Stranica 11 od 16 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 501 do 550 od 760

Tema: SPONTANI POBAČAJI...2.dio

  1. #501
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    U biti me brinulo što krvarim "neredovito" a nisam kiretirana.A u stvari drugačije ni nije moglo jer se sve čistilo prirodno,bez ikakvih ljekova,pa se i krvarenje odužilo...
    Od jučer popodne nema više ničega,danas malo bež iscjetka,i iskreno se nadam da neće više biti nikakvih iznenađenja.Jajnici su mi na zadnjem uzv-u bili baš kako treba,dr se čudila,veli da im dođe na hitnu jako puno cura s hiperstimulacijom u postupku..
    Samo da se sve što prije vrati u normalu,i da što prije dobijem mengu. nemrem vjer. da joj se veselim

  2. #502

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    9

    Početno

    Cure koliko ste pauzirali nakon spontanog pobačaja? Kada ste opet počeli raditi na dijetetu ?

  3. #503
    Osoblje foruma amazonka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,050

    Početno

    Za sad pauziram tri mjeseca.
    Već za drugog ciklusa nakon kiretaže sve mi se vratilo u normalu.
    Idem na pretrage, a kad se pokaže da je sve u redu idem u postupak.
    Naravno, sve ovisi i o financijama jer idem kod privatnika.
    Dakle, kad sve skupa zbrojim pauzirat ću oko šest mjeseci.
    Taman.

  4. #504

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    18

    Početno

    Neznam da li već negdje ima tema, ako ima,uputite me. Ljudi mi govore i pitaju me kad ću imati dijete, a to je moja privatna stvar i samo oni najbliži znaju da sam nedavno imala spontani. Kako da se postavim prema ljudima koji me pitaju kad će doći dijete,a ne želim im ništa govoriti.

  5. #505
    unadomina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    73

    Početno

    Draga vatrice ne opterećuj se glupim pitanjima, uvijek će ih biti, čim rodiš prvo, ubrzo će te pitati kad ćeš drugo itd. itd... Gdje piše da im moraš išta odgovoriti i objašnjavati ?!?! ali ako baš ne možeš ignorirati, ja bi samo rekla: Biti ćete prvi obavješteni!

  6. #506
    zibba avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    1,204

    Početno

    Joj Vatrica, pa okreni to pitanje na šalu. Ja imam troje djece, tri curice i naravno svi komentiraju kako sada moramo po dečka. A ja im odgovorim da kada će oni na četvrto onda ću i ja, najčešće su to oni koji imaju jedno ili max dvoje djece i naravno da odmah zašute. Što se koga tiče koliko ja imam djece, kada sam ili ću biti spremna za dijete, hoću li ih imati jedno ili desetero. Ljudi ne znaju što da kažu i onda izvale prvo što pomisle.

  7. #507

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Ja vas nazalost godinama pratim jer sam u posljednje 4 godine imala tri spontana - prije 4 dana imala sam kiretazu jer se plod prestao razvijati i nije bilo otkucaja srca u 11. nedjelji. Iako mi je na pocetku trudnoce otkriven povisen TSH (cak 13) i Hasimoto, snizeni T3 i T4, dakle problemi sa stitnom moj ginekolog (lijeci me 15 godina i sdo sada sam imala mnogo povjerenja u njega, u nasem gradu vazi za velikog strucnjaka) smatra da to nije uzrok spontanog!!! MOlim cure koje znaju o cemu se radi i imaju probleme sa sttnom da mi kazu svoje misljenej - u biti znam da nije vise vazno sta je bo uzrok jer MM i ja planiramo krenuti na detaljne pretrage (imam jednu usojesnu trudnocu iza sebe i zdravo dijete) - ali prosto ne mogu da vjerujem da moze tako tvrditi da stitna nije mogla uzrokovati odumiranje ploda. Citala sam upravo suprotno - da je izuzetno opasna u trudnoci.

  8. #508
    Tayla avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Jug
    Postovi
    405

    Početno

    Odmah sam počela raditi nakon spontanog, iako su mi govorili da pauziram. Nije bilo kiretaže i osjećam se spremnom. Prošlo je više od 2 mjeseca i već se nadam da je ovaj mjesec uspjelo.

    I ne ponovilo se više...

  9. #509

    Datum pristupanja
    Sep 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    9

    Početno

    ¨Sretno Tayla, meni sad treba doći druga menga i onda ću opet početi pokušavati. Jedino prvo moram saznat taj progesteron, jel mi ok i onda ću bit sto posto sigurna da na miru mogu počet raditi na bebi.Nadam se da će mi i uspjeti.

  10. #510
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ja sam u 9 mj imala pobacaj u 17 tj. Proslo je dosta vremena i jos nije sve kako treba, beta je povisena, krvarenja su bila neredovita, naden je hiperehogeni odjek...i opet nakon toliko vremena bum zavrsila na kiretazi. A toliko zelim da sve prode, da se ciklusi unormale i da probamo opet Ima li itko iskustva s toliko dugotrajnim oporavkom?

  11. #511

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    disney draga, odlične vijesti. Baš mi je drago

    ja sam jučer bila na još pregleda i pronašli su da mi je želudac otišao skroz visoko pod rebra skoro, a za njim i ostali organi, pa i maternica.
    kažu da ih čudi da sam uopće mogla zatrudniti, a da ih ne iznenađuje 2 puta spontani kad je sve ovo bilo tako visoko gore :?
    zar je to stvarno tako?

    anyway, vraćali su mi sve to nazad na svoje mjesto, dali gomilu nekih čajeva i kapljica za pitit, između ostalih macinu travu i matičnjak, a za 3 tjedna opet na kontrolu pa da vidimo

    Zar može od svega toga nastati toliki problem?
    Navodno su svi organi otišli dosta visoko kako je želudac otplutao pa se sve pomjerilo.
    Kako je to moguće nije mi jasno
    Ja vec dugo imam velikih problema sa pomicanjem zeluca pod rebra.
    Mozes mi molim te napisati tko ti je vratio zeludac.
    Bit cu ti jako zahvalna.

  12. #512

    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Citiraj alkemicar prvotno napisa Vidi poruku
    disney draga, odlične vijesti. Baš mi je drago

    ja sam jučer bila na još pregleda i pronašli su da mi je želudac otišao skroz visoko pod rebra skoro, a za njim i ostali organi, pa i maternica.
    kažu da ih čudi da sam uopće mogla zatrudniti, a da ih ne iznenađuje 2 puta spontani kad je sve ovo bilo tako visoko gore :?
    zar je to stvarno tako?

    anyway, vraćali su mi sve to nazad na svoje mjesto, dali gomilu nekih čajeva i kapljica za pitit, između ostalih macinu travu i matičnjak, a za 3 tjedna opet na kontrolu pa da vidimo

    Zar može od svega toga nastati toliki problem?
    Navodno su svi organi otišli dosta visoko kako je želudac otplutao pa se sve pomjerilo.
    Kako je to moguće nije mi jasno
    Mozes mi napisat na mail : lana.popadic@gmail.com
    Gdje si isla na vracanje zeluca?

  13. #513
    hedoniza avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    225

    Početno

    Cure imam jedno pitanje za vas koje ste nakon vise spontanih pobacaja uspjele iznjeti trudnocu.. Ovako ja sam imala sva spontana pobacaja, i sad bih ponovo trbala ic u postupak mpo, zanima me kako ste se osjecale kad ste vidjele plus, dali su vas hvatale crne misli, dali ste lezale, kako ste se ohrabrivale da ce sve to biti u redu??

  14. #514
    Dika avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Evo i mene zanima taj isti odgovor, kako se ohrabriti nakon neuspjeha? Kako prestati misliti crno? Help

  15. #515

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    438

    Početno

    Dika, ja cu ti reci svoje iskustvo: imala sam tri spontana pobacaja nako jedne normalne i zdrave trudnoce. Sva tri puta mi je bilo pretesko, a sad opet pokusavam jer znam da sam dovoljno jaka da prezivim i idem dalje, ova tri iskustva su mi to, nazalost, pokazala. S druge strane, jako zelim jos jedno dijete. To su razlozi zbog kojih idem dalje.
    Kako prestati misliti crno? Nemoj se razocarati, ali - nikako. Straha ce uvijek biti. Samo probaj da te misli koliko-toliko drzis pod kontrolom.
    Imas na podforumu Roditelji andjela dosta iskustava i prica cura koje su prosla svasta, nekoliko tema.

  16. #516
    Dika avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2015
    Postovi
    9

    Početno

    Hvala ti Biserko...

  17. #517
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    I ja sam kao i biserko imala 3 spontana nakom jedne zdrave trudnoće.

    Pomisao da nikada neću imati tu bebu je bila bolnija od svih boli gubitaka. Pomisao da odustajem je bila prepreprebolna i onda nemaš izbora nego gurati dalje i nadati se. I zapravo u nekom trenutku, baš zbog gubitaka, shvatiš da ništa nije u tvojim rukama i da nema ama baš nikakvog smisla brinuti unaprijed.
    I tako dan po dan.. bude loših dana, bude loših noći ali generalno meni je ova zadnja trudnoća bila manje stresna nego bilo koja prije nje (a još smo u T i saznali da beba ima problem sa bubregom i bila je operirana nakon poroda). Nekakav zen. Čisti zen.

    I evo je, kraj mene spava mala mirišljava sreća.... vrijedna svake minute briga, čekanja, suza, strahova, rezova, krvi i znoja

    Sretno!

  18. #518

    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Postovi
    905

    Početno

    Majuska hvala na ohrabrujuće divnom postu
    Puno znnaci

  19. #519
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    i ja se pridružujem ovoj temi. prije nekoliko dana rađena mi je kiretaža, prije toga smo pokušavali ostati trudni godinu i pol. toliko smo bili u transu od sreće da smo svima morali javiti za plusić. čula sam srce na UZV kako kuca u 6. tjednu, u 8. tjednu sam došla na redovan pregled i više se nije čulo, plod se nije razvio...stalo u 7. tjednom.
    neću ni opisivati kako se osjećam, jer to dobro znaju svi oni koji su prošli kroz to...fizički oporavak ide dobro, malo me Ergometrin razbucao s bolovima 3. dan od kiretaže, krvarila skoro pa nisam uopće (samo 1. dan nekoliko kapljica..više mi je krvi bilo kad sam prst posjekla), sad izlazi samo nešto malo svijetlo-smeđeg iscjedka. radili su mi s vakumom i nadam se da je sve ok (doznat ću za tjedan dana na pregledu kod ginekologa).

    psihički - devastirana.
    u danu imam trenutke "uspona", osjećam se jako, pozitivno i optimistično, jedva čekam kad ćemo ponovo moći raditi na djetetu..a onda me samo baci na pod, osjećam bol u grudima, doslovno kao da mi se srce lomi od tuge i tražim otupljenje boli u Normabelu jer mi je bol prevelika, a suze ne prestaju teći...srećom imam predivnog čovjeka uz sebe, krasnog dječaka od 8 godina koji me isto tješio (rekao mi je da je beba morala naći drugu mamu i da će doći druga beba u našu obitelj...)

    izliječiti rane, ustati (prvo fizički, a onda i psihički), te krenuti dalje...37. mi je godina i bojim se da nemam(o) mnogo vremena, no, korak po korak...

  20. #520
    Tayla avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Lokacija
    Jug
    Postovi
    405

    Početno

    Marla - S ...

    Jako mi je žao... Normalno je da osjećamo bol, razočaranje, ali moramo dalje. Uz ljubav i podršku TM i sinčića, sve će biti bolje s vremenom.

    Možda će te barem malo utješiti kada saznaš da nisi jedina, na ovom forumu (nažalost) ima puno sličnih slučajeva. Nije utjeha da se to nekome drugom dogodilo, nego želim reći kada shvatiš da se to stvarno često događa i da nije nešto što smo mi same napravile.. nismo krive... to barem malo utješi...

    Dobit ćeš potrebnu podršku od dragih forumašica.

  21. #521
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj Tayla prvotno napisa Vidi poruku
    Marla - S ...

    Jako mi je žao... Normalno je da osjećamo bol, razočaranje, ali moramo dalje. Uz ljubav i podršku TM i sinčića, sve će biti bolje s vremenom.

    Možda će te barem malo utješiti kada saznaš da nisi jedina, na ovom forumu (nažalost) ima puno sličnih slučajeva. Nije utjeha da se to nekome drugom dogodilo, nego želim reći kada shvatiš da se to stvarno često događa i da nije nešto što smo mi same napravile.. nismo krive... to barem malo utješi...

    Dobit ćeš potrebnu podršku od dragih forumašica.

    hvala ti Tayla od srca na riječima utjehe
    da, to što kažeš da su mnogi prošli, istina...tek smo sada zapravo doznali (i šokirali se) koliko je to ljudi prošlo i to onih iz naše okoline. strašno. i to kakvih priča ima i među njima i među forumašicama raznih foruma...teško mi je bilo za čitati sve, a kamoli zamisliti kroz kakvu bol i agoniju su prošli ti ljudi

    fizički me još malo smeta čim stojim na nogama ili sjedim..ne znam do kad će to tako potrajati, no, uskoro ću na prvi pregled pa mi valjda gin pojasni sve vezano za tegobe, iako čitam i doznajem da je to sve individualno, od žene do žene..

    i pred pola sata mi se javio jedan dragi prijatelj da je upravo postao tata. tako sam sretna zbog njih - dragi su ljudi i trebalo im je malo duže vremena da dobiju dijete...veselim se iskreno od srca s njima, a s druge strane već razmišljam kako bi bilo dobro da idem što prije popiti Normabel, jer me s druge strane opet srce steže od tuge...no i suze treba pustiti, dođu nekad poput katarze...

    ..sve je to život, rađanje i smrt..i tako to valjda mora biti...

  22. #522
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    drage forumašice, malo sam se preplašila. danas, 7. dan od kiretaže sam tek počela krvariti. dan kad mi je rađena kiretaža bilo je tek nekoliko kapljica, sve dane nakon toga smeđkasti iscjedak...a sada evo čista krv koja je krenula u jednom kratkom mlazu i nakon toga baš onako kako bude za vrijeme menstruacije, iako ne obilno kako mi to obično bude. znam da potonja nije u pitanju.
    da li je moguće da je 3. dana od prestanka uzimanja Ergometrina tek zapravo krenulo krvarenje koje je zbog istog svo ovo vrijeme bilo dobrim dijelom onemogućeno?
    također, osjećam cijelo vrijeme i lagane bolove kao menstrualne, doduše tu je i bol u gornjem dijelu trbuha koja se širi podno rebara, ali i u leđima...no posljednje je moguće i zbog moje stare boljke s leđima - skolioze koja je sad posebna boljka zbog ležanja i nemogućnosti vježbanja...uh, toliko toga, kao da jedna bol nije dovoljna sama po sebi..

  23. #523

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav!! Evo da vam se i ja pridružim i podijelim svoje iskustvo s vama. Nakon duge 2,5 godine ostala sam trudna,sreći nije bilo kraja,ali sreća nije dugo trajala.
    Prije dva tjedna sam imala spontani pobačaj u 10. tjednu trudnoće,plod se nije razvijao,bio je u veličini ploda od 6 tjedana. Otišla sam na hitnu,ostala u bolnici,u noći je krenulo krvarenje i užasna bol,napravljena mi je kiretaža,bez anestezije,i vjerujem da ću tu bol pamtiti dok sam živa.
    Fizička bol je prošla,al bojim se sljedeće trudnoće,nadam se da će drugi puta sve biti u redu.

  24. #524

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    U potpunosti te razumijem,i ja sam u 10. imala spontani,nakon 2,5 god čekanja našeg prvog plusića na testu.
    Glavu gore,život ide dalje,i ne gubiti nadu u bolje sutra!!!

  25. #525
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Citiraj ana1010 prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav!! Evo da vam se i ja pridružim i podijelim svoje iskustvo s vama. Nakon duge 2,5 godine ostala sam trudna,sreći nije bilo kraja,ali sreća nije dugo trajala.
    Prije dva tjedna sam imala spontani pobačaj u 10. tjednu trudnoće,plod se nije razvijao,bio je u veličini ploda od 6 tjedana. Otišla sam na hitnu,ostala u bolnici,u noći je krenulo krvarenje i užasna bol,napravljena mi je kiretaža,bez anestezije,i vjerujem da ću tu bol pamtiti dok sam živa.
    Fizička bol je prošla,al bojim se sljedeće trudnoće,nadam se da će drugi puta sve biti u redu.
    kao da agonija gubitka nije dovoljna sama za sebe, nego su ti još napravili kiretažu bez anestezije...o bože mili ana1010

    razumijem da se bojiš sljedeće trudnoće...pa to je nakon ovog očekivani strah. teško je sada biti bezbrižan i blažen, no i ja se nadam da će nakon ovog tužnog i bolnog iskustva, sljedeći put proći sve u redu i da ćemo svih 40 tjedana držati to malo srce ispod svog srca, te ga nakon toga primiti u svoje ruke

  26. #526

    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Postovi
    3

    Početno

    Kiretaža bez anestezije je napravljena jer je dr. rekao da je većina otišla,da je priroda napravila svoje,bez obzira koliko kiretaža trajala,anestezija je potrebna,jer bol je nezaboravna. Ja sam mislila da to tako ide,dok kasnije nisam čula i čitala da se to radi pod anestezijom

  27. #527

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Dobra vecer,ja sam nova u grupi i ne znam da li pisem gdje trebam ali nadam se da cete mi pomoci.Imala sam spontani prije mjesec ipo dana ,tj vanmatericnu trudnocu.Bila sam 2mjeseca trudna,ali sam dobila mjesecnicu prije 3dana.Pa me malo strah svega ovog i jako mi je zao sto sam izgubila bebu.Pa me zanima kada bi mogla opet imati odnose?hvala puno unaprijed

  28. #528
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Ako je sve ok cim se osjetis spremnom. Mislim da kod trudnoce koja traje kratko se ne treba cekati 6tjedana.

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  29. #529

    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Postovi
    2

    Početno

    Hvala puno na odgovoru.Sada je sve ok napokon mada je tada bilo bolno

  30. #530
    KrisZg avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    4,173

    Početno

    Obicno i jest. Ipak je bila trudnoca u pitanju. Produljite predigru i uvesti lubrikant. On zna olaksati

    Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

  31. #531
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Evo mene ponovo na ovoj temi. nakon 10 mjeseci još jedan spontani. u ponedjeljak me čeka kiretaža. krvarim lagano, imam upaljeno grlo i temperaturu i sve se bojim da mi zbog toga neće dati opću anesteziju. ne želim prolaziti kroz bol i agoniju...plus, sita sam više ovoga - trudna, a nikako do bebe. dođe mi da odustanem od svega jer mi se ne prolaze više ovi šokovi i traume.

  32. #532
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Marla žao mi je. Sumnjam da će ti dati opću ali traži da ti daju nešto protiv bolova da te barem malo ošamuti (meni se dogodila ista stvar-prije druge kiretaže dobijem upalu grla preko noći). Ne znam zbog čega gubiš trudnoće ali nemoj gubiti nadu. Daj si vremena za psihički i fizički oporavak i u nove pobjede !

  33. #533
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    bebeto, što s ti dali apaurin i lokalnu u cerviks?
    jesi mnogo osjetila bol?

  34. #534
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ne nego mislim da je bio diazepam tako nesto..u tabletama..jaki analgetik...osjetila sam ali je bilo podnošljivo...kao da sam bila pripita...i ono stiskanje maternice iza zahvata je bilo manje bolno. Grozno što uopće tako nešto moramo tražit, kao da nije dovoljna psihička bol zbog gubitka...

  35. #535
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    plače mi se od svega ovog. kao da nije dovoljno da sam po drugi put trudna, a opet neću imati bebu, a sad se još borim s morom od kiretaže. prvi put su i meni dali opću, ali sad zbog ovog grla i temperature, plus što do ponedjeljka mogu potpuno prokrvariti (krvarim pomalo već danima) se užasavam svega. strogo mirujem cijeli dan, mirovat ću i sutra i mogu se samo moliti da u ponedjeljak budem kandidat za opću...

  36. #536
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Marla,drži se ! Možda se i sama očistiš do zahvata,držim fige da sve prođe dobro !

  37. #537
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Marla, zao mi je zbog ponovnog gubitka.
    Razgovaraj sutra sa dr, pitaj da ti ponove uzv i daju ergometrin, pa ponove uzv za par dana.
    Ja sam na taj nacin izbjegla kiretazu, a bio je nepotpuni pobacaj u pitanju.

    I svakako pitaj gina da ti da uputnice za nalaze trombofilije, ako vec nisi. To najcesce rade nakon 3. spontanog, ali kome treba treci...

  38. #538
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    da, ja sam ginekologa nakon prvog spontanog pitala za sve testove koje želim napraviti, no nije smatrao ništa od toga potrebnim (kao, to se dogodilo jednom, ništa strašno). a sad kad se ponovilo drugi put zaredom u razmaku od 10 mjeseci mi je sam predložio da ćemo napravti sve - za trombofiliju, kariotip i sve što već ide, a znam da ima tih pretraga. plus što mi je odmah rečeno da ću čim sljedeći put zatrudnim ići na mirovanje i uzimati progesteron.
    sutra ujutro će me prije kiretaže staviti opet na UZV, no to je uglavnom zato da potvrde gijagnozu s kojom sam došla tamo. Ergometrin i antibiotik će mi dati nakon kiretaže tako da se izbace svi zaostali ugrušci (tako su mi i zadnji put dali). a taj Ergometrin me satrao zadnji put, no o očistio do kraja...

    ležim danas, ne mrdam i molim se samo da izdržim do sutra....

  39. #539
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    A zasto tocno lezis?
    Mislim, ako te nista jako ne boli, kretanje moze samo potaknuti cirkulaciju, te pojacati krvarenje i samociscenje. A to bi bio najbolji ishod.

    Sto se Ergometrina tice, ja sam ga dobila da pojaca kontrakcije da izbjegnem zahvat. A da nije upalilo, isla bih na ciscenje vakuumom.

  40. #540
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Lezim jer me boli. Nemam bolne menzise al valjda oni izgledaju upravo ovako. Krvarim cijeli dan, krv je crvena no jos nista nije u komadu izaslo...cijela maternica mi kontrahira, bole me i kriza a tako mi je bilo jedino kad sam imala trudove.

  41. #541
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Citiraj marla-s prvotno napisa Vidi poruku
    Lezim jer me boli. Nemam bolne menzise al valjda oni izgledaju upravo ovako. Krvarim cijeli dan, krv je crvena no jos nista nije u komadu izaslo...cijela maternica mi kontrahira, bole me i kriza a tako mi je bilo jedino kad sam imala trudove.
    To je potpuno normalno i ocekivano. Spontani pobacaj i jest kao mali porod.

  42. #542
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,384

    Početno

    Mozes popiti nesto za bolove , paracetamol ili ibuprofen ( nemoj aspirin i andol).

  43. #543
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    Popila sam paracetamol. On me uvijek malo uspava. Inace mi je temperatura opet malo skocila...samo da ujutro ne bude problema oko toga. Jedva cekam da se ovo zavrsi...

  44. #544
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Kako si ? Jeli sve napokon iza tebe ?

  45. #545
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    je fala bogu, sve je iza mene. preksinoc sam izbacila veci komad iz sebe i nadala se izbjec kiretazu, no ujutro kad sam bila zapisana za kiretazu su mi na UZV pronasli jos komad tkiva kojeg su mi izvadili (vakumom). uz sve to temperatura mi je jucer bila najvisa 37,8, no ipak su mi nakon konzultacija s anesteziologom dali opcu.

    ovaj put mi nisu dali Ergometrin, no jesu Doksiciklin. ici cu za 2 tjedna kod svog ginekologa na kontrolu, no evo vec danas uopce ne krvarim. fizicki ce sada osjecam ok.

    jedino me iznenadilo jucer kad mi je ginekolog rekao da sad pricekamo na sljedecu trudnocu 9 mjeseci. to je ja mislim najduze sto sam cula...do sad su mi govorili 3 mjeseca...

    no korak po korak. treba prvo docekat prvu menstruaciju, a potom napravit briseve i krenut sa svim pretragama koje sad savjetuju (trombofilija i sl).
    rekli su mi isto tako da s obzirom na ponavljani spontani kad sljedeci put ostanem trudna odmah mirujem i uzimam progesteron.

    ucinit cu sve sto je u mojoj moci (pretrage, progesteroni, mirovanje) i mogu se samo nadati da kroz ovo vise necu prolaziti...

  46. #546
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Možda i zbog Doksiciklina. Kada mi ga je dermatolog davao pitao bi me svaki put jesam li ili planiram li trudnoću.

  47. #547
    bebeto avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    na otoku kristalnih zvijezda
    Postovi
    906

    Početno

    Ajde drago mi je da su te uspavali pa da barem nisi morala prolazit i kroz fizicku bol. Sad si daj vremena da se oporavis i da krenes dalje. Ne znam detalje (koliko si bila trudna i sl.) ja sam oba puta ostala trudna drugi ciklus iza kiretaze. Moje su trudnoce bile kratke ( 9 i 10 tjedana ) i radilo se o kromosomskim greskama pri zacecu . Zelim ti brz oporavak !

  48. #548
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Marla drzi se. Drago mi je da si dobila opcu. Meni su prvu kiretazu radili bez ikakve anestezije, uzas. A drugu sam prespavala. Isto kao ti sam imala dvije u razmaku 10 mj. Nista znacajno nisu otkrili na nalazima zasto sam izgubila trudnoce. Savjetjem ti da napravis briseve, testove trombofilije i hormone. Mi smo isli na savjeovanje kod dr Vide Culic na Firulama. Ona nas je uputila sto od nalaze treba napravit. S obzirom da vidim da si blizu Splita eto cisto da znas.

  49. #549
    marla-s avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2015
    Lokacija
    otok ljubavi
    Postovi
    424

    Početno

    i moje su trudnoće bile kratke, oba puta je završilo naopako u 7. tjednu. također, ne očekuje da će PHD pokazati išta značajno (zadnji put sam iz njega doznala samo to da sam bila trudna). pretrage ću sve napraviti i da to će biti na Firulama kad dobijem sve potrebne uputnice od ginekologa (ovog je puta spreman dati mi sve što treba, a zadnji put me uvjeravao da ne trebam ništa od tih pretraga). mislila sam se ići na Cito kod Poljaka, ali mislim da nema potrebe za tim i da ću na Firulama doći do svih potrebnih nalaza.

  50. #550
    Ribica 1 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2015
    Postovi
    717

    Početno

    Ako planiras raditi kariogram, naruci se odmah jer se dugo ceka. Mi smo cekali 3 mj pa nalaze jos 2,a da nisam ostala trudna nalzi bi stigli za 4 mj. Iako mislim da ti nema potrebe za kariogramom.

Stranica 11 od 16 PrviPrvi ... 910111213 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •