Za početak pohvala akcije!
Htjela sam se upisati u registar dobrovoljnih darivatelja koštane srži ali prepreka mi je bila trudnoća. Tako su mi barem rekli na Rebru u zakladi. Ali ok obavit ću to sada.
Nego, muči me jedna druga stvar! Zašto je toliko malo ljudi informirano o darivanju krvi iz pupkovine. Ja sam se prijavila čim sam saznala da sam trudna i naravno darovala je.
To je jedan banalan i brz postupak neposredno nakon poroda i nimalo neugodan kako za mamu tako i za bebu.
Jedino što moraš je dati krv za analizu. A tko barem jednom nije vadio krv za pretrage - pa zar je to strašno u usporedbi da nekome možda daruješ život.
Moje mišljenje je zašto ne darovati ako ionako posteljicu kao i dragocjenu krvcu uništavaju, a to spašava živote. :?
Mislim, pa to bi u principu svaka rodilja mogla dati - bilo bi mi logičnije da se to regulira zakonom, da se može uzeti, jedino ako žena ima što protiv potpisuje da ne da i točka.
Problem je što se ja tokom cijele trudnoće nigdje nisam susrela sa pitanjem ''Želite li darovati krv iz pupkovine?''. Na svu sreću krećem se u tim krugovima pa sam saznala da mogu darovati. Pitanje je kako da to druge trudnice saznaju ako se s time ne susreću nigdje.
Ne znam možda bi se moglo na tim famoznim trudničkim tečajevima podjeliti nekakve letke vezano uz to, umjesto svih onih glupih promotivnih letaka i uzoraka.