Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Bolovanje za njegu djeteta - razliku plaća poslodavac?

  1. #1
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno Bolovanje za njegu djeteta - razliku plaća poslodavac?

    Ima li netko u takvoj situaciji? Dakle, da mu je plaća veća od 4250,00 koliko isplaćuje HZZO i da mu poslodavac nadoknadi tu razliku. Kako se to obračunava, je li to za poslodavca obična plaća, kako sve skupa fukcionira? Trebala bih objašnjenje za laike. Nadam se da vas ima Hvala.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    342

    Početno

    Koliko ja znam, ne dobiješ razliku (iako i mene zanima ako netko tvrdi suprotno).
    Možeš (ako možeš) uzeti bolovanje na sebe jer ti je isplativije. Poslodavac mislim da je dužan plaćati 70% plaće tijekom bolovanja, a neki ispalaćuju i više (moji 80%)

  3. #3
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Poslodavac ne mora isplatiti razliku, ali može. Znam da ima poduzeća koja to rade. Na kraju, možda poslodavac zaključi i da mu se to više isplati

  4. #4
    kjb avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    1,404

    Početno

    Evo upravo primila listić od plaće sa takvom razlikom: kod mene se pod primanjima (tamo gdje ti pišu radni sati, godišnji odmor, bolovanje na teret poslodavca...) pojavila nova šifra i naziv primanja (bolovanje razlika) i to je sve otišlo u dohodak, od kojeg se onda oduzimaju doprinosi i porezi i dobije se neto plaća.
    Nakon toga na listiću slijede naknade (bolovanje na teret HZZO-a, prijevoz i sl.).
    Moj dobri poslodavac je takvu isplatu razlike bolovanja regulirao kolektivnim i to nam dakle ide u plaću.

  5. #5
    Balarosa avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    2,210

    Početno

    Hvala, kjb... i bravo za poslodavca!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •