Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 198 od 198

Tema: Prvo privatno rodilište - 3.dio

  1. #151
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Atika, razumijem da ti se iz tvoje perspektive može činiti da su sva ova pisanja o klizmi i epiziotomiji tek bespredmetna naklapanja jer su tvoji prioriteti spletom okolnosti bitno drugačiji. Ja sam ovdje tek iznijela svoja iskustva i razmišljanja, što je, kako si i sama primijetila, svrha ovog foruma. Moje je iskustvo dakle takvo kakvo je. Što se primalje o kojoj sam pisala tiče, jasno je da načelno stvari funkcioniraju tako da podređeni sluša svog šefa. Međutim, ovdje se nije radilo o nekakvom skriptu koji je šef napisao, a iz kojega je sestra ''odglumila'' svoju rolu, nego je svoje replike samostalno osmislila. I ne radi se ovdje o nikakvoj hajci na sestre. Mislim da je i u interesu samih sestara, te naravno rodilja i beba zbog kojih rodilište i postoji, da se osoblje stručno usavršava. Spomenula sam sestre Kristinu i Zoricu, a moram pohvaliti i sestru Sanu koja je prekrasna s djecom. Kad bi ove sestre, sa svim svojim ljudskim kvalitetama koje imaju, prošle osposobljavanje za porode na stolčiću smatram da bi bilo puno divnih priča s poroda. No, ipak treba imati na umu da su ljudi različiti, te da nikakvo usavršavanje u osobu ne može usaditi ljudskost, ali barem može svijest da treba poštivati želje rodilje te da se osoblje, sve dok porod protječe u redu, u skladu s njima treba i ponašati.

  2. #152

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Postovi
    56

    Početno

    Sve je to istina s_i_r, lako bi mogle otići na neku edukaciju. Po svemu što tu piše ne razlikuju prirodni porod od medikaliziranog. Vaginalni porod označava samo put kojim je dijete došlo na svijet ali ne i tretman pritom. Prirodni porod zovu alternativni, a medikalizirani zovu prirodnim...
    Znam da je teško kad ne možeš do djeteta i misliš neka me iskasape samo da dobijem zdravo dijete - ali kad do toga dođe uopće ne mislimo tako. I mi bi htjele ostat bez traume u porodu i to nije sebično nego normalno jer jako je teško biti dobra mama ženi koja je povrijeđena, ponižena, iznevjerena, istraumatizirana i sl.
    Gladni u Africi dali bi sve za onaj kruh koji mi bacamo ili dajemo u napoj, ljudi u Iraku dali bi sve da prestane rat i nije im jasno kak nekog muče gay brakovi... itd itd.... al kuži se poanta nadam se

  3. #153

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Citiraj s_i_r prvotno napisa
    nikakvo usavršavanje u osobu ne može usaditi ljudskost, ali barem može svijest da treba poštivati želje rodilje te da se osoblje, sve dok porod protječe u redu, u skladu s njima treba i ponašati.
    Mene su u tom rodilistu doslovce iskasapili, a nije niti doslo do poroda. Jos mi je sve skupa masno naplaceno. Da postoji sud rado bih ih tuzila, ali kome, gdje, ja sam samo obican covjek. U mom slucaju krivnja je lijecnicka. Da, nemoze se u covjeka usaditi ljudskost ako je negdje putem izgubljena, izopacena.

  4. #154

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    sorry, atika, nisam skuzila iz ranijeg posta - kojem rodilistu? privatnom? mozda je glupo i ne bi trebala puno pitat, al kak iskasapili?? na pregledu ili si bila ostala trudna pa onda?

  5. #155

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Privatno rodiliste. Dugo zeljena trudnoca = aljkavo vodena. Kiretaza = kasapljenje + + +

  6. #156

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    29

    Početno

    ja planiram roditi u poliklinici ali ovi komentari me stvarno sad počinju brinuti...a bila sam sva sretna kad se otvorilo to rodilište...
    Zadnji put sam upoznala sestru plava kraća kosa, mlađa..bila je jako ljubazna i imala sam dojam da me sluša tj.da će napraviti sve da bude po mojim željama..a sad..koje su garancije za to i kako će porod teći ja neznam..moje iskustvo do sada s njima(bila sam 2x na pregledu) je super, stručno i ljubazno..termin mi je 22.5. a dvoumim se još između stolčica i kade..samo se nadam da se na samom porodu neće pretvoriti u nestrpljive i grube osobe..ako itko ima neko dobro iskustvo neka i to napise

  7. #157

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    petral, cinjenica je da su se do sad javljale samo cure`zene s losim konkretnim iskustvom. ne znam sto bi ti rekla. ak stupim u kontakt tam s nekim tko ce rodit vaginalno, javim kakva su iskustva. ja nekak vjerujem da nece bit neki big deal oko mog carskog.. mozda treba razmisljat da se do sad javilo ne znam..3? nezadovoljnih pacijentica sto bi u globalu bio dobar prosjek na broj rodilja ako je pretpostavka da je ostalimo bilo ok.
    na srecu nikad nisam bila na kiretazi al sam cula od nekih frendica da uopce nije ugodno. zao mi je sto je tako zavrsilo. ti smatras da su odgovorne sestre ili dr za neuspjelu trudnocu? ili si rekla samo da ti se cini da je kiretaza bila lose obavljena i da je za to odgovoran dr? ne znam, kolegica s posla je uspjela zatrudnit iz 13.pokusaja i rodila je blizance u petrovoj (imala je 38g), muzevi rodaci su uspjeli dobiti bebu pomocu dr u ljubljani koji im je obavio inseminacije (iz 3.puta). ste probali tako nesto? mozda podobnik nije neki strucnjak za takve vrste trudnoce/zaceca? ne znam, i guess..

  8. #158
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Naravno da je osoblje stručno.Pa,godinama su radili u Merekuru (večina) i stručni su koliko su i tamo bili.
    Što se tiče ljubaznosti,vjerojatno su ljubazni ili puno ljubazniji nego su bili na starim radnim mjestima iz dva razloga.
    Prvi je to što se njihov osmjeh skupo plača i naravno da je politika kuće da budu ljubazni i na raspolaganju.
    A drugo (ne manje bitno) zato što su uvjeti rada puno bolji nego u bolnici u kojoj su radili,tj .imaju puno manje poroda,beba i majki na brizi pa se mogu više posvetiti njima.
    Što se tiče prirodnog poroda i takozavanih alternativnih oblika(stolči i kada) vjerujte to je većini babica teška alternativa.
    Razlog tome je zato što su godinama radili po bolničkom sistemu i nisu imali prilike raditi drugačije.Da li su ih u međuvremenu educirali?Možda i jesu.Ali da bi takav oblik poroda bio nešto što je njima prirodno,poželjno i "normalno",pa da se one(babice) sigurno osjećaju kad prisustvuju takvom porodu mora punao vode proteći Savom.
    Hoću reći da mi se sve to čini kao dobra reklama.Jer kao oni imaju sve uvjete ,a zapravo sve poduzmu da porod porotekne (ili bar sam izgon) onako kako su to godinama radili,a razlog za sve to je taj da oni nisu sigurni kako pratiti porod bez uplitanja i u nekim položajima koji njima nisu bili bolnička svakodnevnica.

  9. #159

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Gle, moje kratko iskustvo u privatnom rodilistu nemoze i nebi trebalo biti mjerilo dobrog ili loseg rada rodilista, uostalom nisam niti docekala porod. Ja sam se onako streberski pripremala za odlaske tamo, pomno sve preispitala. E sad, to sto su se stvari odvijale ispod mog ocekivanja nemora znaciti da sam ja u pravu, iako si to dajem za pravo. Doktor Podobnik slovi za vrsnog ultrazvucnog dijagnosticara i porodnicara i smatram da to i je. No to ne znaci da se tamo ne rade kiksevi, pa nek onda izvole izvuci pouku iz svojih gresaka. Moja prijateljica je rodila u privatnom rodilistu i super je zadovoljna, upravo zato jer su se postivale njezine zelje, trazila je carski rez i dobila ga bez da je bilo indikacija za to. Zamisao joj je pretocena u djelo bez obzira jel to bilo opravdano ili nije, i ona zadovoljna, netko drugi nebi bio itd.

  10. #160
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    mislim da u tom rodilištu se mže očekivati zadovoljavajući vaginalni porod sa epiduralnom ili carski

    dokle god oni prirodni porod nazivaju alternativu , nema od toga ništa
    evo jedna priča o prirodnom porodu u državnoj bolnici:
    http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...394&highlight=

  11. #161
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Atika ako možeš napiši svoju priču(iako nema veze sa porodom).Mislim da za dobiti pravu sliku o nekoj ustanovi treba pročitati i iskustva u pračenju trudnoće i pristup u zahvatima .

  12. #162
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    atika, pridružujem se sirius, daj nam priču. Ja nakon prvog poroda nisam htjela imati više djece, ali sam mislila biti će bolje s novim privatnim rodilištem, pa sam se počela predomišljati. Ali sada :shock: a dodala bih i ruke koje čupaju kosu da takav smajlić ima. Tek toliko da se zna, moje su želje slijedeće: carski ne ako nije neophodno, epiziotomija niti pod razno (prva mi je ostavila trajne posljedice i razmišljam o plastičnoj), drip može, u kojem ću položaju rađati mi je svejedno, epiduralna svakako, bez nje ne idem na slijedeći porod niti pod razno, MM na porodu svakako, apartman da, voljela bi da mi posjeta može doći u bilo koje vrijeme, dojenje sam prekinula zbog spleta ružnih okolnosti o kojima ne želim ovdje, ali mi je bitno da mi se pokaže i da u svakom trenutku mogu pozvati sestru i pitati sve vezno uz dojenje (za dojenje sam svakako i drugi put želim da mi se strpljivo i jasno pokaže, a ne nasloni dijete koje mi je pogrešno cicalo što je uzrokovalo modrice i rane). Eto toliko, ako se još nečega sjetim javim.

  13. #163

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    10

    Početno

    Cure, nemojte pogresno shvatiti, ali smatram da nebi bilo u redu da moja prica nekoga obeshrabri, mogu je eventualno napisati na pp. Ipak su moja iskustva tamo bila kratka a ja dosta ostra glede pristupa pacijentu i svega ostalog. Bit svega je da ne volim da mi se mulja jer se smatram dovoljno nacitanom da ne gutam prodavanje magle. Ja sam prije svega za profesonalan pristup poslu, jos kad se za to dobro i plati onda opravdanja za propuste nema. Kad povezem sve konce, onako skolski, mozda i napisem pricu.
    Ako mi se desi trudnoca i daj Boze konacno jednom i porod nece me biti u rodilistu podobnik. Ne placa mi se neciji usiljeni smijesak (a iza leda trac), plazma, hrana po izboru i tome slicno. Kad vec placam onda ocekujem prije sveha profesionalnost. Svida mi se Varazdinska prica.

  14. #164
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    elin,
    uz epiduralnu ti moraju dati drip

    niti u bolnicama ne režu drugorotke - nikad mi nije bilo jasno zašto , jer nećeš biti mlađa i rastezljivija nego kad rađaš prvi put, sve nakon toga si starija i tijelo ti je starije ..

  15. #165

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    slazem se da je babicama sigurno problem nakon dugogodisnjeg rada po jednom principu odjednom usvojit nesto novo. a za novo treba i dosta praxe i ucenja na pogreskama.
    carski - meni do zadnjeg trena nisu htjeli 100% potvrdit da cu ga dobit mada imam indikacije.. iskreno, ne bi se sam tak nikad odlucila na to. epiduralna mi se cini kao bolja varijanta, ak bas ne mora carski.
    sto se tice dojenja, to ce ziher u privatnoj svakom pomoc i pokazat jer stvarno imaju malo rodilja i shodno tome i dovoljno vremena. inace, pricala sam sa sestrama na odjelu i stvarno nisu imale usiljeni smile. one koje sam vidjela su bas drage. neke na prijemnom mi bas nisu sjele jer ih nisam bas vidjela da se smjese..
    ja nisam prije puno citala o varazdinu, al u zadnje vrijeme citam samo najbolje, no kasno je za mene.. tko ima vremena, mislim da nije lose otic i pogledat..

  16. #166
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    MGrubi kao što već rekoh drip nije problem. Da Varaždinsko rodilište je O.K., MM radi u Varaždinu pa ima poznanika koji rade u toj bolnici. Kada se moja mala sa tri tjedna razbolila i morala u bolnicu ja sam htjela ostati sa njom, ali su mi na Šalati rekli nema šanase MM je poznaniku koji radi u Varaždinskoj bolnici kada ga je ovaj pitao kako je mala rekao što se dogodilo i da sam ja sva van sebe što smo je tako ostavili u bolnici, a on njemu :shock: i pita ga kaj u zg mame nisu sa djecom u bolnici. Njima je to u Varaždinu normalno, pa je predložio da ako sam tako van sebe da premjestim dijete u Varaždin i budem sa njom u bolnici, ali je mala trebala doći doma za 2 dana pa nisam htjela petljati (dobivala antibiotike intravenozno pa nisam znala kako bi to izveli). Ne samo to, kada mu je MM odgovorio da ni u rodilištu nismo bili stalno skupa nego su mi je donosili :shock: , oni u Varaždinu su imali taj rooming in već onda kada sam ja rodila prije 10 mjeseci.

  17. #167
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    ja sam rodila 20.2.2006. , bila sam 2. rodilja na stolčiću, već onda su imali roming
    Ja

    vjerujem da osoblje ne radi preko svojih granica, za razliku od drž. bolnica pa su i zato bolje volje , ne samo radi novaca

  18. #168

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    elin, dobro je znati za ovo s mamama u bolnici s bolesnom djecom! frendica je isto imala malog na salati duze vrijeme i bila je van sebe jer je mali non-stop plakao,a nije smjela bit s njim. super info!

  19. #169

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    29

    Početno

    Mgrubi, ako mi možeš opisati malo kako ti je bilo na stolčicu..ja bi tako rodila i kada mi zvuči primaljivo ali mislim da je na stolčicu jednostavnije...a u privatnom r.ga imaju!navodno ce sad i tečaje počet vodit..

  20. #170

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj veneraZ prvotno napisa
    elin, dobro je znati za ovo s mamama u bolnici s bolesnom djecom! frendica je isto imala malog na salati duze vrijeme i bila je van sebe jer je mali non-stop plakao,a nije smjela bit s njim. super info!
    Mislim da i u Čakovcu roditelji mogu biti s djecom u bolnici. A čuj, manji grad, manje bolesne djece, više mjesta u bolnici za roditelje... U Zagrebu su bolnice prenapučene kad tamo osim zagrebačke dolaze djeca iz cijele Hrvatske.

  21. #171

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    tnx, frogy

  22. #172
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    frogy, ne kažem ja ništa - znam da nema mjesta, ali opet mislim si za svakog dreka daju novce, pa bi onda mogli dati i za to da mame djece koja su na dojci mogu sa njima biti u bolnici. Gle, ukratko ću ti napisati kako je tekla moja priča sa dojenjem: osim ovoga što sam napisala da mi se dogodilo u rodilištu SD kada sam došla doma ja sam još dojila, onda sam tjedan dana nakon poroda zakurila na 39 i završila na gin I na SD, prekinula dojenje, mala bila na flašici (iako su na gin I na SD sestre bile jako drage i ponudile mi da mi se dijete donese na dojenje, ja nisam htjela jer sam se bojala da se ne zarazi). Bila sam 8 dana u bolnici i kad sam se vratila doma uspjela sam uspostaviti dojenje. To ti je trajalo nekih 9 dana kada je moja malena završila u bolnici. Ja sam dolazila 2-3x na dan da je podojim, ali već pred kraj nije htjela cicati, navikla se na flašicu i to je to. Kada smo se vratile doma nakon što je bila 10 dana u bolnici nije htjela dojku niti za boga miloga. Da sam imala u mogućnosti biti sa njom u bolnici sigurno bi to izabrala i nastavila dojiti, ovako

  23. #173
    inikaaaaaa avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    čakovec
    Postovi
    444

    Početno

    drage moje .. upravo je završio prilog o prvom privatnom rodilištu na novoj tv... nešto strašno ... sobe , plazma , prekrasna kupaonica .. hmm .. ostala sam bez teksta :D

  24. #174

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    jedina primjedba sto je prilog bio lose izveden i neprimjereno gospodi koja ga vodi - od nje smo ocekivali vise

    podaci o petrovoj - posramljujuci da bi se s njima dicilo
    - 4babice na 6boksova - strasno
    - 1sestra na 20rodilja - jadne zene (i sestre i rodilje)
    - 4tusa na 24rodilje - i jos u takvom stanju?!

    iz privatnog su prikazali zenu koja je tek rodila na carski i koja je jos u sobi za oporavak....

    sobe su uistinu predivne - imaju sve luksuze koji idu uz privatni smjestaj - krevet za mamu, za bebu, za tatu, stol za presvlacenje u sobi, kupaonicu, TV, frizider - i da ne kazem da pelene,vlazne maramice, spavacica za mamu, papuce - sve je na razini.... uopce nema potrebe spakirati si ista u torbu za rodiliste....
    mozda jedino nesto za tate :D

  25. #175
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    evo i link na prilog tj emisiju

  26. #176

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj elin prvotno napisa
    frogy, ne kažem ja ništa - znam da nema mjesta, ali opet mislim si za svakog dreka daju novce, pa bi onda mogli dati i za to da mame djece koja su na dojci mogu sa njima biti u bolnici. Gle, ukratko ću ti napisati kako je tekla moja priča sa dojenjem: osim ovoga što sam napisala da mi se dogodilo u rodilištu SD kada sam došla doma ja sam još dojila, onda sam tjedan dana nakon poroda zakurila na 39 i završila na gin I na SD, prekinula dojenje, mala bila na flašici (iako su na gin I na SD sestre bile jako drage i ponudile mi da mi se dijete donese na dojenje, ja nisam htjela jer sam se bojala da se ne zarazi). Bila sam 8 dana u bolnici i kad sam se vratila doma uspjela sam uspostaviti dojenje. To ti je trajalo nekih 9 dana kada je moja malena završila u bolnici. Ja sam dolazila 2-3x na dan da je podojim, ali već pred kraj nije htjela cicati, navikla se na flašicu i to je to. Kada smo se vratile doma nakon što je bila 10 dana u bolnici nije htjela dojku niti za boga miloga. Da sam imala u mogućnosti biti sa njom u bolnici sigurno bi to izabrala i nastavila dojiti, ovako
    Elin, slažem se s tobom, ne opravdavam ja bolnice nego velim da je nažalost u većim gradovima lošije po pitanju smještaja, što ne bi trebalo biti s obzirom na proračun grada zagreba i s obzirom na to da tamo završava sva lova. A čuj, nekome je prioritet bolnica, nekome nogometni klub i tako to...

    Što se tiče privatnog rodilišta, da imam novaca vjerojatno bih tamo išla roditi, makar ja nemam prevelike zamjerke na porod u državnoj bolnici. Uvjeti jesu puno lošiji, ali tih par dana si čovjek pretrpi (nažalost).
    Razumijem razočarenje nekih cura koje su puno više očekivale od tog rodilišta, no ja sam skužila da nekada najbolje ispadne kad baš ništa ne očekuješ i dođeš na porod ko "tele", he, he. Moja frendica otišla je roditi totalno nepripremljena (u državnu bolnicu), imala je odličan porod bez ikakave intervencije (malo je rezana, 3 sitna šava), sve je prošlo jako brzo i dobro tako da su ju čak iz bolnice s malim otpustili odmah idući dan. Dojenje je isto odmah uspostavljeno.

  27. #177

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    eto, ja bila i super zadovoljna sam. ne zalim ni lipe i opet bi dala. rodila sam prije u drzavnoj bolnici tako da znam kak je to tamo i zato sam se i odlucila za privatno. iskreno, tv nisam ni gledala, palio ga je jedino mm kad bi dosao. cijeli tretman je bio na visokoj razini. meni su sve sestre bile super,a dr podobnik se stvarno trudi i svaka mu cast! tko moze - preporucujem!
    btw, i ja sam prvi put dosla legero u bolnicu, skroz pozitivna, a na kraju se namucila da me je sve strah bilo ponovnog poroda i mislila sam no way treci put, al sad mozda i bi...

  28. #178
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    čestitam veneraZ!! :D Jesi bila na carskom?

  29. #179

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    da bila sam na carskom. btw za razliku od prvog carskog ovaj je prosao bez bespotrebnog rezanja trbusnih misica

  30. #180
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Super!! Ni meni nisu rezali mišiće i opravak je bio munjevit Pa ajde, ispričaj nam sve (možda mi zatreba)

  31. #181

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    150

    Početno

    veneraz - usljed svih mojih pitanja zaboravila sam ono najvaznije ti reci :

    CESTITAM!!!!!!!!!!!!!!
    :D

  32. #182

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    23

    Početno

    VeneraZ čestitam na novoj prinovi!
    Kad stigneš opiši nam detaljnije kako je proteklo tih sedam dana u rodilištu ili manje.Koliko se u biti ostaje? I tko je radio carski od doktora i kakvu si anesteziju dobila? Ma sve nam napiši što smatraš da je bitno.Pozdrav!

  33. #183
    Maslačkica avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    2,720

    Početno

    Meni je jako drago što je otvoreno privatno rodilište, ali mislim da ću se ipak uputiti u Varaždin kada dođe vrijeme za to, jer mislim da je i tamo ok - makar kako cure pričaju.

    E sada, jedino što mi se ne sviđa, jer to da je skuplje nego kod Monike Fleber... za jedno 5.000 kn -ako sam dobro shvatila, pa mi je to :/ i ono što mi se jako sviđa kod Monike jeste intimna atmosfera.

    Da li netko zna šta ulazi u 15.000 kn? Koliko dana ležanja u bolnici itd. i u reportaži nisam primjetila da imaju stolčić, vidjela sam stolac, ali ne stolčić...

  34. #184
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    veneraz, čestitam na prinovi, a mene zanima kakva je situacija s dojenjem?

  35. #185

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    nemam puno vremena pa pisem u crticama.
    anestezija - spinalna.
    ostala ko i u drzavnoj - nulti + 5.
    dojenje - skroz se prilagode, kako trazite. ja sam trazila drugu noc bocicu jer mi nije jos navrlo mlijeko i dva puta kad su mi dosle mega posjete jer je bila prevelika guzva. ljudi, to apsolutno nema veze i ne utjece na dojenje poslije - od kad smo doma, nije dobio bocicu niti jedanput! kao sto sam prije pisala, prvi put u drzavnoj sam vidjela malog znate kak to vec ide nakon carskog, a svejedno sam uspostavila dojenje do 1.g. istina, malo teze i s vecim mukama nego sad kad su mi oni skroz pomogli i posvetili mi se.
    meni je ovo bio porod kakav si mogu samo pozeljeti i nije mi zao novaca koji tak i onak dodu i odu, a ovak cu se bar uvijek sjecat drugog poroda kao neceg predivnog. ha - i mozda razmislim o jos jednom za par godina

  36. #186
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    tko ili što je Monika Fleber?

  37. #187
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    monika felber je babica koja ima kucu za porode u grazu. ima par prica na portalu od cura koje su rodile tamo.

  38. #188
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    gdje? Nema pod rodilišta, to sam sada vidjela pod obavijest, felix lijepo pobrojala sve teme, a ne znam gdje bih točno tražila, ne mogu pretražiti cijeli forum.

  39. #189
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

  40. #190

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    hvala na cestitkama!

  41. #191
    elin avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    2,282

    Početno

    mikka puno hvala na, pročitala priču od felix, postove još nisam stigla,ali mislim da mi je sama priča dovoljna. Mogu reći da mi je jasno zašto je kod gđe Faber jeftinije za 5.000,00 kn. Nego, veneraZ daj mi reci možeš li se ti sa njima onako ljudski dogovoriti što točno želiš i da se toga drže, možeš li izabrati tim koji će ti biti na porodu i da to bude dok koji ti je vodio trudnoću i kojeg znaš?

  42. #192
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    samo jedna stvar glede placanja, nisam 100% sigurna ali mi se cini da je cijena od 14000 kn cijena bez PDV-a, sto ce reci da je ukupna cijena za porod 'na suhom' 17000 kn, a za porod u kadi 18000+PDV=22000kn :shock:

    a kako se kod monike uglavnom radja u kadi, kod podobnika ispada vise nego dvaput skuplje, kad ubrojis i benzin i vinjete i dokumente

  43. #193
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj Felix prvotno napisa
    samo jedna stvar glede placanja, nisam 100% sigurna ali mi se cini da je cijena od 14000 kn cijena bez PDV-a, sto ce reci da je ukupna cijena za porod 'na suhom' 17000 kn, a za porod u kadi 18000+PDV=22000kn :shock:
    Da, samo da potvrdim - imaš pravo Felix, cijene koje se navode u medijima su bez PDV-a.

  44. #194

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    116

    Početno

    potvrdujem - cijene su bez pdv-a.
    elin, ja nisam dugo bila kod njih, od kad su otvorili. htjela sam bit ziher da cu imat carski jer imam indikacija. bojala sam se da me u drzavnoj ne navlace s trudovima ko 1.put da bi zavrsila na carskom. nisam inzistirala na nicem posebnom tak da ne znam. vjerujem da ak npr neces brijanje i sl da ce ti rec zasto to preporucuju, al ce uvazit zelju ak svejedno neces. ma, otvoreni su za sve i cilj im je da zene budu zadovoljne pa rade sve da bude onako kako zelis. treba doc tamo i pitat doktora direkt.
    btw, znam da je jeftinije vani, al ja sam se nekak bojala kak to kad je tak daleko, da me ne primi ranije. a i sve je ipak ispalo idealno!

  45. #195

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    7

    Početno

    ovo mi se dogadja vec 3. put! da poludis! pisem ja vec pola sata hvalospjeve o pr Podobniki onda otkacim na pauzu da nahranim bebaca, vratim se, kliknem posalji, a ono sve nestane... joooj Sad cu samo kratko... porodih se prije 20ak dana u Pod. i bilo nam je k'o u snu. Toplo ga preporucujem svima. Apgar im je cista desetka! Ovo nam je treca beba i svega smo se nagledali... sad smo svi uzivali, mm, ja, beba, ja sam super...dojimo... ma sto da kazem... digosmo i kredit a sam Bog zna kako cemo ga otplacivati :/ , no vrijedilo je, cak i vise... bas smo hepi... :D

  46. #196
    MGrubi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    10,389

    Početno

    Kardigan, dopustili su ti prirodni porod (bez intervencija i kemikalija)?

  47. #197

    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    23

    Početno

    VeneraZ čisto da pitam,kad kažeš da se dogovoriš direkt sa doktorom o svemu,u tvom slučaju se to odnosi na dr.Gebauer koja ti je bila na ultrazvuku ili se odnosi na samog Podobnika? Tko ti je u biti napravio carski od doktora?

  48. #198
    s_i_r avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Postovi
    108

    Početno

    Citiraj MGrubi prvotno napisa
    Kardigan, dopustili su ti prirodni porod (bez intervencija i kemikalija)?
    Kardigan, i mene baš zanima, reci nam više - kako je bilo!?

    I da, naravno, čestitke

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •