Jučer sam bila na UZV u bolnici i prisutni mi doktori rekoše mi da mi se razvila placenta praevia. Posteljica je smještena straga i jako nisko te dodiruje unutarnje ušće maternice. Rekli su mi i da postoji velika vjerojatnost da će se s razvojem bebe i rastom maternice posteljiica izdići i doći u položaj koji nije problematičan. Za sada kao trebam na češće UZV kontrole da vide kako se stvar odvija.

Nisu me ništa plašili niti mi rekli kako da se dalje ponašam. No bili su izuzetno zadovoljni kada sam spomenula da sam već na bolovanju. Ja sam naravski išla tražiti više informacija o dotičnom stanju, ali ipak jedva čekam preksutrašnji pregled (super su mi se složili termini pregleda ) da vidim što će mi doc reći.

Inače se dobro osjećam, nemam krvarenja (to su me pitali na pregledu), beba je ok. Nisam ni puno kila dobila. Povremeno me probode jaki bol u trbuhu, ali stvarno rijetko. I ovisnik sam o zahodu.

Jel imao netko sličnu dijagnozu i što je bilo dalje? Grdo mi je pomislit da bi mi mogli zabranit one lijepe aktivnosti u dvoje... Muž već neće. Boji se. E stvarno jedva čekam pregled. :/