Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: Pospanost, umor...

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,177

    Početno Pospanost, umor...

    Sigurno već ima sličnih tema, ali ni u jednoj se ne pronalazim.
    Stvar je u tome da mi se stalno, kontinuirano, spava, iako noću spavam 7-8 sati, manje-više u komadu (Andrej se tu i tamo budi, ali nije pravilo i zbilja se ne mogu žaliti na njegovo spavanje). Posao mi je uobičajen, nisam pod nekim stresom, u obitelji je manje-više sve ok, ne izlažem se prekomjernim naporima. Nisam preboljela ni gripu niti bilo kakvu drugu boleštinu ove sezone.
    Popodne samo što se ne skljokam na pod od umora. Kad počnemo čitati slikovnicu, ulovim se kako šutim između stranica napola sklopljenih očiju ili kako izgovaram besmislice
    Nisam ni na poslu u boljoj formi, često mi se prispava dok sjedim za stolom i pokušavam npr. pisati članak.
    Ovakvo stanje traje već nekoliko tjedana, trudnoća je isključena.
    Bila sam i kod doktorice, napravila pretrage krvi, nalazi ne da su dobri, nego su savršeni. Rekla mi je da još eventualno preostaje sumnja na štitnjaču, ali me ipak nije poslala na pretrage, valjda špara na uputnicama ili smatra da to u ovom trenutku nije potrebno.
    Sad me zanima: do koje mjere ima smisla tolerirati takvo stanje i gurati dokle ide? Postoji li način da sama promijenim takvu situaciju? Ili je to "zimsko-proljetni umor" koji će nestati s duljim danima?

  2. #2
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    klasicno moje pitanje: stitnjaca?

  3. #3
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,505

    Početno

    prebrzo citam
    napravi obavezno hormone stitnjace, odi privatno ako treba, nije to preskupo

  4. #4

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,968

    Početno

    Nemam rješenje, ali sam supatnica.
    S razlikom, što sam ja stalno bolesna (iz viroze u bakterijsku bolesti i natrag) i što nikako nemam vremena odbolovati na miru i ...što još dojim.
    I ja si planiram napraviti hormone štitnjače, ali eto, ne stižem.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,754

    Početno

    da nije proljetni umor?

  6. #6
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,024

    Početno

    Ja mislim da je zimsko proljetni umor u pitanju, a on fakat zna iz godine u godinu varirati intenzitetom. Ja se mogu pridružiti tvojim mukama oko umora, jer u zadnje vrijeme sve više tražim predah i gdje bih mogla ubiti oko.

  7. #7
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    ja se otprilike isto osjećam i to već dugo - sada mislim da je prešlo u proljetni umor, ali mene drži već nekoliko mjeseci

  8. #8
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,024

    Početno

    Moja bi baka, kada joj tijesto ne bi dobro uspjelo, uvijek okrivila brašno .
    Ne mislite li da su nam vremenske prilike baš neobične zadnjih mjeseci, mislim da ni naše promijenjeno stanje organizma nije neobično.
    Ali, naravno, važno je isključiti ozbiljna stanja, a to je tanja_b dijelom učinila.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,177

    Početno

    Ma da, moguće je da je i pretoplo vrijeme "krivac", iako ne volim tražiti dežurne krivce Po toj logici, kod mene proljetni umor traje negdje od Nove godine.
    Samo me živcira što vidim da ne funkcioniram u punoj snazi, i na kraju ne obavljam ni svoj posao kako bih htjela, niti se mogu baviti djetetom u onoj mjeri u kojoj bih htjela.

  10. #10
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    isto - bila sam na sistematskom i sve je OK.

    A ja sam stvarno stalno umorna, preumorna i uopće ne funkcioniram kao inače. Imam još jedan izgovor a taj je da uređujemo stan pa MM dosta vremena provodi s majstorima, tj većinom sam ja s djecom. Najgore od svega mi je to da vidim da se gubim - dvoje živahnih klinaca me brzo izbace iz takta

  11. #11
    tinkie winkie avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    ZD
    Postovi
    2,297

    Početno

    A da probaš matičnu mliječ?
    Moja je prijateljica imala slične somptome, i ovo joj je pomoglo.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    samobor
    Postovi
    97

    Početno

    Ovo što si nabrojala može biti i jedna od posljedica apneje .
    Pitaj partnera da li možda tijekom noći ostaješ bez zraka. Da li možda nakon kratkotrajnog prestanka disanja, odjednom udahneš veliku količinu zraka. Ovoga svega osoba koja spava nije svjesna ali je sve to dobro poznato onima koji spavaju uz njih.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,739

    Početno

    i ja sam se osjećala slično na početku trudnoće. Napravila sam nalaz krvi, i sve je bilo savršeno, štoviše imala sam toliko željeza da moj doktor nije mogao doći k sebi od čuđenja. To me nije baš utješilo, ali nekako sam se u to vrijeme počela hraniti po Montignacu, znači sve integralno, izbacila sam krumpir, mrkvu... i stvarno sam se počela bolje osjećati.

  14. #14
    Ivana B-G avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Vinkovci/Bec
    Postovi
    953

    Početno

    i ja poznajem takva "stanja" i stalno sam ih prepisivala nekakvim "vanjskim" cimbenicima - zimskoproljetni umor, ljetnoj vrucini, jesenski manjak sunca itd. kad mi je to dojadilo isla sam kod doktora, a posto sam bila dosta mlada, rekao mi je "da idem kuci naspavati se"...vec sam i sama vjerovala da si umisljam, dok prije 3,5 godine sasvim slucajno nismo otkrili (moj NOVI dr i ja) da imam hashimoto hipotereoditis (mislim da se tako pise) u biti eto stitnjaca ne radi kako treba...
    moj savjet: prati svoje tijelo (koliko stignes) i obavezno izvadi hormone stitnjace, ako nije to - a nadam se da nije - onda jos uvijek mozes kriviti vrijeme!

  15. #15
    mamasch avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,437

    Početno

    joj svi smo ovih tjedana u komi, prestrašno...

    odi provjerit hormone štitanječe, matična mliječ je dobra ideja (provjereno), ali obavezno u dnevni raspored ubaci dvadesetak minuta za svoju dušu.
    ne zaboravi na sebe.

  16. #16
    cvijetak avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Antunovac
    Postovi
    1,132

    Početno

    I MM se stalno žali na slične simtpome (umor, nedostatak koncentracije). Mislili smo da će sistematski (pravi) otkriti u čemu je stvar, ali nalazi su mu savršeni osim što su mu na UZV vidjeli povećanu slezenu i sad smo opet na početku, nemamo pojma kako dalje.Kako se provjeravaju ti hormoni štitnjače, mislim, vadi se krv ili...?

  17. #17
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Malo podižem ovu temu čisto da se požalim!
    Više ne znam šta da radim sama sa sobom!
    Pretprošli tjedan sam imala neku gripu, temperaturu ne previsoku, do 38 C, ali užasno umorna, malaksala, bolovi u mišićima..e prije par dana me opet uhvatio neobjašnjiv umor (Jan mi ima crijevnu virozu pa...), postalo mi mučno..sinoć sam zaspala u 8 navečer zajedno s janom.
    opće stanje mi je katastrofa, na poslu se ne mogu na ništa skoncentrirati, imam osjećaj da sam nekako jaaako slaba..
    Ma ne znam...
    Vadila sam krv u 11,12 mjesecu, sve 5, štitnjača ok...
    Eto, samo da se požalim...a ako netko ima savjet-super!

  18. #18
    nely avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    402

    Početno

    Mislim da je u pitanju proljetni umor,ali malo preuranjen pošto nije ni bilo zime.Tako da nije ni čudo što se neki tako osjećaju već mjesecima..ja također!

  19. #19
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,244

    Početno

    Nakon što već više od 2 tjedna vučem neku virozicu ja sam hodajući zombi.

    Jučer nisam imala snage nositi Anu već sam se u 9 navečer skljokala u krevet.

    Nemam snage ni volje za niš. Trebam poslati jedan važan mail, a nemam volje već 3-4 dana. Kuća mi je kao da ju je poharao potres.

    A selimo se, jučer je stigao namještaj, sljedeći tjedan stiže kuhinja, pa još neki majstori.....................aaaaaaaaaaaaaaaaaa.

    Samo da se požalim...valjda će proći.

  20. #20
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ja jučer zaspala u 10 navečer, mali se dosta budio po noći ali kad se probudio u 5 ujutro malo sam ga nosila i postalo mi je uuuužasno mučno i tako mi je i danas. Kao da sam na rubu povraćanja, a umorna-da ne govorim!
    Pa sam si kupila sve moguće vitamine, ostavljam bogatstvo u ljekarnama samo da me nešto digne..
    A trudna nisam...
    Hoću da ovo stanje prooođe....

  21. #21
    NanoiBeba avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    12,666

    Početno

    Kod mene je stanje isto nepromijenjeno- jučer sam zaspala u 21,30.

    Mi obično zimi odemo barem na kratak odmor, 4-5 dana, a ove nismo. prošli tjedan mi je prekipjelo i uplatila sam dugi vikend u hotelu. Putujemo sutra.

    Sljedeći tjedan napišem jesam li odmornija

  22. #22
    AdioMare avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    9,024

    Početno

    Citiraj NanoiBeba prvotno napisa
    Kod mene je stanje isto nepromijenjeno- jučer sam zaspala u 21,30.

    Mi obično zimi odemo barem na kratak odmor, 4-5 dana, a ove nismo. prošli tjedan mi je prekipjelo i uplatila sam dugi vikend u hotelu. Putujemo sutra.

    Sljedeći tjedan napišem jesam li odmornija
    Bravo!
    Ovo ti mora podići elan, automatski ćeš i tijelo pokrenuti.

  23. #23
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Ja se pridruzujem temi, onako, da se malo pozalim ili ako netko ima ideju.
    Umorna sam, umorna, umorna...
    Zaspim izmedju pol osam i devet, i jedva se probudim u sest (alarm), i onda jos sat vremena "vegetiram" dok ne dodjem u stanje da se dovoljno razbudim za nesto. Znaci spavam 9-10 sati u komadu, ne znam za nista oko sebe. Preko vikenda sam spavala preko 12 sati (od pola osam do osam). I mogla bi tako skoro svaki dan. Na poslu nije nesto posebno stresno, sad sam se stvarno super odmorila za vikend- ali i dalje mi se spava, spava, spava... Imam osjecaj da bi trebala uzeti dva tjedna go (kojih naravno nemam) i prespavati ih.

    Je li to normalno? Je li moguce da je to sve reakcija na prethodnih pet godina trudnoca, dojenja i s tim povezanih nespavanja? Reakcija na pocetak zime? Postajem medvjed?

    ima li ikakvog smisla ici doktorici i traziti uputnicu za nesto jer eto mislim da previse spavam?

  24. #24
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Mene ujutro spašava zimsko računanje vremena, a popodne mi je koma - mrak vrlo rano. Meni nedostaje dnevnog svjetla pa gledam da što više boravim vani kad god stignem, dok je još dan. Ne uspije mi baš često, ali trudim se nadoknaditi barem vikendom. Zimski mrak me gura u depersiju i spava mi se više nego ljeti.

  25. #25
    ninik avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    986

    Početno

    nemam ništa pametno ... samo

    ja ne postajem medvjed...ja jesam medvjed
    već godinama...otprilike njih 7 jako puno spavam ... znači navečer je najkasnije u 21,30, prosjek je oko 21, budim se oko 6 (alarma) ali pravo ustajanje je oko pola sedam .. i tako stalno... a kad se skrati dan, već sam u pola 8 u krevetu i vegetiram dok ćupi ne zaspi pa za njom i ja...
    vikend gotovo cijeli provedem u krevetu...onako po malo drijemajući...volje nemam za ništa i nikoga
    tlak mi je nizak ali ne toliko...štitnjaču sam pregledala ovo ljeto ultrazvučno, normalna, vadila samo jedan neki indikativni hormon, on je uredan.

  26. #26
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    sillyme, imaš li vremena ubaciti negdje nekakvo vježbanje? Provjereno diže energiju, manje spavaš i manje ti se spava, iako
    se na prvu ne čini logično, jer bi kao trebao biti umorniji, ali nije tako.

  27. #27
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Citiraj Dijana prvotno napisa Vidi poruku
    sillyme, imaš li vremena ubaciti negdje nekakvo vježbanje? Provjereno diže energiju, manje spavaš i manje ti se spava, iako
    se na prvu ne čini logično, jer bi kao trebao biti umorniji, ali nije tako.
    Znam da se vježbanjem diže energija, i pokušavam ali jedina dva perioda kad mogu je
    - ujutro (a tad sam potpuno još strgana) ili
    - navečer nakon posla (ali dok dođem, nešto pojedem, malo se opustim i već mi se spavaaaaaa)
    Krenem da ću vježbati ujutro, izdržim dva-tri tjedna na preskokce koji dan i onda nešto uvijek se desi da se nakupi tri-četri-pet dana da ne vježbam i odjednom su prošli već mjeseci...
    Sad opet razmišljam da krenem ipak navečer, da upišem nešto blizu doma i prisilim se 2x tjedno (u nadi da neću baš imati frku na poslu).
    Jučer sam zaspala tako da sam ležala u krevetu i klincima pokazivala nešto na kompu - i zzzzzzz
    Totalno sam down s energijom, a zima je tek pred vratima...
    Sad trebam ići na sistematski u firmi pa ću vidjeti da li će mi nešto naći, zadnji put sam proglašena apsolutno zdravom ali sa koma kralježnicom i uputama da vježbam (a što naravno nisam).

  28. #28
    Dijana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Postovi
    6,003

    Početno

    Škicni malo topic s vježbačicama, http://forum.roda.hr/threads/81523-V...ra-molim!-quot-)
    po meni je bolje odvojit tih pola sata dnevno i vježbat doma, nego gubiti vrijeme na transport (a i novac uostalom)..Ali
    bolje ikako nego nikako..

  29. #29
    sillyme avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    5,586

    Početno

    Citiraj ninik prvotno napisa Vidi poruku
    nemam ništa pametno ... samo

    ja ne postajem medvjed...ja jesam medvjed
    već godinama...otprilike njih 7 jako puno spavam ... znači navečer je najkasnije u 21,30, prosjek je oko 21, budim se oko 6 (alarma) ali pravo ustajanje je oko pola sedam .. i tako stalno... a kad se skrati dan, već sam u pola 8 u krevetu i vegetiram dok ćupi ne zaspi pa za njom i ja...
    vikend gotovo cijeli provedem u krevetu...onako po malo drijemajući...volje nemam za ništa i nikoga
    tlak mi je nizak ali ne toliko...štitnjaču sam pregledala ovo ljeto ultrazvučno, normalna, vadila samo jedan neki indikativni hormon, on je uredan.
    Eh vikend, to se nekako ipak prisilim iz kreveta, ali preko tjedna je koma, zaspim skoro uvijek prije klinaca. Evo sad ce devet i nekim cudom sam budna ali oci mi se sklapajuuuu.
    Jesi probala nesto da manje spavas? Ja isto imam nizak tlak, zato mi treba ujutro kava i malo mira da profunkcioniram. Zna mi se desiti da mi ujutro prodje po pol sata a da ne znam na sto, i na kraju se dignem u sest i kasnim na posao u devet. Uzas.
    jutros sam probala vjezbati pola sata nakon budjenja, totalna koma, nista nisam mogla, onaj 30ds sam napola odradila samo prvi krug i bilo mi je dosta. Tlak mi je izgleda u podrumu....

  30. #30
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,531

    Početno

    Stalno mi se spava. Ujutro se probudim u 7-8 h osjećam se odmoreno jedno sat vremena i onda krene hvatat umor bez obzira popila kavu ili ne i od podneva prema večeri sve gore, do 17-18 tak sam krepana da samo zijevam, a ništa pretjerano ne radim, nemam stresova.

  31. #31
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,834

    Početno

    Ja bih ti preporucila fizicki umor, aktivnost, koju rekreaciju, boravak na otvorenom, ...

    A jesi sigurna da nisi umorna od selidbe i uredjivanja stana?
    Posljednje uređivanje od Lili75 : 22.08.2024. at 07:54

  32. #32
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,689

    Početno

    I ja sam stalno umorna, dosta je to i zbog prethodnih faza nesanice, onda sam mislila da je to 100% posljedica korone, a sad vidim da je ovaj topic otvoren davno prije korone tako da očito svatko kad tad dođe u tu fazu. Na vježbanje se jako teško odnosno nikako natjeram, ali izgleda da nema druge

  33. #33
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,531

    Početno

    Pa ne znam, evo imam već dva tjedna bol u ramenu i ruci jer sam pridržavala policu glavom dok sam je šerafila, ali inače ne bih rekla, sve je prošlo glatko... imamo kretanja u danu jer nije moguće s troje djece biti samo doma... a dosta se svade možda me to izmori...

  34. #34
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,404

    Početno

    Citiraj zutaminuta prvotno napisa Vidi poruku
    Pa ne znam, evo imam već dva tjedna bol u ramenu i ruci jer sam pridržavala policu glavom dok sam je šerafila, ali inače ne bih rekla, sve je prošlo glatko... imamo kretanja u danu jer nije moguće s troje djece biti samo doma... a dosta se svade možda me to izmori...
    Pa što očekuješ nakon selidbe i sređivanja stana koje je još u tijeku? Trebat ćeš bar 2 mjeseca da dođeš k sebi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •