Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 351 do 400 od 448

Tema: Doula

  1. #351
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    rutvice, za pocetak nam trebas reci gdje zivis

  2. #352
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    u malom selu blizu zagreba, u vukomeričkim goricama (30 min autom do centra zg, 20 min do velike gorice)

  3. #353

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno Tražim doulu

    Nova sam na forumu, ovo mi je prvi kontakt.

    Trudna sam 25 tjedana, termin mi je 5.8.
    Ovo mi je druga trudnoća, prvi porod mi je ostao u gorkom sjećanju... MM je nakon 15min pozelenio pa su mu pomogli da izađe iz boxa. Od tada sam uglavnom bila sama u boxu i taj osjećaj nemoći ne bih htjela ponovo doživjeti.

    Rado bi na ovom porodu imama doulu. Nadam se da ću je uspjeti naći.

    Živim u Svetoj Nedelji pored Zagreba, a namjera mi je ponovo roditi na Sv.Duhu.
    Hvala unaprijed

  4. #354
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Jadri, ako želiš možeš mi se javiti na pp pa da porazgovaramo.

  5. #355

    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3

    Početno

    hvala pinoccio.
    htjela sam ti se javiti, ali nisam uspjela doći do pp... valjda ne znam kako
    pomozi ako možeš

  6. #356
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Jadri, nemaš još mogućnost poruka. Napiši tu na topiću neki tvoj mail, npr gmail, pa ćeš i dalje biti anonimna, a doula će ti se moći javiti.

    Ili nazovi Rodu i objasni da tražiš pinocchia, ona je njihova savjetnica za dojilje i trudnice.

  7. #357
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Jadri, nisi mogla poslati poruku jer imaš tek par postova, a to sam tek kasnije skužila. ne znam koliko ti treba postova da možeš slati poruku. dok ih ne nakuckaš napravi ovako kako ti je beti3 rekla

  8. #358

    Datum pristupanja
    May 2012
    Postovi
    2

    Početno

    I jesi li dobila u međuvremenu certifikat? Trebam te,javi.....

  9. #359
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj kristinka prvotno napisa Vidi poruku
    I jesi li dobila u međuvremenu certifikat? Trebam te,javi.....
    certifikat za što? ne kužim...???

  10. #360
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ako je riječ o doulama, bezveze je govoriti o certifikatima. Doula je medicinska laikinja, zena koja moze pomoci drugoj zeni da se u trudnoci i porodu osjeca ugodno, moze joj pomoci savjetom, što će ti certifikat za to? Pa doula ti moze biti mama, sestra, prijateljica, bilo tko s kim se osjecas dobro i sigurno. Taj osjecaj je pri izboru doule najvazniji. Neces izabrati doulu koja te plaši, koja ti je čudna i sl. nego ces izabrati onu s kojom klikneš na prvu i dobro se osjecas.
    Doula nije primalja, niti moze obavljati primaljski posao, osim ako se za to skolovala. Ali to najcesce nije slucaj.

  11. #361
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj kristinka prvotno napisa Vidi poruku
    I jesi li dobila u međuvremenu certifikat? Trebam te,javi.....
    kristinka, u trudovima žena ne misli o certifikatima već joj treba netko na koga može računati, netko pred kim se ne mora sramiti što su joj nagoni pomutili razum, netko tko joj neće uzeti za zlo to što je vikala, psovala...bila ljudsko biće u svom najsirovijem izdanju. sretno s potragom i pametno biraj

  12. #362
    centar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2012
    Lokacija
    zg
    Postovi
    701

    Početno

    ja se samo biljezim na ovu temu.

  13. #363

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    1

    Početno

    Pozdrav, ovo je moj prvi post na Rodi,

    Dali netko zna je se u mostarskoj bolnici smije imati doula sa sobom

  14. #364
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    podižem...

    prijateljica ima termin 15.01..želi da budem snjom.
    dali na tecajevima dopuštaju da ide netko drugi a ne muž-partner.?

    ja imam sina od 17mj.

  15. #365
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    treba se raspitati u rodilište, neki daju neki ne

  16. #366

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav

    Zanima me postoji li mogućnost "douliranja" na porodu kod kuće? ( U nemogućnosti pronalaska primalje)

  17. #367
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    uvijek postoji mogućnost prisutnosti doule, bilo kući, bilo u rodilištu. ali, doula ne zamjenjuje ulogu primalje, ne bi se to smjelo brkati.

  18. #368
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj hope love prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav

    Zanima me postoji li mogućnost "douliranja" na porodu kod kuće? ( U nemogućnosti pronalaska primalje)
    doula kod kućnog neasistiranog?
    može, ali moraš znat da ta osoba ne zamjenjuje primalju
    Ja bih ti stvarno savjetovala da se ne upuštaš u kućni neasistirani porod

    nego, ako tražiš doulu, napiši gdje si, možda ti se neka javi

  19. #369
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Jel pase nekoj doci k meni?

    Ova moja trenutna je nestalna i nepredvidiva k'o vremenska prognoza u Minnesoti. :/ Najdraza od tri je na porodiljnom i ne moze biti nego zamjena i/ili pratnja glavnoj, druga je zauzeta jer odjednom svi radjaju kad i ja, a treca je ova nestalna, ali s puno iskustva u nasoj bolnici i s mojim doktorom.

    (Zato za svaki slucaj pakiram i bejzbol palicu i jos poneko oruzje. )

  20. #370
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    štrikeraj?

  21. #371
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj jelena.O prvotno napisa Vidi poruku
    štrikeraj?
    pa da, to je odlično za smanjivanje stresa. dapače, trudnicama se preporučaju takve monotone, repetitivne radnje

    a ako te netko izaci iz takta, možeš iskoristiti igle za...razne stvari

  22. #372
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Kao na primjer.. voodoo.

  23. #373

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    17

    Početno Doula /primalja-babica

    ima li osoba topla-stručna-hrabra-pozitivna-širih pogleda na porod-humana-naklonjena prirodnom porodu koja bi pokrivala i vukovarsko-srijemsku, osječko-baranjsku županiju? pliz informacije..

  24. #374
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj magma prvotno napisa Vidi poruku
    ima li osoba topla-stručna-hrabra-pozitivna-širih pogleda na porod-humana-naklonjena prirodnom porodu koja bi pokrivala i vukovarsko-srijemsku, osječko-baranjsku županiju? pliz informacije..
    misliš na doulu, jel da?
    ne misliš na primalju, jer znaš da to nećeš i ne možeš ovdje tražiti

  25. #375

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    17

    Početno

    može i tako

  26. #376
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,381

    Početno

    Citiraj magma prvotno napisa Vidi poruku
    može i tako
    Kako misliš "može i tako" ? Doula nije primalja, i ne asistira na porodima, nego je podrška ženi i ne zamjenjuje primalju.

  27. #377

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    2

    Početno

    Pozdrav,
    htjela bih roditi prirodno nakon carskog, dali netko zna za neku doulu koja ima visoku stopu uspješnosti sa vbac porodima,
    koja je NAJBOLJA?? kako se cijene kreću?
    Hvala

  28. #378

    Datum pristupanja
    Dec 2012
    Postovi
    2

    Početno

    I jasno da doule imaju certifikate i idu na tečajeve i seminare i slično i moraju znat sve isto kao i primalje, bar one koje se plaćaju, a doule prijateljice, mame sestre, one ne moraju, al postoje profesionalne prave doule. Za držat me za ruku možeš pozvat koga god hoćeš

  29. #379
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Marni prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    htjela bih roditi prirodno nakon carskog, dali netko zna za neku doulu koja ima visoku stopu uspješnosti sa vbac porodima,
    koja je NAJBOLJA?? kako se cijene kreću?
    Hvala
    kako misliš doulu koja ima visoku uspješnost sa vbac porodima? nema takvih doula! pa nisu doule-primalje, niti su školovane za asistiranje na porodu. ako ti se netko predstavi ko doula i kaže da sve zna i da će biti uz tebe, sama, na porodu - ja bih npr. bježala od takve. Ako hoćeš da netko bude uz tebe na vbac porodu, onda ti treba primalja, a ne doula. Tj. doula može biti uz primalju, ali je ne može zamjeniti

  30. #380
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    Citiraj Marni prvotno napisa Vidi poruku
    Pozdrav,
    htjela bih roditi prirodno nakon carskog, dali netko zna za neku doulu koja ima visoku stopu uspješnosti sa vbac porodima,
    koja je NAJBOLJA?? kako se cijene kreću?
    Hvala
    na ovo što je Puntica rekla bih nadodala da se cijene nikako ne kreću, da sve doularimo volonterski. a na pitanje koja je najbolja, stvarno ne znam što bih ti rekla jer nije ni jedna - najbolja je ona s kojom si ti dobro kliknula i koju želiš imati uza sebe.
    naravno, nije svejedno da li živiš u Zagrebu, Dubrovniku ili Americi, pa bi možda od toga trebala krenuti tijekom potrage za doulom.

  31. #381
    Anvi avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    953

    Početno

    Citiraj Marni prvotno napisa Vidi poruku
    I jasno da doule imaju certifikate i idu na tečajeve i seminare i slično i moraju znat sve isto kao i primalje, bar one koje se plaćaju, a doule prijateljice, mame sestre, one ne moraju, al postoje profesionalne prave doule. Za držat me za ruku možeš pozvat koga god hoćeš
    Moji certifikati su moja dva poroda. Ne postoji tečaj za nježnost, suosjećajnost i razumijevanje.

  32. #382
    tutti mutti avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Pozdrav svima!

    Ja sam nova trudnica i nova na ovom forumu. Svašta novoga. I tražim doulu koja bi mi bila voljna biti podrška tijekom poroda ali i pokojim savjetom prije jer ponekad imam pitanja, a manjak iskustva jer mi je ovo prva trudnoća. Stoga bi mi puno značila podrška iskusne osobe koja mi može pomoći svojim živim iskustvom i znanjem.
    Sada sam u 13. tjednu bebovanja ( beba stiže krajem lipnja- tako kaže dr. ) i razmišljam o porodu kod kuće jer je prirodni porod nešto što nam jako želim, ako bude sve u redu. Zbilja je predivno što postoje osobe poput vas koje pomažu i doprinose svojim prisustvom takvim intimnim i svetim trenucima.
    Živim u Zagrebu, na sjevernoj trešnjevci.

    Draga moja doula, čekam te!

  33. #383
    Lupe avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    u oblacima
    Postovi
    281

    Početno

    Pozdrav!
    Evo da se i ja javim na ovu temu.....
    Znam da sam se "malo" kasno sjetila tu se javiti jer sam već 29+2 a termin 21.04. mada je od početka bebica 2 tjedna manja po svim mjerama na svakom pregledu i po mojoj računici "akivnosti" ... tako da bi po meni trebala roditi cca krajem 4-početkom 5 mjeseca.

    E sad, imam problem..imam sina koji će uskoro navršiti godinu dana a s druge strane bih jakoooo htjela da muž bude uz mene ali sve nešto sumnjam da će to biti moguće jer je situacija takva da malog nema ko čuvati ako mi oboje odemo na porod.
    A ja bi svakako da ako već ne može muž, da bar doula bude uz mene kao velika moralna i duhovna podrška jer je na prvom porodu bio muž uz mene i imala sam osjećaj da mogu sva brda svijeta prevalit jer nisam sama sebi prepuštena.

    Moje pitanje je dali postoji koja dobra duša koja je voljna da se upoznamo i da uskoči ako nikako nećemo moći nešto posložiti? Ps.mi smo u zadarskoj županiji tj.rodit ću u zadarskoj bolnici.
    Posljednje uređivanje od Lupe : 05.02.2013. at 19:00

  34. #384
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    evo da javim.bila sam sa frendicom na porodu.završile smo tečaj.može biti pratnja bilo tko.bitno je da se završi tečaj.200kn u zadarskoj bolnici.
    rodila je 13dana prije termina,ali to smo i očekivali.tjedan ipo prije poroda je bila 6prstiju otvorena ali su je doktori vratili iz bolnice doma.tako da smo tri puta odlazili i vracali nas doma.a onda je došla i otvorena 8 prstiju.probili joj vodenjak,dali drip i onda ja nastupam.pustili me u boks.
    svaki trud sam odradila snjom.bila sam umornija nego na svom porodu
    ali super iskustvo.

  35. #385
    Nata_Lija avatar
    Datum pristupanja
    May 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    36

    Početno

    Pozdrav cure!

    U 27. sam tjednu trudnoće. Do 21. tjedna sve je bilo "školski", a onda su krenule komplikacije - preuranjeni trudovi, skraćivanje cerviksa, a prije par dana otkrivena je i anomalija - single umbilical artery - umjesto 2 arterije, u pupkovini je samo jedna. To može značiti kromosomski poremećaj (u cca 25% trudnoća), a uz ostalo, povećava rizik preuranjenog poroda. Odlučila sam ne paničariti preuranjeno, nego nastojati akumulirati što više dana 2 in 1.
    Termin je 31.05., no, s obzirom na komplikacije, vjerojatno će biti i prije.
    Boravila sam u 2 navrata u KB Merkur, ali tamo ne postoji jedinica za intenzivnu neonatološku skrb, tako da nisam još odlučila u kojoj bolnici ću roditi (u obzir dolaze Petrova, Sv. Duh i Vinogradska - ako ne izguram do 37. tjedna).
    Da li je neka cura ovdje zainteresirana da mi bude doula? Kao što rekoh, ne mogu precizirati termin, a ni mjesto, moram se još pozanimati za uvjete u navedenim bolnicama.

  36. #386

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Je li moguće muža nekako educirati za doulu?
    Znam da su obično žene, ali ako ne dozvole dvije osobe na porodu, da ne moram birati, da on može ostati, a opet mi pomoći malo upućenije?
    Znam da po domovima zdravlja imaju tečajeve na koje za neka rodilišta moraju ići i muževi, ali ima li RODA nešto svoje?
    (Nisam trudna, dijete planiramo tek kroz par godina, ali informirati se počinjemo sad.)

  37. #387
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj Ms_Manners prvotno napisa Vidi poruku
    Je li moguće muža nekako educirati za doulu?
    Znam da su obično žene, ali ako ne dozvole dvije osobe na porodu, da ne moram birati, da on može ostati, a opet mi pomoći malo upućenije?
    Znam da po domovima zdravlja imaju tečajeve na koje za neka rodilišta moraju ići i muževi, ali ima li RODA nešto svoje?
    (Nisam trudna, dijete planiramo tek kroz par godina, ali informirati se počinjemo sad.)
    muževi su muževi, a doule su doule
    muškarci se ne mogu educirati za doulu jer najveće iskustvo i vještina doule dolazi iz njezinog iskustva poroda. ona zna što je porod, ona ga je osjetila, prošla kroz njega. nema li bolje osobe od nje da bude pratnja na takvom jednom putu? važno je da žena zapravo sama odluči što joj je važnije: ako joj je važno da se "poveže" s mužem onda može odabrati da on ide s njom (iako ima puno boljih načina za povezivanje para od poroda), ako joj je od toga važnije da ima najveće moguće šanse za porod kakav želi, onda svakako treba povesti doulu. nadam se da sam barem malo pomogla. enivej, prije ćeš prijateljicu educirati za doulu (ako već ne možeš naći jednu) nego muža. od njega nikad doula

    Roda nema tečaj već radionicu za trudnice i njihove parove. održavaju se jednom mjesečno u Rodi.

  38. #388

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Postovi
    20

    Početno

    Budem li morala birati, definitivno će biti muž sa mnom, ne moram puno razmišljati.
    Doula možda poznaje porod i postupke, ali on poznaje mene, zna kako reagiram, kako me može smiriti. Nema ženske osobe koja mi je toliko bliska, nisam tip koji se nešto druži s drugim ženama, a pogotovo nemam neku koja je i rodila, pa da mogu neku prijateljicu zamoliti, s nepoznatom osobom mi također ne bi bilo ugodno. Iskreno, čak i da mogu imati dvije osobe, ova druga bi mi bila čudna i teško da bi me još jedno nepoznato lice opustilo.
    Nije poanta zbližavanje nas kao para nego da imam tamo nekoga tko me poznaje, ne zbog nas nego zbog mene.
    Šteta što se njega ne može educirati za neke stvari, upoznati s nekim postupcima i tijekom svega. Ne mora se zvati doula, ali da može paziti na moja prava i želje, a istovremeno na mene.

  39. #389
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,381

    Početno

    Možeš muza ( hajde nazovemo to) educirati. Ima tecajeva, radionica , članaka i knjiga. Ali muž/otac djeteta je uvijek u toj priči emocionalno upleten i nije fer ( i prema njemu) između ostalog ocekivati da bude potpuno sabran, praktičn i hladne glave.
    bilo bi idealno da postoji osoba koja poznaje proces i prati te kroz cijelu trudnoću, to je zapravo uloga iskonske primalje koja se izgubila na putu napretka u medicini pa na njezino mjesto dolazi doula. Ali partner je partner , i to je njegova uloga. Ovisno o njegovom karakteru i stavu prema porodu moze ti biti dobra ili manje dobra potpora.

  40. #390
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Ms_Manners, moja doula nije bila moja prijateljica, vec netko koga sam samo povrsno poznavala. No od trenutka kad smo pocele razgovarati o tome da je zelim za doulu, provele smo odredjeno vrijeme skupa i zakljucile da, eto, mozemo zajedno odraditi posao. Uvijek postoji sansa da odaberes krivo i da jednostavno trazis dalje. Moja doula zapravo nije bila moj prvi izbor, vec su me prve dvije, koja sam nesto bolje poznavala, proslijedile dalje k njoj jer niti jedna od njih nije imala slobodnih termina za nove klijente. Na kraju je sve ispalo savrseno - uz edukaciju i opcenito znanje koje ima, rodila je u bolnici u kojoj sam radjala i ja, poznaje mog doktora, tj. vec je radila s njim, a i bila je njegova pacijentica, prosla je dva carska i jedan kucni VBAC... itd.

    Na svu srecu, nisam morala birati izmedju doule i muza, vec su oboje bili sa mnom. Da sam morala na carski, vjerojatno bih bila povela doulu u operacijsku dvoranu (u tom slucaju smije samo jedan).

  41. #391
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    kao što su cure rekle, bitna stvar kod doule je baš to što nije emocionalno upletena. ona je tu da brine o tebi i bebi i tvojim željama na jedan skroz drugačiji način nego što to može partner.

    prva dva poroda sam prošla s partnerom, treći s doulom. i moj partner je stvarno super pratnja na porodu, rijetko dobra i podržavajuća i smirena muška pratnja. ali mislim da bih, da slučajno opet rađam, ipak opet izabrala doulu. druga je to energija.

  42. #392
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Meni je termin poroda za par dana (7 točnije) i sada ovako u zadnji čas, me jedna forumašica potakla na ideju doule na porodu.
    Naime, počela sam pratiti temu o fiziološkom porodu i vidim da je to sve ono šta moj prvi porod nije bio (meni je moj prvi porod bio horor priča), sa jedinom svjetlom točkom - mužem koji je bio sa mnom, međutim on je četiri mjeseca nakon rođenja naše prve kćerkice imao srčani udar i sada ne može ići sa mnom. Mislila sam da ću moći to sama, mislim možda i hoću, iako sam minimalno hrabra (pogotovo u bolnim situacijama), a sada mi se ova ideja čini možda baš dobra, ako ima netko tko bi mi mogao pomoći.....

  43. #393
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    NA porod idem u Vinogradsku, ali nisam iz Zagreba....

  44. #394
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    nela, sigurno ce se naci neka doula za tebe

  45. #395
    nela08 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    1,327

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    nela, sigurno ce se naci neka doula za tebe
    Nadam se, barem savjetima nekoga pametnijeg, hrabrijeg, iskusnijeg u tom području....

  46. #396
    _Candy Candy_ avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    di se nađem
    Postovi
    277

    Početno

    Ide li tko na obuku za doule u 5. mjesecu? Ako smijem pitati..

  47. #397

    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Postovi
    4

    Početno

    Candy, kad i gdje će se održavati obuka?

  48. #398

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    3

    Početno

    Drage doule, sljedeći tjedan mi je termin (27.7.) i našla sam se u situaciji da moja sestra koja je trebala biti uz mene na porodu mora na put Muž ne može biti uz mene do 26.7. kad dođe, ako još ne rodim, on će biti sa mnom.
    Ako još neka doula nije otišla na more i voljna je biti uz mene na porodu, bila bih zahvalna da mi se javi! U Zagrebu sam, planiram rodit na Svetom Duhu. Hvala!

  49. #399

    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Postovi
    1

    Početno

    Trenutno u meni raste moje prvo i ocekujem ju u narucju 04.10. (uskoro). Sudjelovala sam nedavno u Rodinoj radionici "priprema za prirodan porod" i na zalost tek sam se tada susrela sa pojmom dula i njihovom funkcijom na porodu. Voljela bi imati takvu veliku pomoc i potporu uz sebe. Kako je do poroda preostalo jos nesto vise od mjesec dana bojim se da sam se kasno sjetila poceti traziti. Planiram roditi na Sv. Duhu (iako bi naj radije kod kuce, sto je ovdje kod nas tesko izvedivo). Jesam li se stvarno kasno sjetila ili jos postoji nada da i ja imam svoju dulu?

  50. #400
    Linda avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    3,117

    Početno

    Ima li tko iskustva s doularenjem u Merkuru?

Stranica 8 od 9 PrviPrvi ... 6789 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •