Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 182 od 182

Tema: iscjedak

  1. #151

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    nadam se da ste skužile da sam odgovarala objema u istom postu jel
    freya7 nisi trudna 2-3 tjedna jer ginekolozi trudnoću računaju po prvom danu zadnje M.

  2. #152
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    kristina zg,ja mislim da bez obzira dali ti se smirio taj iscjedak ili ne trebas otici kod gin.,ja da sam na tvom mjestu bi isla na hitnu.krvarenje u drugom tromjesecju moze izmedju ostalog biti i znak upale cerviksa,pogotovo ako je oskudno kao tvoje...zato obavezno,ako vec nisi odi provjeri sto se desava.moze biti i samo to da je pukla kakva zilica.uglavnom,nemoj puno cekati..

  3. #153

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    623

    Početno

    **az**
    hvala puno..onda sam trudna malo više

  4. #154

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    154

    Početno

    da, trudna si bar 4 tjedna, jer je to 28 dana od početka zadnje M i to je najranije što se trudnoća može detektirati. inače, ja nisam poslana kući na tjedan dana nego dobila bolovanje od 60 dana. nadam se da će kod tebe proći za tjedan i da ćeš moći dalje normalno nastaviti sa svojim dnevnim aktivnostima. ja sam evo već 38 dana na bolovanju jer se iscjedak stalno vraćao.

  5. #155
    kristina_zg avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,206

    Početno

    Citiraj adria prvotno napisa
    kristina zg,ja mislim da bez obzira dali ti se smirio taj iscjedak ili ne trebas otici kod gin.,ja da sam na tvom mjestu bi isla na hitnu.krvarenje u drugom tromjesecju moze izmedju ostalog biti i znak upale cerviksa,pogotovo ako je oskudno kao tvoje...zato obavezno,ako vec nisi odi provjeri sto se desava.moze biti i samo to da je pukla kakva zilica.uglavnom,nemoj puno cekati..
    samo mi je na tom jednom ulošku ostao blago roskasti/smećkasti trag, poslije više nisam imala takav iscjedak, sve je bilo u redu. Baš me panika hvata kad tako nešto primijetim, naročito zbog moje uznemirenosti i napetosti oko svega, no to je sad i druga tema...
    Hvala

  6. #156

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    1,405

    Početno

    ja sam jučer nadobudno išla napraviti đir po plaži (krasan dan, sunce, more, toplo.. doduše sad kad sve zbrojim bilo je 1 km plaže), zadnjih 7 dana od kad sam bila kod dr, dođem s posla i na kauč, vegetiram; kad ono sinoć :shock: smeđi spott. na gaćicama, noćas sam imala noćne more i jedva čekala dignuti se da vidim ima li šta (ali hvala Bogu ništa nije bilo); koliko god me s jedne strane raduje, jer ipak znači da taj glupi hematom odlazi, s druge strane sam prestravljena, da ne bi bilo svježe krvi; u svakom slučaju nastavljam s utrićima i natrag u horizontalu narednih par tjedana ( s obzirom da nisam imala nikakvih problema u prve dvije T,osim pred kraj kad sam se malo otvorila, ovo mirovanje mi je nepoznat pojam)

  7. #157
    vindira avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Lokacija
    Ludbreg - centar svijeta
    Postovi
    544

    Početno

    Ja sam prije trudnoće svako malo imala svrbež, radila sam sve moguće briseve i sve bilo ok, pa sam znala piti laktogyn i to mi puno pomoglo. Pitala sam gin. i rekla mi je da ih mogu piti i u trudnoći ako bude zatrebalo. Sad u trudnoći hvala Bogu nemam uopće s tim problema osim s iscjetkom mada sam ga uvijek imala i ne mogu ni pomisliti da budem bez dnevnog uloška. Danas mi je nešto pojačan,bijel je bez mirisa i gust kao u neplodne dane. Je li to normalno? Bojim se da nije neka beštija,a na kontrolu idem idući tj. pa ću pitati.

  8. #158
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    hm. ja nemam baš neki obilni iscjedak, tj. moj 'iscjedak' je više kao neka vodica koja povremeno ostavi bijelkasti trag.. svaki dan mi izađe vrlo malo, nekoliko kapi, a ponekad mi je samo nekako vlažno..
    brine me što je tako rijedak - može li to biti plodna voda?? frka-frka-frka!
    sad sam u 33. tjednu.

  9. #159
    velika.jabuka avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    221

    Početno

    dodala bih da sam na zadnjem pregledu (kao i uvijek dosad) bila potpuno zatvorena, s urinokulturom sve djeluje ok.
    bojim se jer sam negdje pročitala da i najmanje curenje plodne vode može uzrokovati infekciju kod bebice. tješi me što to iscjedak/curenje nije konstantno, već povremeno a voda navodno curi konstantno.
    :?

  10. #160

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    158

    Početno

    ja sam u 17.nedelji, nemam iscedak konstantno, naime jednom dnevno ili jednom u par dana mi se pojavi neka kuglica sluzi, ili dugacka nit guste bele sluzi.Cini mi se da sad redje nego sto je bilo, mozda 2xnedeljno.Gljivica nema.
    Gin. kaze sve je to ok. :/

  11. #161

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    meni je, po mojoj procjeni, sada malo više od 4 tj. i sinoć mi se pojavio neki smeđi iscjedak, koji je još prisutan u tragovima. Prestravila sam se, a još me k tome i sve boli i počelo je lagano peckanje. Ginekolog mi radi popodne i jedva čekam da završim s poslom da odem malo do njega.

  12. #162
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Mihovil, šta je dr. rekao? Obzirom da se nisi više javljala predpostavljam da je sve ok????

    Meni jutros isto šok u kupatilu, mokar veš. Presjeklo me pogotovo što od jučer popodne imam bolove i probadanja nisko...
    Čitam da kod dosta cura isjedak bude i poput gela i proziran i rastezljiv i koješta drugo. Kod mene samo kao gola voda, nit je gusto, nit je bijelo... kad se fleka osuši to je najviše žute boje. ima li IKO ovako nešto???

  13. #163
    L&L0809 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,190

    Početno

    Natasa, nisi jedina, ako te to imalo tjesi. ja prakticki od pocetka trudnoce imam neki iscjedak, sad sam u 29tj. do sad su svi pregledi bili uredni, na zadnjem mi je dr nasao neke bakterije u urinu pa to idem sutra provjeriti (nije escherichia sto je najbitnije). ginekolog mi je rekao i da je moguce da je to urin (iako je prozirno), ali da je moguce da malo pobjegne pri nekom naporu (smijanje, hodanje...).

  14. #164

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Bjelovar
    Postovi
    320

    Početno

    Nataša, nije mi rekao ništa posebno osim da mirujem, ali da mogu ići raditi i dao mi je utriće vaginalno 3x2. Hvala Bogu, više se nije ponovilo. Slijedeći tjedan idem na prvi uzv pa ću valjda znati nešto više.

  15. #165

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    4

    Početno

    Prije par dana mi se pojavio pojačani vodenkasto bijeli iscjedak koji je kad se osuši svijetlo žuti.Trudna sam 13+4.osjećam se dosta nelagodno kad ga osjetim.nema nikakvog mirisa i ne svrbi me.Čitam da je to normalno ali me ipak zabrinjava njegova kolićina .Idem na pregled tek u utorak na kontrolu.

  16. #166

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Evo da se i ja javim, Trenutno sam u 11om tjednu, prosli tjedan sam bila kod gin i stigli su nalazi urinokulture, gdje mi je nadeno 50000 bakterija vise vrsta od kojih su najvise zastupljeni difteroidni štapići - je li tko c te stapice?
    Dala mi je ninur kapsule (kura od 2 tjedna) i rekla da pijem uvin caj. Iscjedak je zuckast, polugust i nije prisutan stalno tokom dana. Ponekad mi kada se obrisem na papiru ostane kao neka rastezljiva zuta trakica. Nadam se da je to samo zbog tih bakterija. Nije mi radila bris a pregled mi je za 4 tjedna pa cemo vidjeti.
    Prije ovoga sam imala smedi iscjedak i mjesec dana strogo mirovala i pila dabrostone. Fala Bogu to je proslo i na ultrazvuku se vidjelo kako se beba rasteze i radi rukama i nogama - ja se sva zaprepastila jer mi se cinilo prerano, ali zapravo je gin rekla da je beba super i samo neka rijesimo bakterije)
    Ah cure tocno znam kako vam je svima. Bas je neugodno kada postoje bilo kakvi problemi ma kako mali oni bili. Meni je ovo 3ca trudnoca i po prvi puta imam probleme tako da sam i ja nova u svemu.
    Btw, da li je netko cuo da se ne smije istovremeno uzimati uvin caj i brusnicu?

  17. #167
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Hitno mi treba odgovor - može li prekomjerna upotreba čajevca na tamponu nadražiti sluznicu do krvarenja?
    Naime, kako se borim s bakterijama, ostavila sam preko noći tampon sa malo previše čajevca i jutros kad sam ga izvadila nije bio krvav, ali kada sam se obrisala - tamo krv - crvena, svježa I iscjedak je bio krvav! I to je bilo sve, sad kad sam opet išla na wc i obrisala se, samo blagi rozo-smećkasti trag, takav je bio i iscjedak.. Beba je uobičajeno živahna, kreće se i lupa, ali ja umirem od straha, a doc. me ne može primiti prije ponedjeljka

  18. #168
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Da napomenem - taj iscjedak i krv ostane samo kad se obrišem, dakle ne teče u međuvremenu, nema ga na gaćicama (ležim doduše), tako da se tješim da je to samo sluznica nadražena od previše čajevca

  19. #169
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    zadnja 2 dana imam pojačan vodenasti iscjedak, kad se osuši bude svijetlo do tamno-žučkast. prati me cijelu trudnoću, zadnji brisevi uredni, ali sada ga je količinski više - ko da sam se upiškila ( a nisam). bila sam aktivnija zadnja 2-3 dana, možda je zbog toga? trebam li se brinuti ili je to normalno?
    u 28.t blizanačke t sam.

  20. #170
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    ja sam u 24 tjednu i kod mene je unutrag tjedan dana takav isti iscjedak. Količinski se pojačao. Dr mi je rekao da je to sve ok i d ane brinem, ali da ne koristim dnevne uloške, nego da mijenjam donji veš češće. Eto mislim da se ne trebaš brinuti.

  21. #171
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    hvala sandra! ne koristim uloške, mijenjam nekoliko puta dnevno gaćice

  22. #172
    crnka84 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    626

    Početno

    Podižem,

    U 14. sam tjednu i jučer sam primjetila jako gust, pomalo ljepljiv bjelkasti, ( čak malo i žućkast ) iscjedak na gaćicama, bude ga popriličan sloj. Ništa me ne boli, ne svrbi, ne peče. Nemam nekih tegoba, osim mučnina. Idući pregled imam 10.04., a dan prije toga idem na UZV. Da li da čekam do tada, ili da se javim sutra ginekologu?

  23. #173

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    619

    Početno

    Crnka ja to imam cijelu trudnocu. I proslu i ovu. Mogu biti gljivice ali do pregleda nemoj nista poduzimati ako nemas smetnje. Ja svakih 5 tj moram staviti vaginalete jer inace dobijem zive rane. Radila sam 100 briseva, urinokultura, sve ok osim candide. Naravno, candidu nisam imala nikad prije i uopce nemam s njom problema. Ocito mi se sad poremetila flora i fauna

  24. #174
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Podizem malo temu jer sam panicar.. u 15tt sam, jucer i danas mi je iscurilo malo tamno zutog iscjedka, malo gusci , lagano me boli u predjelu maternice a pregled mi je tek za tjedan dana.. ne svrbi, ne pece nista, samo odjednom osjetim da je curnulo.. s obzirom na sve sto sam do sad prosla sad me panika i ne znam jesu li gljivice ili nesto bezveze ili da zovem dr.. iskustva?

  25. #175
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Nemam iskustva s iscjetkom, ali da imam "povijest", zvala bih doktora.

  26. #176
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    Najvise ces se smiriti ako nazoves doktora ,ja iscjedak imam od pocetka trud. A i prije trudnoce mi je prije menst.bio pojacan..

  27. #177
    Peony avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    262

    Početno

    Ja sam u prvoj polovici trudnoće znala imati tamniji žućkasti iscjedak, ali nije bio obilan, nije imao miris i nije me svrbilo ili išta slično. Trajao bi max. dan, dva, a inače bi bio normalan bjelkasti do svjetložućkasti. To bih spomenula gin. prilikom pregleda i uvijek mi je rekla da imam normalni trudnički iscjedak, a sve urinokulture koje sam radila su bile redovito sterilne. Mislim da se ne moraš posebno brinuti i da to boluckanje koje osjećaš nema veze s iscjetkom. Ja sam općenito primijetila da mi je iscjedak jači što sam ja aktivnija, npr. ako puno hodam, idem negdje i sl., pa sam se trudila u takvim situacijama malo više mirovati.

  28. #178
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Hvala, mislim da cu makar telefonom sutra nazvati ginekologicu pa mi mozda pomjeri pregled ranije, nadam se da je to sve ok i da nije nista ozbiljno.. brine me jer ne znam da li je ta bol povezana i znam da sam davno imala gljivice ali iscjedak je onda bio bijel i svrbilo je..a sad osim tog sitno zutog s grudicama nema simptoma..

  29. #179
    jejja avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    RI
    Postovi
    1,097

    Početno

    Eto update s pregleda, ipak su gljivice.. plymicol vaginalete tri dana a iduci tjedan cemo briseve napraviti.. bolovi su ocito radi sirenja i mali grcevi pa sam dobila spazmex po potrebi.. nadam se da ce vaginalete sad rijesit problem

  30. #180

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Evo i mene s pitanjem. Da li je koja imala smedje rozi iscjedak? 26. tjedana sam trudna i otvorena prst, stavljam vaginalete i svaki drugi dan imam samo ujutro malo tog iscjedka.

  31. #181

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    1,121

    Početno

    ja sam na početku imala smeđi iscjedak i dobila sam utrogestane i mirovanje dok se ne smiri. najbolje odi kod ginekologa, u 26tt može ako se ne varam biti i neko otvaranje, a može biti i najbanalnije da je puknula pri nekom naporu neka žilica.

    nego...moj iscjedak je trenutno onako prozirno, bjelkast, bez mirisa, ali kad se popiškim u wc-u vidim kao neke bijele male točkice, ne puno, tu i tamo koja, kao nakupina iscjetka. nema mirisa, nemam svraba ni ničega. urinokultura i brisevi su mi nedavno bili ok. utrogesttane sam koristina do ponedjeljka, već su se trebali isčistiti iz rodnice

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jan 2014
    Postovi
    7

    Početno

    Bila sam danas kod ginekologa i dalje sam otvorena samo prst, nastaviti strogo mirovanje. I narucena iduci tjedan na briseve.
    I ja sam u prvoj trudnoci imala bijeli iscjedak i to je normalno. Kako trudnoca vise napreduje tako ga je sve vise. Problem je samo kad je u boji kao meni pa se pitas sto je uzrok tome.

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •