Pokazuje rezultate 1 do 17 od 17

Tema: koji kalcij?

  1. #1
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno koji kalcij?

    dal je koja od vas koristila zasebno kalcij i koji?
    dal sumeci il obicne tablete?
    malo sam gledala i buni me to kaj su tablete kalcija obicno u kombinaciji sa nekim drugim vitaminima, a to ne bi, bas bi cisti, i da nije sumeci,postoji takav?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    @Evita: koji je razlog za kalciji? Jesi trudna?

  3. #3
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    da, i upravo mi se neki dan odlomio komadic zuba..a dosad nikad..valjda premalo unosim hranom..
    a ne zelim koristit multivitamine, zasad samo folnu i b komplex. i sad bi kalcij.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    133

    Početno

    Prvo probaj dodat u prehrani ili ako bas zelis uzmi kalciji u citratnom obliku jer takav ne opterecuje bubrege..bolji proizvođaci su ti Twinlab ili Solgar..

  5. #5
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    hvala! a reci jel taj u citratnom mozda teze pada na zeludac (tak mi bar zvuci)? to zelim izbjeci u kojem god proizvodu jer imam kronicni gastritis pa moram pazit na takve stvari..
    i zato se usrdno nadam da necu imat problema s manjkom zeljeza..

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    632

    Početno

    evo ja da ti odgovorim.
    nije to taj citrat u smislu citrusa
    calcium citrat je poreklom iz prirodnog izvora npr. korali itd. i organizam ga ne deponuje na nacin kao calcium carbonat od kog se kad je u visku stvara kamenje i pesak u bubregu i ostalim supljim organima, moze cak i u pljuvacnoj zlezdi npr.

    iskreno, nikada nisam naisla na preparat koji je cist calcium citrat, mozda i ima. nisam koristila nego sam ovako gledala kada sam htela dati svom psu u njegovim poznim godinama
    Posljednje uređivanje od frost : 12.04.2010. at 21:34

  7. #7
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    Znate li točno ime tog kalcija?

  8. #8
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    probaj pogledat na stranicama solgara, sto je navela rtg. vidim da imaju i jedan i drugi oblik kalcija i svida mi se sto je bez svih dodataka, bojila i aditiva.
    jedino ne znam dal imaju sve ljekarne i kolka je otprilike cijena. to bi isla sutra u potragu.

  9. #9
    Evitta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    386

    Početno

    i hvala frost na odgovoru! znaci tak kalcij citrat je bolji u svakom pogledu? onda budem vjerojatno uzela taj

  10. #10
    crnkica avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Postovi
    498

    Početno

    hvala,sad budem i ja u potragu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    9

    Početno

    Meni je prijateljica kojoj je to struka preporucila Twinlabov kalcij i magnezij citrat u tekucem obliku, okus borovnice. Pije se jedna zlica navecer i okus mu je poput vocnog jogurta. Cijena mu je nekih stotinjak kn i traje mjesec dana.

    Sad sam bas gledala ima 750 mg Ca citrata, 300 mg Mg citrata i 5 mcg D vitamina.

  12. #12
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    zanima me koji calcij karbonat postoji na tržištu da se može primjeniti i kod djece ispod 4 godine, do sad smo bili na citratu, i veli mi doktorica da bi trebao bit karbonat,

  13. #13
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A vidis, meni svi od struke govore da treba biti citrat
    Jer se bolje iskoristava i ne talozi tamo di ne treba...tako meni rekose
    Daj pitaj jos koju magistru farmacije

  14. #14
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    nadam se da će ovdje neko vidjeti i dat najbolji savjet

  15. #15
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Ne odgovara svaka vrsta kalcija (i drugih preparata) svakoj osobi. Meni ne odgovaraju nikakvi preparati s kiselinom (zbog probave), pa sam uzimala kalcij askorbat, mislim da je proizvođač bio Twinlab, ne sjećam se više.

    Evo za informaciju više o tome: http://bessi2.blogspot.com/2010/05/5...itamina-c.html

  16. #16
    allie.rock avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    219

    Početno

    meni je dobar od natural w.
    Posljednje uređivanje od allie.rock : 15.01.2014. at 23:01 Razlog: zabunila sam se :$

  17. #17
    sandi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    132

    Početno

    vec dulje vrijeme nemam stitnjacu pa svakodnevno uzimam kalcij. prije je preporuka bio citrat zbog lakse apsorpcije ali sada ponovo favoriziraju karbonat (moze teze sjedati na zeludac pa ga je pozeljno uzimati uz jelo). Ja ga uzimam u obliku tableta proizvodjaca Krka (smiju ga uzimati i djeca), okusa poput krede, koje se zvacu uz jelo, u jednoj je pastili 500 mg kalcijeva-karbonata, uzimam dvije, prepisuje mi lijecnik, ne placam ga. Kod tih doza nema problema, kod jako velikih moze doci do hiperkalcemije. Zbog bolje apsorpcije kalcija uzimam i 0.25 mcg rocaltrola. Inace, sve soli kalcija su derivati kalcija i neke kiseline.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •