Pokazuje rezultate 1 do 7 od 7

Tema: kako se rešiti ?

  1. #1
    Lupina

    Početno kako se rešiti ?

    Bok, javljam se vam prvi puta, i pratim vas vec nekoliko mejseci.Naime imam neku travmu, sad , bas sad u glavi.A ne mogu se je rejšiti.

    U fazi smo pretraga, zašto ne možemo zatrudjenti.Ali u toj fazi sam bila i pocela pred dvije godine, dok me nije ginekologinja na stolu obrukala,"izvredjala",(da nisam djete, da sam več u godinama)dok sam malo poskocila, malo stisnula misice,kao uvjek, kod tih pregleda.Bila je to za mene sramota i žalost, sto nesto takvo doživi od dr.mag.spec,doc.osobe.Cula sam i od drugih, da jim je slicno napravila, al niko nista.Nema za sad jos institucije, koja bi imala vise nadzora nad takvim ponasanje,oni mogu sve,a vani je drukcije.Dobro, nismo bile bas vezane jedna na drugo, bila sam kod nje na dve-tri godine i izdrzala sam onih par minuta.A tad kad smo dozivljeli, da ne možemo zatrudnjeti, sam htjela na pretrage.No, ja znam da sam sve to napravila(poskocila, stisnula,boljelo me), jer je vec bila u zakasnjenju,vani je bila puna cakaona,bila neljubazna,i na brzinu gurnula naglo u mene mrzle sprave, a pri tome pogresila i nije procitala moj karton, da imam nesto sto se desilo u prošlosti i zbog cega je moguce, da se mi to desi.Ne mogu vam objasniti sto je u meni prouzrokovalo, to me stid, al ne znam šta cu, a željelimo i mi da bude rodetitelji.Ko da je u meni sve usahnulo.Zato se to sve to vuklo, do sad,selidba, menjanje posla, sredjivanje papira,jer otici novom ginekologu .Sad imam godinu,mozda i pol novog ginekologa Sve vidi u redu kod mene, ali ja moram na dodatne preglede i drugima, jer je suprug isto u redu.Ako je neko sa slicnim izkustvom, neka me savetuje, kako se riješiti toga straha!Zahvalna u naprijed i znajte, da vam pisem iz vana, tako da se izvinjavam na greskama. I svako dobro svima!
    Lupina

  2. #2
    Audrey avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,028

    Početno

    Žao mi je zbog tvojih neugodnih iskustava s ginekologom, i sama znam koliko to može ubiti u pojam.
    Kako da se oslobodiš svojih trauma? Pa pokušaj razmišljati da ti imaš svoj cilj, to je tvoja beba, i da si svakim pregledom, svakom pretragom, svakim zahvatom... jedan korak bliže tom cilju.
    Želim ti da ga ostvariš što prije i uz što manje muka !

  3. #3
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Draga Lupina , dobro nam dosla
    A sto se tice tvog straha , jedini nacin da ga se rijesis je da se suocis sa njim . I nas sve je strah ici doktorima , bilo sta da je u pitanju , starh nas je svega ovoga sto nam se desava , ali beba , taj cilj koji je svaka od nas ovdje sebi zacrtala nas tjera da sve podnesemo . Nekad je jako tesko , nekad boli i fizicki , ne samo psihicki , ali sreca pa sve brzo prodje . Ja snagu nalazim u slikicama predivnih beba , znam da to zelim i spremna sam da podnesem svaku bol i predjem svaku prepreku , ali istovremeno me je strah . Zato se trudim da na sve ovo gledam pozitivno .
    Ja ti zelim puno srece i da brzo dodjes do svoje bebe , da ne moras prolaziti silne doktore i njihova ispitivanja . Ali ako vec budes morala , onda ponavljaj u sebi da ce ti ti isti doktori pomoci da zatrudnis .
    Jedna od stvari na koje imas pravo je da upozoris doktore koje ce te pregledati na tvoj strah i da ih zamolis da budu njezniji i pazljiviji .

  4. #4
    Lupina

    Početno

    Procitala sam savjete, imat ču sve to u mislima.Imate i te kako sve u pravu.Dobila sam dva savjeta, a ta dovoljno, da mi pomognu, da me ohrabri...Ma, da je meni sve to jako razumljivo, jasno.Ali ne znam , sto sam si morala nabiti u glavu, sama sebi???Sto sam si uposte to dozvolila.Nekad mi nije bilo jasno, sta psiha moze da napravi covjeku.Od psihe moze zdrav covjek, da se razboli...

    Nadam se,da ce i kod mene to proci, pa se vam javim sa lijepsim dijelomo zivotne price.

    Pozdrav svima

    Lupina

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    442

    Početno

    Lupina moj prvi pregled je prošao slično, doktor je vikao na mene što se ne opustim, a ja prvi put kod ginekologa uopće, i to u bolnici (zamisli samo stol iz 1901), na kraju mi je izgubio papa nalaze. Sad mi je sve to smiješno. Dobro je da si promijenila ginekologa, nisu svi tako strašni, samo hrabro imaš svoj cilj i ostvarit ćeš ga. Ginekolog je prolazna neugodnost.

  6. #6
    keska avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    66

    Početno

    Draga Lupina nije problem u tebi već u lošem ginekologu.
    Bila sam kod više njih i kod nekih sam se osjećala isto kao i ti. Moj trenutni ginekolog (s kojim sam prošla trudnoću) je super i tek sam nedavno skužila zašto tokom pregleda stalno priča o svemu i svačemu (čak i o uređenju stana )...da bi me opustio.

  7. #7
    Lupina

    Početno

    Ma pomišljala sam na vse i na psihiatra, terapevte...ali sve u svemu se mislim si, i svjesna sam, da u životu ima puno drugih težjih slučajeva, koje treba možda riješiti sa njohovom pomoču.A ne tu moju travmu, da me je strah ginekologa, kojeg su mi bas oni zadali.naime kod njih sam odlazila normalno svake godine, brez nekih vecjih muka, no nelagodja je bilo,ali ne to sad. Vec davno sam si rekla:ma ne mogu biti toliko glupa, da se tolko zatraumiram bez ikakvog razloga. To su krivi ti loši ginekolozi, koji su siti svega i svoje struke"...Onaj stol sto kazes Kate76, mi je muka...al ajd podjent cu i to...il sto kaze Keska, pa da...treba malo i porpicat o necem,mozda se potrudit da se opustim...no ne mislim, sad da piknik pravimo.Nego ono,sasvim toplo, ljubazno, razumjevanje u mjeri poštovanja.A ne ono, ni dobar dan, ni kako ste, ni zasto, od kud...nego."malo nize, malo nize, reko-la sam jos nize, pa sta je vama, ko da ste prvi puta, pa niste curica, i gurnu one mrzle sprave,ko da nemaju manjih "pa da, ne nabrajam...Ma da jim ja samo nisam gola bila tada, tezko bi se jim pisalo...nisam ja od onih, koja se pusti da se hoda po njoj.Al kad sam bila tako gola, raztegnutih nogama, ma ne znam...koji stid i koje ponizenje.Hvala vam, sto djelite izkustva, i sto vidim, da nisam sama.Svima od sva pozitivno i dobro, sa puno :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •