Stranica 2 od 14 PrviPrvi 123412 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 681

Tema: bronhiticari, astmasi, sinusasi -kako je? 2. dio

  1. #51
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    srebrnjak.

  2. #52

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa
    Zar ne mislis da prevelika temp. spavace sobe produzuje trajanje bolesti?
    Ne mislim.
    A i ne znam zašto bi.
    Nisam primjetila razliku ni u u prijelaznom periodu kad nema grijanja i kada su temperature optimalne. Da jesam već bih se žrtvovala.


    Gago, Srebrnjak nema sad RTG, nema ni zarazna. Sve pedijatrije imaju.
    Na Rebru i u Vinogradskoj je manja gužva.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    Zaboravila sam gore napisati da Ventolina ima u Brežicama, bočica je od 20 ml i košta 6 E. Malo upozorenje, ne primaju kartice, samo cash. I, nisam sigurna da li treba recept, mi smo ga imali, i lupili su nam žig na njega. Znam da su oni prilično strogi oko izdavanja ljekova koji idu samo na recept.

  4. #54
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Gago, drzim fige da sto prije prodje i da znate na cemu ste. Mozda je upala pluca.
    Odite na Srebrnjak.

  5. #55
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Trebate znati da na Srebrnjaku ne možete na Hitnoj dobiti 'pravu' obradu - nema RTG-a, ne radi im čak niti laboratorij pa npr. CRP rade na odjelu (i onda doktorica na Hitnoj proglasi da aparat ne valja ). Nas je prošli Božić doktorica htjela hospitalizirati jer je na slušalice čula upalu pluća, a CRP je bio nizak .. tako da je na Hitnu baš ako se sumnja na upalu pluća možda ipak bolje ići negdje drugdje.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Hvala cure

    Primila nas dr Maloča.
    Mlada,bahata,samo okreće očima na svaku moju...E pa reko nečeš...Počela sam ja okretat doslovno očima na njena pitanja,pa se malo smirila...bila je otresita ,pa sam i ja počela tako
    tada je došo dežurni liječnik.Dr.Ćaleta pogledo dijete,poslušo ga.Pitao ga kako je...
    Zatim je mene pitao kako on sve kod kuće,simptomi...još jednom poslušo...
    I dg:bronhitis,ali sastrane...kaže da se naprijed i na leđima ništa ne čuje...
    bronhitis je zahvatio desnu stranu...
    I eto nas kod kuće.muku mučimo jedan s drugim...

  7. #57
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    proci ce to gago :hug

  8. #58
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    mamamartina stigla mi je knjiga :D ,moram reci da sam ju u dahu procitala , odlicna je

  9. #59
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Gago, drz' te se.

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Gago

  11. #61

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    hvala cure,idemo sad malo u šetnju,da nije stalno u kući...danas kašlje produktivno...
    a dr nam je reko da u nedjelju dođemo da mu izvade leukocite.ako su povišeni i neka bakterija je zahvatila virus,tada će dobit antibiotike...
    DR Ćaleta

  12. #62
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Dino će biti kod kuće cijeli 12.mj. jel vlada virozni bronhitis i šarlah po vrtičima - a baš mi to sad treba...
    On je super, dobio je nove "kuglice" od homeopatice za jačanje i imunitet, pa ću vidjeti dalje.

    Gago pak razmislila o homeopatiji?

    Nas je ovaj puta spasila - a dva pedijatra su mu htjela dati sumamed. Ne znam , ja više nisam bila pametna, a sa ovim nemaš šta izgubiti - samo dobiti. No, moraš čvrsto odlučiti, te napraviti klik u glavi - i onda kada vidiš da mu ide na bolje - ma nitko sretniji od tebe!
    Mi smo isto jako friški u svemu tome, samo znam da pedijatri liječe POSLJEDICU i to sa hrpom antibiotika, a homeopati - UZROK. Djeluje... :D

  13. #63

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    još mi je prerano za to jer mi nemamo još prave dijagnoze.akutni bronhitis bio,javio se opet...
    ali ono astma,alergije...to ne znamo...

  14. #64

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    koju vam je dr. Ć dao sad terapiju, jel' još uvijek na ventolinu?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ventilin svakih 6h,1 potisak,fliksotide2x2
    do nedjelje...tada doći gore na kontrolu,vadit će mu krv,pa ako su leukociti povišeni dobit će antibiotik,,,jer kaže u tom slučaju se bakterija nadovezala na virus...kaže da virusni kašalj traje do 5 dana,a nakon toga nije više virus...zato nije dovoljno samo na početku viroze vadit leukocite,već ako nakon 5 dana nije bolje,opet...

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    što je abs pretraga?to moramo raditi u nedjelju isto na srebrnjaku

  17. #67

    Datum pristupanja
    Oct 2007
    Postovi
    25

    Početno

    Imga, uspjela sam dobiti bočicu Sultanol-a 10 ml iz Austrije (bez recepta). :D Seka mi kaže da su joj rekli da ni tamo tih kapi nema uvijek. Zvala sam predstavništvo Glaxo Smith Kline-a u Zagrebu gdje mi je jedan super ljubazna doktorica objasnila kako oni nemaju dozvolu distribucije kapi u Hrvatskoj. Kao ni Pliva. To je baš zgodno za zemlju u kojoj je oko 50.000 djece s astmom :shock:
    ninaxy, ako se ne varam Vi ste negdje oko Zadra. Čula sam da je u Zadru neki gospodin koji alternativnim putem na neki način definira uzročnike alergija. Znate li išta o tome ?

  18. #68

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Kašalj se smanjio danas...kašlje produktivno...nema wheezinga,nema hroptanja dok diše...na popodnevnom spavanju je jako kašljo,ali produktivno...
    sad molim Boga da noć provedemo mirno...

  19. #69

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Gago, ~~~~~~~~~~~~~~~ za miran san
    nemam pojma za abs
    :?
    mama Marina :D

  20. #70

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    1,652

    Početno

    gago, i mi smo bili kod dr. Ćalete kad smo završili na Srebrnjaku, a i sad smo se naručili kod njega. Stvarno je super :D

    mamaMarina, nešto sam načula, ali ništa konkretno. Otkad nam je počeo taj bronhitis, stalno nam netko nekoga preporuča, a ja ne znam odakle krenuti. Baš kao i Gago, htjela bih prvo neku dijagnozu za koju se mogu uhvatiti.

    Inače, mali je danas nenadano završio na pregledu kod dr. M. kod kojeg se pokušavamo naručiti. Dotični dr je bio na zamjeni kod pedice od mladjeg, i sestra mi je kad sam rekla da se kod njega pokušavamo već dugo naručiti ponudila da ga sad pregleda, iako sin nije njihov pacijent. :D On mi je rekao da mu ne bi u ovo doba godine ni radio nikakve pretrage jer bi mu morao prekinuti terapiju flixotide, nego bi mu samo produžio terapiju do proljeća. A kad sam zvala Srebrnjak, rekli su mi da ne moramo prekidati terapiju. Onda sam danas nazvala astmafon da to još jednom provjerim, i dr. mi je potvrdio da ne moramo prestati s terapijom, ali mi nije ništa obrazložio kad sam mu rekla da su mi i pedijatar i specijalist u Zd rekli da ju moram prekinuti.
    Posljednje uređivanje od spajalica : 10.05.2021. at 20:54

  21. #71

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Flixotide se, mislim, ni u kom slučaju ne mora prekidati.
    Mora se prekinuti s oralnim antihistaminicima (Claritine, Rinolan, Fenistil) ako se ide na kožno testiranje.
    Ako ovi na Srebrnjaku kažu tako, a kod njih stižeš na pregled, onda ti lijepo po njihovom.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Slažem se...
    Mene je najviše strah astme...a vidjet ćemo

  23. #73
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Gago, mozda nece biti astma.

    Moram vam reci sto mi se jucer desilo (Zach je alergican na jaje, macju dlaku, grinje, pastrvu i bijelu ribu).
    MM i ja doruckujemo i na stolu je kuhano jaje (kuhano samo 2-3 minute, dakle tekuce). Zach je zgrabio kruh i umocio u to jaje i poceo jesti. Ja odmah otrcala po ventolin i sjela i cekam.
    On vice da hoce jos. Ja mu dopustila da umoci jos tri-cetiri puta, no nikakve reakcije. :?

    Sada sam totalno zbunjena sa tim alergijama. Ja sam jedino sigurna u alergiju na macju dlaku i poneku bijelu ribu, ali ovo za jaje i grinje nisam bas ubijedjena.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    alergičan je na jaje ili na bjelanjak?
    možda mu žaumance ne smeta?jesi o tome razmišljala...
    sutra idemo na srebrnjak i ispreturat ću dr naopačke dok mi sve ne objasni
    mislim ispreturat pitanjima...

  25. #75
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Mi smo super - a bila bi se zabrinula da je drugačije jer smo 17 dana doma... , no sad se treba strpiti da se on malo oporavi...

    Kako ste vi, gago??

    Gago, ovaj naš zadnji bronhitis je počeo sa temp. 39-40 koja je trajajla 6 dana, da nije virozni bronhitis???
    Kod nas u vrtiću 6 klinaca ima istu dijagnozu....

  26. #76

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno bronhiticari,astmasi,sinusasi-kako je 2.dio

    Citiraj Gago prvotno napisa
    Slažem se...
    Mene je najviše strah astme...a vidjet ćemo
    gago konstantno pratim temu iz prikrajka.i ja sam se užasavala riječi astma ali kad su nam potvrdili dijagnozu alergijske astme jednostavno nemaš puno opcija osim redovito kontrolirati bolest (za koju ti moram reći da ju nikad nisam luki predstavljala kao bolest) učim ga šta je dobro za njega i kak da si pomogne.bavi se intenzivno sa 2 sporta a lječnik na lošinju nam je rakao da sa pubertetom često sve to isčezne.tak da ja živim sa mišlju da će sve to jednog dana nestati....nadam se....a ako ne živjet će ko i do sada. mi smo ti nabavili od elektroluxa čistač zraka Oxygen-77040 active carbon skup je no u ovo doba kad grijanje radi stalno je upaljen u njegovoj sobi i ako je za vjerovat indikatoru detektira jedan dim cigarete i odmah pročisti zrak.koliko to ima smisla ne znam ali pružila mi se prilika i kupili smo ga.
    kontaktiraj sa lunahor poslala sam joj kopiju knjige o kojoj sam već pisala imam još 1 primjerak pa ak hoćeš javi mi se jer i mi vjerojatno večeras idemo na srebrnjek....

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    Citiraj romi prvotno napisa
    Mi smo super - a bila bi se zabrinula da je drugačije jer smo 17 dana doma... , no sad se treba strpiti da se on malo oporavi...

    Kako ste vi, gago??

    Gago, ovaj naš zadnji bronhitis je počeo sa temp. 39-40 koja je trajajla 6 dana, da nije virozni bronhitis???
    Kod nas u vrtiću 6 klinaca ima istu dijagnozu....
    DA sad je virusni bronhitis...onaj prvi se povukao i onda je pokupio virus...ali dr kaže da se virusni kašalj drži 3-5 dana...a kod njega je duže.stoga sutra moramo napravit kks,abs
    ako su leukociti povišeni moramo uzet antibiotike,jer to znači da se bakterija nadovezala na virus...vidjet ćemo sutra...
    sad kašlje ali kašlje zrelo...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    gago konstantno pratim temu iz prikrajka.i ja sam se užasavala riječi astma ali kad su nam potvrdili dijagnozu alergijske astme jednostavno nemaš puno opcija osim redovito kontrolirati bolest (za koju ti moram reći da ju nikad nisam luki predstavljala kao bolest) učim ga šta je dobro za njega i kak da si pomogne.bavi se intenzivno sa 2 sporta a lječnik na lošinju nam je rakao da sa pubertetom često sve to isčezne.
    da znam to me i tješi jer moja sestrična je imala velikih problema ko klinka,kroz pubertet je sve nestalo...
    sad je čak i teški pušač
    i od frendice mala kako je dobila prvu menstruaciju(11godina ima) više nije primala ventolin
    A mi ti ne idemo danas već sutra na srebrnjak...knjiga mi još zasad ne treba,još nemamo dijagnozu...

  29. #79
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    alergičan je na jaje ili na bjelanjak?
    možda mu žaumance ne smeta?jesi o tome razmišljala...
    Gago, u pravu si. alergican je na bjelanjak, ali obzirom da je i bjelanjak bio prilicno tekuci, ulovila me panika.

    Sretno sutra na Srebrnjaku!

  30. #80
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    te alergije na jaja i ostalu hranu cesto prodju , pa vas je mozda proslo
    gago ne mora biti da ce odmah dobit dg astme, to uvelike ovisi o doku k kojem idete i dijeli li sakom i kapom tu dg ili ne.
    mozda je i bolje da ju dobije, bar ce te neko ozbiljno shvacat kad ces ici s bronhitisom i kasljem gore
    i ozbiljnije pristupat lijecenju
    negdje sam citala da se vani dg astme stavlja na vise od par bronhitisa godisnje a zapravo to uopce ne bude astma ali se tako ogradjuju i lijecnici i pristupa se ozbiljnije lijecenju.
    dobio ne dobio dg astme ja svima preporucam knjigu od mame martine jer je odlicna i objasnjava neke korisne stvari kako za bronhitis tako i za astmu .
    za alergije i za nealergije. radi se o tankoj knjizici , prirucniku kojeg drzim jako korisnim imat doma uvijek

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    172

    Početno

    Mene zanima knjiga,sta pise u njoj,na sta obratiti paznju?Moze li u kratkim crtama ono sto smatrate najbitnijim.

  32. #82
    tileo02 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    352

    Početno

    martina, hvala za knjigu. Još citam, ali vidim da ima dobar pristup.
    [/b]
    Kod nas nakon 2 tjedna mira, pocelo jutarnje kašljucanje, a jutros sam cula i malo škripanja. No, s obzirom na promjenu vremena, ne cudim se, sinusi mu se cijede ko ludi, guta gomilu šlajma, ( a i samoj mi nešto stalno šece po grlu), i otud i kašalj. Kod lavica nema one klasicne reakcije, odmah škripanje ili kašalj, nego baš cujem kako guta taj šlajm i onda krene kašljucanje, i na kraju škirpanje. Ne znam zašto krece od sinusa ?
    Da li je još netko nešto slicno primjetio? Još uvijek se nismo narucili na kontrolu, još je premišljam izmedju promjene doktora na Srebrnjaku, Vinogradske ili kompletnog pregleda kod privatnog pulmologa.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    2,583

    Početno

    Citiraj tileo02 prvotno napisa
    Kod lavica nema one klasicne reakcije, odmah škripanje ili kašalj, nego baš cujem kako guta taj šlajm i onda krene kašljucanje, i na kraju škirpanje. Ne znam zašto krece od sinusa ?
    Da li je još netko nešto slicno primjetio?
    pa kod nas je uvijek tako, nije bilo napada bez viroze
    ja znam zašto, imamo i deformaciju septuma i al. rinitis i astmu
    alergija nam udara i na nos i na pluća, višak se sekreta u nosu valjda krene gnojiti jer se ne može lako ispuhati nego gore "kuha", pa krene niz grlo u pluća koja se onda dodatno iziritiraju pa onda počne i astma

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    eto mene...jao meni majko mila...ja ću poludit više s tom dr...stvarno...još sljedeću kontrolu obavljam kod nje ako i dalje bude tako...idemo drugom dr..
    otkud da poćnem...od 9-13h smo bili gore...kks,abs uredni nalazi...
    dijete hropti,zrelo iskašljava...dg virusni bronhitis...
    dobili i dalje ventolin 4x1potisak,flixotide2x2 potiska...
    htjela nam dr dat sirup za iskašljavanje što sam odmah odbila jer dovoljno kašlje i bez toga,pije jaaako puno tekućine i to je dovoljno za sluz...
    na to se i ona sama složila,jer ni ona ne voli te sirupe,jer kako kaže nisu baš dokazano učinkoviti
    na nijedno pitanje nisam dobila odgovor...nije odbila odgovoriti,već nije znala što bi mi rekla...
    jedino za dg astme je rekla da pričekamo pa da vidimo sljedeću jesen kako će se ponašat...
    ubijena sam u pojam...mislim da mi u ovom stanju,na komplikacijama ne trebaju takve nečije bedastoće...

  35. #85
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    kompletnog pregleda kod privatnog pulmologa.
    _________________
    ako znas za nekog javi , ja nisam uspjela naci privatnog koji se bavi djecom :? u
    a kaj ja znam kaj bih iz knjige izdvojila. meni je to ko neki prirucnik,podsjetnik, nesto sto ces citat vise puta , tj svaki put kad zatreba. iznenadilo me da u biti od mora nema koristi za astmu ak nije na moru bar 2 mj a najbolje 3 mj.
    pa sada radim planove da ta dva nekako izvucemo u komadu.
    gago bolje da ti je dala seretide ak ste vec toliko na ventolinu

  36. #86

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    ma nemam riječi...na pitanje zašto se viroza u par dana pretvorila u bronhitis...dobim odgovor:to je tako

  37. #87
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    gago kaj si rekla da ne kopam po starim topicima, jel ide u vrtic, nemrem opce skuziti jel decko il cura ? nama je to krenulo s vrticem, do vrtica su bili samo nosucurenja, upale grla, ev dva laringitisa a onda je krenuo sou.
    u knjizi pise da i viroze uzrokuju i astmu i bronhitise, jednostavno od siline viroze na virozu imunitet rikne i dodje do s****
    ni ja nikad nisam bolesnija do njihovog vrtica, non stop imam upalu grla i viroze kao i one.

  38. #88

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    nama je kašalj krenuo prije vrtića..i nakon dva mjeseca hodanja kod pedice zaradili smo alergijski bronhitis...
    a ovo nam je nakon onog bronhitisa prvi virus...
    i nakon pet dana kašlja,bronhitis opet...
    i od 01.12. smo na ventolinu...i još ga moramo koristit...
    pa zar nije to previše?

  39. #89
    romi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    877

    Početno

    Je, je, previše je!!!

    Takve smo i mi dobivali odgovore - dok sad nismo rekli stop!
    Pa svaki puta kada zakašlje, nakon par dana zakuri, pa nos, pa sljevanje u pluća i eto nas za 7 dana na -Sumamedu. Kad pitamo ima li drugačijeg lijeka - nema!

    Pa smo otišli privatno homeopatici i za sada - već znate - sve pet.
    :D :D :D
    Znam za dječjeg pulmologa - ženska je i radi jedan dan u tjednu u poliklinici Dr.Sabol. Mislim da je utorak, proguglaj malo. Ta dr. ima puno znanstvenih radova, malo sam se bacila u potragu za preprukama i izgleda da je stvarno dobra. ne stignem sad kopat - sorry. javite ko nađe... 8)

  40. #90

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj Gago prvotno napisa
    nama je kašalj krenuo prije vrtića..i nakon dva mjeseca hodanja kod pedice zaradili smo alergijski bronhitis...
    a ovo nam je nakon onog bronhitisa prvi virus...
    i nakon pet dana kašlja,bronhitis opet...
    i od 01.12. smo na ventolinu...i još ga moramo koristit...
    pa zar nije to previše?
    gago jel dijete koristi ventolin u sirupu ili inhalator.naime količina ventolina pri inhalaciji je 20 puta manja od one oralne (tableta ili sirup).dokazano je da su nuspojave slabije i rjeđe kod inhalatora ali one ovise i o količini primljenog lijeka.što je dijete mlađe nuspojave su i rijeđe. kod školske djece zna se primjetiti drhtanje ruku("tremor") i ubrzan rad srca (tahikardija)ali to su iznimne pojave.iz svog iskustva prva 3 dana kad smo koristili ventolin potisak 4x dnevno 3 i 4 dan smanjili na 3x, 5 na 2x,6 na 1 i nastavili ili ukinuli zavisi od situacije.naravno uz vantolin koristio je obavezno flixotid 2 x dnevno kroz duže vrijeme.

    JOŠ ĆU TE MALO UDAVIT iz "one knjige citat..."Bronhalna astma u dječjoj dobi jest kronična bolest vrlo promjenjivog toka ,puna neočekivanih obrata s često vrlo dugotrajnim razdobljima remisija.Nužno je što ranije postavljanje točne dijagnoze,dobro poznavanje njenih karakreristika i njezinog toka te dosljedno provođenje primjerenog lječenja.Samo tako može se osigurati dostatna kontrola bolesti i omogućiti malom bolesniku živjeti životom zdravih vršnjaka,bez većih ogranićenja u kvaliteti življenja!"
    mama lunahor,tile2,i momze mogle bi komentirat....pozdrav

  41. #91
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Martina, nevjerojatno ali upravo sam otvorila knjigu na tom dijelu danas kada si mi ju donijela! Hvala.

    Mislim da je jako vazno uspostaviti tocnu dijagnozu, no sto vise istrazujem shvacam da je tesko dati dijanozu malom djetetu i da lijecnici kazu da je astma nakon ucestalog broja bronhitisa ili ukoliko se zna da je dijete alergicar.
    Ono sto je jos vaznije, po meni, je da roditelji sami prate svoje dijete i znat ce sto mu smeta i sto mu treba.

  42. #92
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    ja sam dosla do zakljucka da je bolje da dijete ima pogresnu dg u smislu da misle i ponasaju se kao da ima astmu nego da ju ne skuze pa lijece atb i sl. jer nema stete ako dijete ima dg astmu a u biti ima kaj ja znam stalne opstruktiven bronhitise jer se oboje lijeci isto al vise paznje posvete ako dijete ima dg astme, i drze ga pod kontrolom i vise paze

  43. #93

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    MARTINA hvala ti
    MOMZE ja ne mogu shvatit što mu smeta...vjeruj mi...sad je trenutno virus...
    LUNAHOR u potpunosti se slažem s tobom...i ja bih radije da se postavi dg astme pa da se ozbiljnije prione liječenju iste,tj ublažavanju...
    Više sam koma od svega...
    On i dalje škripi,povremeno istina,ne cijeli dan..
    Npr popodnevno spavanje nismo imali jer je skroz kašljo,toliko da mu se dizo želudac,a nije povratio ništa...na kraju se ustao jer nije mogao podnijet...
    maloprije je zaspo sav umoran,i čujem ga kako škripi...nekod kod udisaja,nekad kod izdisaja...i ne može mi nitko reči da je šlajm,jer nije.dr tvrdi da je to od šlajma...ja tvrdim da nije...
    kad mu položim ruku na prsa,sve grebe unutra i kao da se zrak bori da uđe i izađe...
    isto tako kad mu položim ruku na leđa...ne fučka ali svira,grebe,struže....

    MARTINA koristimo ventolin aerosol,dajem ga preko aerochambera(ko babyhaler) i ne daviš me svojim postovima,dapaće svaka inf je korisna

  44. #94
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    gago ne sekiraj se , pod terapijom je i proci ce :hug
    znas da je moglo i gore ovo ce proci i to je ono sto covjeka veseli a ako i ne prodje ublaziti ce se i nauciti zivjet s tim
    ne nerviraj se oko toga :hug
    iskrenno od kada imam dg astme (iako sam 70% ziher da ju l. zapravo nema vec da su to samo ucestali bronhitisi ) puno sam mirnija jer su joj lijepili svakakve dg. da mi je od toga i stitnjaca poludila i svasta nesto od sekiranja, ovako recimo da znam s cim se borim i dobro

    nego gago ja bi morala doci do vas da cujem kako to izgleda kad dijete skripi, ja to nisam nikad cula, tj mozda jesam pa ne kuzim. tako je bilo i s astmatskim napadom, mislila sam da mi to nikad nismo imali dok u astma skoli nisu odglumili i pokazali kako to izgleda pa sam skuzila da smo to ipak imali, u napadima size i placa, nekada kad se zamori .

  45. #95
    klia avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    1,797

    Početno

    U Zadru Ventolina ima u ljekarni kod Sfinge - GlaxoSmithCline - 80kn

  46. #96
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    lunahor, to ne mozes omasiti - kada skripi, onda skripi. ako ne cujes, dovoljno ti je prisloniti uho na prsa i cujes 'sviranje' u prsima.

    Gago, ne znam sto bih ti rekla. drzite se.
    Zachu kada skripi tj. kada je do sada sviralo to je bilo iskljucivo zbog slajma.

  47. #97

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno bronhitičari,astmasi,sinu

    kod spazma je specifično osim kaj fućkaju ,kad im pogledaš prsni koš kod udisaja rebra se vide kao da koža ulazi u njih (baš sam slikovito opisala)ispod jagodice na vratu ista stvar kod udisaja dolazi do izražaja rupa na vratu (između klučnih kosti).kad ih pogledaš ramena su podignuta odnosno imaju zvonolik ili kruškolikgrudni koš( ko puran kad se šepuri).moje djete je uz sve to užasno blijedo i ima ljubičaste podočnjake....a to je normalno jer se organizam ne opskrbljuje normalno kisikom...

  48. #98

    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23

    Početno bronhitičari,astmasi

    kjučnih kosti- ispravak greške

  49. #99
    lunahor avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    3,514

    Početno

    kod udisaja rebra se vide kao da koža ulazi u njih (baš sam slikovito opisala)ispod jagodice na vratu ista stvar kod udisaja dolazi do izražaja rupa na vratu (između klučnih kosti).kad ih pogledaš ramena su podignuta odnosno imaju zvonolik ili kruškolikgrudni koš
    to imamo cesto , uvijek kad se uzruja pocne plitko disat i zrak hvatat.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagrebačka Županija
    Postovi
    1,528

    Početno

    škripanje Lunahor...baš čuješ škripanje,ko da nešto škripi...a kad mu položim ruku na prsa i leđa osjetim pod rukom kak struže...i ne nije šlajm...baš kao da zrak ne može unutra ni van...ovo nisam provjeravala sa kožom i provjeriću i to...
    danas nam je 12. dan ventolina...kašalj skoro da i nije više tu...dreniram ga i dalje ali ni nakon dreniranja baš ne kašlje,malo...
    ali zato kad sam ga sinoć čila kak diše bilo mi muka...i disao je samo na usta...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •