Moja K je rođena kao treći trojak, 34+6 tj. Teška je bila 1710 g i u prvom satu po rođenju je prebačena na intezivnu na Rebro. To je jedini razlog zbog kojeg ju je neuropedijatrica stavila pod visoki neurorizik. Ide redovito na vježbe na Goljak, fizijatrica i neuropedijatrica su zadovoljne. Vježbam s njom 40 min dnevno, a s njima dvojicom - niski neurorizik, po 20 min, s njima ne treba vježbat ali im ne može štetit. Doduše, na zadnjem pregledu su bili lošiji u potrubšnom položaju pa smo pojačačli rad na tom području. Imaju 4 mjeseca i 21 dan.

Došla su lipa vrimena i ja bih s njima volila što više vrimena provodit vani. Ne želim im ništa uskratit, samo ne znam kako ću to sve stići.

Zato vas pitam znate li nekog privatnog fizioterapeuta koji radi po bobath programu i dolazi u stan. Kolika im je cijena sata? Mi smo u D. Selu.

Koliko su vaše bebe te dobi provodile vremena na podu? Ili bar u potrbušnom položaju? I da li su vam puzzle/strunjača stalno na podu? I šta radite kad beba zaspe na podu, ostavite li je tu ili podignete? Posebno me zanimaju odgovori mama blizanaca i trojki, ali sam zahvalna i svim ostalima.

Moje bebe su na zaraznoj već sedam dana, infekcija rota virusom. Nadam se da će izać krajem ovog tjedna. Ako su vaše bebe bile bolesne kako se nevježbanje za to vrijeme odrazilo na njihovu motoriku?