Prije Bozica su nas vrtic poharale vodene kozice i moje cure su ih naravno dobile, prvo Freja, a onda Mia. Prekjucer sam vodila Freju kod doktora jer je imala veliku ranu u desnoj nosnici, ranu na desnoj strani usnice, nesto kao jecmenac na desnom kapku i pristice (i jedan mjehuric) po desnoj strani lica i oko guze. Doktor mi je na moje zaprepastenje rekao da su to vodene kozice :shock: , da ih neka djeca prebole dva puta i da je drugi put bolest obicno blaza.

Bila sam skepticna te sam malo pretrazila www i izgleda da se vodene kozice stvarno mogu preboljeti dva puta, ali to je jako neobicno za djecu s dobrim imuno sistemom. Ima li tko slicna iskustva?

Drugo sto me muci je sto isti virus uzrokuje i pojasni herpes za kojeg je karakteristicno da napada samo jednu stranu tijela i jako je neugodna bolest. Nas doktor je siguran da Freja ima kozice, a i njoj je vec puno bolje pa to izgleda stvarno nije herpes.

Eto, samo da znate da od kozica nikad niste sigurni, a ja sad samo cekam da ih i Mia dobije drugi put :/ .