Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Kako iskoristiti niže dijelove sobe u potkrovlju

  1. #1
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno Kako iskoristiti niže dijelove sobe u potkrovlju

    Pokušavamo urediti dječju sobu koja se nalazi u potkrovlju, i smislit kako najbolje iskoristit onaj dio sobe gdje je krov dosta nisko. Mislim se da stavim neke niže komode, a idealni bi mi bili nekakvi kosi komadi namještaja s dubljim elementima na izvlačenje, pa da tu strpamo i deke, jorgane i slično, ali trenutno mi je skupo radit to po mjeri, radije bih nešto gotovo.
    Ljudi sa sobama u potkrovlju, kako ste iskoristili taj dio i jeste li zadovoljni?

  2. #2
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Djelomično sam radila po mjeri, djelomično ostavila prazno.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Meni se najjednostavnije rjesenje cini pregraditi nanjnizi dio ( od recimo metar visine nadolje) kliznim vratascima vlastite izrade, pozadinu uredno izolirati i postaviti police. Nekad davno smo gledali za kupnju kucicu s jako puno tavanskog prostora, i to mi je bio plan. Plus kreveti takodjer u niskom dijelu, samo madraci na podu ili na letvicama.

  4. #4
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Citiraj lunja prvotno napisa Vidi poruku
    Plus kreveti takodjer u niskom dijelu, samo madraci na podu ili na letvicama.
    To je neugodno za spavanje na duge staze.

  5. #5
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    hm, vidiš ova ideja sa policama i kliznim vratima mi se ne čini loša, tnx. Mi smo već taj dio ogradili knaufom na par manjih dijelova pa bi se to dalo izvest, barem za jedan dio. Ionako mi fali baš mjesta za te krupne stvari koje se ne vade često.
    slažem se s mojcom da spavanje na podu nakon nekog vremena izgubi svoju čar kad počne bol u leđima i koljenima, iako meni to uvijek slatko izgleda. ali stane krevet jednim dijelom pod krov pa ga jesmo mislili tako smjestit.

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Nisam na to mislila, neugodno je biti tako blizu 'stropu '

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    nl
    Postovi
    654

    Početno

    Ma, naravno, ali u ovoj kućici koju smo tada gledali u potkrovlju skoro da i nije bilo prostora pune visine.
    Ali i sad kad im se spremam urediti veliku sobu planiram za početak samo baciti nas madrac na pod, da se ne brinem hoće li tko pasti i da mogu skakati do mile volje. A i pravdam se da je to po montessoriju.

  8. #8
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    koliko je nisko to nisko?
    ako je baš ful onda zatvoriti tako u neki ormar sa kliznim (tako mi je prijateljica napravila) i tu potrpati brdo stvari....
    meni ipak nije toliko nisko pa sam u kantun stavila krevet, komodu i dio igračaka...ja se tu i tamo zveknem u glavu kad spremam nešto u komodu ali curi će bit OK još 5-6 god sigurno...a onda će ionako trebat činit preinake jer će joj bit predječje sve...
    a tu ti je i tema koju tražiš: http://forum.roda.hr/threads/53239-u...e+u+potkrovlju
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 26.08.2015. at 21:29

  9. #9
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,828

    Početno

    Moj rođak ima spavaće sobe u potkrovlju, i točno su to napravili - spremišta zatvorena kliznim vratašcima.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    42

    Početno

    Moji su pregradili zidom i napravili vrata u nasim decijim sobama, jos pre 35 godina....tako da brat i ja nismo imali uopste ormane u sobama. Sva odeca i jos stotinu gluposti nam je stajalo u tim prostorijama. To su uradili na celom gornjem spratu i evo, puno godina kasnije - ispostavilo se kao najbolje i najjeftinije resenje. Imamo takve tri prostorije....

  11. #11
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    tnx na idejama i na linku skulirana
    a ništa, moram se raspitat kod stolara koliko bi me došla klizna vrata i police, pa barem dio po dio da tako napravim kako budu financije dopuštale. Soba je ustvari dosta velika, a fali nam spremišnog namještaja za sve živo, tako da je rješenje očito.

  12. #12
    Jelena avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    11,137

    Početno

    Mi se nekako odricemo stvari na ustrb estetike doma pa smo imali na mjestu gdje je zid bio mozda metar visok, zanimljivo slozene LACK ikeine police. I vrlo blizu sjedecu garnituru. Nije bas da smo kosarkasi. Djeca isto mogu imati stolic s malim stolicama kao kreativni kutak. Ja ne volim bunkere. Iako znam da neke stvari treba spremiti da se ne vide.

  13. #13
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Citiraj majat prvotno napisa Vidi poruku
    Moji su pregradili zidom i napravili vrata u nasim decijim sobama, jos pre 35 godina....tako da brat i ja nismo imali uopste ormane u sobama. Sva odeca i jos stotinu gluposti nam je stajalo u tim prostorijama. To su uradili na celom gornjem spratu i evo, puno godina kasnije - ispostavilo se kao najbolje i najjeftinije resenje. Imamo takve tri prostorije....
    Takav je cijeli nas gornj kat. U obje spavace sobe je napravljen pregradni zid tamo gdje pocinje kosi krov i sad postoje dva walk-in closeta s vratima. Unutra su police. Najnizi dio krova je s cijele juzne strane kuce (na sjevernoj nema kosine tj. na tavanu je, a ne na drugoj etazi) pretvoren u spremiste, ali ne za odjecu, vec vise za neke druge stvari, recimo kofere i poneki visak namjestaja. U taj se prostor ulazi iz oba walk-in closeta, plus iz hodnika.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •