Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Maslinovo ulje-a zašto ne?

  1. #1
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno Maslinovo ulje-a zašto ne?

    Napunili smo 5 mjeseci i stekli 8 kg iskljucivo dojenjem. :D
    Podoja je bezbroj i danju i noću pa se pripremam za dohranu iako nisam mislila početi do 6 mjeseca.
    Odlučila sam se za zdravu dohranu ali od zdravih namirnica imam samo mrkvu za koju znam da je prirodno uzgojena,jabuku i maslinovo ulje.
    Zato ću naručiti ***** žitne kašice-biološko organski i biološko dinamički uzgoj jer ne sadrže ni šećer ni ostale raznorazne gluposti ali čitajući njihovu stranicu naišla sam na dio koji govori da se preporuča dodavanje suncokretova ili kukuruznog ulja u kašice ali ne i maslinovog jer navodno nije dobar zbog sastava.
    http://www.organics4kids.com/*****/faq.html
    Ma taman posla,zašto ne bi bio dobar?

  2. #2
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    možda zato što nije Holleov ?
    A da pričekate još mjesec dana s dohranom?

  3. #3
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Sad vidim da preporučuju maslac radije nego maslinovo ulje.
    Inače, kad biraš ulje bilo bi najbolje odabrati hladno prešano, nerafinirano, a ako znaš nekog tko masline niti ne prska, tim bolje.

  4. #4
    Barbi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,597

    Početno

    maslac
    Ne kužim, pa zar nije maslac proizveden od kravljeg mlijeka, i to nefermentiranog? :shock:

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Možda je najpametnije od svakog pomalo? Svaka od tih masnoća ima nešto korisno i nešto štetno (iako baš ne znam što je štetno kod extradjevičanskog maslinovog).

  6. #6
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    Maslac se radi podjednako i od kiselog i od slatkog vrhnja, a kod nas ima za kupiti jedino megleov od slatkog vrhnja. Što se nepoželjnih elemenata tiče, sadrži maslačnu kiselinu koja je u maslacu premalo zastupljena da bi bila otrovna, ali nelezivraže. Vrijede sve ograde kao i kod korištenja mlijeka.
    Nikad čuo niti jedan razlog protiv maslinovog ulja :?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Jedino možda to što mu fali zasićenih masti. Moguće da djetetu trebaju i one. Znam sigurno da treba kolesterol.

  8. #8
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Kolesterol dobije kroz dojenje .

  9. #9
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Ma rado bih odgodila dohranu za još mjesec dana ali to dijete jednostavno guta očima sve što ja jedem i svaki put je plač kad god stavim nešto pred njim u usta.
    Osim toga strašno je nemiran i danju i noću pa mi se zbilja čini da je pregladnio usprkos kilaži. :D
    Sad vidim da postoji i Sever ekološki uzgoj pa bi možda mogla i sama praviti kašice.Šteta što nisu osmislili dječji program a za maslinovo ulje sam čula da zbilja postoje nekakvi sastojci koji su teški za dječju probavu a navodno je čak odlična za djecu svinjska mast??? :?
    E svašta ali nekako mi maslinovo ulje ipak zvuči bolje pa neću odustati od njega a MM ima svoje domaće pa bi i bilo šteta.

  10. #10
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    hm.. i ja se pitam oko ovog dodavanja masnoce...
    moj tata, inace hemicar po zanimanju, cesto nas iznenadi svojim preporukama o zdravoj ishrani, pa i sada kad nam preporucuje da umesto ulja bebi od 6 i po meseci dodajemo po mrvu svinjske masti.
    Inace, on jako dobro poznaje ljudski metabolizam i to na molekulskom nivou, i cesto se desava da neki nema neshvatljivi saveti koje nam on daje kroz neko vreme osvanu kao "novi trendovi u zdravoj ishrani", ali za svinjsku mast i bebe.. bas mi je teko da poverujem!
    On se po malo bavi eko uzgojem, tako da imamo i bio svinjsku mast, haha!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Masno tkivo skuplja dobar dio otrova koji se unesu u organizam, pa tako i svinjska mast sadrži i tvari koje nisu dobre za dijete (pesticidi, dioksin i sl.) a zapravo ni za odrasle. Što je životinja starija, otrova je više.

  12. #12
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    Meni je to slično ko kad netko kaže kakp je jetra zdrava za jesti zbog željeza.
    A to što jetra filtrira sve otrove koje onda isto pojedeš...

  13. #13
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    A zapravo je toksična u ljudskoj prehrani radi višestrukog suviška vitamina A koji se ne može metabolizirati bez pratećih toksina.
    Trpati u sebe bilo kakvu namirnicu samo zato što u njoj ima ovoga ili onoga znači da nismo shvatili cijelu sliku, nego samo jedan mali mali dio.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    3,187

    Početno

    Meni je to slično ko kad netko kaže kak je jetra zdrava za jesti zbog željeza.
    A to što jetra filtrira sve otrove koje onda isto pojedeš.
    Joj, to mi je grozno. Pa nije se svinja isčistila (kao da bi i mogla ) par dana prije klanja pa da nema ničeg štetnog u jteri.
    A i ovo što Davor kaže, super je radi Fe, a nema veze što sve dodatno unesemo pored toga.
    Nema šanse da je ikad dam Lei ili sebi. Prije sam je jela :/, dok sam bila mlađa, ali tad je moja mama trebala brinuti o tome

  15. #15
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Sad cu malo podic ovaj topic jer me zanima to *****.
    Zar toga nema za kupit u Cro(Zg)? Ima li jos nekog tko to daje bebacu?
    Mi smo naime takoder kupili taj *****(rizin)i Buba to naprosto obozava,trudim se ne davat previse jerbo zapravo nisam sigurna koliko je to zapravo hranjivo,mi to ovako vise mjesamo u ostale kasice koje jedemo,alo ona bi to mogla jest stalno i samo(dali joj jednom da proba),pa sad ne znam. :?

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Sad cu malo podic ovaj topic jer me zanima to *****.
    Zar toga nema za kupit u Cro(Zg)? Ima li jos nekog tko to daje bebacu?
    mi ovdje znamo nekad dodati '*****' pahuljice - 3 korn, proso i jos neke (ne znam ni sama koje,mislim dinkel)... kad nam treba nesto na brzinu tocnije u napadu lijenosti...

    nisam nasla u hr...

  17. #17
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Mi imamo od jecma i rizine,ove rizine vise voli(stvarno dijete to voli). Ma mene zanima jel to u rangu s svim ovim silnim Lino...something?
    Mada mi se ***** cini bolje,nema secera,glutena,bio uzgoj..

  18. #18

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Ma mene zanima jel to u rangu s svim ovim silnim Lino...something?
    Mada mi se ***** cini bolje,nema secera,glutena,bio uzgoj..
    pa eto,valjda su po ovom sto si navela bolji od ostalih lino-a... osim sto ih ima glutenskih i gluten sam po sebi nije los (dapace) ako dijete nije pokazalo tendenciju ka ne toleranciji prema istom tj. celijakija...
    a sumnjam da su bolji (ili jednako vrijedni) od oridjidji zitarica...

  19. #19
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Friendica mi je poznavatelj zdrave hrane i rekla bih da joj je to,uz djecu naravno, najveća preokupacija u životu.
    Othranila je troje na ***** žitaricama pa savjetovala i mene.
    Meni se čini odlično sve njihovo a od samih žitarica je možda samo bolje jer je već sve pripremljeno pa nema usitnjavanja, kuhanja...a zastupljen je veliki broj žitarica kakve,rekla bih, Lino something još nije ni upoznao.
    Ja sam proširila krug ***** korisnika na mnoge i svi su prezadovoljni.

  20. #20
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Melanija,tebe cekam da se javis!
    Znaci ti si super zadovoljna *****-ima. Pa i nama se svida..,ponekad stvarno nemam vremena mjesat zgance i ***** dode ko spas! I meni se te zitarice cine okej,a u Lino stvarima nikad nisam vidla da to imaju(doduse dugo se nisam niti susrela s njima). A citajuci po forumu sam i skuzila da Lino ima secer,ako je to tocno jasno mi je zasto to ne valja davat,pogotovo ne kuzim Cokolino,zasto to djetetu dat? Kako ti mjesas *****,ja dodajem i u vocne i u povrtne kasice u koje takoder dodam i kap domaceg maslinovog.

  21. #21
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Htjedoh priupitat,mozda bi bilo zgodno da moderatorica u naslov topica nekako ubaci rijec *****..tako nebi trebali otvarat novi topic(i stedimo prostor),mene stvarno zanimaju iskustva s ***** pripravcima.

  22. #22
    melanija avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Du-Zg tamte vamte
    Postovi
    309

    Početno

    Ja sve isto koristim kao i ti,dakle i u vocne jutarnje i popodnevne obroke stavljam onaj Baby musli a sve ostale koristim sa povrćem i juhom navečer i popodne za ručak.
    Izbor je veliki pa svaki dan dajem neku drugu žitaricu jer sam ih kupila podosta.
    Najbolje su mi došle u onoj bezglutenskoj fazi kad smo mogli jesti samo tri žitarice a proso kod nas ne postoji u ovakvom obliku.
    Onda je uvijek bila gnjavaža sa mljevenjem i kuhanjem a ***** lijepo ima gotovo proso.
    Drago mi je da si i ti zadovoljna s *****-om.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    A gdje nabavljate taj *****? u HR?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    ja ga ovdje nabavljam u 'mulleru'...
    a bas mi frendica pise da imai na Trgu u zg-u muller pa pogledaj tamo..

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Thx. A sto se tice maslinovog ulja, od kad ste ga uveli u dohranu. Ja sam mislila da se prije prve godine to jos ne daje :?

  26. #26

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    pod zvjezdarnicom
    Postovi
    1,925

    Početno

    Mi smo maslinovo ulje počeli stavljati po par kapi sa sedam, osam mjeseci u povrće i žitarice - ali pravo domaće rođačko.

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    isto kao ovca i janje...
    ovo mi je prvi glas da se maslinovo ne bi trebalo davati do navrsene prve godine...
    sve tablice koje sam imala pri ruci,cak i one najopreznije,govore da se uvodi uskoro nakon pocetka nadohrane, dakle sa 7,8mj....

  28. #28
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Ajde pliz ak netko sazna za taj ***** ak ga ima za kupit u Zg-u da to obavezno tu natipka. Meni bi to bio vrlo koristan podatak. Thanks!
    A sto se maslinovog tice,ja sam ga pocela davat kad i povrce to znaci s 6 i po mj,cisto domace jedna kapljica u kasicu. No na pocetku dohrane Buba bi i tako pojela zlicu-dvije tako da se bas i nije maslonovog najela.
    S oko 7 i po mjeseci pocela je jest kak spada i mi normalno uvijek stavljamo maslinovo,takoder nikad nisam cula da bi bio problem davat ga prije godine.

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    U kuharici za bebe, autorica spominje da se sol ne daje prije navrsene godine dana zbog toga sto se ne daje ni ulje (bilo koje, a ne samo maslinovo) jer jedno potpomaze iskoristivosti drugoga. Tako ona zbori pa ja samo pitam,...
    Btw mi poceli s nadohranom danas - menu: kuhano i izmiksano proso! I bilo joj jako fino :D

  30. #30

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj Devotion prvotno napisa
    U kuharici za bebe, autorica spominje da se sol ne daje prije navrsene godine dana zbog toga sto se ne daje ni ulje (bilo koje, a ne samo maslinovo) jer jedno potpomaze iskoristivosti drugoga. Tako ona zbori pa ja samo pitam,...
    Btw mi poceli s nadohranom danas - menu: kuhano i izmiksano proso! I bilo joj jako fino :D
    Zaboravih, autorica se zove Jadranka Pejic

  31. #31

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    246

    Početno

    Citiraj retha prvotno napisa
    Ajde pliz ak netko sazna za taj ***** ak ga ima za kupit u Zg-u da to obavezno tu natipka. Meni bi to bio vrlo koristan podatak. Thanks!
    A sto se maslinovog tice,ja sam ga pocela davat kad i povrce to znaci s 6 i po mj,cisto domace jedna kapljica u kasicu. No na pocetku dohrane Buba bi i tako pojela zlicu-dvije tako da se bas i nije maslonovog najela.
    S oko 7 i po mjeseci pocela je jest kak spada i mi normalno uvijek stavljamo maslinovo,takoder nikad nisam cula da bi bio problem davat ga prije godine.
    Provjerila u petak: Mueller u ZG ne drzi *****. Kazu da su ga imali samo prilikom otvorenja, a to je bilo ....davno!

  32. #32
    retha avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    zemlja neizlazeceg sunca
    Postovi
    1,599

    Početno

    Devotion,puno hvala! Na kraju sam ipak teglila ***** sa sobom u Cro,sva sreca nije tezak.

  33. #33

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    338

    Početno

    Može netko navesti kakve sve kašice ima *****? Koje su cijene?

  34. #34
    Rozi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    tu negdje u Zgb
    Postovi
    240

    Početno

    ***** proizvode drži bio&bio, ima ih nekoliko dućana po gradu, više info prije dućana ako želite naravno na njihovom webu... www.biovega.hr

    ***** je moj odabir kada je riječ o npr. baby keksima i nekim proizvodima koje ne nađem drugdje, ali ipak i dalje ne koristim njihove npr. gotove kašice jednako kao i svih drugih proizvođača, već hranu svom mališanu pripremam sama

  35. #35
    Davor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    8,985

    Početno

    ***** je tržna marka koja krši kod poput (kršitelj koda)a i mislim da ovaj forum nije pravo mjesto za ovakve diskusije.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •