  49. #49
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    rodine puse jesu isti kroj sve, ali s malim varijacijama. ova s pingvinima je najvisa u struku, i mogu ju normalno zatvoriti, a slon i maca najteze, jer je nekako kraca, i onaj gore dio iznad trake za cicak je jako mali i onda se to nekad sfrce i traka dode na kozu. ne znam jel to do kroja ili do sivalice.

  50. #50
    ssss avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    503

    Početno

    Citiraj zmaj prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    ja sam kupila sušilicu samo zbog platnenih (toliko o njihovoj financijskoj isplativosti ).
    nije bio problem u duljini sušenja, već su postale tvrde nakon nekog vremena, pa sam ih morala početi peglati (pa su bile samo malo manje tvrde...)
    ali, to je samo moje iskustvo, ovisi valjda i o tome koliko je kod vas tvrda voda i koji tip pelena imate
    istina. kod mene tvrdaaaaa voda. al ja ih peglam, a guzi ne smeta. sušilicu ima moja mama. no ja pelene stavim na štrik. sad blizu radiojatora. i osuše se za dan i po. nije da grijemo ko ludi. najprije mi se osuši Kamaris.
    Ja pelene stavim i na radijatore i na sušilo radijatorsko jer nemam sušilicu i pelene jesu jako tvrde kad se tako osuše.Tako tvrde pelene samo dobro prožuljam kroz ruke i postanu super mekane ako vam je tako teško na ruke uvjek možete upotrijebit dobar stari batić za meso

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •