Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Jaslice

  1. #1
    TINKIĆ

    Početno Jaslice

    Početkom rujna Tin je krenuo u jaslice.Nakon tri tjedna završio je na Ceporexu,crveno grlo i kašalj.Uz Ceporex pio je Prospan,sljezov čaj s medom.Od tada nije pravo niti ozdravio.Tjedan dana nije išao u jaslice pa jedan tjedan je pa su me zvali u školu da dođem po njega jer je dobio temperaturu.Završio je na Klavaxu ( opet crveno grlo i kašalj ).Nakon tjedan dana kreće u jaslice.Dok je na sirupu jako slabojede.Nakon toga je išao dva tjedna,lijepo se privikao da bi u subotu navečer dušu ispovračao,u nedjelju imao temperaturu,kašalj,koji nije potpuno ni prestao,pojačao se,u nedjelju krenuo lagani proljev( samo tragovi na gaćicama ),a danas cijeli dan proljev bez temperature.Vesel je i igra se,ali gotovo ništa ne jede.Da li da to povežem djelomično s izlaženje zadnjih zubića?Ako i sutra bude imao proljev vodit ću ga kod našeg pedijatra.Molim vaša iskustva i savjet.

  2. #2
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Živjeli jaslički virusi... Osobno ti ne mogu dati savjet jer smo i mi prije tri tjedna krenuli na adaptaciju. U ta tri tjedna najprije sam ja obolila i fasala virus koji me obrađivao s visokom trodnevnom temperaturom i grloboljom, a samo tjedan dana kasnije smo oboje fasali enterovirozu. Najprije je počelo kao gadna hunjavica (šmrkavica), zatim smo povraćali, a kad se meni smirilo njemu se prije tri dana nastavilo s temperaturom (najviša 38) pri čemu je izbio prvi zubić (mali ima 10 mjeseci). I noćas je zakurio, a unatrag tri dana samo dojim jer odbija bilo kakvu hranu - tu i tamo pojede malo rižolina. Nos mu i dalje curi iako manje...

    Sve u svemu, odlučili smo ga ovaj tjedan zadržati kod kuće dok skroz ne prođe, a onda ćemo pokušati ponovno. Svi su me upozoravali na jasličke viruse koje treba odraditi - kasnije kad razvije imunitet bude navodno lakše... Pa sretno nam bilo.

  3. #3
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Ono gore nije trebao biti smajlić već temperatura koja je bila najviša 38...

  4. #4
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    Neću te utješiti, morat ćete to proći u toj provoj godini privikavanja na jaslice, jačanje imunetata, prilagodba. Moja curica cijelu prvu godinu jaslica nije bila zdrava, tj. više bolesna nego zdrava, i prošli smo svega. Nakon ljetne pauze od mj dana evo nas ponovo u jaslicama i jedva vjerujem svojim očima - zasada super. Držim fige da prilagodba bude što bezbolnija

  5. #5
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Dižem ovaj topic jer naprosto ne mogu vjerovati! Prošlu srijedu smo ozdravili i opet nova runda?! U utorak (prekjučer) sam krenula u jaslice ponovno na adaptaciju i eto vraga... Upravo maloprije je zaspao nakon što se temperatura povukla na čepić (opet iznad 38), a još je i povraćao... Pa ovako se nećemo ni adaptirati.

  6. #6
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Ovo sa smajlićem me već ljuti... Temperatura iznad 38...

  7. #7
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    mi smo tu prvu godinu stalno vukli temperature ali fakat stalno, uz sve ostalo, nosić, kašalj...
    u 2. mj smo završili na Zaraznoj e.coli, možda su te temp cijelo vrijeme imale veze s tim a možda i nisu :?
    i mene je to prošle godine izluđivalo, nisam mogla vjerovati svojim očima da je moguće toliko biti bolestan, kao da niti nije imala imunitet
    e, sad je već bolje
    treba izdržati

  8. #8

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    298

    Početno

    anima tješiš me malo, jer ovo što čitam sa bolestima kao da opisujem događaje iz svoga stana.
    Do 22.10. je bilo sve uredu, i ja sam se pomalo iznenadila da tako dobro prolazi,a od tada....stalno smo na antibioticima, stalno temperature, a bolesti se razmjenjuju od želučanih i crijevnih viroza, do šarlaha i upaljenog grla....i to se prenosi sa jednog na drugog na trećeg
    premorena sam više.....

  9. #9
    anima avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,364

    Početno

    nedajte se cure, vjerujte mi nagodinu će biti puuno bolje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •