Stranica 20 od 23 PrviPrvi ... 101819202122 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 951 do 1,000 od 1146

Tema: samodavanje injekcija

  1. #951
    Snekica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    ISTRA
    Postovi
    5,593

    Početno

    Dok ti skroz ne krene, baš ono crvena kv, ne računaš ništa. Ja sam uvijek računala ako procurim do 17:00 da mi je to prvi dan. Nakon toga računala bi slijedeći dan kao prvi. Pretežno se bockam između 17:00 i 18:00 (ok, više manje u 17:30 ) i tog držim cijelo vrijeme bockanja. Iako često znaju napomenuti i u klinici vrijeme bockanja. Sretno!
    Jim, vidim da krećete po drugo! Sretno!

  2. #952

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    23

    Početno

    Snekica hvala ti, evo danas krenulo kako treba, drugi tjedan radim prvu pa mi više paše da se bockam navečer, s obzirom da sam onaj tamo tjedan iza noćna......Sutra prva pikica

  3. #953
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja se bockam u 23h.

  4. #954
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Meni su rekli da ak mi menga stigne do 22, eventualno 22,15 računa se da je stigla taj dan. Ako stigne iza toga, računam da je stigla idući dan.
    I ja radim u smjenama. Rekli su da je najbolje popodne, oko 17h, al ja ću u 20h, zbog posla. Bolje je popodne neg ujutro jer kad dođeš u bolnicu na uzv-e, postupke i slično, bolje da si dala pikicu popodne neg ujutro. Tak mi je sestra rekla. Pokušavam si naštimati da radim ujutro kad si dajem 1. pikicu (al nemam pojma kad će stići milostiva), da je mm uz mene ak "zaglavim" na pol puta s pikicom.

  5. #955

    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Postovi
    23

    Početno

    Evo vidiš, a meni sestra rekla ako dođe do 17 da računam taj dan, a ako dođe iza onda računam idući dan......svako svoje priča, ja ću se bockati popodne i točka

  6. #956
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    zar se može pikati drugačije nego što piše na papiru? tipa u 20 ili 23h?

  7. #957
    Frćka avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Postovi
    1,081

    Početno

    Ni meni sad nije jasno ili je i ovo specificno u Rijeci? Pikanje obavezno izmedju 17.00 i 18.00, zadnji put mi naglasili sestre da su cule da se neke cure bockaju u 19.00, da ne moze, ni slucajno! Ili postoji neko drugo pikanje, a da nisu gonali, menopuri.
    .pa je svejedno?

  8. #958
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Koliko ja znam ne pise nista na papiru, a u petrovoj smo primaju na pikanje od 17 do 18. Bitno je samo da je svaki dan u isto vrijeme

  9. #959

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Mi na VV se pikamo ujutro.

  10. #960
    Strašna avatar
    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    1,884

    Početno

    I to obavezno do 10:00h.

  11. #961
    ljubilica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,779

    Početno

    A o cemu to ovisi? Svi imamo fm, aspiracije i transfere u slicno vrijeme....

  12. #962

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    Trenutak punkcije se odredjuje prema stoperici, a ona prema nalazu p4 i e2 i uzv. Bitno je da se stimulacija prima u isto vrijeme, nije bitno u koje, ali na VV krecemo s pikanjem 3dc nakon pregleda (prvu injekciju daju sestre) pa onda to ispadne jutarnje davanje.

  13. #963
    Loly avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    830

    Početno

    U Cito je pikanje oko 13,30 zato što je tad folikulometrija, pa se pikamo posli uzv kad dr. vidi kakvo je stanje i odredi daljnju stimulaciji. Ja se uvik pikam oko 14,30 i dr kaže da može glavno da je nakon uzv-a. A ovo za mengu mi je malo čudno da negdje računaju da ako dođe do 22h da je prvi dan, meni je rečeno do 16h prvi, nakon toga nulta dan.

  14. #964
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja idem u Zg, u BetaPlus i tamo su mi rekli da je najbolje oko 17, a nije dobro ujutro.
    Ja ne mogu oko 17h dane kada radim popodne jer mi onda zna bit gužva i kasnit ću s pikanjem (tolerira se max.15 min.). Vidim da se netko pika kad dijete zaspi, u 23 (doduše, ne znam je li isto Menopur). Ja sam mislila u 21,30. Valjda je to ok. Zadnji dan se piknem u 21,30 i idući dan idem na folikumetriju u 16h.
    Mislim da po bolnicama pikaju 17-18h jer im tako paše.
    Sutra krećem s pikanjem pa bih trebala sad odlučiti u koje vrijeme će to biti.

  15. #965
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    ja sam u 23 za sada decapeptyl od 21.dc, a onda od 2.dc idem i s Menopurom u isto vrijeme. Znam zaglaviti na poslu do kasno, pa mi ovako nekako najviše paše

  16. #966
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Krtice ti si prošli put sama sebi dala štopericu...
    ja sam ovaj put dobila ovitrelle i ne da mi se opet ići navečer da mi je da sestra već bi radije da dam sama sebi ili da mi da MM. Ne izgleda mi problematično...
    Samo desno u razini trtice u mišićno tkivo do kraja...mislim ne bi trebala biti takva filozofija :S
    Ima li tko savjet?

  17. #967

    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    1,209

    Početno

    geronimo, ja sam sebi davala u trbuh. imaš i video na youtube, pa pogledaj. sve u svemu ništa strašno i komplicirano.
    sretno!

  18. #968
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Ja sam mislila da se stimulacija daje u trbuh a štoperica u rit :S Thanks pogledam na youtube

  19. #969
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    geronimo ,ovitrele ide u špekec,u trbuh ti bude najlakše dati..koji cm lijevo il desno od pupka.

  20. #970
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    geronimo ,ovitrele ide u špekec,u trbuh ti bude najlakše dati..koji cm lijevo il desno od pupka.
    Hvala!!!

  21. #971
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Neki dan pala moja prva pikica. Bila sam u Beti piknut se pod nadzorom sestre (iako sam već tamo imala "edukaciju"). Bilo je jako korisno. Nije da pjevam od miline, al je skroz OK. Sad se pikam ko velika.

  22. #972
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Maloprije dala sebi ovitrelle štopericu. U stomak i nisam ni osjetila.sad mi je čudno jer me ova u guzu uvijek pekla...ova ništa komarac me više zasmeta.
    Onalie - ja sam radila HSG prije nekoliko mjeseci privatno...reci što te zanima

  23. #973
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Ja na Menopuru 8. i, nadam se, zadnji dan. Drugi mi je dan Orgalutrana i s njim sam valjda isto gotova. Njega definitivno osjetim neko vrijeme nakon pikanja. Više mi je dosta tih injekcija (a i mom novčaniku). Nakon transfera ću biti na ljekiću za žutu tvar. Jesu i to pikice? Nadala sam se da mi je štoperica zadnja injekcija.
    A nakon toga idem na svoju prvu opću anesteziju (aspiracija). Uf.

  24. #974
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Kod nas je uobičajeno kao ljekić za žutu tvar dati Utrogestane (zgodne kuglice koje mogu oralno i vaginalno, iako se više preporučuje vaginalno) ili Crinone (gel za vaginalnu aplikaciju). Tako da si zasad riješena pikica osim ako ne dobiješ boostere.

  25. #975
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Jeej, super, onda danas pada zadnja pikica, štoperica. Znači, tome služe utrići.
    Fala na sgovoru.

  26. #976
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    upravo sam završila mix prvog koktela s menopurom ...na kraju sam rastvorila 2 ampule s 3 praška jer mi je nastao neki vakum na drugoj i mjehurići....već sam mislila da neću uspijeti ali sredilo se na kraju...

  27. #977
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    I meni je bio vakum neki dan. Uvučem ljekić i čim pustim špricu, sve se samo vrati natrag. Niš mi nije bilo jasno pa sam opet pikla ampulu i sve 5. To mi je bilo samo jednom u 19 ampula. I pazila sam da mi se ne pjeni (pokazala mi sestra), al ipak se omakne koji mjehurić.
    Sad više ne želim vidjet igle neko vrijeme.

  28. #978
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Eto meni odmah tako prvi put...nadam se da danas ce biti bolje

  29. #979
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Evo i na engleski filmic http://youtu.be/SaFftyaTXDw

  30. #980
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Danas bilo lakse miksanje menopura

  31. #981
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Super, sad ćeš to mućkati bez pol muke. Meni su to pokazali u poliklinici i išla sam na prvo pikanje tamo, da vide radim li sve ok. Nema šanse da bih gledala YT-videe o pikanju, mislim da bih onda odustala
    Danas sam bila na punkciji s općom anestezijom i kaže dr. da će me piknuti - a ja si mislim, bitno da ne moram sama.

  32. #982
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    Jutros mi se dogodila nezgoda i kao za peh nedjelja je pa ne mogu skoknut do bolnice!!

    Smiksala sam 1 i pol Menopur i krenula se pikat.. i zabijem iglu u salo i igla ostane u špekecu a šprica se odvojila tj/ sadržaj se razletio po cijeloj sobi.. nisam skužila jel sam uopće išta istisla u salo od šoka !!
    Onda sam se kao skulirala sve sastavila i piknula se s onih pol Menopura što je ostalo u bočici..
    Jesam ga zasrala!!!

    Nadam se da neće biti nekih velikih posljedica ove male doze, 8dc mi je pikam se s jednim pol..
    da je radni dan otišla bi na VV po novu dozu ovak ništ!!!

    I naravno da mi ovo nije prvo pikanje , nego valjda trideseto !!! i ne mogu vjerovat da mi se to dogodilo !!

  33. #983
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Joj to i mene panika...a da ipak nazoves tamo valjda ima nekog dezurnog

  34. #984
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Kako uspijes to smiksat 1 i pol? Ja sam 3 dana po 3 menopura pa sad 2.

  35. #985
    Šiškica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,688

    Početno

    jedan prah i jedna voda , pa izvučem špricom 0,5ml van i ušrcam u drugu bočicu i još dodam drugu vodu/nekad pol druge vode..

    a danas je bila neka nova šprica i nove igle tak da sam ostala ušokirana..

  36. #986

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ja jedan i pol miksam tako da svaki prah svojom vodom i onda jednostavno od jedne otopine izvucem samo pola (kad uvlacim u veliku spricu od 2 mL koju kupim u ljekarni). problem je sto te sprice od 2mL nisu na navoje, pa uvijek postoji sansa da se otkaci sprica (provjerim 100 puta dal je dovoljno nabijena prije nego ju zabijem u spekec. naravno, moguce je i zmiksati 2 praha u 1mL otapala, pa navuci 0,75mL u spricu od samog lijeka, ali to mi se cini puno nepreciznije (koncentracija je veca), 0,1mL razlike znaci duplo vise nego ako je koncertracija duplo manja.
    jako mi je zao sto ti se to desilo, nadam se da nece biti posljedica.

  37. #987
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    I sto napravite s pola koji ostane?

  38. #988

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    baci se (ja recimo navucem malo vise pa kad sve namonitiram na spricu, kad istisnem zrak istisnem i malo otopine - znaci pola od pola kaj ostane ode u smece u bocici, a druga polovica ispari s povrsine moje koze kad se izlije iz sprice )

  39. #989
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    A nemreš tu plovicu iskoristiti za drugi dan,dok si daješ isto jedan i pol?

  40. #990
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    joj šiškice, baš nezgodno
    mislim da bi bilo OK da uvijek daju jednu viška (koju kasnije vratiš), baš za ovakve slučajeve
    ako ekipa ne bi razduživala, pa neka i naplate

  41. #991

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    ne bih rekla da se moze "cuvati za kasnije".
    ova ideja s jednom viska nije losa. makar tu odmah vidim prostor za muljaze.

  42. #992
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    A nemreš tu plovicu iskoristiti za drugi dan,dok si daješ isto jedan i pol?
    Ne, nakon što smućkaš, odmah si moraš dati injekciju, ne može stajati.

  43. #993
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    e da, bubek, naravno da bi se odmah našlo mudrijašica-prodavačica, zato sam i rekla - tko ne razduži, neka plati punu cijenu te jedne ampule - svejedno prolila, ufiksala il prodala

  44. #994
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Danas sam si prvi put dala Gonal. Jučer mi je sestra pokazala i mislila sam nije uopće komplicirano. Toliko sam smotana. Prvo mi je usio zrak ući unutra (mjehurići u tekućini) i ne znam dali sam dobro smućkala jer je uu obje ampulice ostalo malkice sadržaja na dnu. Onda sam pokušavala se tog zraka riješiti i valjda sam se triput bocnula nešto je iskapala vani. Da me netko gledao reko bi da nisam normalna....

  45. #995

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    geronimo pikas li se i sutra?

  46. #996
    Sadie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2014
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,254

    Početno

    Citiraj geronimo prvotno napisa Vidi poruku
    Danas sam si prvi put dala Gonal. Jučer mi je sestra pokazala i mislila sam nije uopće komplicirano. Toliko sam smotana. Prvo mi je usio zrak ući unutra (mjehurići u tekućini) i ne znam dali sam dobro smućkala jer je uu obje ampulice ostalo malkice sadržaja na dnu. Onda sam pokušavala se tog zraka riješiti i valjda sam se triput bocnula nešto je iskapala vani. Da me netko gledao reko bi da nisam normalna....
    I meni se činilo jako jednostavno kad mi je sestra pokazivala. Svejedno sam išla na prvo pikanje u polikliniku da vidim radim li sve dobro. I bila sam sva smotana. Ajd, nisam strgala ampulu i raskrvarila se (kao prvi put na pokazivanju), ali mi se isto ljekić zapjenio jer sam ga previše mućkala, treba ga samo nježno "ljuljati". I moraš pokupiti lijek do zadnje kapljice, al nije ni to problem, vrtiš igom i loviš tekućinu. Bojala sam se da će mi se nešto dogoditi ako imam zraka u šprici (previše krimi filmova), al je sestra rekla da moram ubrizgati ne znam koliko zraka da bi mi nešto bilo.
    Drugi put ćeš sve to lakše napraviti.
    Meni je jedino kasnije išlo na živce što se pikam, a igla neće probiti kožu.

  47. #997
    Zeljka33 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,244

    Početno

    Ja sam do zadnjeg dana imala problema s mjehuricima i vakuumom. Trajalo mi muckanje po minimum 15 min. Zadnji dan i to u gostima , na savjet veterinara haha sam prije nego sto sam iglu stavila na spricu , u spricu uvukla zrak i ispustila i sve bilo ok i to u roku 2 min s nogu . Inace na kraju nije nista utjecalo na ishod stimulacije, sve bilo ok kao i kad sam primala u bolnici injekcije.

  48. #998
    geronimo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Postovi
    158

    Početno

    Citiraj bubekica prvotno napisa Vidi poruku
    geronimo pikas li se i sutra?
    Sutra idem na pregled pa će vidjeti dali će mi ih još dati...pretpostavljam da ću opet biti naručena za nedjelju a u utorak punkcija...+/-1. To bi mi bilo super jer u slućaju da bude sve Ok transfer bi pao u petak i onda bi vikend odmarala i ne bi trebala uzimati još dva dana godišnjeg...Na poslu mu ne znaju i ne želim da znaju...rekla sam samo bliskim prijateljima i obitelji naravno

  49. #999
    Aliki avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2013
    Postovi
    70

    Početno

    Jučer sam počela s pikanjem Decapeptylom, lijepo si organizirala da se pikam u 17 i sad se tek sjetim da se sat pomiče
    Smijem ja to mic-po mic, tipa 10 po 10 minuta opet uštimati na "novih" 17 sati ili nije pametno?
    I drugo pitanje - Gonal pen. Znam da bi trebalo biti ultrajednostavno jer nema mućkanja, ali one strelice, navlačenja, ne smiješ fulati... Gledam one upute i osjećam se debilno.

  50. #1000

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zagreb, Maksimir
    Postovi
    10,989

    Početno

    bolje da polako pomices svaki dan 10min, nego odjednom sat vremena...
    za pen ne znam, nemam iskustva.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •